Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Заміна ущільнювача на вікнах

8 Січня 2020 року
Переглянуто: 1351

Щоб вікна пластикові радували своїми експлуатаційними властивостями, не доставляли незручностей в експлуатації і служили тривалий час, потрібно зовсім небагато зусиль. Фактично досить забезпечити дбайливе поводження, періодичний догляд та нескладне обслуговування. До останнього відноситься своєчасна заміна ущільнювача на вікнах. Якщо таких заходів не вжити, то в приміщення може потрапляти більше пилу, можливо просочування вологи і неприємні протяги, які в зимовий час точно небажані.


У цьому статтею ми розповімо, що таке віконний ущільнювач, які бувають ці комплектуючі, як доглядати за ними, коли пора їх міняти і як саме це робити без залучення фахівців.

УЩІЛЬНЮВАЧІ НА ВІКНА

Сьогодні ущільнювальна гумка для вікон є обов'язковим компонентом як ПВХ-конструкції, так і сучасних дерев'яних аналогів. Це прошарок з рельєфною структурою, яка знаходиться в спеціальних канавках рами. Виявити її можна при відкритті стулки. Вона знаходиться по всьому периметру рами, на її зовнішньому краю. При закритті стулка стикається з ущільнювачем, а сам зазор повністю закривається, що забезпечує герметичність віконного контуру.

Сучасні ущільнювачі робляться з гуми або каучуку, зрідка використовуються і інші матеріали. Але всі вони повинні зберігати еластичність при різних температурах і дії вологи, забезпечуючи тим самим еталонну герметичність конструкції.

Ущільнювачі для пластикових вікон виконують, перш за все, захисні функції, в тому числі оберігають приміщення від:

 • вуличного шуму;

 • пилу;

 • різних запахів з вулиці;

 • холодного або занадто теплого повітря;

 • попадання вологи при опадах.

Крім того каучукові та гумові ущільнювачі для вікон сприяють більш комфортною експлуатації стулок. Вони легше відкриваються і закриваються, не скриплять і не створюють іншого шуму. В цілому, цей аксесуар сприяє загальної довговічності віконної конструкції, зводячи до мінімуму негативні атмосферні і механічні дії на профіль, скла і фурнітуру.

КОЛИ ПОТРІБНА ЗАМІНА УЩІЛЬНЮВАЧА НА ВІКНАХ?

Міняти ущільнювальну гумку потрібно тоді, коли вона вже не справляється зі своїми функціями. Як це розуміти? Є кілька способів:

 1. За допомогою візуального огляду і простий перевірки. Якщо ущільнювачі для пластикових вікон покриті тріщинами або взагалі розірвалися, то вони вже не виконують завдання герметизації. Також приводом для заміни є втрата еластичності. Так, якщо натиснути на гумку пальцем, а вона після цього не випросталася самостійно, пора її міняти.

 2. З використанням спеціальних засобів. Переконатися, що герметичність між стулкою і рамою порушена, з найбільш високою точністю дозволить тепловізор. На підставі теплової карти можна зрозуміти, чи є взагалі втрати тепла, а також визначити конкретні місця.

 3. За рахунок різних непрямих підтверджень. Ознак того, що заміна гумок на вікнах необхідна, вистачає. Ось лише найголовніші з них:

 • поява конденсату на склопакетах або профілі;

 • наявність продувань і протягів в районі зіткнення стулки з рамою;

 • виникнення обмерзання на склі або підвіконні при сильному морозі на вулиці;

 • підвищення акустичного дискомфорту через шум з вулиці;

 • збільшення кількості пилу на предметах меблів і техніки;

 • наявність вологи або води на вікні, аж до появи цвілі або грибка;

 • неприємні запахи стали проникати з вулиці, хоча раніше подібного при закритих стулках не відзначалося.

Якщо своєчасно не поміняти прокладку гумку, то незабаром може знадобитися трудомістка регулювання фурнітури або дорогий ремонт вікон . Тому відкладати заміну ущільнювача не варто.

ЯКІ АКСЕСУАРИ БУВАЮТЬ І ЯК ЇХ ВИБИРАТИ?

В основному ущільнювачі відрізняються за матеріалом виготовлення. До найпопулярніших відносяться каучукові та гумові. Вони не бояться перепадів температур, досить стійкі до механічних впливів. Трохи рідше використовуються полімерні і поліетиленові аналоги, адже їх експлуатаційні властивості, як правило, гірше. Так, вони можуть швидше втратити еластичність через ультрафіолетового випромінювання або сильних температурних стрибків.

Підібрати відповідний аксесуар з гуми або каучуку для сучасного пластикового або навіть дерев'яного вікна не складе труднощів. Особливо якщо використовуються профільні системи відомих виробників. Власне, цей ще одна причина на етапі вибору віконних конструкцій звертатися в перевірені компанії. Так, якщо взяти вікно з профілем слабо відомої марки, то подальша заміна ущільнювача може бути утруднена через несумісність профільної системи з запропонованими у вільному продажі ущільнювачів гумками.

Щоб виключити подібні ризики, вибирайте послуги компанії « Лінія Вікон ». Ми виробляємо вікна на базі перевірених профільних систем, гарантуємо найнижчі ціни в Києві, а також пропонуємо найкращі аксесуари і комплектуючі, включаючи і ущільнювачі на заміну.

При самостійному підборі ущільнювачів гумок, потрібно підбирати вироби потрібної товщини. В ідеалі вона повинна бути точно такий же, як і у зношеної прошарку. Припустимо вибирати моделі злегка меншої товщини, в результаті чого буде забезпечена повна сумісність, хоча загальний рівень герметичності може виявитися нижче. Більш товсті ущільнювачі часто взагалі не підходять, аж до того, що стулка перестане нормально закриватися.

Врахуйте також, що силіконова прошарок, успішно застосовувалася в радянських віконних конструкціях, для сучасних ПВХ-аналогів не підходить. Виріб з каучуку і гумові ущільнювачі для вікон повинні відповідати актуальним будівельним нормам і стандартам.

ЯК ЗАМІНИТИ УЩІЛЬНЮВАЧ САМОСТІЙНО?

Щоб власноруч замінити віконну ущільнювальну гумку, крім нового аксесуара потрібно такий набір робочих аксесуарів та витратних матеріалів, як:

 • канцелярський або звичайний ніж;

 • ножиці;

 • силіконовий клей;

 • клейовий пістолет.

Заміна ущільнювача на вікнах стартує з демонтажу старої, зношеної прошарку. Для цього ножем піддягаємо край старого аксесуара і прикладаючи помірні зусилля витягуємо його з виїмки в віконній рамі. Далі очищаємо пази від залишків клею, а також протираємо насухо за допомогою ганчірки. Це дозволить більш якісно зафіксувати новий ущільнювач в пазах.

Для забезпечення якісної герметизації отвору слід укладати по всьому отвору один цілісний елемент, а не набирати необхідну довжину з кількох окремих складових. В ідеалі повинен бути лише один стик на весь периметр. Найточніше визначити необхідну довжину дозволить вимір старої прошарку. Краще спочатку відміряти з невеликим запасом, а вже за фактом розміщення ножицями відрізати надлишки.

Для надійної фіксації ущільнювальної гумки треба нанести на кутові частини пластикової рами силіконовий клей. Потім новий аксесуар акуратно розміщується в наявне поглиблення. Кінці нового прошарку треба ретельно приклеїти в кутку рами.

Відзначимо, що спростити заміну ущільнювача дозволяє вибір спеціальних самоклеючих прокладок. Вони вже мають спеціальний клейовий шар і знижують загальну трудомісткість процесу. Але тут важливо врахувати, що такі аксесуари відрізняються обмеженим терміном придатності, і якщо він вже закінчився, то є ризик, що смужка НЕ ​​зафіксується взагалі або достатньо швидко відклеїться.

ПЕРЕВІРКА ПРАВИЛЬНОСТІ УСТАНОВКИ І РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ДОГЛЯДУ

Як тільки самостійна заміна завершена, потрібно переконатися, що все зроблено правильно. Для цього треба:

 • Кілька разів закрити-відкрити вікно (в ідеалі ніяких екстра зусиль не потрібно);

 • Перевірити, чи не змістилася чи гумка після рухів стулки;

 • Переконатися, що немає протягів і інших дефектів, що послужили причиною заміни.

Щоб новий віконний ущільнювач прослужив якомога довше, рекомендуються такі заходи по догляду за ним:

 • Мінімум двічі на рік виконуйте миття вікон і очищайте ущільнювальну гумку від забруднень;

 • Для захисту від розтріскування слід періодично наносити на його поверхню гліцерин (для зволоження) або силікон (для захисту від надмірної вологи);

 • Не застосовуйте засоби по догляду, в складі яких є жири або агресивні компоненти;

 • В ході ремонту закривайте вікно, щоб захистити і гумки, і фурнітуру від забруднень і інших негативних впливів.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1397

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані