Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Ставні на пластикових вікнах

14 Квітня 2021 року
Переглянуто: 815

ставні на пластикові вікна


      Кілька століть тому віконниці на вікнах вважалися не тільки необхідним функціональним пристосуванням для захисту від злодіїв, а й важливим декоративним елементом оформлення фасаду.  За зовнішнім виглядом, використовуваним тут орнаментів і іншим естетичним особливостям люди судили про статусність і успішність власника будинку.

     У другій половині минулого століття попит на віконні ставні знизився, але в останні роки інтерес до них знову прокинувся.  Вони нерідко сьогодні з'являються не тільки в приватному житловому будівництві (особняки, котеджі), але і в квартирах багатоповерхівок.  Так, все частіше встановлюють віконниці на пластикові вікна, причому тут вони можуть бути з різних матеріалів, відрізнятися за формою, конструкцією і іншими особливостями.

      Як і раніше, вони виконують відразу кілька функцій, в тому числі надають індивідуальності екстер'єру, підвищують протизламну безпеку житла, а ще нерідко покращують звуко- і теплоізоляційні характеристики, допомагають гнучко управляти світлопропусканням і не тільки.

Функціональні можливості: для чого встановлюють віконниці

     Сучасні сонцезахисні аксесуари дуже різноманітні.  Покупець має право вибирати, що йому використовувати в своїх оселях: традиційні штори, ролети, жалюзі або ставні.  Крім цього, є можливість поєднання декількох рішень на одному отворі, а визначившись з одним варіантом, ще потрібно розібратися з матеріалами, кольорами та іншими декоративними особливостями.

     Повернення моди на віконні ставні обумовлено різними факторами.  Однак перш за все варто виділити їх чудову функціональність. В цьому аспекті конкурентів у них дійсно мало

Ставні на вікнах забезпечують наступні переваги власникам житла:

  1. Підвищення противовзломной безпеки.  Якщо вибрати вироби з міцних і надійних матеріалів, а також оснастити їх сучасними замками, то проникнути в житло зловмисникам через віконний отвір буде вкрай складно.

  2. Додатковий захист для віконної конструкції. Відкидні ставні в закритому вигляді оберігають склопакети і профіль від механічних пошкоджень. В цьому плані вони краще решіток у протидії вандалізму.

  3. Перетворення фасаду та інтер'єру. Цей елемент оформлення підкреслює архітектурний стиль всього будинку.  Відчутний позитивний вплив виявляється і на інтер'єрі: підвищується презентабельність і рівень затишку.

  4. Поліпшення ізоляційних властивостей. Якісні ставні на пластикові вікна сприяють приросту енергоефективності віконного отвору. Вони захищають житло від опадів і продувань, дають можливість знизити витрати на обігрів приватного будинку взимку і кондиціонування повітря — влітку. Ці вироби також виступають додатковою перешкодою для шуму.

  5. Ефективне регулювання світлопропускання. Традиційні глухі віконниці підвищують рівень приватності та захищають від сторонніх поглядів. Поряд з ними досить популярні і моделі з гратами (ламелями), які додають гнучкості в процесі регулювання природної освітленості.

Що вибрати: решітки, ролети, жалюзі або ставні

      В якості захисного аксесуара у віконниць сьогодні є два головні конкуренти — решітки і рольставні. Перші слабо захищають від вандалізму і сильно програють з точки зору естетики. До того ж решітки не рекомендовані з точки зору забезпечення протипожежної безпеки, та й в плані комфортності для мешканців залишають бажати кращого.

     Металеві ролети, з точки зору захисних властивостей, не поступаються ставням, а за деякими параметрами вони навіть перевершують їх. Проте в плані зовнішньої привабливості вони менш кращі. До того ж без автоматизованих систем відкривання/закривання користуватися ними не дуже зручно. Як результат, ролокасети частіше використовуються в комерційних об'єктах (на виробництвах, в торгових павільйонах, на складах і т. д.). А віконниці застосовують в житлових будинках, котеджах і навіть квартирах.

      У плані забезпечення гнучких можливостей регулювання світлопропускання жалюзі на вікна перевершують традиційні глухі віконниці. Однак сьогодні пропонуються і регульовані моделі з ламелями, положення яких можна змінювати. Цікаво, що рухливі решітки дають і інші переваги. По-перше, вони все одно залишаються перешкодою для несанкціонованого проникнення. По-друге, при розташуванні під кутом віконниці забезпечують і додаткові можливості провітрювання.

       Більш того, зовсім не обов'язково вибирати жалюзі або ставні. Їх можна використовувати разом, адже перші ставлять перш за все всередині, а другі — з боку вулиці.  Наша компанія «Лінія вікон», як завод виробник вікон, запропонує вам великий вибір різноманітних аксесуарів високої якості за найкращими цінами в Києві.

З чого роблять ставні на вікнах

       Традиційно їх виготовляли з дерева, завдяки чому вони створювали гармонійний тандем з дерев'яними рамами. Сьогодні моделі з деревини також затребувані, особливо цінителями натуральних матеріалів, але поряд з ними все ширше застосовуються варіації з пластика і навіть металу.

У кожної варіації є свої сильні і слабкі сторони.

Дерев'яні ставні

     Конструкції з дерева приємні навіть за своїми тактильними відчуттями. Вони сприяють поліпшенню теплоізоляції. Оскільки деревина є «дихаючим» матеріалом, то навіть при щільному закритті зберігається можливість циркуляції повітря. У плані декоративних особливостей у дерев'яних віконниць також чимало плюсів.  Вони прекрасно вписуються в сучасну і ретро-стилістику, забезпечують гнучкі можливості декору (різьблення, розпис і т. д.).  Якщо і вікна дерев'яні, то тандем буде відмінний.

Мінуси:

  1.  Не такий високий рівень захисту, як у металевих аналогів;
  2.  Висока вартість, особливо у моделей з цінних порід деревини;
  3.  Невисокий вологозахист;
  4.  Вимогливість до догляду, в тому числі періодичне фарбування, регулювання і т. д.

Пластикові ставні

        Це прості в монтажі, досить легкі за вагою, візуально привабливі вироби. Їх можна поставити на будь-які вікна, тобто не обов'язково з ПВХ, але і на алюмінієві і дерев'яні.  Почасти це забезпечується і багатою різноманітністю кольорових гам.

      Пластикові віконниці не бояться різних атмосферних впливів, включаючи опади, перепади температур, вітрові навантаження. Процедура догляду та миття максимально проста.  Конструкції із пластику також покращують тепло- і звукоізоляційні властивості отвору, не чутливі до більшості хімічних речовин і мікроорганізмів. У плані стійкості до злому вони майже аналогічні дерев'яним, тобто краще в цьому плані тільки вироби з металу.

       Якщо ставити їх на пластикові вікна, то можна сформувати бездоганний тандем, адже колірна гамма і текстура буде не просто схожа з рамою, а абсолютно ідентична.

Металеві ставні

     Це самий міцний і надійний варіант захисту віконного отвору. Тут використовується основа з металу, а саме з нержавіючої сталі. В аспекті протизламних властивостей такі віконниці найкращі. Їх встановлюють на дачах і в заміських об'єктах, на яких господарі можуть бути відсутні тривалий час. Проте ще частіше їх можна побачити на різних виробництвах і складах. Крім міцних металевих листів, тут використовуються внутрішні фіксатори стулок або навіть висококласні сейфові замки.

       До мінусів таких моделей відносяться не самий естетичний зовнішній вигляд і невеликі теплоізоляційні властивості.

       Інші конструктивні відмінності

    Найчастіше можна побачити двостулкові відкидні віконниці.  Вони за своєю конструкцією дублюють двостулкове вікно з розсувною (поворотною) фурнітурою.  На досить вузьких віконних конструкціях зустрічаються і одностулкові рішення, де отвір закриває не пара, а один блок.

        До менш поширених варіацій віконниць відносяться зсувні (замість петель вони передбачають напрямні, по яких і рухаються вліво і вправо) і складні моделі.  Останні нагадують двері-гармошки.

    Поряд з класичними зовнішніми (вуличними) варто згадати і ті, що рідко зустрічаються внутрішні віконниці (вони ж шаттерси).  Вони розташовуються з боку кімнати, завдяки чому вважаються вже інтер'єрним рішенням і трохи зручніше в експлуатації (відкриванні/закриванні).

Висновок

     Оскільки віконниці зазвичай вирішують кілька завдань (як мінімум захищають приміщення і прикрашають фасад), то для їх вибору і установки слід звертатися до професіоналів. Фахівці нашої компанії, відвідавши об'єкт, знімуть необхідні розміри і порекомендують оптимальний в вашому випадку варіант конструкції.


Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1470

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані