Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як зняти розсувні вікна на балконі

22 Липня 2020 року
Переглянуто: 362


   В умовах обмеженого простору, в тому числі на балконах і лоджіях, доцільно встановлювати не традиційні поворотно-відкидні віконні конструкції, а розсувні вікна. Їх стулки для відкриття легко зсуваються в бік, займаючи мінімум місця, виключаючи ризики пошкодження наявних тут меблів та інших предметів інтер'єру.

   Але якщо звичні розпашні стулки на петлях добре знайомі більшості користувачів, то раздвижки поки не настільки поширені і можуть викликати різні питання в експлуатації. Одне з них, як зняти розсувні вікна на балконі, припустимо, при капітальному ремонті або необхідності якісного миття скла з боку вулиці. Детальніше про це ми і розповімо, але спершу нагадаємо, чому такі віконні конструкції стають популярнішими.

Розсувні вікна: всі «за» і «проти»

    До основного виду розсувних пластикових систем, використовуваних на балконах і лоджіях, відноситься паралельно-зсувні. Вона працює за принципом дверцят в шафах-купе. У закритому вигляді стулка знаходиться в єдиній площині скління, а для відкривання вона спочатку висувається вперед (всередину балкона або лоджії), а потім заїзджає за глуху секцію.

    Для виготовлення таких рам застосовуються ті ж профільні системи, що і для звичайних розпашних вікон. В результаті терміни виробництва скорочуються: у компанії «Лінія вікон» вони складають від 2 робочих днів. Коштують такі вікна в Києві дорожче, ніж традиційні поворотно-відкидні, але дешевше, ніж інші розсувні системи, включаючи похило-зсувні і підйомно-розсувні.

Важливо, що такі раздвижки мають всі ті сильні сторони, що і будь-які інші металопластикові вікна:

 • характеризуються тривалим терміном служби і надійністю;
 • не змінюють свого товарного вигляду протягом усього періоду експлуатації;
 • не схильні до механічних впливів;
 • характеризуються високими показниками герметичності, запобігаючи потрапляння пилу і бруду ззовні;
 • мають високі ізоляційні властивості, що дозволяє з не затишного і холодного балкону отримати додатковий теплий і захищений від шуму житловий простір;
 • мають високий рівень практичності і зручності в експлуатації.

До додаткових приводів вибрати розсувні системи для балкона і/або лоджії відносять наступне:

 • в розкритому вигляді не крадуть корисний простір;
 • при сильних поривах вітру відкрита стулка НЕ ​​закриється, чи не вдарить меблі, стіну і т.д .
 • можна ефективніше використовувати підвіконня для зберігання різних речей, включаючи квіткові горщики.

   До відносних недоліків розсувних вікон відноситься більш висока ціна на тлі традиційних розпашних конструкцій. А ось питання якості та/або зниження експлуатаційних властивостей може бути застосовано до металопластикових профільних систем не виникне. Особливо, якщо ви звернетеся в нашу компанію. «Лінія вікон» пропонує висококласні розсувні системи за найкращими цінами в Києві. А наші майстри виконають професійний монтаж на об'єкті.

   Ще один потенційний недолік роздвіжек пов'язаний з можливими труднощами догляду. У ситуації, коли одна з рухомих стулок у відкритому стані доступна з зовнішньої сторони тільки частково, а іншу частину закриває глуха секція, для повноцінного очищення (миття), потрібно думати про те, як зняти розсувні вікна на балконі. Але, по-перше, рішенням може стати використання роботизованих мийників стекол, які активно набирають популярність. По-друге, тимчасовий демонтаж не відноситься до категорії дуже складних робіт, так що його можна виконати без залучення фахівців.

Коли ще може знадобитися демонтаж розсувних вікон?

   Ретельна мийка – не єдина ситуація, в якій потрібно зняти віконні конструкції на балконі або лоджії. Подібні дії також рекомендовані в наступних випадках:

 • виконується капітальний ремонт на балконі або в квартирі в цілому: зняття стулок дозволить уникнути багатьох проблем, включаючи пошкодження скла, забруднення фурнітури та інших елементів конструкції будівельним сміттям і т.д .;
 • планується заміна склопакета на більш теплий;
 • виконується повна заміна балконної рами;
 • скло, профіль або фурнітура пошкоджена і потребує заміни. 
 • Спочатку, як правило, демонтується вся стулка, а потім виконується заміна елементів.

   Як же виконувати демонтаж? Давайте розглянемо процедуру в деталях.

Знімаємо розсувні вікна: підготовчий етап

   Ще до того, як зняти розсувні вікна на балконі і/або лоджії, слід виконати базову підготовку. Ось основні рекомендації:

 • Звільняємо простір балкона. Процедурі демонтажу не повинні заважати розташовані тут речі і меблі. Додатково вільний простір варто забезпечити і в суміжній кімнаті, так як стулки варто переносити сюди, де зручніше вимити скло або виконати інші маніпуляції.
 • Якщо є вбудовані балконні меблі або інші предмети, які не можна прибрати, то їх варто захистити від сміття і пилу. Оптимальний варіант – накрити предмети інтер'єру поліетиленовою плівкою і за допомогою скотча закріпити її на них.
 • Килими і делікатні покриття для підлоги теж варто захистити від потенційного негативного впливу. Вони можуть бути пошкоджені склопакетами, вилучаються із стулок, деформуватися в результаті навантажень від важких стулок. Якщо буде потрібно повний демонтаж, то кількість брудних робіт зросте, так що підлога для захисту від сміття варто накрити щільним самоклейним поліетиленом, картоном, фанерою, а килими – тимчасово прибрати.
 • Захистити від потенційного засмічення або пошкодження також варто балконний блок: двері і вікно, які знаходяться між балконом/лоджією і суміжною кімнатою.
 • По можливості скло краще захистити за допомогою обклеювання спеціальною плівкою. По-перше, вона знизить ризики появи подряпин або інших дефектів в процесі демонтажу. По-друге, якщо скло все ж випадково розіб'ється, то плівка захистить користувача від порізів.
 • В ідеалі краще працювати удвох. Так простіше впоратися з не маленькою вагою стулок, і працювати буде зручніше: Наприклад, якщо треба витягти склопакет зі стулки, то одна людина буде видаляти штапики, а інша – притримувати скло в профілі, щоб воно часом не випало і не розбилося.

Знімаємо розсувні вікна: основні роботи

  Процедура демонтажу починається з видалення стулок. Для роздвіжек тут все простіше, ніж із звичайними поворотно-відкидними вікнами. Так, у випадку з розпашними конструкціями треба мати справу з петлями, а тут ні.

Варіанти дій залежать від конструктивних особливостей конкретного розсувного вікна. Щоб зняти стулки, будуть потрібні одне з наступних:

 1. Стулку треба взяти руками з двох боковин, злегка підняти, щоб низ вийшов з напрямних. Потім можна опускати нижню частину на підлогу.

 2. Якщо стулка спочатку не йде вгору, то слід оглянути раму на предмет наявності таких конструктивних елементів, як мітки, насічки або пази. Подальші дії можуть бути такі:

 • якщо на напрямних є насічки, то край розсувної стулки треба донести до них, а вже в цьому положенні виконати зняття;

 • якщо є пази на напрямних, то їх треба поєднати, а вже після цього демонтувати стулку;

 • якщо в конструкції є блокуючі заглушки, через які і не вдається підняти стулку вгору, то спочатку треба прибрати їх. Вони, як правило, знаходяться на торцях рами. Досить підчепити їх викруткою, а потім можна легко зняти секцію.

Тепер стулки нескладно помити, розмістивши їх на підлозі або біля стіни.

  Якщо потрібен повний демонтаж розсувного вікна, то подальший алгоритм дій такий:

 1. Зі знятих стулок витягніть скло, попередньо знявши штапики.
 2. Аналогічним чином склопакети знімаються і з глухих секцій рами.
 3. Якщо рама не потрібна, тобто ви плануєте її утилізувати, то після демонтажу скла можна розпиляти її електролобзиком, що спростить процедуру розбирання старої віконної конструкції.
 4. Якщо вікно буде використовуватися на дачі або в іншому місці, то грубий демонтаж неприпустимий. Щоб зрізати кріплення профілю до отвору, треба пройтися болгаркою зовні рами по всьому її периметру. Ножем або іншим гострим інструментом треба прорідити монтажний шов, якщо піна не дає витягнути раму.
 5. Попередньо варто передбачити страховку для конструкції, щоб вона не випала назовні.
 6. На завершення демонтажу прибирається будівельне сміття.

Якщо не впевнені в своїх силах, звертайтеся в нашу компанію.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1397

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані