Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Ущільнювачі для пластикових вікон, навіщо потрібні ущільнювачі для вікон

14 Травня 2021 року
Переглянуто: 128

ущільнювачі для вікон


   Продавці нерідко акцентують увагу на віконних профілі, склопакеті, фурнітурі. Всі ці елементи дійсно важливі, проте не варто забувати про ущільнювачі для пластикових вікон. Багато хто недооцінює їх роль, а тим часом саме ущільнювальний прошарок забезпечує герметичність всієї конструкції.

   Навіть якщо рама вашого вікна зроблена з крутого брендового профілю, а в неї вставлені потужні склопакети — пошкоджений ущільнювач зведе їх звуко- і теплоізоляційні властивості нанівець. У цій статті ми розповімо про те, для чого потрібно ущільнення, які ущільнювачі бувають, і які варіанти є кращими для вибору.

Навіщо використовуються ущільнювачі для вікон?

   Для початку пояснимо, про що все-таки йде мова. Ущільнювач — це прошарок з губчастою або рельєфною структурою, що фіксується в спеціальних виїмках профільної системи. До нього пред'являється дві основні вимоги: стійкість до температурних перепадів і висока теплоізоляція.

   Ущільнювачі для пластикових вікон представлені двома різновидами, а саме:

 • для фіксації склопакета в рамі. Вони вставляються між штапиком/стулкою і склопакетом;

 • для фіксації віконних елементів. Це ущільнювачі притвору і стулок.

   Незалежно від призначення ущільнювальний шар виконує кілька важливих функцій. Це забезпечення необхідної герметичності, що виключає протяги, продування і інші неприємності. Також за допомогою ущільнювачів внутрішній простір захищається від вуличного шуму і проникнення пилу, будь це вікна Саламандер або будь-які інші.

  Зважаючи на це вибору ущільнювального матеріалу слід приділяти більше уваги, так само як і догляду за ним. Розглянемо, які пропозиції є сьогодні на ринку.

Які є види ущільнюючих елементів?

  Ці вироби відрізняються за багатьма параметрами, включаючи форму, структуру, колір, матеріал. Основна класифікація будується як раз в залежності від матеріалу, який використовується для виготовлення. Це ж визначає і базові властивості.

Гумові ущільнювачі для пластикових вікон

  Гума — поширений і недорогий полімер, вироблений за технологією вулканізації каучуку з використанням сірки, ультрафіолету. Вироби з гуми можуть служити до 30 років за умови регулярного догляду, обслуговування.

  Гумові ущільнювачі для пластикових вікон характеризуються високою еластичністю, стійкістю до всіх негативних зовнішніх чинників. Вони відмінно герметизують всі наявні стики. Характерною особливістю таких виробів є чорний колір.

З синтетичного каучуку

 Це вироби з матеріалу, який виготовляють за допомогою полімеризації/сополімеризації ізопрену, етилену, бутадієну, ізобутилену і ряду інших вуглеводнів. В результаті виробляється еластичний, водостійкий матеріал з великим набором корисних властивостей і допустимим температурним діапазоном від -40 до + 150°С.

  Ущільнювальний шар з синтетичного каучуку демонструє характеристики набагато вищі, ніж аналоги з класичної гуми. Окремо варто відзначити, що він представлений на ринку в різних кольорах.

  Ущільнювачі цієї категорії також можна зустріти під позначенням EPDM (читається як етилен-пропілен-дієновий мономірний каучук). Вони вірно служать протягом 20 років і більше, але тільки якщо їм забезпечити належний догляд.

Силіконові

  Досить цікавий варіант. Віконна ізоляція на основі силікону міцна, надійна і досить довговічна — строк експлуатації досягає 40 років. До її основних переваг варто віднести:

 • здатність витримувати холод до -40°С і різкі температурні перепади;
 • висока стійкість до впливу прямих сонячних променів;

 • стійкість до впливу води і дії агресивного хімії;

 • відмінна гнучкість і еластичність.

   Ще одна важлива якість — екологічна нешкідливість. Що стосується нюансів, то тут необхідно відзначити високу вартість, а також посередню механічну міцність в порівнянні з аналогами.

З термоеластопласту

  Позначається абревіатурою TPE. Це синтетичний вдосконалений полімер. У нього є цікава якість — при стандартному температурному діапазоні він має властивості класичної гуми, проте при високих набуває м'якість термопластику.

   Головна перевага цього типу ущільнювачів полягає в тому, що вони відмінно захищають внутрішній простір по всьому контуру рами, стулок, і навіть в кутових зонах. Тобто, TPE-ізоляція відмінно працює в місцях, де найбільш уразливі аналогічні ущільнювачі з інших матеріалів.

Які ущільнювачі краще для пластикових вікон?

  Однозначної відповіді на це питання немає. Якщо ви шукаєте варіант на заміну зношеного або пошкодженого ущільнювального шару, то спочатку краще придивитися до точно такого ж нового. Як правило, «рідні» ущільнювачі виявляються кращими, проте брати точно такі ж не обов'язково.

   Якщо ви шукаєте варіант на заміну, то ущільнювач варто вибирати, виходячи з:

 • товщини і форми виробу;
 • способу фіксації;
 • часу експлуатації;
 • кольору, вартості.

   Є два моменти, на які варто акцентувати увагу окремо. По-перше, не варто думати, ніби покупка ущільнювача більшої товщини допоможе краще зберігати тепло. Насправді це тільки створить зайве навантаження на фурнітуру, і спровокує посилене зношування. Другий момент полягає в тому, що по всьому периметру повинен використовуватися однаковий ущільнювальний шар.

   Якщо ж ви не розбираєтеся, які ущільнювачі краще для пластикових вікон перед покупкою нових віконних блоків, то рекомендуємо довіритися фахівцям компанії «Лінія вікон». Вони підберуть для вас ідеальний ущільнювачий з точки зору ціни і ефективності. Так ви заощадите багато часу і нервів, адже однозначної відповіді про те, що краще використовувати для контурів ущільнення, просто немає.

Як зрозуміти, що потрібно поміняти ущільнювач?

   Є чимало ознак, які підтвердять необхідність зміни елементу. Однак спочатку ми рекомендуємо переконатися в тому, що виникла проблема не пов'язана з рамою і фурнітурними елементами.

   Отже, час прийшов купувати новий ущільнювач, якщо ви почали помічати:

 • вуличні шуми, холод всередині кімнати;
 • утворення конденсату на склі;
 • формування криги в межах рами або навіть на підвіконні;
 • появу і активне розмноження цвілі, грибка на ізоляційному контурі;
 • стали помітні механічні пошкодження матеріалу.

   Коли поміняєте ущільнювач, потрібно буде заново відрегулювати петлі і запірну фурнітуру для забезпечення належної функціональності.

Як продовжити термін служби ізоляційного контуру?

  Щоб ваші ущільнювачі для пластикових вікон максимально відпрацювали свій експлуатаційний ресурс, варто пам'ятати про декілька простих, але важливих правил догляду за ними. Ми склали список з чотирьох пунктів:

 1. Хоча б двічі на рік мийте весь віконний блок і ущільнюючий прошарок зовні і зсередини.
 2. Для миття вкрай небажано використовувати жирні миючі засоби, які здатні зруйнувати структуру як гуми, так і каучуку, синтетичних полімерів.
 3. Для захисту матеріалу регулярно оновлюйте на ньому спеціальний захисний розчин на основі силікону. Він допоможе зберегти його пластичність і запобіжить механічним пошкодженням. Для цієї мети також підходить і звичайний аптечний гліцерин.
 4. У разі ремонту, сухого прибирання краще тримати стулки закритими, щоб уникнути осідання бруду, на поверхні ущільнювального шару. Якщо ж з цим складно, тоді після «брудних» занять можна протерти ущільнювач.

   Ми також рекомендуємо для обслуговування віконних систем користуватися послугами кваліфікованих майстрів. Тільки так ви зможете бути впевнені в тому, що все буде зроблено на найвищому рівні.

    «Лінія вікон» — сучасні віконні системи за найкращими цінами

    Наша компанія — один з провідних столичних виробників. Ми виготовляємо металопластикові вікна будь-яких форм, розмірів, конфігурацій і під ваші фінансові можливості.

   У компанії ви можете скористатися всім спектром послуг, які можуть вам стати в нагоді: професійні виміри віконних прорізів, доставка, монтаж, ремонт і обслуговування. Просто зв'яжіться з нашим менеджером і проконсультуйтеся з усіх важливих для себе питань.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані