Опір теплопередачі вікон

18 Травня 2021 року
Переглянуто: 2444

теплопередача окон


   Чим краще утеплено житло, тим менше витрати на опалення. Ця аксіома відома кожному. І пластикові вікна часто купуються саме для того, щоб підвищити енергоефективність будинку. І тут ми знайомимося з таким поняттям, як опір теплопередачі вікон.

  Це теплотехнічний коефіцієнт, який показує здатність огороджувальних конструкцій відображати теплові потоки. Іншими словами, скільки тепла піде через квадратний метр вікна при певній різниці температур. 

  Перш за все варто сказати, що будь-який будинок втрачає тепло у всіх напрямках. Якщо розглядати структуру тепловтрат, то вона виглядає наступним чином:

  • Стіни ~ 30%;
  • Покрівлю, стелю ~ 14%;
  • Підлогу ~ 12%;
  • Вікна ~ 44%.

   Тобто, практично половину дорогого тепла люди витрачають на «обігрів вулиці». Хороший привід задуматися про підвищення енергоефективності житла, чому добре сприяє ціна пластикових вікон. Тут важливо відразу зробити уточнення, що теплопровідність світлопропускаючого блоку складається з двох компонентів:

  • Близько 30% втрат відбувається через конвекції і теплопередачі. Це перенесення тепла повітряними масами всередині склопакета і по твердому віконного матеріалу відповідно. Це неминуча і нерегульована частина;
  • Приблизно 70% тепловтрат припадає на довгохвильове інфрачервоне випромінювання, яке проходить крізь скло. Ось цю складову можна і потрібно знизити.
  • Коефіцієнт опору теплопередачі (КОТ) якраз і демонструє, наскільки конструкція здатна запобігати догляд теплової енергії.

 

Теплопровідність склопакета: як вона розраховується?

  •  Це перший крок до розуміння того, як саме вибираються пластикові вікна з точки зору їх теплоізоляційної функції.
  • І почати варто з коефіцієнта теплопровідності (q), який показує, скільки тепла в Вт пройде через 1 м2 віконної конструкції при різниці температури в навколишніх середовищах, що становить 1° за шкалою Кельвіна. Вимірюється в Вт/м2.
  • У свою чергу коефіцієнт опору теплопередачі вимірюється в м2 *°С/Вт і розраховується за формулою: 
  • R = д/q, де чисельник д — це різниця між температурою всередині і зовні.
  • Знаючи R, можна порахувати вже безпосередньо, скільки тепла втрачається через склопакет. Підрахунок ведеться по формулі:
  • Q склопакета = S скління * д/R.

Практичний приклад

  • Припустимо мова йде про ситуацію, коли температура зовні і зсередини становить -20° і +20°С відповідно, скло займає площу в 3 м2 і мова йде про двокамерні склопакети (4M1-Ar16-4M1-Ar16-І4) з опором теплопередачі на рівні 0,8 м2 *°С/Вт.
  • Розрахунок виглядає наступним чином: 3*40/0,8 = 0,15 кВт.
  • Стільки тепла йде через вікно на годину. Відповідно, буде потрібно 0,15 * 720 = 108 кВт енергії для того, щоб в кімнаті підтримувати стабільну температуру при такому холоді на вулиці.
  • І тепер для порівняння візьмемо скління на основі стандартного однокамерного склопакету з формулою (4M1-16-4M1). Опір теплопередачі тут становить 0,32 м2*°С/Вт.
  • Тобто, при інших рівних умовах, втрата тепла в годину буде вже складати: 3 * 40 / 0,32 = 0,38 кВт на годину. А це вже 270 кВт енергії щомісяця тільки на компенсацію втрати теплової енергії через скління.

Радимо звернути увагу

  Установка якісних віконних систем — це самий простий і швидкий спосіб зменшити власні витрати на опалення. Тим часом, тут дуже важливо уникати надмірності.

  Завжди є спокуса взяти склопакети з максимальними теплозберігаючими властивостями, але такий принцип прийняття рішень виправдовує себе не завжди. Наприклад, покупка наддорогих енергопакетів, коли на об'єкті тепло активно йде через стіни, покрівлю або підлогу, дасть результати набагато нижчі від очікуваних. Спочатку потрібно оцінити картину в цілому.

Яким чином забезпечується енергоефективність вікон?

  Варто відзначити, що опір теплопередачі вікон складається з відповідних показників профільної системи (рама, стулки) і безпосередньо склопакетів. Однак профіль займає всього 10-15% від площі всієї світлопропускаючої конструкції, тоді як інші 85-90% припадають на скло. Через це основний акцент і йде на якість скління.

   Що таке склопакет по суті? Це структура, яка складається з двох-трьох-чотирьох листів скла, з'єднаних в єдине ціле за допомогою порожніх алюмінієвих рамок та герметиків бутилу. Шари скла виявляються розділені між собою спеціальними повітряними камерами. У такому варіанті виконання найпростіший склопакет з формулою (4M1-6-4M1-6-4M1) демонструє КОТ на рівні 0,42 м2*°С/Вт. То про яку ж економію може йти мова?

  Високі енергозберігаючі властивості досягаються за рахунок впровадження технологічних удосконалень. Теплопровідність склопакету знижується завдяки:

  • збільшенню ширини алюмінієвої дистанційної рамки. Найпростіше, але робоче рішення. Чим вище відстань, тим більше повітряний обсяг між склом і, відповідно, менше тепла йде назовні. Збільшення міжстікольного проміжку з 8 до 16 мм в однокамерному пакеті, і з 6 до 16 мм підвищує КОТ на 0,04 і на 0,1 м2*°С/Вт. Єдина проблема полягає в тому, що для блоку потрібно профіль з більшою монтажною глибиною.
  • заповненню камер інертним газом, який є гіршим теплопровідником в порівнянні навіть з сухим повітрям. Як правило для цієї мети використовується Аргон. КОТ підвищується в середньому на 0,02-0,03 м2*°С/Вт.

  • вставці K-скла. Їх відрізняє наявність твердого захисного шару, завдяки чому таке скло часто використовується у виготовленні ударостійких склопакетів. Відображаюча здатність матеріалу становить до 70% від усього теплового потоку, що дає підвищення КОТ на 0,08-0,09 м2*°С/Вт. Недолік — дорожнеча.

  • вставці I-скла. Простими словами — це напилення на скляну поверхню спеціального тепловідображаючого шару на основі окису титану і срібла. Це дозволяє відображати 90% і більше від теплового потоку. У цифрах це можна висловити КОТ, великим на 0,17 м2*°С/Вт від показника за звичайне скло. Але така результативність має свою ціну, адже м'який захисний шар легко ушкоджується механічно і з плином часу руйнується під впливом кисню.

   Вдале поєднання всіх цих технологічних рішень і дає необхідну нам енергоефективність світлопропускаючої конструкції.

   «Наочна демонстрація: класичний двокамерний склопакет (4M1-6-4M1-6-4M1) має коефіцієнт опору 0,42 м2*°С/Вт, а ось в моделі зі збільшеною міжскляною відстанню, заповненням аргоном і I-склом цей показник досягає 0, 8 м2*°С/Вт. Різниця очевидна, другий варіант вдвічі ефективніше.»

Який склопакет краще вибрати?

   Наша компанія пропонує великий вибір варіантів скління для пластикових вікон. Завдяки цьому у вас є можливість вибрати саме те, що ідеально підійде для вашого житла.

  Ми виготовляємо вікна на основі профільних систем REHAU, SALAMANDER, OPEN TECK і WDS, комплектуємо їх одно- і двокамерними склопакетами з шириною алюмінієвої рамки від 6 до 16 мм:

  • класичними (без технологій на підвищення енергоефективності);
  • просто з аргоновим заповненням;
  • просто з вставкою K- або I-скла;
  • комбіновані, в яких заповнення аргоновим газом доповнюється I- або K-склом.

  Також ми пропонуємо лінійку просунутих енергопакетів, які характеризуються взагалі максимальними теплозберігаючими властивостями. Ви можете купити такі моделі Glas Trösch:

  • EN2Plus, який при своїй товщині 32 мм дає теплоізоляцію на рівні подвійної кам'яної кладки, і звукоізолює приміщення як шар силікатної цегли товщиною 12 см.
  • Comfort однокамерний. При товщині всього 24 мм він замінює собою звичайне двокамерне енергозберігаюче вікно. На наш погляд, гідна альтернатива.
  • SELEKT. Відмінна риса такого вікна — використання відразу декількох енергозберігаючих покриттів. Причому напилення запечатано всередині герметичної конструкції, завдяки чому захищене від дії будь-яких зовнішніх факторів.
  • Sunstop. Вибір для тих, хто не особливо любить яскраве сонячне світло. Це сонцезахисний енергопакет з двома теплосберегаючими напиленнями. Він пропускає всього 45% від світлового потоку, завдяки чому всередині зберігається приємна атмосфера.
  • Safe. Найтепліша модель з усієї лінійки, з якої тепло завжди залишатиметься у вашому житлі.

 

   Сумніваєтеся, що краще вибрати? Наші менеджери завжди готові вас проконсультувати з важливих і незрозумілих тем, а «Лінія вікон» як один з провідних столичних виробників світлопропускних конструкцій, готова забезпечити вас найкращими віконними системами в Києві, в тому числі з профілю РЕХАУ.





Корисні статті та відео



Переваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2190

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2048

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі





Перейти до списку всіх статей





У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RUUA