Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Утеплення балкону своїми руками: покрокова інструкція

21 Жовтня 2020 року
Переглянуто: 666

утепленя балконів


   Задуматися про те, як утеплити балкон, варто в тих випадках, коли ви не хочете використовувати ці додаткові квадратні метри тільки для зберігання старих речей і/або сушіння білизни після прання. Тандем з сучасних матеріалів і професійного підходу дозволяє створити тут корисний житловий простір. Але, утеплення балкона своїми руками – відповідальний процес, тому потрібна і докладна інструкція, і розуміння всіх ризиків потенційних помилок.

Сильні сторони теплоізольованого балкону

Якщо балкони або лоджії утеплити належним чином, то можна розраховувати на наступні переваги:

 1. Збільшення корисної площі житла. Для типових планувань кожен додатковий м2 на вагу золота.
 2. Додаткові можливості, в тому числі створення зимового саду, зони для занять спортом, робочого кабінету і т.д.
 3. Поліпшення мікроклімату в суміжній кімнаті, де взимку часто холодніше, ніж в цілому по будинку.
 4. Додатковий захист від холоду і вогкості для квартири в цілому.

   А ще теплоізоляція не тільки захищає від холоду, але і допомагає уникнути сильного перегріву влітку, що актуально для квартир, що виходять на південну сторону і/або перебувають на останніх, що не затінених поверхах.

Утеплення балкону своїми руками: основні способи

Існує три основних види робіт по утепленню на лоджіях або балконах:

 1. Зовнішня теплоізоляція. У цьому випадку утеплювач розміщується з боку вулиці. Застосовуються жорсткі матеріали, поверх яких розміщується армована сітка і кілька шарів штукатурки. Крім цього теплоізоляція може розміщуватися між парапетом і зовнішньої обшивкою (сайдингом або профнастилом). Внутрішній простір не крадеться, ефективність з точки зору фізики на висоті. Мінуси: висока трудомісткість і складність.
 2. Внутрішнє утеплення. Теплоізоляційні матеріали укладаються на всі внутрішні поверхні – стіни, підлогу і стелю. Роботи менш трудомісткі, тому багато хто замислюється про утеплення балкона зсередини своїми руками. Мінуси: корисного простору стає менше, підвищуються вимоги до вибору ізолятора (його товщині, паропроникності і т.д.).
 3. Теплоізоляція з двох сторін. Поєднує обидва варіанти. З точки зору ефективності це найкращий варіант, але загальний приріст показників опору теплопередачі не такий великий, на відміну від підсумкової ціни і загальної трудомісткості процесу.

   Вирішуючи, як утеплити балкон, користувачі найчастіше вибирають другий варіант. Він простіше і дешевше. А ще, як правило, про такий благоустрій замислюються, вже після того, як виконують засклення балконів, а значить зовнішнє утеплення може бути зроблено тільки за допомогою послуг промислових альпіністів. До того ж, не скрізь без додаткових дозволів можна змінювати фасад будівлі (пам'ятки архітектури).

Утеплення балкону своїми руками: всі за і проти

   Самостійні роботи з укладання теплоізоляції на стіни, підлогу і стелю – це можливість заощадити гроші. Але, якщо подивитися, скільки коштує утеплити балкон, то не завжди, фінансова вигода виправдана на 100%, адже натомість треба витрачати свій час, та й ризики помилок при відсутності необхідних знань і практичного досвіду досить великі.

Якщо утеплення балкона зсередини своїми руками зробити неправильно, то це може привести не тільки до відсутності ефекту, тобто різниці температур ДО і ПІСЛЯ, а й до наступних проблем:

 • запотівання вікон, тобто появи конденсату на склі і інших поверхнях. Так може бути як при неправильному монтажі віконної конструкції, так і при помилках утеплення в цілому;
 • утворенню грибку або цвілі. Наслідком підвищеної вологості (конденсату) і вогкості може стати поява грибкової цвілі на різних поверхнях, включаючи відкоси, парапет, стеля і т.д .;
 • протягам. Ще одна ознака непрофесійного підходу до балконного благоустрою. Не обов'язково продування йдуть з області віконного отвору, дути може в різних місцях, наприклад, під підвіконням, в районі статі і т.д .;
 • появі криги. Вона може виникати в ситуації, коли надмірна вологість поєднується з падінням температури нижче нуля градусів. В результаті неякісно утеплені стіни, стелі або ж ваші вікна можуть покриватися крижаною кіркою.

   Якщо порушити технологію утеплення, допустити помилки з вибором ізолятора, то наслідки можуть бути плачевними. І що найсумніше – просто додати ще один шар утеплювача не вийде. Доведеться все переробляти, тобто крім серйозних витрат часу зростуть і фінансові вливання.

   Тому ми в компанії «Лінія вікон» рекомендуємо довіряти роботу нашим професіоналам. Це гарантує бажані результати і виключає ймовірність описаних проблем. А якщо ви розраховуєте на максимально демократичну ціну, то вибирайте нашу послугу балкон під ключ. Ми, як виробник вікон в Києві, запропонуємо вигідні умови і для скління, і для всього комплексу робіт з благоустрою.

   Все одно хочете зробити все самі? Тоді дотримуйтеся наведених нижче рекомендацій.

Як утеплити балкон: інструкція в 5 етапів

Приступаючи до самостійних робіт по теплоізоляції балкону, потрібно зробити наступне:

 1. Визначитися з ізолятором – матеріалом для утеплення. Як правило, вибирати доводиться з рулонних і плитних утеплювачів. До першої групи належать різні вати (припустимо, мінеральні), але вони схильні до деформації з часом, а також тонкі фольговані склади, на кшталт пенофола. Останній використовується в якості доповнення до основного ізолятора. Найчастіше вибір падає все ж на плитні покриття у вигляді щільних пластин. Це як пінопласт, так і його просунуті різновиди, на кшталт стіродур. Виділяють також напилювані склади, на зразок рідкого пінополіуретану, але вони вимагають використання професійного обладнання та для самостійного утеплення не застосовуються.

 2. Підготуватися. До цього етапу можна віднести і якісне скління з 2-камерними енергозберігаючими склопакетами та профільною системою з монтажною глибиною від 70 мм. Якщо балкон вже засклений, то підготовчі роботи включають демонтаж старих оздоблювальних матеріалів і покриттів, зачистку поверхонь, закладення дефектів (відколів і тріщин) шпаклівкою. Всі стики необхідно герметизувати, пов'язано це з тим, що найпростіші утеплювачі схильні вбирати вологу, а значить потрібно домогтися гідроізоляції. Для цих цілей застосовуються спеціальні мастики або стрічки, а поверх них наносяться гідрофобні склади.

 3. Утеплити стелі. Теплоізоляційні роботи зазвичай виконуються зверху вниз. Для стелі необхідно зібрати обрешітку з металевого профілю або бруса з кроком до 60 см. Потім виконується перевірка горизонталі, а всі нерівності усуваються. Після цього розкроюється і укладається утеплювач: для щільного укладання розміри фрагментів повинні бути на кілька міліметрів більше, ніж крок обрешітки. До стелі матеріал потрібно додатково приклеювати, а щілини закладати монтажною піною. Завершити процес можна укладанням пенофола фольгою вниз.

 4. Ізолювати стіни. Балконні стіни можна утеплити Стіродур (екструдованим полістиролом), він легкий і володіє хорошими теплоізоляційними властивостями при невеликій товщині. До стін фіксується тонка фольга, яка виконує ще й роль гідроізоляції. Потім повторюються основні етапи укладання ізолятора на стелю: решетування, крій, саме розміщення з запіненням щілин, але клей використовувати не обов'язково. Далі укладається тонка пароізоляційна плівка, що фіксується до стіни на скоби і з'єднується в єдину поверхню скотчем.

 5. Утеплити підлогу. Для підлоги крім пінопласту або стіродуру можуть застосовуватися насипні теплоізоляційні матеріали. Але, якщо їх потрібно багато, то і навантаження на балконну плиту може виявитися занадто великим, тобто краще вибрати альтернативні рішення. Попередньо потрібно герметизувати всі щілини і отвори у підлозі за допомогою монтажної піни. Потім виконується гідроізоляція: укладання спеціальної плівки або обробка мастикою. Далі виставляються лаги з вирівнюванням верхнього краю брусків по рівню. За тією ж схемою виконується нарізка матеріалу і укладання в осередки. Поверх укладається пароізоляційна плівка і може настилатися чорнова підлога, що фіксується саморізами до лагам. Вітається на балконі і тепла підлога, але в цьому випадку потрібна ще й підводка електроенергії, що краще довірити професіоналам.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані