Звукоізоляція вікон

21 Вересня 2020 року
Переглянуто: 3180

   Шум з вулиці може перешкоджати комфортному відпочинку і/або продуктивній роботі. Найчастіше він проникає в будинок через віконний отвір. У зв'язку з цим, вибираючи вікна в Києві, все більше людей замислюються про їх звукоізоляційні властивості.

звукоізоляція вікон

    Поліпшити ситуацію з захистом від шуму можна і для вже наявних віконних конструкцій. Правда, є і псевдо рішення, від яких звукоізоляція вікон не поліпшується. Ось чому потрібно розбиратися в цьому питанні особливо ретельно і починати з самих азів.

Що таке шумоізоляція пластикових вікон?

   Під цим терміном мається на увазі здатність віконних конструкцій чинити опір проникненню звуків з вулиці. Чим сильніше гасяться звукові коливання, проходячи через вікно, тим вище його звукоізоляційні властивості. Найбільш актуальним питання є для житлових квартир і/або офісів, які виходять на жваві магістралі, будівельні майданчики, трамвайні колії, галасливі виробництва і т.д.

   Шумоізоляція вікон в квартирі, перш за все, залежить від відповідних властивостей рами (профільної системи) і склопакетів. Пластикові профілі мають багатокамерну конструкцію, яка позитивно позначається на зниженні шуму. Склопакети також мають камери. Але їх менше (одна або дві), при цьому і товщина цього елементу теж поступається як монолітним стінам, так і профільній системі. У зв'язку з цим так званим «вузьким місцем» звукоізоляції вікон часто виступає склопакет.

   Поряд з так званими звичайними, сучасний ринок пропонує і шумоізоляційні склопакети. Якщо перші «гасять» десь 25 децибел, то другі – 35 і більше. Відповідно, шум багатоголосної траси під будинком (його рівень може досягати в годину пік 80+ децибел) такі склопакети знизять до 55 дБ (типовий акустичний фон в жвавому офісі) і до 45 дБ (спокійна розмова). А в нічний час ці 10 дБ грають ще важливішу роль. Тому якісна шумоізоляція вікон і настільки актуальна.

   До речі, не тільки склопакет впливає на акустичний комфорт в приміщенні. Способів підвищення звукоізоляції набагато більше. Спочатку розберемо ситуацію, якщо вікна ви вже поставили, а вуличний шум вище, ніж хотілося б.

Покращуємо звукоізоляційні властивості наявних вікон

Проблемна шумоізоляція вікон в квартирі часто не пов'язана безпосередньо зі склопакетом і профілем. До типових причин недостатнього захисту отворів від шуму відноситься наступне:

  • порушення правил монтажу та помилки при установці;
  • знос ущільнювальних гумок або необхідність регулювання фурнітури;
  • використання провітрювання як єдиний спосіб забезпечення повітрообміну в приміщенні.

І лише в 10-15% випадків низька звукоізоляція вікон дійсно обумовлена склопакетом і рамою, тобто їх недостатніми звукоізоляційними властивостями.

   Отже, якщо віконні системи вже встановлені, а акустичного комфорту немає, то спочатку варто перевірити наступне:

  1. Стан фурнітури, а саме ступінь притиску стулок до рами. Якщо щілина між ними досягає 1 мм, то показники звукоізоляції падають до 2 разів, іншими словами, замість зниження гулу на 25-35 дБ отримуємо 13-18 дБ. Вирішити проблему недостатнього притискного зусилля дозволяє регулювання фурнітури.

  2. Якість ущільнювальної гумки. Якщо ущільнювач зносився, став менш пружним або покрився тріщинами, загальна герметичність знизиться. Разом з продуванням, збільшенням кількості пилу в квартирі, підвищиться і рівень шуму. Проблема зношеної ущільнювальної гумки вирішується її заміною. В результаті і шумоізоляція вікон відчутно збільшується.

  3. Герметичність монтажного шву. Звук може проникати не тільки через скло, а й через будь-які щілини, наявні в отворі. Найчастіше найменшою перешкодою для нього стає недостатньо ущільнений монтажний шов – місце, де рама примикає до отвору. Тут зазвичай знаходиться монтажна піна, але крім неї вітається використання додаткових герметиків, ПСУЛ-стрічок та інших методів підвищення герметичності. Якщо звукоізоляційні властивості не влаштовують, то рекомендується вжити заходів щодо додаткової герметизації монтажного шву, в тому числі застосовуючи спеціальні акустичні мастики (також допоможуть і звичайні силіконові герметики).

  4. Стан відкосів. Відкоси закривають монтажний шов, вони виконують декоративну роль, але на тепло- і звукоізоляцію теж впливають. Простір між стиком і фінішним відкосом можна заповнити мінеральною ватою, пінополістиролом або іншими утеплювачами, які позитивно позначаються і на рівні шуму. Також можна зробити укоси з сендвіч-панелей, які самі по собі мають гарні звукоізоляційні показники.

  5. Застосовуваний спосіб забезпечення повітрообміну. Так, якщо ви постійно провітрюйте приміщення, відкриваючи вікна, то навіть самі кращі з точки зору шумоізоляції вікна, не зможуть забезпечити бажаний акустичний комфорт. Адже якісний захист від шуму забезпечується тільки тоді, коли стулки закриті повністю, а не розкриті або навіть відкриті на мікропровітрювання. Якщо раніше провітрювання дійсно було чи не єдиним способом забезпечення нормального повітрообміну, то сьогодні є й інші способи. До таких належить установка брізеру або клапану. Перший являє собою прилад, який здійснює забір повітря з вулиці, його очищення і підігрів для подачі в приміщення. Клапан – це простіша альтернатива, яка просто подає повітря без фільтрації і нагрівання до комфортної кімнатної температури.

Забезпечуємо хорошу звукоізоляцію вікон на етапі вибору скління

   Всі описані методи для раніше встановлених систем, звичайно ж, корисні і для нових. Але якщо ви вперше підходите до вибору скління, то можете розраховувати на найкращі конструктивні рішення і ті технології, які дозволять домогтися найвищого акустичного комфорту.

   Наприклад, якщо ви вирішили купити вікна Рехау, то профіль точно буде добре перешкоджати проникненню вуличного шуму. Але, щоб розраховувати на ще більш високі звукоізоляційні властивості, слід грамотно підійти до вибору склопакету. Ось основні рішення з доведеною ефективністю:

  1. Застосування більш товстих склопакетів. Загальна його товщина навіть більш важлива, ніж кількість камер. Так, показники звукоізоляції у однокамерного і двокамерного склопакету при однаковій товщині майже не відрізняється. Ось чому краще вибирати моделі на 40 мм і більше, якщо потрібний хороший захист від шуму. Але в цілому купити краще все ж 2-камерні склопакети, адже вони краще однокамерних з точки зору теплоізоляційних властивостей.

  2. Використання склопакетів з різною дистанцією між склом. Різна товщина камер (тобто наявність так званих асиметричних камер) збільшує шумоізоляцію вікон, навіть якщо сумарна дистанція незмінна. Тобто краще 2-камерний склопакет з дистанцією між склом 12 і 8 мм, ніж 10 і 10 мм.

  3. Застосування скла різної товщини, в тому числі триплексу. Цей аспект працює так само, як і різні простори між листами скла. Добре підвищує акустичний комфорт застосування хоча б одного скла на 6 мм при наявності двох на 4 мм. Ще більш ефективним рішенням є вибір триплексу. Це багатошарове скло, товщина якого може досягати 8 мм. Такий склопакет покращує і акустичний комфорт, і протизламні характеристики житла.

   Крім того, нові вікна варто купувати у перевірених компаній, наприклад, виробника «Лінія вікон». Ми не тільки пропонуємо кращі ціни в Києві і мінімальні терміни виготовлення, але і гарантуємо професійний монтаж, який підвищує звукоізоляційні властивості вашого віконного отвору.

Що відноситься до сумнівних рішень для підвищення захисту від вуличного шуму?

   Далеко не всі рекомендації щодо поліпшення рівня шумоізоляції дійсно ефективні. До невиправданих рішень в цьому сенсі відноситься наступні:

  • використання інертних газів для звукоізоляції. Аргон або криптон корисні для поліпшення енергозбереження, а ось захист від шуму зросте не більше ніж на 1-2 дБ, так що подібні витрати часто невиправдані;
  • обклеювання шумоізоляційними плівками. Марне рішення, яке лише додасть клопоту при знятті подібного аксесуару зі скла;
  • трикамерні склопакети. Вони коштують дуже дорого, а приріст звукоізоляції невеликий;
  • шумозахисні штори. З точки зору фізики тонка тканина – сумнівний борець з шумом.




Корисні статті та відео



Переваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2177

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2037

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі





Перейти до списку всіх статей





У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RUUA