Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Що таке нащільник на вікна?

24 Листопада 2020 року
Переглянуто: 567   Зазор між віконною рамою і прорізом, званий фахівцями монтажним швом, зазвичай заповнюється піною. Вона виконує тепло- і звукоізоляційні функцію, перешкоджає проникненню пари і вологи. Але і їй необхідний захист від різних негативних впливів. Для цих цілей ще при установці вікна можуть застосовуватися ПСУЛ-стрічки або герметики. Якщо обходяться без них, то після монтажу обов'язково потрібна професійна обробка укосів. Також для ще кращого захисту монтажного шву можна наклеїти нащільник на вікна.

   Цей допоміжний елемент – частий «супутник» старих дерев'яних віконних конструкцій. Він розміщується зовні і перш за все компенсує температурне розширення дерева. Але схожі комплектуючі для вікон стають все більш затребуваними і при сучасному склінні. Тому ми вирішили розповісти про них детальніше. Прочитавши наш матеріал, ви дізнаєтеся, що таке нащільник для пластикових вікон, які функції він виконує. Також ми розповімо про їх різновиди і правила установки.

Що таке нащільник і які його переваги?

   Нащільник – це додатковий елемент, який закриває зазор між рамою і стіною і служить для захисту монтажного шву від атмосферних впливів, пари і вологи. Ці фактори в свою чергу здатні прискорити руйнування піни і самого шву.

   Конструктивно це довгаста планка, яка може бути як жорсткою, так і гнучкою, доповнюватися самоклейкою стрічкою для легкої установки або ж йти без неї. На пластикові вікна і двері їх можна встановлювати і з боку вулиці, і всередині приміщення. Часто ними доповнюють балкони і лоджії, де ширина отвору невелика і обробка укосів виглядає більш трудомістким і/або зовсім недоцільним процесом.

   Крім власне захисних функцій нащільник на вікна ставлять для підвищення теплоізоляції, а також з естетичних міркувань. Так, навіть сама якісна обробка укосів штукатуркою з часом призведе до появи тріщин і щілин, а закривши зазор планкою можна надати внутрішньому отвору більш привабливий зовнішній вигляд.

Розуміючи, що таке нащільник для пластикових вікон, варто також розібратися з головними його сильними сторонами. До таких належить наступне:

 • захист від ультрафіолетового випромінювання;

 • стійкість до різних погодних впливів, включаючи опади, перепади температур, вітер;

 • здатність згладити дрібні нерівності укосів;

 • тривале збереження естетичного вигляду;

 • загальна надійність і довговічність (за умови застосування якісної продукції).

Різновиди нащільників

   Є кілька класифікаційних ознак, за якими відрізняють дані комплектуючі. Це матеріал виготовлення, спосіб кріплення і ступінь жорсткості. За останнім критерієм виділяють 2 основні типи нащільників:

1. Гнучкі. Вони є податливими на вигин, завдяки чому здатні повторити форму укосу і забезпечити міцну фіксацію. Зовні нагадують стрічки, пропонуються шириною від 2 до 7 см, можуть бути білими або ламінованим. Як правило, продаються рулонами від 30 до 100+ метрів. Якщо вони доповнюються самоклейою стрічкою, то приклеювання максимально спрощується і не потребує будь-яких видаткових матеріалів (правда, варто враховувати, що процедура повинна здійснюватися при температурі понад +5 градусів Цельсію). В інших випадках застосовуються рідкі цвяхи або інші склеювальні речовини. Як правило, це ПВХ, тобто пластиковий виріб.

2. Жорсткі. Такий нащільник на вікна – це планка, яка має рівну поверхню і не деформується у відповідь на прикладені зусилля. Пропонуються вони як штучні вироби довжиною 3 або 6 метрів, а ширина коливається від 2 до 10 см. Іноді така планка доповнюється гнучким краєм, але зустрічаються і повністю жорсткі версії. Кріплять їх або на саморізи, або на клейку стрічку. Жорстким може бути нащільник металевий, пластиковий або дерев'яний.

   Дерев'яні комплектуючі застосовуються в тандемі з вікнами з дерева. Для їх виготовлення найчастіше використовується сосна. До основних переваг відноситься висока міцність, екологічність і натуральність, краса. За формою дерев'яні нащільники бувають не тільки пласкими, а й кутовими, закругленими, фігурними і т.д. Довжина коливається від півтора до 3 метрів. Нерідко їх фарбують або ж піддають ламінації. Для монтажу використовуються рідкі цвяхи або саморізи.

  Ясна річ, що для вікон ПВХ пластиковий або металевий нащільник – найкращий вибір. Їх зазвичай і використовують.

   Нащільник металевий буває алюмінієвим або сталевим. В останньому випадку нержавейка або оцинковується, або отримує спеціальне полімерне покриття. Останнє дозволяє надати потрібний колір і підвищити захисні властивості виробу.

До сильних сторін планок з металу можна віднести наступне:

 високий рівень надійності і довговічності;

 • підвищена механічна стійкість;

 • акуратний зовнішній вигляд;

 • відмінний захист від продування.

    Монтаж досить легкий, хоча нащільник пластиковий самоклейкий фіксується ще простіше. Для фіксації, як правило, застосовуються саморізи з прес-шайбою. Деякі варіації металевих планок передбачають гнучкий край. Це забезпечує ще один плюс – здатність приховати будь-які нерівності укосів.

   Пластикові нащільники робляться з полівінілхлориду. Вони відмінно поєднуються з вікнами з ПВХ, що багато в чому і зумовлює їх високу популярність. До інших переваг відноситься наступне:

 1. Довговічність і збереження протягом всього періоду використання як вихідної еластичності, так і товарного вигляду (якісні моделі не вицвітають і не змінюють кольору з часом).

 2. Відсутність містків холоду, які виникають під час використання металевих аналогів.

 3. Простий і швидкий монтаж, якщо використовується нащільник пластиковий самоклейкий. Для фіксації не потрібні додаткові матеріали, а на весь процес піде близько 5-10 хвилин.

 4. Легкий догляд. Видалення забруднень і миття не відрізняється від того, як доглядають за металопластиковою рамою.

 5. Демократична вартість. Гнучкі ПВХ-нащільники вважаються найдоступнішим варіантом. Підсумкова вартість залежить від ширини смужки, виробника, а також присутності або відсутності клейкого шару.

Як відбувається установка нащільника на вікно?

   Процедура монтажу в більшості випадків не вимагає участі фахівців: всі роботи нескладно виконати самостійно. Подібне твердження справедливе, якщо мова йде про самоклейки нащільники і пластикові моделі без спеціального липкого шару, коли фіксація можлива на клей. Якщо необхідно використовувати саморізи, то ми рекомендуємо довірити монтаж професіоналам.

   Оскільки гнучкі нащільники надаються смужками або рулонами великої довжини, то для будь-якого віконного або дверного отвору можна підготувати виріб без проміжних швів, попередньо вимірявши висоту і відрізавши відповідні заготовки.

   Наявність самоклейкої стрічки накладає певні обмеження на умови, при яких можлива установка. Так, діапазон допустимих робочих температур становить від 5 до 45 градусів тепла. Якщо на вулиці холодніше, то краще перенести процедуру на інший день, інакше є ризик, що надійного зчеплення не буде і нащільник швидко відійде.

Спершу виконуються нескладні підготовчі роботи: треба очистити край профілю і стіни від забруднень і дочекатися висихання поверхонь. На кухні, ймовірно, ще буде потрібно виконати знежирення. Все це необхідно для стійкої фіксації.

Далі з клейкого шару знімається захисна смужка і нащільник кріпиться до поверхні отвору: достатньо просто акуратно притиснути планку по всій довжині, не докладаючи особливих зусиль.

Якщо самоклейкого шару немає, то знадобиться клей або рідкі цвяхи. Склад наноситься на нащільник, а потім полотно відразу або через якийсь час (як зазначено в інструкції до клейкої речовини) притискається до основи вікна.

Замість висновків

Пластикові нащільники є оптимальним вибором для ПВХ-вікон. Їх варто використовувати і всередині, і зовні. А металеві моделі припустимо застосовувати для захисту монтажного шву з боку вулиці.

Навіть чітко розуміючи, що таке нащільник, пам'ятайте про необхідність вибору продукції високої якості у перевірених фірм. Так, спеціалізація компанії «Лінія вікон» – це не тільки виробництво вікон в Києві, а й повний спектр послуг з обслуговування, а також продаж висококласних комплектуючих, включаючи і нащільники. Звертайтеся до нас, якщо шукаєте якість і кращі ціни в столиці.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані