Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Слухове вікно

22 Січня 2021 року
Переглянуто: 537

   слухове вікно


  Ми звикли до того, що віконні світлопрозорі конструкції робляться в стінах будівлі, але іноді його можна зустріти і в даху, особливо якщо вона передбачає подвійні конструкцію. Їх називають слухове вікно, яке є важливим функціональним елементом горищних і мансардних поверхів. Як правило, воно відрізняється меншими розмірами, частіше має нетрадиційну форму, наприклад, трикутну або трапецієподібну. Така покрівля відразу звертає на себе увагу, перетворюючи всю будову.

   Про необхідність створення слухових вікон почали замислюватися тоді ж, коли стали більш-менш повноцінно використовувати горищні простори будинків. Це сьогодні в епоху раціоналізму тут нерідко облаштовуються житлові кімнати (від спалень до офісних приміщень). Раніше тут частіше були технічні зони з мінімальним функціональним навантаженням. Але навіть в таких умовах без належної вентиляції повітря взимку тут був занадто вологим (через що утворювалася цвіль), а влітку — сильно перегрітою. Власне для забезпечення нормального повітрообміну і було вирішено видозмінити покрівлю, зробивши в ній спеціальні отвори.

   Спочатку слухове вікно — конструкція, більше схожа на вентиляційну решітку. В цьому випадку зовнішній вигляд даху майже не змінювався. Також можна було зустріти отвори, завішені тканиною. І тільки згодом прийшла черга скла і склопакетів.

Потім до функції провітрювання додалися й інші, в тому числі:

 1. Забезпечення природного освітлення. У зв'язку з цим якщо потрібно було зробити слухове вікно, креслення передбачає відповідне рішення в південній частині даху. Сенсу розміщувати його на північному схилі покрівлі, через дефіцит сонячного проміння не було. А ще світлопропускання, як і вентиляція, знижує ризик утворення грибків і плісняви
 2. Можливість виходу на дах. Першочерговим така функція ніколи не була. Але якщо облаштувати стулку великого розміру, то можна отримати зручний доступ назовні, в тому числі, щоб зробити покрівельні роботи, провести прибирання або ремонт вікон, встановити телевізійні антени або різні інженерні комунікації.
 3. Розширення простору. Наявність вікна візуально робить будь-яке приміщення трохи більше, і горища в цьому плані не виняток. До того ж деякі види слухових вікон (а саме дормери) винесені за межі площини покрівлі, тим самим збільшуючи реальне корисне місце.
 4. Декоративний ефект. Нехай навіть у слухового вікна розміри будуть маленькими, його наявність серйозно впливає на зовнішній вигляд і архітектурні особливості всієї будівлі. А якщо конструкція крупніше, виділяється нестандартними формами або іншими особливостями, то дизайнерська роль стає ще більш відчутною і важливою.

Слухове вікно: чому так називається?

    У тлумачному словнику Даля термін «слухове вікно» наводиться в статті про слух. Справа в тому, що в російській мові крім усім звичної трактування слово «слух» має також інші значення, включаючи «отвір» і «продушіни», тобто конструкція, необхідна для того, щоб щось почути. У художній літературі згадки слухового вікна зустрічалися ще в 19 столітті, тобто раніше появи відомого словника.

    Є кілька версій того, як вікно в даху стало називатися «слуховим», а не, припустимо, горищним. Перша пов'язана з виразом «чутки вітром носить». Так на горищах в старі часи зазвичай жила прислуга, уривки розмов якої нерідко лунала нижче саме через вентиляційні отвори в покрівлі. 

    Друга легенда пов'язана з будівництвом Манежу в Москві. Його звели в 1817 році, приурочивши цю будівлю перемозі Царської Росії над Наполеоном. Будівництвом займався артіль, у одного з майстрів якого було прізвище Слухов. Саме він був відомий в місті своїми покрівельними вміннями.

    Спочатку Манеж побудували з цільним, непровітрюваним дахом. Влітку через високу температуру повітря горищне приміщення сильно нагрілося, в результаті повело і саму покрівлю, і стельове перекриття. Сам Олександр Перший дав розпорядження терміново усунути помилку. Замість того, щоб повністю міняти дах майстер Слухов вирішив облаштувати на схилах вікна. Нібито через те, що ідея виявилася вельми вдалою, в честь цього покрівельника і почали називати всі віконні конструкції на горищах.

Як зробити слухове вікно в даху?

   Створенню такого вікна передують серйозні розрахункові роботи. У більшості випадків проект будівлі спочатку передбачає наявність слухових конструкцій, хоча і після завершення будівництва будинку нерідко можна виконати переобладнання і доповнити покрівлю вікнами.

 • Складність монтажних робіт пов'язана з наступними факторами:
 • розташування на великій висоті;
 • необхідність облаштування додаткової будівельної системи, тобто каркаса;
 • високі вимоги до герметизації стиків і гідроізоляції — для захисту від дощової і талої води

   У зв'язку з цим облаштування слухового вікна краще довірити досвідченим професіоналам нашої компанії, і вже точно не займатися цією роботою самостійно. Ми, як виробник в Києві, забезпечимо вам найкращі ціни пластикових вікон (мінімум на 20% нижче, ніж у конкурентів), мінімальні терміни виготовлення, професійний монтаж з дотриманням ДСТУ (ГОСТів). Ви також отримаєте гарантію на 5 років.

   Якщо ви все одно хочете зробити все своїми руками, то перш за все потрібно визначитися з типом слухового вікна. Всі їх можна розділити на 4 види:

 1. Фронтонні. Вони робляться не на схилі, а на торцевій, фронтонной стіні будинку. Як результат, технічно вони практично не відрізняються від звичайних вікон. У фронтоні робиться отвір, в який вставляється віконна рама. Геометрія може бути різною. Це може бути класичний прямокутник, трикутник, який гармонійно виглядає з двосхилим дахом, коло або овал і т.д.
 2. Мансардні. Це віконні конструкції, які облаштовуються на схилі і знаходяться врівень з ним. Мансардні вікна технічно теж не найскладніші, хоча без якісної гідроізоляції стиків тут не обійтися. До переваг також варто віднести відмінне світлопропускання, яке краще, ніж у будь-яких інших варіацій слухових вікон.
 3. Дормер. Такий варіант вже більш технічно складний. Вікно розташовується в покрівлі, але виступає вперед щодо неї, за рахунок чого скління розташовується строго вертикально. В цьому випадку обов'язковою вимогою є облаштування додаткового каркасу, що тягне за собою підвищення трудомісткості і матеріальних витрат на створення дормеру. З іншого боку він дозволяє збільшити корисний об'єм горища і дуже ефектний з точки зору привабливості.
 4. Антідормер. Це вікно в схилі, яке на відміну від попереднього варіанту втоплено в покрівлю, а не виступає вперед. Сьогодні антідормери зустрічаються досить рідко. Вони складні в реалізації, висувають високі вимоги до гідроізоляційних робіт, «крадуть» мансардний простір. Але в плані зовнішнього вигляду вони дуже естетичні.

    Якщо реалізується фронтон або мансардне вікно, то додаткові кроквяні системи для них, як правило, не потрібні. Але після установки потрібно захистити дах від протікання, використовуючи спеціальні герметики і/або саморозширювальні стрічки.

Дормери і антідормери складніше, процес їх створення включає такі етапи, як:

 • попередня підготовка. Щоб вийшло вдале слухове вікно — креслення і розрахунки щодо майбутнього проекту обов'язкові;
 • створення самостійної каркаса або посилення кроквяної покрівельної системи, щоб вона витримала додаткові навантаження.
 • До обов'язкових елементів відноситься кілька горизонтальних балок, коньковий проліт, надійні з'єднання, виконані за допомогою куточків, скоб і інших кріпильних елементів;
 • власне монтаж. Металопластикове слухове вікно, як правило, кріпиться не тільки до отвору, але до каркасу з перекладинами і балками;
 • Додатковий захист від протікань. Після закладення монтажного шву необхідно виконати комплекс робіт з гідроізоляції.

Вартість слухового вікна

Ціна на практиці залежить від різних чинників, в тому числі:

 • розмірів і форми самої конструкції. Найчастіше замовники вибирають трикутні вікна, які при інших рівних умовах дорожче прямокутних;
 • виду слухового вікна: фронтон і мансардне будуть найдоступнішими;
 • витрат на попередні розрахунки, створення каркаса, гідроізоляцію і т.д.

Але з урахуванням функціональних та дизайнерських переваг облаштування вікна на даху майже завжди виправдано. Особливо якщо звернутися в компанію «Лінія вікон».

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1470

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані