Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Коли можна проводити шумні будівельні роботи?

28 Травня 2019 року
Переглянуто: 4852

Когда делать ремонт фото


Будівельні і ремонтні роботи нерозривно пов'язані з серйозним шумом. У багатоквартирних будинках перфоратори, дрилі, штроборезы і інші шумні прилади відчутно заважають сусідам. Щоб уникнути скандалів, викликів поліції і інших неприємностей слід чітко знати, коли можна робити ремонт. Подібна інформація цікава і актуальна як для ініціаторів ремонтних робіт, так і для їх сусідів.

У який час можна робити ремонт згідно із законом?

Виконання шумних робіт регламентується законом України "Про забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення". Ось головні положення, згідно із статтею 24-ою:

  1. Шуміти, у тому числі робити гучний ремонт, допустимо з 8-ми годинника ранку до 9-ти вечора у будні. 

  2. Ремонтні роботи у вихідні дні і свята проводити заборонено цілу добу. 

  3. Якщо ці правила порушені, то сусіди можуть звертатися в поліцію.

Порушників, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, чекає або попередження, або штраф.


Величина матеріальних штрафних санкцій для приватних осіб коливається від 85 до 255 грн, а для підприємств - від 255 до 510 грн Рецидив в той же рік (якщо перше порушення офіційно запротокольоване) припускає виписку штрафу в судовому порядку з попередньою фіксацією правопорушення поліцейськими. Санкції зростають відповідно до 255-510 грн для фізичних осіб і 850-2550 грн для юридичних.

 

Повторне порушення правил того, коли можна робити ремонт, передбачає вилучення (конфіскацію) інструментів, устаткування і/або апаратури, що виступає джерелом шуму.

Через що виникають конфлікти?

Нерідко мешканці багатоквартирних будинків роблять ремонт самостійно, в подібних випадках законні вимоги, як правило, ігноруються. Вдень, як і більшість людей, вони працюють, а приходячи додому, починають виконувати шумні ремонтні роботи. Інше відповідні для них час - вихідні дні, коли більшість сусідів хочуть виспатися і комфортно відпочивати без дратівливого стука, скреготу і іншого будівельного шуму. У подібних випадках має місце явне порушення вимог закону, коли можна робити ремонт.

Але навіть якщо дотримуються усі правила, конфлікти між сусідами все одно можливі. Так, по сусідству можуть мешкати батьки з новонародженими дітьми, пенсіонери, хворі люди, яким сильний шум заважає і у будні. Вони можуть приходити до ремонтників, викликати поліцію, робити інші заходи, у тому числі явно незаконні (викручувати пробки, займатися псуванням майна і так далі).

Чому варто домовлятися з сусідами "полюбовно"?


Здавалося б, якщо є закон і санкції, то порушників можна покарати. Але на практиці все трохи інакше. Для виписки штрафу треба зафіксувати факт того, що рівень шуму при ремонті перевищує допустимі норми. Фіксувати його треба у сусідів, які скаржаться на порушення їх прав. По санітарно-гігієнічних нормах вдень допустиме значення дорівнює 55 дБ, а вночі - 45 дБ.

У поліцейських приладу, що вимірює шум, в 99% випадків не буде. А довести без нього порушення не можна. Купувати ж спеціально шумомір мешканці, що страждають, навряд чи будуть.


Оптимальний варіант для усіх сторін - домовитися "полюбовно". У ідеалі діяти повинні ініціатори ремонту, яким коштує :

  • попередити сусідів про ремонтні роботи;

  • зорієнтувати по загальних термінах; 

  • заздалегідь домовитися про годинник тиші (так, наприклад, можна робити ремонт і під час сну дитини у сусідів, але не свердлити або стукати, а штукатурити стіни); 

  • звертатися до професійних ремонтників, що використовують сучасний інструмент і знають вимоги закону.

Установка пластикових вікон : в який час можна проводити роботи


Вищеописані правила поширюються і на монтаж віконних конструкцій. Якщо звертатися до професіоналів, пластикові вікна в Києві можна встановити досить швидко і практично без шуму (особливо якщо не передбачаються демонтажні роботи). Правда, коли дата монтажу випалу на вихідний, попередити сусідів не буде зайвим.

Звертайтеся в компанію "Лінія вікон", яка є заводом-виробником. Ми пропонуємо кращі ціни і швидкі терміни виготовлення віконних конструкцій.


Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані