Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Чим закрити щілини в пластикових вікнах?

8 Липня 2021 року
Переглянуто: 265

чим закрити щілини в пластикових вікнах


   Користуватися всіма перевагами
металопластикових вікон можна тільки в тому випадку, якщо вони повністю справні і зберігається герметичність віконного отвору. Без цього тепловтрати значно зростуть. Особливо небезпечно, коли утворюються щілини в самому вікні або між віконною рамою і стіною.

   Чому так відбувається і що з цим можна робити? Про все це ми розповімо далі в цій статті. Інформації буде досить, щоб вам вистачило знань прийняти рішення і розібратися з цією проблемою.

Звідки беруться щілини?

  Зрозуміти, що у вас виникла неприємність з вікном, досить просто. Склопакети починають пітніти, стають помітними протяги, в квартиру активніше проникає вуличний шум, під підвіконням утворюються підтікання і цвіль, а на ньому — накопичується пил. Тобто, будь-яке відхилення від норми вже може свідчити про наявність щілин в тій чи іншій точці віконного блоку. Таке рідко відбувається, якщо ви поставили вікна РЕХАУ, але в житті трапляється все.

  Щоб зрозуміти, чим закрити щілини у вікнах, необхідно дізнатися через що вони взагалі з'являються. Є три групи поширених причин, які ведуть до виникнення труднощів цього роду.

Неправильний монтаж

   Є спеціальні правила і стандарти установки пластикових вікон. Будь-яке відхилення від них загрожує неприємностями надалі.

  Так, один з найпоширеніших огріхів — неправильне влаштування монтажного шву. Якщо головний ізолятор (монтажна піна) недостатньо ізольований, то з часом в середину шву почне проникати волога, що призведе до руйнування матеріалу і виникнення щілин. До такого ж результату призводить недостатнє запінювання проміжку між стіною і профілем. Особливо часто монтажники грішать, погано задуваючи зазори під підвіконням.

  Друга за поширеністю помилка — нетривка фіксація конструкції в отворі. Пластикові вікна важать чимало, і якщо вони закріплені недостатньо, то вони можуть почати зміщуватися, що призведе до порушення герметичності шву. Це менша прикрість з тих, що можуть статися в даному випадку.

  Зрідка відбувається так, що ізоляція порушується через усадку будівлі. Це актуально в більшій мірі для новобудов незалежно від того, це одноповерховий або багатоповерховий будинок. Наслідки усадки будуть тими ж, що і в вищеописаних варіантах.

Неякісна фурнітура, ущільнювач

  Бажання заощадити при покупці пластикових вікон на фурнітурі може зіграти злий жарт із власником нерухомості. На фурнітурні елементи припадає все функціональне навантаження кожного разу, коли ви користуєтеся вікном (відкриваєте/закриваєте стулку, ставите вікно на провітрювання або робите інші маніпуляції), це робиться при використанні фурнітури.

Використовуючи погану фурнітуру, можна швидко зіткнутися з такими проблемами, як:

 • швидке розбалансування рухомих стулок;        
 • неповне притискання стулки до рами, що також призведе до утворення щілин і протягів.        

  Що стосується ущільнювача, то він відповідає за саму останню функцію — забезпечує герметичність. Якщо він поганої якості, то виникають мікроскопічні щілини, через які в приміщення проникає повітря, пил і вуличний шум.

Неправильне регулювання, розбалансування або несправність вікна

  Проблеми можуть виникати з будь-яким з елементів віконної конструкції, проте практично завжди це призводить до однієї і тієї ж ситуації — щілин. Найтиповіші ситуації:

 • Знос ущільнювача. Згодом це відбувається неминуче. Під впливом факторів навколишнього середовища, забруднення ущільнювальна гумки може зсохнутися, порватися чи пошкодиться іншим чином;        
 • Фурнітура перестала нормально функціонувати. Це може статися через розбалтування петель, порушення роботи пристрою підйому стулки, збою фіксаторів і т.д. В результаті елементарно не виходить щільно закрити вікно;        
 • Були допущені помилки при регулюванні. За стандартами необхідно обслуговувати кожен віконний блок з періодичністю раз на півроку. Це необхідно для його підтримки в повністю справному стані. Якщо допустити помилку під час проведення даної процедури, то стулка буде нещільно прилягати до рами.        

   Таким чином, ми перерахували всі основні причини утворення щілин. Тільки ось набагато важливіше знати не чому, а як і чим закласти щілини в пластикових вікнах. Тут немає особливо нічого складного. Більшість несправностей можна усунути самостійно або скористатися послугами фахівців.

Чим закрити щілини в пластикових вікнах?

   Вибір матеріалу і способу вирішення проблеми залежить від того, де саме і якого роду щілина виникла. Ми розглянемо основні випадки.

Чим закрити щілини між вікном і стіною?

   Так як це практично гарантовано порушений монтажний шов, потрібно його оновити. Алгоритм дій повинен бути наступний:

 1. Приберіть стару піну.     
 2. Добре очистіть щілину, приберіть все сміття і забруднення.     
 3. Задуйте шар з новою піною, дочекайтеся набору обсягу та її висихання.     
 4. Зріжте піну, яка виступає за межі щілини.     
 5. Ізолюйте шар піни шпаклівкою або спеціальним герметиком. Після висихання герметику можна вважати роботу закінченою.     

   Яким герметиком закрити? Для цих цілей підійде поліуретановий, бітумний або акриловий герметик. Останній варіант кращий з огляду на еластичність, стійкість і довговічність матеріалу.

   Це була відповідь  на запитання, чим закрити щілини між вікном і стіною зовні. Ми рекомендуємо закривати дірки саме зовні. Тільки так можна забезпечити захист від несприятливих факторів середовища і впевнено вирішити питання. Якщо ж з якоїсь причини самостійно зробити цього не вийде, краще звернутися до фахівців. Як тимчасовий захід можна закрити щілину зсередини.

Як закрити проміжки між рамою і стулкою?

   Тут потрібно діяти, виходячи з того, що саме послужило першопричиною. Це може бути заміна ущільнювальної гумки, фурнітури комплекту повністю або ж регулювання фурнітури.

Щоб замінити ущільнювач, вам необхідно буде:

 1. Акуратно витягнути з пазів стару гумку.     
 2. Ретельно очистити від пилу і забруднень зазори, що звільнилися.     
 3. Акуратно вставити новий ущільнювач в паз за допомогою дерев'яного шпателю.     
 4. Обробити гуму силіконовим спреєм, який продовжить її експлуатаційний ресурс.     

   Ви також можете спробувати самостійно відрегулювати фурнітуру за рекомендаціями виробника. Якщо ви не хочете діяти навмання, то завжди можете звернутися до фахівців нашої компанії. Вони швидко з'ясують причину утворення щілини, локалізують проблему і виправлять її.

Чим закрити щілини в пластикових вікнах всередині?

Переконавшись в тому, що дме саме через саму віконну конструкцію, значить все не так погано. Для позбавлення від щілини в даному випадку прекрасно підходять спеціальні речовини. Вибираючи, яким герметиком закрити, найкраще використовувати полімерні клеї, герметики на базі ПВХ. Фактично, вони представляють собою рідкий пластик з високою в'язкістю, який відмінно схоплюється з полівінілхлоридними поверхнями.

Послідовність тут буде наступна:

 1. По межах зони впливу наклейте будівельний скотч.     
 2. Очистіть щілину від пилу, бруду і будь-яких інших речей. Таким чином ви забезпечите максимальну адгезію.     
 3. Видушіть герметик в поглиблення. Рівномірно розподіліть його по всій площі. Необхідно простежити, щоб заповненими виявилися всі порожнечі.     
 4. Акуратно зітріть залишки речовини вологою губкою так, щоб не пошкодити основний шар. Дочекайтеся, поки він висохне.     

   Для виконання цієї роботи не потрібно навичок і умінь. Це хороша новина. Хоча ми все одно бажаємо вам, щоб ваші пластикові вікна служили вам справно якомога довше.

Підсумки

   У даній статті ми постаралися дати вичерпну відповідь на питання, чим можна закласти щілини в вікнах, і як це зробити найкраще. У разі виявлення ознак порушення герметичності (пил на підвіконні, протяги, промерзання вікна і т.д.) першим, що вам потрібно буде зробити. Це визначить ваші подальші дії.

   Компанія «Лінія вікон» для проведення будь-яких ремонтних робіт рекомендує скористатися послугами наших майстрів. Ми пропонуємо послуги усунення будь-яких несправностей з металопластиковими конструкціями. Працюємо швидко, акуратно і з гарантією якості.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані