Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Антивандальні Вікна

22 Січня 2021 року
Переглянуто: 315

антивандальні вікна
    Вікна присутні майже в будь-якому експлуатуємому приміщенні, де потрібен доступ природного світла і нормальна вентиляція. Але за цими дійсно важливими і корисними властивостями ховається потенційний мінус — віконний проріз є додатковою загрозою безпеки мешканців та збереження майна. Скло можуть розбити хулігани, та й, згідно зі статистикою правоохоронців, саме через віконні конструкції відбувається понад 60% всіх проникнень грабіжників.

   Але і на такий випадок є контраргумент — антивандальні вікна. Це вироби, які доповнені спеціальними елементами, покликаними утруднити життя зловмисникам, а саме:

 • висококласним стійким профілем;
 • склопакетами з ще більш міцним склом;
 • спеціалізованої фурнітурою, яка серед іншого передбачає антивандальні замки на пластикові вікна.

На що здатні сучасні протиударні вікна:

 • попередження безшумного розтину віконної конструкції;
 • захист від механічного віджимання стулки;
 • перешкоджання розбиття скла на дрібні уламки;
 • підвищення загальної надійності і довговічності: термін служби збільшується, ремонт вікон потрібно пізніше;
 • додаткові ефекти, включаючи посилення звукоізоляції і енергоефективності

   Крім цього захистити можна і сам отвір, використовуючи наприклад традиційні способи, на зразок металевих решіток, або більш сучасні аналоги — антивандальні рольставні. На додаток або замість даних захисних засобів можна реалізувати комплексний захист, який передбачає, наприклад, систему відеоспостереження і сигналізацію. Остання серед іншого нерідко доповнюється датчиками розбиття або відкриття вікон/дверей.
 
   Всі ці рішення (навіть разом узяті) не гарантують на 100%, що злом вікна не відбудеться, але процес розбиття скла, віджимання стулки і інших методів механічної дії сильно ускладниться (потребуватиме більше часу і сил). В результаті або злочинці просто відмовляться від своєї ідеї, віддаючи перевагу менш захищеному об'єктові, або у поліції з'явиться додаткова можливість для реагування і упіймання «на гарячому».

Де антивандальні вікна дійсно актуальні?

   Сфера використання протизламних віконних конструкцій сьогодні досить обширна. У підвищенні безпеки свого майна зацікавлені власники квартир і будинків, магазинів, кафе і ресторанів, фінансових установ і т.д. Тільки підвищується актуальність захисту для районів і цілих населених пунктів з несприятливою криміногенною обстановкою.

Більш захищені від проникнення зловмисників вікна вкрай важливі для:

 • банківських відділень з сейфовими сховищами;
 • ювелірних магазинів;
 • представників роздрібної торгівлі з високими оборотами (великими щоденними продажами);
 • квартир, які знаходяться на першому, другому і останньому поверсі;
 • приватних домоволодінь, в тому числі котеджів і особняків. Не будуть зайвими антивандальні вікна для дачі, яка експлуатується тільки влітку. Адже взимку вона надовго залишається без нагляду.

Далі поговоримо безпосередньо про ті комплектуючі, які дозволяють зробити пластикові вікна більш безпечними.

Протизламна фурнітура

   Досить поширеним способом злому є віджимання віконних стулок за допомогою монтування або інших підручних засобів. В результаті рухома секція просто відкривається і злодії безперешкодно проникають на об'єкт. Головним способом протидії цьому методу виступають протизламні цапфи.

   Вони відрізняються грибовидной формою, яка підвищує здатність протистояти механічним впливам. Відповідає цапфам і форма відповідних запірних планок. При їх використанні стулка здатна витримати навантаження понад 1000 кг, а значить популярний спосіб несанкціонованого проникнення стає неможливим.

   Крім використання протизламних цапф можна також збільшити кількість точок замикання по периметру стулки. У базовому варіанті їх три, а додавання навіть однієї додаткової відчутно покращує захисні параметри.

Використовується й інша антивандальна фурнітура, в тому числі:

 • металеві накладки, які розміщуються всередині рами і «закривають» механізм віконної ручки. Вони потрібні для захисту від просвердлювання, в результаті якого управляти ручкою можна зовні;
 • різні замки. Це можуть бути ручки з замковим секретом, блокатори і обмежувачі відкривання і т.д. Всі ці антивандальні замки на пластикові вікна складніше розкрити без ключа. До того ж блокатори підвищують і дитячу безпеку, що також є важливим завданням для сімей з дітьми.

   Важливо, що посилена фурнітура візуально не помітна, тобто не псує зовнішній вигляд віконного отвору. У цьому сенсі вона є набагато більш виправданим і зваженим вибором, ніж, припустимо, антивандальні решітки на вікна.

Ударостійкі склопакети

   Якщо перед грабіжниками стоїть завдання проникнення в квартиру багатоповерхового будинку, то їм треба уникати шуму. Якщо ж це віддалений об'єкт, то гучні звуки ніхто не почує, а значить можна піти по шляху найменшого опору — розбити скло. Відповідно хороші антивандальні вікна для дачі, котеджу і інших відокремлених помешкань повинні передбачати міцні склопакети. Сьогодні в цю категорію входять:

 • звичайні склопакети, обклеєні спеціальної протиударною плівкою. При спробі розбиття осколки не розлітаються, а утримуються в площині вікна, що серйозно ускладнює проникнення, а також підвищує безпеку мешканців (знижує ризик травм);
 • склопакети з загартованим склом. Вони на відміну від стандартних краще протистоять ударам та іншим механічним впливам;
 • склопакети з багатошаровим склом триплекс. Тут полотно складається з 2 і більше шарів, з'єднаних полімерними сполучниками або плівками.

   Найефективнішим варіантом захисту від розбиття можна вважати триплекс-скло. Воно набагато міцніше за звичайне (витримує сильні удари кувалдою, попадання каміння, палиць тощо), до того ж завдяки протиударною плівці лист не розлітається на уламки. Також триплекс завдяки збільшеній товщині підвищує тепло- і шумоізоляційні властивості віконних конструкцій.

   До речі, броньоване скло фактично є ще більш просунутим різновидом триплекса. У нтому використовується до 20 шарів (загальна товщина може досягати 10-13 мм на тлі традиційного 4-міліметрового). Ці вироби витримують постріли з вогнепальної зброї.

Надійний профіль і правильний монтаж

   Антивандальні вікна повинні передбачати якісну опору, роль якої виконує профільна система. Вона обов'язково повинна передбачати армування, що є запорукою міцності і захисту від деформацій.

    Дуже важливий і професійний монтаж з правильною фіксацією рами в отворі. Без цього у зловмисників залишається шанс просто видавити вікно цілком з отвору. Подібне дійсно нескладно зробити з тимчасовими віконними конструкціями.

   До речі, видавити іноді можна тільки склопакет, оскільки його з боку квартири утримують лише гнучкі штапики, що замикаються до профілю. Для посилення цього «вузького місця» можна:

 • прикрутити штапики на саморізи (не кращий варіант, який точно не варто реалізовувати самостійно);
 • замовити спеціальні протизламні штапики. Вони доповнені спеціальними виступами, що ускладнюють несанкціонований витяг.

   Повний комплекс захисних заходів пропонує наша компанія-виробник металопластикових віконних конструкцій. Ми підберемо для вас надійну посилену фурнітуру, ударостійкі склопакети, класні профільні системи. Купуючи вікна в Києві у нас, ви отримуєте не тільки найвигіднішу ціну, але і професійний монтаж з подальшим обслуговуванням.

Інші методи антивандального захисту

   Використовуючи стандартні віконні комплектуючі можна підвищити протизламну безпеку отвору за рахунок установки металевих грат або захисних ролет (рольставен).

   Перший спосіб можна віднести до найбільш доступних і досить ефективних рішень. Правда, антивандальні решітки на вікна сильно погіршують вигляд з вікна, заважають проникненню світла, ускладнюють мийку. Плюс вони не захищають на 100% від вандалізму: розбити скло все одно можна.

   Рольставні позбавлені основних недоліків, адже в закритому стані оберігають весь проріз, а у відкритому — не впливають на естетику і оглядовість. Але і коштують вони дорожче решіток, потребують регулярного обслуговування і правильного догляду

 
Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані