Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як отримати дозвіл на розширення балкону?

15 Липня 2021 року
Переглянуто: 164

документи на розширення балкону


  Рідко коли власники житла повністю задоволені розмірами своїх балконів. Особливо, коли мова йде про будівлі старого житлового фонду. Природним тут є бажання отримати додатковий балконний простір. Таку можливість пропонує така послуга від компанії «Лінія вікон», як розширення балкона.

  Це досить популярна процедура, завдяки якій можна отримати кілька квадратних метрів до житла. Однак вона технологічно складна і вимагає професійного виконання відповідно до вимог і стандартів. Проте в результаті ви отримуєте додатковий житловий простір, який можна використовувати на свій розсуд.

  Єдине питання, про яке потрібно мати більш розгорнуте уявлення — наскільки можна збільшити площу балкону без дозволу. А також, наскільки складно пройти бюрократичну машину і отримати необхідні документи.

На скільки можна збільшити балкон без дозволу в Україні?

  Будь-які серйозні зміни в багатоквартирному будинку проводяться виключно у відповідності з будівельними стандартами і регламентами. Такі роботи потрапляють під визначення «перепланування», із-за чого вимагають погодження з відповідними службами.

  Хороша новина в тому, що реконструкція не вважається переплануванням, а тому дає непогане вікно можливостей. А саме, без бюрократичної тяганини можна зробити винос балкона на 30 см за межі балконної плити в кожному напрямку.

  Може здатися, що 30 см мало, але в дійсності це дає відчутний приріст. Наприклад, фронтальне і бічні розширення стандартного балкону 1*3 метра в результаті дасть 1,68 м2  додаткової площі. До того ж, розмір збільшення безпосередньо залежить від вихідного розміру балконної підстави. І формально ви не порушите законодавство, незалежно від того, який варіант розширення виберете. Не потрібно буде розбиратися, як узаконити розширення балкона в Україні .

Способи розширення балконів

  Є кілька варіантів, як збільшити балконний простір. Вони відрізняються вартістю, обсягом робіт і складністю виконання. Виділяють три основні технології збільшення балкону:

  1. За підвіконням. Дана техніка дозволяє вивести скління за кордони парапету. Тим самим збільшується об'єм приміщення. До того ж ви отримаєте широке функціональне підвіконня, яке можна користуватися на свій розсуд. Балконна рама вмонтовується на міцні металеві кронштейни. Це найдешевший спосіб.     
  2. Від підлоги. Технологія передбачає також винос скління з облаштуванням підвіконня. Єдина відмінність полягає в тому, що розширення проводиться за допомогою спеціального каркасу, що прикріплюється до фасаду. Використання металоконструкції трикутної форми звільняє місце під розміщення утеплювача, та й зовні такий балкон виглядає приємніше.     
  3. За підлогою (по плиті). Це спосіб саме збільшення площі. Найбільш трудомісткий і складний у виконанні проект, який дає максимальний результат. Саме тому його найчастіше вибирають, коли замовляють балкон під ключ, адже ви отримуєте ще одну повноцінну кімнату, яка є частиною квартири.               

  Якщо ж розширення на 30 см вам здається недостатнім на етапі проектування, єдиним варіантом буде зрозуміти, як отримати дозвіл на розширення балкону, і пройти по алгоритму, який ми опишему у наступному пункті.

Де взяти дозвіл на розширення балкону?

Це досить довга і виснажлива процедура, однак її потрібно буде пройти до кінця. Деякі власники квартир нехтують узаконенням, збільшуючи балконний простір поза дозволені межі.

Перша проблема, з якою тут можна буде зіткнутися — скарги від сусідів, яких ви затіните. Без дозвільних документів є ймовірність дійти до суду і програти його. До того ж, в подальшому виникнуть великі неприємності, якщо ви надумаєте продати квартиру, оформити спадщину або провести будь-які інші маніпуляції з нею.

Процедура, де взяти дозвіл на розширення балкону, виглядає наступним чином:

  1. Складіть заяву в Управлінні містобудування, архітектури про те, що хочете зробити перепланування. Ви отримаєте список умов і обмежень.     
  2. Замовте проект виносу в проектній компанії. Це може бути не тільки державна, а й приватна організація з урахуванням отриманих обмежень.     
  3. Узгодьте отриманий проект з компанією, яка є проектувальником вашого будинку, а також з ДСНС, пожежною службою та іншими інстанціями. В результаті ви отримаєте ордер, що дає дозвіл.     

Зареєструйте Декларацію про початок будівельних робіт.     
Крім знань про те, як узаконити розширення балкона в Україні, вам знадобляться такі документи: техпаспорт на квартиру, згода сусідів, підтвердження права власності на житло, а також паспорт власника та ідентифікаційний код. Після отримання дозволу можна приступати до будівництва.

Як тільки розширений балкон буде закінчений, вам залишиться:

  1. Звернутися в БТІ або спеціалізовану компанію, щоб отримати легальний технічний паспорт на балкон.     
  2. Зареєструвати в Державному архітектурно-будівельний контролі Декларацію про те, що об'єкт готовий до введення в експлуатацію.     
  3. Зареєструвати через Реєстраційну службу або ЦНАП право власності в Держреєстрі на оновлену нерухомість.     

На цьому ваша бюрократична подорож закінчується. Якщо ж ви встигли побудувати балкон без дозволу, то навіть тут є варіанти, як узаконити розширення балкона в Україні. Для цього є процедура введення самовільно побудованого об'єкта в експлуатацію. Правда, для цього буде потрібно вже професійна юридична допомога.

Підсумки

Послуга облаштування балкону під ключ, а тим більше з розширенням площи — технічно складний проект. У нього входить виконання декількох робіт, які повінні бути віконані у відповідності з будівельними нормами. Це той випадок, коли від професіоналізму будівельників буде прямо залежати ваша безпека.

Компанія «Лінія вікон» пропонує послуги з облаштування балконів під ключ, виконуючи проекти будь-якого рівня складності. Ми виконуємо весь спектр робіт, в тому числі встановлюємо і переобладнуємо балкони.

Облаштування балкону навіть в типовому проекті передбачає виконання таких видів робіт:

 • демонтаж старих конструкцій до самої основи;
 • зведення нового металевого каркасу, який буде кріпитися до несучих стін будівлі;
 • монтаж скління обраної конфігурації. Ми також є крупним виробником пластикових вікон в столиці;
 • зовнішня обшивка. Завдяки їй балконний простір отримує захист від холоду, вологи і опадів. Ми пропонуємо великий асортимент обшивальних матеріалів;
 • балконне утеплення. Воно може бути внутрішнім або зовнішнім. Його головне завдання — створення середовища, яке буде комфортним при цілорічній експлуатації приміщення;
 • внутрішнє оздоблення. Воно визначає те, як буде виглядати балконне приміщення зсередини, визначаючи його інтер'єр;
 • виготовлення і установка компактних містких меблів, наприклад, шафи на балконі.

  Залежно від того, що ви хочете отримати в результаті, конкретний перелік робіт може відрізнятися. Однак в результаті ви отримаєте такий балкон, про який вже довго мріяли.

  У разі, якщо у вас є які-небудь питання, ви завжди можете задати їх менеджеру нашої компанії. Він докладно проконсультує вас і підкаже наступні кроки. Від вас буде потрібно тільки бажання і готовність до змін. Всім іншим займуться фахівці «Лінії вікон».

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані