Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як відрегулювати пластикові двері

14 Січня 2020 року
Переглянуто: 6433

Надійність металопластикових дверей відноситься до однієї з причин зростання їхньої популярності. Адже якщо раніше їх ставили переважно на балконах, то сьогодні вони застосовуються і в якості міжкімнатних та вхідних груп. Крім того більшу частину нарікань на функціонування, що виникають в процесі експлуатації, можна легко усунути, якщо знати, як відрегулювати пластикові двері.


Регулювання дозволяє продовжити термін служби фурнітури - тих елементів, які відчувають підвищені навантаження, відповідаючи за відкриття / закриття полотна. Про те, як відрегулювати двері своїми силами, ми і розповімо в цьому матеріалі блогу.

ПРИЧИНИ І СПОСОБИ ВИЯВЛЕННЯ НЕСПРАВНОСТЕЙ, ЩО ВИМАГАЮТЬ РЕГУЛЮВАННЯ

Проблеми в експлуатації дверних конструкцій з ПВХ можуть виникати через фізичного зносу фурнітури, недотримання рекомендацій по експлуатації, різних механічних пошкоджень і т.д.

Причиною дефектів буває також низька якість самого виробу або помилки, допущені при їх монтажі на об'єкті. Щоб виключити останні два фактора, рекомендуємо купувати  металопластикові двері у перевірених компаній. Припустимо, «Лінія вікон» - це не просто продавець ПВХ-конструкцій, а й безпосередній їх виробник. Ми гарантуємо клієнтам кращі ціни в Києві, оперативне виготовлення і професійну установку з дотриманням будівельних норм.

До основних несправностей, які виникають з пластиковими дверними конструкціями, відноситься наступне:

 • провисання полотна під своєю вагою;
 • ослаблення фіксації на петлях;
 • недостатнє притиснення (проявляється протягами і продування).

Найчастіше ці проблеми дозволяє усунути нескладна регулювання пластикових дверей. Але на практиці все не так однозначно. Наприклад, продування може бути спровоковано як ослабленням притиску полотна до рами, так і критичними помилками на етапі монтажу. У першому випадку регулювання вирішує проблему, а в другому - немає, тут потрібно залучати кваліфікованих фахівців, можливо, доведеться навіть демонтувати конструкцію.

Перевірити ступінь притиску нескладно. Можна взяти паперовий лист, розмістити його між рамою і дверним полотном. Якщо після закриття листочок легко дістається або взагалі сам падає, то потрібні регулювальні роботи.

Самостійно можна діагностувати і провисання дверей. У закритому стані її контури по рамі потрібно обвести олівцем. Потім потрібно відкрити полотно і оцінити ситуацію. Так, якщо лінія не паралельна рамі, то зміщення має місце. До того ж при незначному (мінімальному) відхиленні рішенням може стати регулювання, якщо ж перекіс сильний, то без допомоги професіоналів вже не обійтися.

ЯК ВІДРЕГУЛЮВАТИ ПЛАСТИКОВІ ДВЕРІ НА БАЛКОНІ

Загальний принцип дій залежить від того, яка дверна конструкція вимагає настройки. Так, балконні двері, що відкриваються в сторону кімнати, фактично є витягнутим у висоту вікном. Тут використовується така ж профільна система та фурнітура. Регулювання в цьому випадку буде аналогічна процедурі з віконними стулками.

Її швидко і грамотно можуть зробити як майстра, які робили для вас  балкон під ключ , так і вузькопрофільні віконники, що займаються установкою виключно вікон. Але і своїми силами власник може усунути багато дефекти. Так, для регулювання притиску балконних дверей, як правило, здійснюють повороти цапф, розташованих на торці полотна. Для того, щоб зрушити або підняти дверну конструкцію щодо рами, працюють з петлями. А щоб підвищити плавність закривання, налаштовують мікроліфти.

У складних випадках перекосу може знадобитися перепакечіваніе склопакетів в полотні. За допомогою цієї процедури можна змінити геометрію, а також поліпшити притиск в нижній або верхній частині конструкції.

РЕГУЛЮВАННЯ ВХІДНИХ ДВЕРЕЙ

Вхідні групи (як і багато міжкімнатні) істотно відрізняються від металопластикових вікон. Тут використовується більш потужний дверний профіль, може перебувати інший тип порога, в більшості випадків є повноцінний замок. Відкриватися вхідні двері можуть як на вулицю, так і всередину квартири.

Регулювання тут зазвичай здійснюються з петлевою групою. За рахунок повороту внутрішніх елементів наявних петель можна міняти позицію полотна в трьох площинах, в тому числі піднімати або опускати, зрушувати ліворуч або праворуч, а також послаблювати або посилювати притиск.

При наявності ригельного замку з'являється ще одна точка притиску полотна (по висоті), в цьому випадку регулювати прилягання можна за рахунок повороту цапф.

ЯК РЕГУЛЮВАТИ ПЛАСТИКОВІ ДВЕРІ НА ПРАКТИЦІ

Вперше металопластикові дверні конструкції повинні бути відрегульовані при монтажі. Виконують ці настройки фахівці, які здійснюють установку. Без цього приймати їх роботу не можна. Далі покупець має право на гарантійне обслуговування, протягом якого регулювання фурнітури повинна виконуватися безкоштовно.

Якщо термін гарантії закінчився, то виниклі дефекти у функціонуванні дверної конструкції можна усунути самостійно. Для цього вам буде потрібно:

 • комплект шестигранних ключів Г-подібної форми (діаметром від 2.5 до 5 мм, в більшості випадків застосовується шестигранник на 4 мм);
 • плоска і хрестова викрутка;
 • рулетка (для замірів);
 • плоскогубці.

Далі ми розповімо, що робити з цим комплектом інструменту в кожній з можливих ситуацій.

НАЛАШТУВАННЯ ДВЕРІ ПО ГОРИЗОНТАЛІ

Регулювання по горизонталі потрібні в тому випадку, якщо потрібно змістити полотно ліворуч або праворуч (усунути невеликий скіс в районі 2 мм). Зазвичай, подібне необхідно, якщо виникає затирання за боковину. Всі маніпуляції здійснюються з нижньої і верхньої петлею. У кожної з них є спеціальне регулювальний отвір під шестигранний ключ діаметром 4 мм.

Як відрегулювати пластикові двері за допомогою верхньої петлі:

 • відкриваємо полотно;
 • встановлюємо ключ в отвір;
 • якщо виконати поворот за годинниковою стрілкою, то двері наблизиться до полотна, при цьому протилежний петлі нижній край - підніметься вище;
 • якщо здійснювати обертання проти годинникової стрілки, то низ двері злегка опуститься, а саме полотно відійде від петлі.

Маніпуляції з нижньою петлею можна виконувати як при відкритій, так і при закритих дверях. Тільки в першому випадку вони здійснюються з внутрішньої сторони, а в другому - з зовнішньої. Принцип дій аналогічний описаному вище, тільки притягується і віддаляється полотно вже до нижньої петлі і відповідно опускається або піднімається верхній край.

РЕГУЛЮВАННЯ ПО ВЕРТИКАЛІ

Якщо потрібно підняти або опустити двері, тобто здійснити настройку у вертикальній площині, то працювати доведеться з нижньою петлею. Врахуйте, що тут задіюється не те ж регулювальний отвір, що у випадку з горизонтальною регулюванням. Так, щоб дістатися до потрібного елемента, в який також вставляється шестигранний ключ, потрібно зняти захисний ковпачок з петлі.

Принцип регулювання досить простий. Якщо потрібно опустити дверне полотно нижче (в разі якщо воно затирає за верх рами), виконується поворот ключа проти годинникової стрілки. Якщо ж проблема пов'язана з затиранням за низ рами, тобто треба підняти двері, то здійснюється поворот за годинниковою стрілкою.

Як і в попередньому випадку, хід регулювання дорівнює 2 мм.

ЗМІНА ПРИТИСКУ ПОЛОТНА

У випадку з балконними дверима ступінь прилягання двері до ущільнювачів і рамі задається за допомогою цапф (вони ж ексцентрики). Ці елементи фурнітури розташовуються на торцевій частині по всьому периметру дверного полотна.

Інструмент, за допомогою якого виконується настройка, залежить від конкретної марки фурнітури. Можуть використовуватися всі ті ж шестигранники, плоскогубці або викрутки, гайкові ключі. Маніпуляції, тобто незначні повороти відносно початкової позиції, потрібно здійснювати з усіма ексцентриками, щоб домогтися рівномірного притиску.

Якщо є продування (аркушик паперу падає або легко дістається), то потрібно посилення прилягання. Треба зробити поворот цапф за годинниковою стрілкою на пару міліметрів. Якщо потрібно послаблення, то проти годинникової.

У багатьох випадках на ексцентрики є додаткові позначення, такі як ризики. Вони дозволяють спочатку розуміти, який притиск виставлений. Якщо ризики спрямовані в бік ущільнювача двері, то це свідчить про сильному приляганні полотна до рами. Якщо ж покажчик направлений в сторону вулиці, то притиск слабкий.

У деяких видах фурнітури настройка притиску виконується не за допомогою цапф, а пластин на дверному полотні.

У випадку з вхідними дверними конструкціями найчастіше притиск налаштовується за рахунок маніпуляцій з петлями. Тут використовується шестигранник. Обертання дозволяють змінювати висунення спеціального язичка. Чим він більше відходить, тим сильніше стає притиск, і навпаки. Значення в процесі таких регулювань має і розташування петель щодо двері:

 • якщо вони знаходяться зліва, то для посилення притиску (висунення язичка) потрібно виконувати обертання проти годинникової стрілки;
 • якщо петлі розташовані праворуч, то підсилити прилягання полотна дозволять повороти за годинниковою стрілкою.

Якщо після описаних інструкцій продування жевріє, то можлива причина проблеми може бути пов'язана з серйозним зносом ущільнювачів. Якщо вони пошкоджені або зовсім втратили еластичність, то потрібна їх заміна. Тому ще до того, як відрегулювати пластикові двері, проведіть огляд і оціните стан ущільнювачів.

РЕГУЛЮВАННЯ ПЕТЕЛЬНОГО ПРИТИСКУ ДВЕРЕЙ

Якщо петлі ослабли, то потрібно виконати настройку їх прилягання. Регулювальний принцип залежить від марки і особливостей конкретної фурнітури . В одних випадках подібні налаштування можливі тільки з верхніми петлями, в інших - з двома.

Маніпуляції з нижніми петлями виконуються з регулювальними отворами, які приховані за захисними ковпачками. У випадку з верхніми петельним групами треба спочатку відкрити двері, після цього перевести ручку в позицію режиму провітрювання. В результаті буде відкритий доступ до регулювального отвору під шестигранний ключ, яким і налаштовується притиск.

В ході роботи слід притримувати полотно, так як в процесі настройки його буде тримати виключно нижня петлевая група.

Повернути ручку дверей при відкритому положенні може не давати блокіратор помилкового відкриття. В цьому випадку треба натиснути на нього і в той же момент зробити поворот в режим провітрювання.

ІНШІ НЕСКЛАДНІ НАСТРОЙКИ ДВЕРНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Описані вище способи дозволяють позбутися від найбільш характерних складнощів, в тому числі зачіпання дверного полотна за раму внизу, вгорі або збоку, появи протягів, ослаблення петель. Крім того, не обов'язково вдаватися до допомоги професіоналів, якщо основна проблема пов'язана з ручками. Ось типові скарги на них і способи вирішення:

 • ручка стала бовтатися. Ймовірна причина проблеми - ослаблення кріпильних гвинтів. Все, що потрібно в цій ситуації, підтягнути їх. Пластикову пластину біля основи потрібно повернути на 90 градусів. Після чого відкривається доступ до гвинтів. Затягнути їх можна за допомогою звичайної викрутки;
 • ручка туго повертається. Найчастіше причина цього дефекту пов'язана з тим, що рухливі елементи фурнітури чіпляються один за одного. Щоб знизити тертя, потрібно зробити змащення основних рухливих механізмів пластикових дверей, в тому числі петель, притискних майданчиків, цапф і т.д.

Самостійна настройка дверних конструкцій потрібно акуратності, точності дій і холоднокровності. Якщо ви не впевнені у власних силах, то краще навіть не починати маніпуляції, а звернутися до фахівців. Аналогічні рекомендації справедливі і в тому випадку, якщо якісь моменти з запропонованої інструкції не зрозумілі для вас. 

Пам'ятайте, що налаштування, обслуговування і ремонт пластикових дверей в Києві ви можете довірити майстрам « Лінії вікон ».

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1397

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані