Що таке еркерні вікна?

14 Січня 2020 року
Переглянуто: 2718

До одним з вельми нестандартних, оригінальних і безумовно ефектних рішень в архітектурі сьогодні відносяться еркерниє вікна. Їх популяризація тісно пов'язана з широкими можливостями, що відкриваються металопластиковими конструкціями. Так саме завдяки їм можна відійти від традиційних форм і розмірів і реалізовувати більш складні рішення.


Еркерні вікна - це такі виріб, які виступають за площину фасаду будівлі. Для реалізації можуть використовувати різні форми, в тому числі закруглені, прямокутні або багатогранні. Виглядає такий варіант скління дуже виразно і елегантно. Він відразу кидається в очі і виділяється на тлі традиційних віконних конструкцій, що знаходиться в одній площині з фасадом.

ЕРКЕРИ І ЇХ ПЕРЕВАГИ

Щоб краще розуміти, що таке еркерниє вікна, слід розібратися з базовою термінологією. Так, за допомогою таких металопластикових конструкцій остекляют еркери. А під останніми в архітектурі розуміються виходять або виступаючі з площини частини будівлі. Фактично це опуклість в стінах фасаду, яка може бути частково або повністю засклена.

Раніше частіше приймалося рішення про часткове скління, а між світлопрозорими конструкціями перебували перегородки з цегли або інших будівельних матеріалів. Сьогодні еркерниє вікно може закривати виступаючу частину фасаду повністю, тим самим збільшуючи загальну освітленість і проникнення сонця в приміщення. Отже, під таким вікном розуміється суцільна конструкція, яка передбачає кілька стулок і повторює своєю формою наявний вигин фасаду.

Еркери в нашій архітектурі не є дуже поширеним рішенням, чого не сказати, наприклад, про європейські традиції. Але в сучасному будівництві до їх використання стали вдаватися частіше. Таке архітектурне рішення активно використовується в заміському індивідуальному будівництві: в котеджах, будинках, особняках і навіть на дачах. У міських об'єктах еркери зустрічаються в фешенебельних будинках, в деяких житлових будинках нового типу, офісних будівлях, різних нежитлових будівлях.

Зростання популярності цього архітектурного рішення обумовлений, в тому числі і його незаперечні переваги:

  • Приваблива зовнішність. Еркер є декоративним елементом і частиною дизайнерського почерку. Він ефектно виглядає в будь-якій архітектурі, як класичної, так і сучасної.
  • Максимальний приплив природного світла. На тлі традиційного скління еркерниє вікна відрізняються збільшеною площею, що позитивно позначається на освітленості і показниках інсоляції. В результаті власники житла можуть економити гроші як на електриці, так і на облаштуванні додаткових освітлювальних приладів.
  • Візуальне збільшення житлового простору. Будь-яка кімната з еркерниє склінням здається більше за розмірами, просторіше і комфортніше.
  • Приріст площі підвіконь. Подібна особливість має практичну значимість для тих, хто займається розсаджуванням домашніх рослин, і просто в випадках, коли необхідно раціонально використовувати простір.

КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕРКЕРНОГО СКЛІННЯ

Еркерниє вікно з точки зору конструкції не сильно відрізняється від стандартних металопластикових виробів. Але у виробництві все ж є свої характерні особливості і складності, які обумовлюють необхідність компетентного і професійного підходу.

Головна відмінність полягає в наявності еркерний труби або профілю. Це початковий елемент, зроблений з полівінілхлориду. Він передбачає сталеве армування, що дозволяє витримувати підвищені механічні навантаження, і елементи ущільнювачів, відповідальні за еталонні ізоляційні властивості. Останній аспект не менш важливий, ніж загальна жорсткість і стійкість. Саме місця з'єднань вважаються «слабкою ланкою», що зазнають на собі атмосферні дії. До того ж і самі по собі еркерниє вікна сильніше схильні до опадам і вітру, оскільки випирають за площину фасаду.

За допомогою еркерний труби різні секції віконної конструкції з'єднуються один з одним під потрібним кутом в діапазоні від 90 до 180 градусів. Потрібне значення підбирається, виходячи з фасадного вигину, чисельності стулок в конкретному вікні. Еркерниє труба і віконні профілі окремих секцій, які виступаю по суті стандартними віконними конструкціями, ідентичні за кольором, тому і виглядають, як єдиний елемент, тобто максимально природно і органічно.

ЯКИЙ ПРОФІЛЬ І СКЛОПАКЕТ ВИБРАТИ

Вибір комплектуючих для еркерного вікна, як правило, обумовлений конкретними вимогами. Так, наприклад, якщо виконується скління неопалюваного приміщення, припустимо, балкона або лоджії з відповідною виступає конструкцією, то можливе використання відносно недорогих, малокамерних профільних систем і відповідних еркерні трубок.

Якщо вимоги до теплоізоляції та захисту від вуличного шуму високі, тобто здійснюється підбір віконних конструкцій для житлових приміщень, то доцільно зупинитися на теплих профільних системах і двокамерних склопакетах.

У будь-якому з варіантів доцільно вибирати пластикові вікна rehau . Так, для житлових приміщень оптимальним вибором стануть 5-камерні профілі Design 70, а для об'єктів індивідуального будівництва з сучасними системами обігріву та кондиціонування можна розглядати навіть 6-камерні профілі Rehau Geneo.

Спеціально для еркерного скління німецький концерн пропонує і відповідні сполучні труби:

  • універсальним рішенням є еркерний профіль з можливістю стикування окремих віконних секцій під довільним кутом. У такій трубі передбачено два контури утеплення, що дозволяє забезпечити високі теплоізоляційні властивості, виключити як поява конденсату, так і обмерзання стекол. Для армування використовується метал круглого перетину з товщиною в 3.5 мм. Він забезпечить загальну жорсткість і надійність конструкції. Габаритні розміри еркерний труби можуть змінюватися відповідно до обраним профілем для скління;
  • з'єднувач 135 градусів. Це еркерниє труба від Rehau, яка використовується тільки в тих випадках, коли потрібно стикувати окремі частини вікна під кутом 135 градусів. Використовується такий початковий елемент досить рідко в порівнянні з універсальним профілем. Труба передбачає армування товщиною 1.5 мм, а загальні розмірні значення підбираються відповідно до обраної для скління профільною системою. З використанням цього з'єднувача стик еркерного вікна при вугіллі в 135 градусів виглядає бездоганно. Саме тому в такому окремому випадку доцільно вибрати його, хоча можливе застосування і універсальної труби.

Еркерні вікна можуть передбачати різні склопакети. Для бюджетного скління використовуються однокамерні варіації. Якщо потрібна висока теплоізоляція і захист від шуму застосовують 2-камерні склопакети. В індивідуальному порядку можна розглядати й інші варіанти оснащення:

  • заповнення камер інертним газом для підвищення ізоляційних властивостей;
  • використання енергозберігаючих стекол для кращого захисту від холоду;
  • застосування тонування (сонцезахисних стекол) - актуально для скління виступаючої частини фасаду, що виходить на сонячну сторону;
  • установка надміцних, протівовзломних стекол - підходять для вікон на перших і останніх поверхів будівель.

МОНТАЖ ЕРКЕРНІ ВІКОН

Установка таких віконних конструкцій складніше, ніж звичайних. По-перше, ще до виготовлення вкрай важливий точний вимір з визначенням кутів розташування окремих секцій по відношенню один до одного.

По-друге, еркерниє вікна вимагають більш ретельної фіксації в отворі з подальшим виконанням гідроізоляції стиків, що дозволяє конструкції не бояться вітрів, морозів та опадів. Загальний час монтажу, як правило, збільшується на тлі роботи зі стандартними виробами.

Важливість якісної установки такого  вікна в Києві ще вище. Тому всі роботи, тобто і виміри, і виробництво, і монтаж, варто довірити одному виконавцю - компанії з досвідом і рекомендаціями. Так, «Лінія вікон», будучи заводом-виробником, спеціалізується на різних рішеннях скління, в тому числі і еркерниє, гарантує швидкі терміни виготовлення і кращі ціни в Києві.





Корисні статті та відео



Переваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2190

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2048

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі





Перейти до списку всіх статей





У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RUUA