Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Гідроізоляційна стрічка для вікон, що це таке?

12 Жовтня 2021 року
Переглянуто: 104

гідроізоліціяна стрічка

 

   Енергоефективність будівлі і висока якість скління можливі тільки при забезпеченні належного рівня герметичності. Щодо сучасних пластикових вікон і дверей , то самі по собі це цілком герметичні конструкції, з хорошою тепло- і звукоізоляцією. Особливо, коли мова йде про якісні вироби від компанії «Лінія вікон».

   Найбільш слабким місцем віконних прорізів виявляються монтажні шви. Справа в тому, що основним ізолятором є монтажна піна. Вона має відмінні ізолюючі характеристики, але при цьому досить тендітна, і схильна до впливу факторів навколишнього середовища. Через це на перший план виходить питання належного захисту пінного шару від зовнішніх руйнівних сил.

   Чимало компаній, що спеціалізуються на установці вікон, обмежуються просто облаштуванням шару піни, який потім перекривають оздоблювальними матеріалами. В цілому такий підхід працює, однак він не відповідає державним стандартам. Забезпечити належну ізоляцію зовні допомагають спеціальні монтажні паро- та гідроізоляційні стрічка для вікон. Використовувати їх обов'язково для отримання гідних результатів і довговічних монтажних швів.

Навіщо використовуються стрічкові ізолятори?

   Це група самоклеючих матеріалів на полімерній або тканинній основі, які використовуються для поліпшеної герметизації різних прорізів. Вони відповідають за масу різних функцій. Так, гідроізоляційна стрічка для вікон виконує два найважливіші завдання:

 • Охороняє від вологи та інших факторів центральний пінний шар монтажного шву;        
 • Забезпечує провітрювання і безперешкодне відведення вологи за межі шву, тим самим запобігаючи скупчення конденсату.        

   Чому це важливо? Тут все дуже просто. Монтажна піна є хорошим ізолятором, проте:

 • Під впливом прямого сонячного випромінювання темніє і кришиться;        
 • Не має властивостей гідроізоляції, через що руйнується при контакті з вологою або внаслідок намерзання опадів;        
 • При зміні температури змінює свій обсяг. Незважаючи на те, що такі коливання становлять не більше 5% від початкового об'єму, з часом регулярні цикли стиснення-розширення провокують утворення зазорів і тріщин, особливо при зіткненні з жорстким шаром обробки.        

  Стрічка для вікон тут надійно охороняє шви монтажних вузлів від більшості негативних факторів, крім іншого, виводячи вологу, яка неминуче потрапляє всередину різними шляхами, включаючи стіни отвору.

Варіації монтажних стрічок для вікон

  Є багато видів ізолюючих засобів для вікон ПВХ, які відрізняються за своїми характеристиками, виконуваних завдань і ситуацій застосування. Розглянемо найбільш популярні з них.

ПСУЛ

  Один з безумовних лідерів у своїй сфері. Попередньо стисла ущільнювальна стрічка для вікон розроблена і задіюється для зовнішнього використання при монтажі світлопрозорих конструкцій в отвір з чвертю. Вона виконує три основні захисні функції, а саме охороняє від:

 • Прямого проникнення вологи всередину;
 • Впливу вітру на внутрішній шар;        
 • Скупчення зайвої вологи всередині шву.        

   Конструктивно така стрічка складається з еластичного пінополіуретану, покритого з одного боку спеціальним клейовим складом, який спочатку приховано під захисною плівкою. Її головна перевага полягає в здатності заповнювати всі стики.

   Варто зауважити, що ПСУЛ не захищає від ультрафіолетового випромінювання, проте з цим завданням відмінно справляються виступаючі чверті. Даний матеріал дуже вимогливий до якості монтажу. Зокрема, він працездатний тільки в стислому стані по всьому периметру.

Гідропароізоляційна стрічка для вікон (ГПЛ)

   ГПЛ представлені також досить великою групою матеріалів. Вони призначені для облаштування монтажного шву зсередини, з варіантами під: мокру штукатурку, суху обробку і т.д.

  Якщо говорити про особливості, то ГПЛ:

 • Герметизує стики зсередини;        
 • Надійно фіксується на більшості поверхонь, від бетонних до дерев'яних. Складнощі можуть виникнути тільки з газобетоном і піноблоками, тому тут потрібно буде проконсультуватися з продавцем матеріалу;        
 • Забезпечує максимальну герметичність, тому що блокує проходження вологи, повітря не тільки через сам матеріал, а й зони склеювання;        
 • Стійка до впливу широкого спектра факторів, включаючи ультрафіолет, агресивні середовища (побутова хімія, луги).        

  Такі характеристики можливими завдяки поліетиленовій основі, фольгированним покриттям з одного боку, і спеціальним клеєм — з іншого.

ГПЛ-С

   Від попереднього матеріалу цей відрізняється наявністю додаткової смуги двостороннього скотча з фольгованого боку. Завдяки цьому матеріал краще фіксується на віконному блоці. ГПЛ-С зазвичай клеїться скотчем до внутрішньої поверхні профілю, а клейкою стороною безпосередньо до укосів.

   Використовується в монтажних роботах також і утеплена гідропароізоляційна стрічка. Це досить цікавий матеріал, який характеризується:

 • Потовщеним пінополіуретановим, поліетиленовим шаром;
 • Більш міцним фольгированним покриттям.        

   Такі конструктивні особливості, крім відмінних гідроізоляційних властивостей, також ефективніше скорочують рівень тепловтрат в районі монтажного шва. До того ж, дана стрічка виявляється набагато міцніше щодо механічних впливів.

ВМ

   Це пароізоляційна стрічка для монтажу вікон з подальшою вологою обробкою укосів (штукатурка, кахель). Вона не тільки захищає шов від попадання вологи, але також сприяє надійній фіксації оздоблювального покриття.

   У продажу є також і вдосконалена ВМ +, яка має підвищені гідроізолюючі властивості. Її характеристик досить, щоб цілком впевнено експлуатувати в приміщеннях з високим рівнем вологості (кухні, санвузли, комори і т.д.).

ВС

   Це стрічки з клейким складом з одного боку на нетканній основі. Вони також призначені для гідроізолювання прорізів, але вже з наступною сухою обробкою укосів. Тобто, це оптимальний вибір, якщо ви плануєте зробити отвори з пластика, дерева, МДФ, гіпсокартону і т.д.

   Майстри нерідко вибирають також модель ВС+. Вона багато в чому схожа на вище описану, але відрізняється наявністю з неклеевого боку вузької смуги двостороннього скотча. Є й інші версії, що відрізняються по функціональності. 

Дифузійна стрічка

   Це гідроізоляційний матеріал, який використовується в поєднанні з ПСУЛ або без неї, якщо останню використовувати неможливо з технічних причин. Вона використовується для ізоляції нижньої частини вікна, де кріпиться відливний профіль. Однак досить поширені випадки застосування ізолятору по всьому периметру світлопрозорих конструкцій.

   Дифузійна стрічка захищає монтажний шов від вологи, холодного повітря, ультрафіолетового випромінювання, але при цьому здатна випускати назовні зсередини парові утворення, підтримуючи належний рівень вентиляції.

Сфера застосування ПСУЛ

   Попередньо стисла ущільнювальна стрічка для вікон, як лідируюча по затребуваності, має широкий спектр застосування. Її використовують для:

 • Додаткового ущільнення простору між частинами збірних конструкцій;        
 • Герметизації зазорів між віконними, дверними блоками і прорізом;        
 • Ізоляції невеликих стиків між рухомими фасадними елементами;        
 • Заповнення зовнішніх швів поміж схилами і рамами, коли встановлюються вікна пластикові.   

   Крім цього, такий ізоляційний матеріал активно застосовується при герметизації покрівельних елементів, складання вентиляційних систем, а також коли є необхідність закрити поздовжні стики між колодами в дерев'яних зрубах. Тобто, всюди, де виявляються корисними її експлуатаційні властивості.

Висновки

   Компанія-виробник «Лінія вікон» рекомендує надавати можливість вибору відповідного матеріалу фахівцям-установникам. Оскільки вибір стрічок залежить від конкретного об'єкту, особливостей будівлі і установки, без відповідних знань і досвіду можна вибрати невідповідний ізолятор.

   Наші фахівці підберуть ущільнювальні стрічки під вікна РЕХАУ, SALAMANDER, WDS та OPEN TECK так, щоб домогтися максимально ефективного результату і підвищення енергоефективності. Довіривши нам монтажні роботи хоча б раз, ви надовго забудете про можливі проблеми. 

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані