Вентиляція для пластикових вікон: чому це важливо і яку вибрати?

22 Березня 2021 року
Переглянуто: 5484

вентиляція пластикових вікон

 
     Висока герметичність, відмінні звуко- і теплоізоляційні властивості металопластикових віконних конструкцій вже давно ніхто не оспорює. У порівнянні з традиційними дерев'яними вікнами вони дозволяють знизити витрати на опалення як мінімум на третину. А щодо захисту від шуму, то навіть в квартирах, чиї віконні прорізи виходять на жваві проспекти настає довгоочікувана тиша.

     Разом з тим віконні системи з профілю ПВХ не ідеальні. Зворотний бік герметичності — порушений повітрообмін, через що потрібна обов'язкова вентиляція для пластикових вікон. Справа в тому, що для нашого здоров'я важливо, щоб повітря в приміщенні постійно оновлювався. Ми дихаємо, знижуючи запас кисню. Відновити його можна тільки за рахунок природної або примусової циркуляції повітряних мас.

    Раніше цієї проблеми не виникало, так як старі дерев'яні вікна в силу щілин і особливості структури матеріалу забезпечували достатній повітрообмін між приміщенням і вулицею. Низька повітропроникність (до 3 м3/м2ч) конструкцій з ПВХ сама по собі є благом, забезпечуючи герметичність. Тільки ось це нижче необхідного мінімуму, який зазвичай необхідний людині для життя.

     Окремою проблемою стає підвищена вологість, яка буквально накопичується в приміщенні. Вона не тільки негативно впливає на здоров'я, але і поступово руйнує оздоблення кімнати, меблі та більшу частину предметів, що в ній знаходяться, сприяє поширенню цвілі і грибкових мікроорганізмів. І тільки вентиляція для пластикових вікон допомагає дійсно вирішити основні проблеми.

Яка буває вентиляція?

    Існують три основні види вентиляційних систем, які відрізняються принципами своєї роботи, ефективністю і багатьма іншими факторами. Тут можна виділити системи вентиляції:

  • природною. Для її функціонування не потрібно електрики і будь-яке інше джерело енергії, немає потреби в закупівлі спеціалізованого обладнання. Система працює за рахунок сили вітру, різниці в тиску, явища аерації, через що має обмежену продуктивність.
  • механічної. Працює за рахунок спеціального обладнання, яке забезпечує постійну циркуляцію повітря (приплив і відтік). Головна перевага цього варіанту — автономна подача і видалення повітря, завдяки чому оновлення повітряного обсягу відбувається незалежно від зовнішніх умов.
  • комбінованої. Поєднує в собі кращі переваги обох попередніх видів. Такий вентиляційний комплекс має досить високу продуктивність при відносно невеликих експлуатаційних витратах. Тут забезпечується природний приплив і видалення повітряної маси при частковому залученні механічних засобів.

    Вентиляційна фурнітура для віконної конструкції дозволяє організувати при належному підході як достатнє природне оновлення повітря, так і облаштувати комбіновану систему. Потрібно лише вибрати відповідну модель пристрою.

Вентиляція для пластикових вікон: основні види

    В даний час використовується кілька досить ефективних рішень, завдяки яким ви зможете завжди дихати свіжим повітрям. Деякі з них дешевше в реалізації, інші — більш затратні. Але познайомитися бажано з ними усіма.

    Отже, поліпшити вентилювання кімнат з встановленими металопластиковими вікнами можна за допомогою:

  • кватирки. Даний елемент добре нам знайомий, хоча ми і не звикли зустрічати його в пластикових віконних конструкціях. Це досить поширений спосіб забезпечити приплив свіжого повітря. Разом з тим кватирка підвищує вартість вікна, а також знижує його світлопроникність.
  • самовентиляція. Найбільш привабливий і відносно недорогий варіант. Він полягає в тому, що в рамі пробиваються отвори, через які в кімнату надходить свіже повітря. До слова, вузол робиться таким чином, щоб повітряна маса встигала нагрітися, проходячи через раму.
  • гребінки. Рішення з розряду «просто, недорого і ефективно». Це механізм, який встановлюється на будь-яку стулку і дозволяє відкривати вікно в декількох режимах. Тим самим забезпечуються непогані можливості для провітрювання.

    Разом з тим ми своїм клієнтам пропонуємо більш цікаві рішення проблеми вентилювання, а саме: щілинне мікропровітрювання, припливні клапани і механічні рекуператори. 

Щілинне провітрювання: доступне вирішення нагальної проблеми

     У багатьох людей є звичка «освіжати» приміщення методом так званого «залпового провітрювання», коли стулка відкривається навстіж. Так, потік свіжого повітря забезпечений, але разом з ним і протяги, холод в кімнаті до того ж доведеться регулярно підходити до вікна, відкривати і закривати його.

     Для мікропровітрювання в конструкцію додається спеціальна вентиляційна фурнітура з додатковим режимом. При його включенні утворюється невеликий зазор між стулкою і рамою. Його досить для видалення зайвої вологи і поновлення повітряної маси, при цьому в такому положенні вікно можна залишати на тривалий час.

     У такого конструктивного рішення є і свої нюанси. По-перше, знижується звуко- і теплоізоляція віконної системи, всередину може потрапити пил. По-друге, тільки досвідченим шляхом можна буде встановити, як довго вам потрібно провітрювати, щоб не втрачати в комфорті.

Припливне клапан для пластикових вікон

     Варіант, який ми рекомендуємо більшості клієнтів. Це простий пристрій, яке по суті є щілиною із засувками, яка встановлюється у верхній частині вікна. Його функціонування відбувається за рахунок різниці тиску на вулиці і всередині кімнати.

   Клапан в цілому забезпечує непогану циркуляцію повітряних мас, але при цьому особливо не впливає на рівень шумоізоляції і не провокує утворення протягів. Проблема з температурою вхідного повітря вирішується за рахунок тепла, яке піднімається від радіатора опалення і нагріває його.

    Основне завдання тут — вирішити, який клапан вибрати. Є ручні і автоматичні пристрої. У перших регулювання відбувається за допомогою спеціальної засувки, яка регулює пропускну здатність пристрою. Це недорогі, надійні і функціональні вузли. Їх єдиний недолік полягає в тому, що регулювання потрібно робити вручну.

   Автоматичний припливний клапан для пластикових вікон працює повністю без участі людини. Досить буде просто виставити необхідні налаштування і комфортний мікроклімат гарантований. Однак такий механізм набагато дорожче за вартістю.

Залежно від способу установки, виділяють такі клапани:

  • фальцеві. Найлегші в монтажі, демонтажі. Монтуються між стулкою і рамою, пропускають не менше 5 м3 повітря в годину.
  • щілинні. Їх установка трохи складніше за рахунок того, що потрібно фрезерувати отвори в рамі і стулці. Однак зважаючи на особливості конструкції мають продуктивність до 40 м3 повітря щогодини. Цього цілком вистачає, щоб у двох проживаючих в кімнаті людей завжди був свіжий і комфортабельний мікроклімат.
  • накладні. Найбільш продуктивні — до 100 м3 повітряного потоку щогодини. Вони забирають частину місця склопакету, тому покупка такого клапану повинна йти разом із замовленням вікон. Для житла вони мають надлишкову потужність, а ось для комерційної нерухомості це оптимальний вибір.
  • вбудовуються в ручку. Можуть використовуватися тільки як додатковий вентиляційний вузол з огляду на низьку пропускну здатність.

     Який пристрій вибрати, можете вирішити тільки ви. Якщо ви шукаєте, де ж купити клапан вентиляції на вікна — рекомендуємо звернутися в нашу компанію. Фахівці виходячи з ваших потреб і бажань допоможуть правильно визначитися з моделлю. У разі такої необхідності вентиляційний вузол можна буде поставити навіть під пластикові підвіконня.

Висновки

    Крім відповіді на питання, де ж купити клапан вентиляції на вікна, варто також задуматися про те, щоб забезпечити належний не тільки приплив, але також і відтік повітря. Інакше більшість способів вентилювання кімнат не спрацюють, тому що не буде різниці в тиску.

     У багатоквартирних новобудовах як правило такої проблеми не виникає, так як повітроводи в них ще відносно чисті. А ось для будівель старше десяти років ми рекомендуємо встановлювати техніку для примусового відведення повітряної маси.

    Під кінець хочемо акцентувати увагу на тому, що механізми вентиляції варто купувати відразу разом із замовленням вікон у одній компанії-виробника. Тільки так можна добитися злагодженої і ефективної роботи всіх вузлів. А покупка пластикових вікон в нашій компанії гарантує вам якісний результат.





Корисні статті та відео



Переваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2190

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2048

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі





Перейти до списку всіх статей





У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RUUA