Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Що таке ПВХ, переваги і недоліки

13 Квітня 2021 року
Переглянуто: 418

що таке пвх


      Металопластикові вікна в якості основи (каркаса) передбачають профільну систему. Вона складається з ПВХ і армуючого стрижня з металу. Ці компоненти і відповідають за надійність, довговічність та інші експлуатаційні властивості конструкції.  Однак що таке ПВХ, крім того, що ця абревіатура розшифровується як полівінілхлорид (нерідко вживаються і родинні найменування, включаючи вініл і поліхлорвініл), відомо не всім.

Історія ПВХ

     Вперше полівінілхлорид був отриманий в 1835 році.  Вважається, що хімік з Франції Реньо зробив його випадково.  Майже через 40 років — в 1872 році —  повноцінно дослідити цей полімерний матеріал зумів німець Ойген Бауман, якого і вважають першовідкривачем вінілу.  Цікаво, що ПВХ і тоді було отримано фактично випадково: хімік залишив розчин на підвіконні, а світло зробив з нього широко використовуваний сьогодні матеріал.

   Промисловий метод отримання був відкритий ще через 40 років, в 1912 році. Саме тоді Фріц Клатте запатентував технологію виробництва полівінілхлориду.

    Промисловий випуск цієї пластмаси почався після 30-х років XX століття, а дійсно широке застосування почалося вже після завершення Другої світової війни. З тих пір популярність цього полімерного матеріалу тільки збільшувалася. Сьогодні ПВХ —  це основа багатьох звичних нам предметів і речей, починаючи від електроізоляції, різних будматеріалів (плівки для натяжних стель, лінолеуму, шпалер) і труб, коліс для самокатів і скейтів та закінчуючи шкірозамінника, посудом і т. д.

     З поліхлорвінілу також виробляють віконні профілі. Якщо ви замовляєте вікна Рехау або інші висококласні металопластикові конструкції, то в їх основі обов'язково є цей полімер.  Ясна річ, не в чистому вигляді, ще на етапі отримання в нього додають різні стабілізатори, модифікатори і т. д. А ще в ролі сердечника виступає армуючий стрижень, що підвищує стійкість до механічних впливів.  Придбати якісні ПВХ-вікна в Києві за найкращою ціною ви можете у компанії-виробника «Лінія вікон».

Що таке ПВХ

    ПВХ — складна хімічна сполука, в якій одним з основних компонентів виступає вінілхлорид. Той, в свою чергу, вважається однією з найбільш важливих і активно виробляємих речовин.  Практично весь вінілхлорид сьогодні переробляють саме в вініл.

   Якщо говорити простими словами, то ПВХ — це прозора пластмаса, яка характеризується високим рівнем міцності, на повітрі не схильна до горіння (при високих температурах —  зазвичай більше 100-150 °C —  вона плавиться).  Ще одна особливість цієї полімерної речовини — хімічна стійкість по відношенню до багатьох матеріалів, включаючи лугу і більшість кислот, мінеральні масла і навіть розчинники.

       Синтезувати, тобто отримати, полівінілхлорид сьогодні можна різними способами, в тому числі за допомогою таких напрямків полімеризації:

 • в масі;
 • емульсійної;
 • суспензійний.

  Крім різних способів, використовуються і різні рецептури отримання. Як результат, на виході можна отримати пластик з необхідними властивостями — м'який або жорсткий, прозорий чи ні і т. д.

    В якості сировини для синтезу виступає хлор і продукти нафтопереробки. На перший припадає близько 57%, а на другі —  що залишилися 43% (вони і роблять основний вплив на рецептуру).

   Оскільки запаси хлору практично не обмежені (він міститься у звичайній кухонній солі), а сам вініл підлягає вторинній переробці (тобто може застосовуватися повторно), немає підстав припускати, що в найближчі роки він втратить статус одного з найбільш активно виробляємих полімерних матеріалів.

   Щоб отримати пластикові вікна (а точніше, віконні профілі), в порошкоподібний вініл додаються різні компоненти, в тому числі стабілізатори, модифікатори, фарбувальні пігменти, інші добавки:

 1. Раніше для стабілізації активно застосовувався свинець, а тепер замість нього використовуються сполуки цинку і кальцію. Вони забезпечують профільній системі високу міцність і підвищують стійкість до механічного зносу.
 2. Модифікатори потрібні для додання полівінілхлориду пластичності. Як результат, пластик стає податливим для обробки, а готовому виробу можна надати необхідну форму.
 3. Інші добавки також затребувані при виготовленні профільних віконних систем. Їх загальний перелік може досягати 10-15 компонентів. Вони забезпечують стійкість до хімічних і атмосферних впливів, надають гарний зовнішній вигляд, який зберігається протягом усього терміну експлуатації вікон.

Переваги ПВХ

  Величезна популярність поліхлорвінілу сьогодні не випадкова. Він застосовується перш за все тому, що володіє численними перевагами, затребуваними в різних сферах промислового виробництва. До основних плюсів ПВХ відносяться:

 • відмінна механічна міцність завдяки високій щільності;
 • незначне відносне подовження;
 • водозахисні властивості;
 • хімічна інертність (стійкість до агресивних дій лугів, кислот і т. д.);
 • готовність до дії низьких температур (матеріал не боїться морозів);
 • відмінні електроізоляційні властивості (не проводить струм).

      Крім того, ця пластмаса недорога в порівнянні з конкурентними матеріалами (такими, як деревина, алюміній і т. д.), безпечна для екології (оскільки підлягає вторинній переробці) і нешкідлива для людини.

Недоліки ПВХ

  Слабкі сторони цього полімеру досить відносні.  Більшість з них не стосуються безпосередньо полівінілхлориду, а проявляються лише в порівнянні з аналогами —  іншими матеріалами, застосовуваними в будівництві, виробництві і т. д. Серед таких мінусів виділяються:

 • досить велику вагу (через високу щільність). Наприклад, пластикові вікна важче дерев'яних і тим більше алюмінієвих;
 • поступова втрата міцності і еластичності під впливом прямих сонячних променів.  Цей процес називається фотодеструкцією. Однак її можна виключити за рахунок фотостабілізаціі полімеру, для чого на етапі виробництва віконних профілів, як правило, додаються спеціальні інгібітори (світлостабілізатори);
 • ризик деформації через невисоку пружність (жорсткість). При виготовленні віконних профілів цей недолік компенсується за допомогою армування.

   Нерідко до мінусів полівінілхлориду приписується шкоду для навколишнього середовища і людини. Однак насправді подібна інформація не тільки суперечлива, а й відверто неправдива.

    Основні претензії обумовлені тим, що в його склад входить свинець, який виступає стабілізатором пластика. Однак, по-перше, він тут міститься не в чистому вигляді, а як оксид свинцю, а він безпечний і для людини, і для екології. Саме це з'єднання застосовується в кришталі, якому ніякі небезпечні властивості не приписуються.  

       По-друге, більшість виробників профільних систем вже не використовують свинець, а перейшли на інші стабілізатори.

       Насправді ПВХ для екології швидше корисний, так як:

 • інертний по відношенню до більшості хімічних компонентів;
 • не виділяє шкідливих речовин в атмосферу;
 • довговічний, а значить, сприяє зменшенню обсягу сміття;
 • підлягає вторинному використанню;
 • замінює деревину (знижує вирубку лісу).

       Ні в одній державі зараз немає заборон на використання полівінілхлориду, що є ще одним підтвердженням його безпеки.

Висновки

     Як тільки наука, а потім і промисловість повністю розібралися з тим, що таке ПВХ, ця пластмаса стала активно впроваджуватися в наше життя. Сьогодні ми нерідко їмо або п'ємо з посуду, що містить вініл, застосовуємо відповідну упаковку, носимо одяг, використовуємо дитячий транспорт (коляски, велосипеди, самокати) і персональний електротранспорт з полімерними колесами і т. д.

     У наших будинках також повсюдно використовується полівінілхлорид, з нього роблять оздоблювальні матеріали для підлог, стель і стін, кабелі електропроводки (ізоляцію для них), віконні конструкції. Причина перш за все полягає в відмінному співвідношенні ціни і якості, а також високих експлуатаційних властивостях — надійності, довговічності, теплоізоляції і т. д.

   В цьому немає нічого поганого, скоріше навпаки.  Це логічна гілка технологічного прогресу і розвитку людства в цілому.  Головне, щоб застосовуваний ПВХ був сертифікований, тобто відповідав прийнятим стандартам безпеки України, Європи та світу.  А провідні виробники вікон гарантують це своїм покупцям.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1470

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані