Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як утеплити пластикові двері?

10 Вересня 2021 року
Переглянуто: 120

утеплення пластикових вікон


   Пластикові віконні та дверні системи за умовчанням вважаються герметичними, В більшості випадків це дійсно так, проте є ситуації, коли виникає об'єктивна потреба організувати додаткове утеплення дверей.

  У цій статті ми розповімо про те, як утеплити пластикові двері, навіщо взагалі це потрібно робити, як перевірити теплоізоляційні властивості конструкції, які інструменти і матеріали будуть потрібні, а також які додаткові роботи потрібно провести.

Навіщо утеплювати пластикові двері?

   Відповідь на це питання дуже проста — коли є відчутні втрати тепла, потрібно визначити і усунути їх джерело. Тобто, якщо мова йде про те, як утеплити пластикові двері, під цим маються на увазі будь-які роботи, спрямовані на підвищення їх теплозахисту.

   Традиційними причинами тепловтрат виступають:

  1. Скляні вставки. Склопакети, використовувані в конструкціях, самі по собі герметичні і досить енергоефективні. Але лише доти, доки вони справні. Будь-які пошкодження зводять ізоляційні властивості нанівець. Виправити проблему можна тільки заміною скління.     
  2. Неякісне закладення зазорів в процесі установки. Якщо при монтажних роботах монтажний шов навколо конструкції був погано запінений і замурований, неминуче залишаться щілини, через які всередину проникатиме холодне повітря. Виправити ситуацію можна лише повторно закривши монтажний шов, але вже добротно, а потім і оформивши укоси.     
  3. Порушене положення стулки. В процесі експлуатації відбувається неминуче розбалансування конструкції, і стулка провисає. Коли двері нерівно висять по вертикалі і горизонталі, виникають щілини, через які йде тепло. «Утеплення» тут полягає в тому, щоб провести належне регулювання.
  4. Зношений контур ущільнення. Це один з ключових елементів, який відповідає за герметичність. Згодом ущільнювач зсихається, втрачає свою пружність, що призводить до виникнення щілин між рамою і дверним полотном.     

   Тобто, всі причини цілком відомі, зрозумілі і вирішуються відносно легко. Головне — мати для цього бажання.

Загальні рекомендації

  Кращим рішенням проблеми є її профілактика. Імовірність того, що буде потрібно утеплення дверей , можна знизити кількома шляхами. Перше, з чого ми рекомендуємо почати — вибрати гарні пластикові двері.

  Від характеристик і експлуатаційних властивостей профілю, фурнітури і склопакету безпосередньо залежить те, наскільки довго і безпроблемно двері будуть вам служити і захищати житло від холоду та інших факторів зовнішнього середовища.

  Друга рекомендація — довіряйте установку тільки досвідченим монтажним бригадам. Якість установки грає важливу роль в тому, наскільки точно будуть дотримані вимоги виробника і будівельні норми. Тільки в цьому випадку з'являється впевненість, що монтажний шов буде замурований максимально ретельно. Зверніть особливу увагу на цей пункт, коли зберетеся ставити вхідні металопластикові двері в Києві за ціною виробника.

  Третя рекомендація — після установки дверної системи не поспішайте робити укоси, навіть якщо поспішаєте закінчити ремонт. Розумніше спочатку перевірити якість монтажного шву, тобто на предмет відсутності протягів і щілин. Для того, щоб повністю полімеризуватися, монтажній піні потрібно близько доби. Варто почекати два-три дні, після чого перевірити зазор по всьому периметру. І коли результат буде задовільним, можна приступати до подальшої обробки.

  Четверта рекомендація — керуйтеся здоровим глуздом. Наприклад, коли ви замовляєте теплий балкон під ключ, то необхідність у потужних пластикових дверях відсутня, достатньою виявляється навіть бюджетна комплектація. Цей принцип допоможе вам уникнути багатьох неприємностей.

Як перевірити і знайти містки холоду в пластикових дверях?

  Є багато способів, за якими можна визначити містки холоду в конструкції. Візуально їх можна визначити за утворенням зволожень і вогнищ цвілі в зонах пропуску вуличного повітря. Зволоження можуть бути слабкими, але вони все одно залишаються помітними. Найбільш небезпечна для здоров'я саме цвіль, яка активно росте на вологих схилах і в кутах.

  Найточніший метод виявлення — дослідження тепловізором. Такі дослідження проводяться взимку із залученням кваліфікованого фахівця. Послуга точна, але недешева і проводиться тільки взимку.

   Разом з тим, якщо ви не хочете морочитися, є народний і досить надійний спосіб — свічка. Для виявлення щілин необхідно запалену свічку акуратно провести уздовж всіх передбачуваних щілин і стиків. Там, де порушена їх цілісність, вогник почне сіпатися. Це наочне підтвердження того, що є проблема і потрібно її вирішувати. Особливу увагу потрібно приділити перевірці порога, так як там найчастіше допускаються пропуски.

Матеріали та інструменти, необхідні для роботи

   Перед тим, як утеплити будинок в районі пластикових дверей, важливо підготувати всі необхідні матеріали та інструменти. Для роботи зазвичай потрібні:

  • хрестова і шліцева викрутки;        
  • ключ-шестигранник;        
  • молоток;        
  • ніж;
  • пістолети для піни, клею.        

  Як правило, цього достатньо для виконання основних процедур. Цей комплект може бути розширений в залежності від того, яким чином ви будете утеплювати дверний проріз. Точно також будуть потрібні і різні будівельні матеріали під конкретні процедури.

Утеплення укосів

   Якщо тепловтрати виявилися в районі укосів, з великою часткою ймовірності пошкоджений або неякісно зроблений монтажний шов. Для цього старі укоси повністю знімаються. Після цього ви можете піти двома шляхами: замінити монтажний шов цілком або конкретну зону, де виявлені щілини. Ми рекомендуємо перший спосіб, так як однорідний і рівномірний шар монтажної піни завжди більш ефективний з точки зору теплоізоляції.

   Є цілком конкретні стандарти і технології облаштування монтажних зазорів пластикових дверей, і ознайомитися з ними не складає труднощів. Для цього знадобляться монтажна піна, гідро- і пароізоляційні стрічки для формування зовнішнього і внутрішнього захисних шарів.

   Увагу слід приділити також і облаштуванню відкосів. Для пластикових дверей найкраще підходять пластикові ж укоси. А ще краще, якщо це буде укіс з утепленням. Щоб облаштувати його, будуть потрібні пластикові панелі укосів, дерев'яні планки і утеплювач.

   Спочатку облаштовується дерев'яна обрешітка, між пластинами якої укладається утеплювач (переважно мінвата). До обрешітки кріпляться панелі укосів. По краях укосів кріпляться металопластикові смуги, а щілину між металопластикових профілем і стіною закривається F-смугою.

  Замість панелей з ПВХ можна скористатися гіпсокартоном, на який під кінець наноситься декоративне оздоблення. За складністю вони приблизно ідентичні, і результат виходить непоганий по ефективності.

  Третій поширений варіант — утеплити укоси пінополістиролом, зверху закріпити армуючою сіткою, а потім прошпаклевати і провести фінішну обробку. В результаті отвір стає завершеним, теплим і виглядає цілком естетично.

Утеплення порога

  За умови, що до якості монтажного шва немає претензій, балконний поріг під дверима утеплюється пінополістиролом. Утеплювач кріпиться дюбелями, а щілини між пластинами, а також між утеплювачем і порогом задуваються монтажною піною. Потім матеріал закривається керамічною плиткою, ламінатом або шаром шпаклівки і декоративного оздоблення. Це вже залежить від інтер'єру балконного приміщення.

  Таке утеплення потрібно тільки в тому випадку, якщо балкон не засклений в принципі або зроблено холодне скління. Коли ви зробили балкон під ключ, проблеми з протягами в зоні дверного отвору, якщо і виникають, то з часом і мінімальні.

Підсумки

  Все більше людей цікавляться, як утеплити будинок. Це комплексна робота, яка повинна перекрити всі напрямки тепловтрат, включаючи вікна і двері. При виникненні і наявності протягів балконні пластикові двері необхідно обстежити, знайти щілини і містки холоду, а також перекрити витік тепла. У цій статті ми розглянули основні дії, які допомагають досягти необхідного результату.

  При відсутності бажання займатися цим питанням самостійно, утеплити балконні двері можна, замовивши в нашій компанії відповідну послугу. Наш майстер прибуде в зручний для вас час, обстежить конструкцію, виявить і усуне всі джерела холоду.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані