Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як об'єднати балкон із кімнатою — грамотне збільшення житлової площі

8 Листопада 2021 року
Переглянуто: 75

объедининение балкона с комнатой

  Більшість стандартних квартир не відрізняються добре продуманим плануванням і великою площею. Відмінним варіантом для збільшення життєвого простору є об'єднання балкону з кімнатою в панельном будинку або цегляном. Для того, щоб створити повні, комфортні умови, необхідні для проведення не тільки знесення стін, утеплення, але і вирішити багато інших проблем, в тому числі документальних. Для успішного і безпечного суміщення необхідно не тільки детально розглянути перепланування, а й домовитися про зміни в Бюро технічної інвентаризації (БТІ). Після прочитання цієї статті ви дізнаєтеся, як виконувати все легально і безпечно, щоб і надалі не виникало проблем та аварійних ситуацій, наскільки вигідні такі ремонтні роботи і побачите хороші ідеї планування.

Особливості та переваги

  Прагнучи збільшити у квартирі житлову площу, власники часто обирають приєднання балконних квадратних метрів до житлової області. Такий варіант особливо актуальний для малогабаритних помешкань, коли кожен метр цінний і використовується максимально. Провівши монтаж різної складності, утеплення, перепланування у результаті виходить новий, оригінальний та практичний інтер'єр. Законне об'єднання балкону з кімнатою можна виконати двома способами:

 1. Видалення вікна та балконних дверей, при цьому зберігається підвіконна зона, яка в інтер'єрі може бути елементом зонування, барною стійкою.
 2. Капітальний ремонт балкону з повним демонтажем усіх складових, у тому числі порожка. Така переробка досить масштабна, тому потрібно узгоджувати всі дії щодо зміни житла з комунальними службами.

  Незважаючи часом на затратний та тривалий ремонт, суміщення кімнати з лоджією дає можливість облаштувати собі нове робоче місце, затишний куточок для читання, приємне проведення часу. Приєднання має й інші переваги:

 1. Забезпечення більшого простору та надходження природного світла.
 2. Оригінальний дизайн та додатковий затишок.
 3. Усунення старого віконного блоку, який найчастіше складається з дерева, що збільшує протяг і втрату тепла. Після ремонту втрати тепла значно знижуються.
 4. Можливість функціонально використовувати додаткові метри, наприклад, якщо поєднання проходить зі спальнею, то з основного приміщення можна прибрати шафу, розташувавши її ближче до вікон. Якщо зміна планування робиться у вітальні, то вдалим рішенням буде обладнати ближче до вікна міні-бібліотеку з кількома стелажами.

  Зважуючись на розширення корисної зони, варто спочатку продумати та скласти план із внесенням бажаних змін та узгодити його у спеціальних установах. Облаштування виконується у кілька етапів – демонтаж старих перекриттів, оздоблення нової ділянки.

  Щоб весь простір був функціональним, важливо використовувати якісні матеріали, добре утеплювати внутрішні та зовнішні стінки, встановлювати якісні склопакети для комфортного мікроклімату у будь-яку пору року. Оскільки цей процес досить трудомісткий, краще довірити це завдання професіоналам.

Погодження у БТІ

  Узгодження об'єднання балкона з кімнатою не потрібне, якщо за проектом не передбачено знесення бетонної споруди. Звертатися до БТІ необхідно, коли планується повний демонтаж стіни. Законне виконання робіт проводиться у кілька етапів:

 1. Звернення до районної адміністрації, санепідемстанції, де власник квартири пише заяву на отримання дозволу.
 2. Отримавши дозвіл, складається проект зміни планування житла.
 3. Усі завдання виконуються за вказаним планом.
 4. Викликаються співробітники БТІ та адміністрації для прийому готового проекту з фотофіксацією та проведенням вимірів.
 5. Отримання нового техпаспорта на нерухомість, до яких внесено всі проведені зміни.

  Якщо домовласники зробили ремонт самостійно, не контактуючи з відповідними організаціями, то процес легалізації стає набагато складнішим. В цьому випадку вам потрібно буде зробити технічний висновок, який вказує стан житла і зміни. Цей документ разом з планом, представляються власниками в СЕС для затвердження. Найчастіше, ця державна установа відмовляє у законном оформленні, в той час ви можете звернутися до суду, але тоді, швидше за все, вам потрібно буде заплатити значний штраф. Тому, щоб не ускладнювати процес, щоб заощадити гроші і нерви, рекомендується спочатку звернутися до відповідних служб і зробити все законно.

Як зробити перепланування?

  Для комфортного облаштування приміщення потрібно враховувати різний мікроклімат у нежитловій та житловій зоні. Просте суміщення без знесення стінки найбільш оптимальне і передбачає знесення віконної конструкції, рам, дверей та коробок. Перед винесенням стінки проводиться утеплення, щоб уникнути тепловтрат. Утеплити можна за допомогою таких складових:

 1. Встановлення металопластикових вікон з дво- або трикамерним склопакетом. Оптимально замовляти вікна з однією стулкою, що відкривається по центру, щоб уникнути зайвого тиску вітру.
 2. Пінопласт або мінеральна вата, що дозволяють утеплюватись з усіх боків.
 3. Монтаж теплої підлоги забезпечує максимальний комфорт та оптимальний клімат у поєднаному приміщенні. При його встановленні важливо ретельно ізолювати проводку з огляду на температурні перепади.

  Коли додаткова зона буде підготовлена ​​та утеплена, проводять демонтажні роботи. При зміні планування особлива увага приділяється підлозі, щоб рівні обох приміщень збігалися. Найбільш ефективне рішення — використання підлоги з дерев'яним каркасом.

  Часто батарея встановлюється у підвіконній ділянці, тому потрібно продумати, куди її перенести під час демонтажу стіни. Розміщувати радіатор за межами кімнати категорично заборонено, оскільки це збільшить об'єм тепла та завдасть шкоди сусідам знизу, оскільки знизиться функціональність опалювальних приладів. Єдиний вихід – перенесення батареї на інший бік.

  Коли всі чернові роботи будуть виконані, залишається тільки найприємніше – чистове оздоблення. Оскільки утворюється єдине приміщення, необхідно, щоб інтер'єр був у однаковому стилі. Найкраще, щоб установка підлоги, стелі виконувалася одночасно по всій площі для повної гармонії та виключення перепадів. Якщо залишився отвір, його можна використовувати функціонально — як барну стійку, невеликий столик, стелаж. Для П-подібного отвору актуальне зонування або виконання просторого приміщення в єдиній гамі кольорів.

Об'єднання в панельному будинку

  Якщо мешканці бажають приєднати нежитлову зону до спальні або вітальні, залишивши підвіконня, то особливих труднощів виникнути не повинно. При переплануванні у великопанельному домобудівництві важливо враховувати такі нюанси:

 1. Тривалі та енерговитратні роботи, що пов'язано з високою міцністю бетону. Особливо чимало зусиль буде потрібно при необхідності повного руйнування стіни.
 2. Сталева арматура, розташована всередині, вимагає використання алмазної коронки під час свердління, внаслідок чого підвищується вартість послуг.
 3. Необхідність хорошої теплоізоляції, оскільки залізобетон має високий рівень теплопровідності.

  У панельних будинках балконна площадка є нависаючою конструкцією з невеликою несучою здатністю, тому, починаючи демонтаж, важливо посилити будову. Якщо ці заходи не можуть бути виконані, то не варто перевантажувати виступаючу частину. Коли стіна не несуча, її можна повністю демонтувати, втілюючи у життя будь-який проект.

Поєднання простору в цегляному будинку

  Для власників квартир у домобудівництвах з цегли нерідко обмежений вибір перепланувань, оскільки в більшості випадків забороняється прибирати простінну зону. Балконна плита в цегляних будинках часто встановлюється всередині зовнішньої стінки, за рахунок чого і фіксується. Демонтаж підвіконного блоку може спричинити завалення плити та суттєві руйнування будівлі. У такому разі власникам доведеться обмежитися об'єднанням без знесення стіни.

  Якщо все ж таки є необхідність і сильне бажання створити єдиний простір, можна спробувати звернутися до БТІ. Фахівці проведуть технічне обстеження квартири, оцінюючи достатність защемлення плити, що залишилася, по краях від дверного отвору. Якщо його достатньо, то власникам можуть дати дозвіл на демонтаж підвіконня, але тоді знадобиться відповідне посилення за допомогою металевих елементів. При цьому варто відзначити, що у більшості випадків у проекті вказується обов'язкова наявність металопластикових дверей, які можуть бути різного типу: розсувні, розпашні.

  У пізніших цегляних спорудах балконні плити не фіксуються підвіконням. Конструкції спираються на зовнішні підпірні стінки, тому підвіконний блок не виконує несучу функцію і може бути демонтований. Це найбільш вдалий варіант, оскільки є можливість втілити різні варіанти планування – із залишенням стіни чи повним поєднанням житлової площі.

На завершення

  Перепланування з розширенням корисної житлової площі — найпоширеніше та проводиться у різних типах домобудівель. Щоб весь процес пройшов без труднощів, необхідно узгоджувати проект із певними організаціями. Важливим моментом є утеплення, в основі якого є правильний підбір склопакетів. Компанія «Лінія вікон» може виконати не тільки скління, а й повністю «балкон під ключ» з утепленням та облицювальними роботами. Від якості утеплення залежить комфорт та тепло в об'єднаному просторі. 

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані