Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Американські вікна

22 Вересня 2020 року
Переглянуто: 1400

   Часто при перегляді голлівудських фільмів ми помічаємо, що вікна в них суттєво відрізняються від звичних нам конструкцій, що складаються з двох-трьох секцій з поворотно-відкидними системами відкривання. У кіно, як правило, стулки відкриваються вгору. Власне такі конструкції і називають не інакше як американські вікна. Сьогодні вони зустрічаються не тільки в Сполучених Штатах, але і в Австралії. Трохи рідше їх можна побачити в Англії чи Канаді.

американські вікна

   Не так давно подібні конструкції, які ще називають слайдерами, вікнами типу гільйотини, вертикально-розсувними або навіть англійськими, з'явилися і в нашій країні. Ясна річ, що популярні в різних країнах вони не просто так. У них чимало переваг, хоча є і недоліки, які також слід враховувати. Отже, давайте розберемося, що ж із себе представляють такі конструкції і чи варто встановлювати американські вікна в Києві або іншому місті України?

Американські вікна: історія появи

   У Сполучені Штати вікна слайдери прийшли з Англії. Сталося це у вікторіанську епоху, тобто в другій половині 19 століття. Навіть найперші американські вікна з підйомними стулками мали той же принцип дії, що і нинішні системи. Вони не розчинялися, як звичні нам, а відкривалися вгору, так як мали вертикально-розсувну систему.

   Правда, дебютні вироби відрізнялися від сучасних слайдерів через скління, адже в той період часу ще не було технологій, що дозволяють випускати великі суцільні скляні листи. В результаті замість єдиного склопакету використовувалися численні скляні квадрати. Саме так виглядають класичні вікна в англійському стилі. А сьогодні подібного декоративного ефекту нерідко намагаються домогтися спеціально, і допомагає в цьому використання декоративних шпросів.

Різновиди і конструктивні особливості американських вікон

   Конструктивно американська віконна конструкція може відрізнятися за кількістю і функціональністю стулок. Можливі три таких варіанти:

 1. Одностулкові вікна типу гільйотини. Тут є всього одна стулка, що відкривається вертикально вгору. Використовуються подібні конструкції сьогодні рідко. Відкривати їх частіше можна лише з боку вулиці: в цьому випадку секція йде паралельно площини фасаду вгору. Може зустрічатися і відкривання зсередини, але в такому випадку або висота стель повинна бути великою, або розмір віконної конструкції зовсім невеликий.

 2. Двостулкові конструкції з однією рухомою стулкою. Їх ще називають Single hung. Тут зсувається вгору тільки одна з секцій, а друга є глухою. Найчастіше нерухомою робиться верхня стулка, тоді як нижня може рухатися.

 3. Двостулкові вікна, де обидві стулки рухливі. Це Double hung. В цьому випадку рухатися в площині вікна вгору або вниз можуть обидві секції, причому незалежно один від одного. З точки зору можливостей експлуатації подібні конструкції найзручніші, але на такі американські вікна слайдер ціна вище, ніж на обидва попередні варіанти. І часом виграш в функціональності на тлі Single hung на практиці не настільки відчутний, щоб переплачувати.

   Американські вікна з підйомними стулками Double hung в обов'язковому порядку оснащуються блокуючим замком. Він знаходиться в центральній частині конструкції і не дозволяє рухати стулки, якщо вони розведені по максимуму, як наслідок, виключається можливість відкриття такого вікна з вулиці. Ще є і додаткові блокіратори у верхній і нижній частині прорізу. Їх мета – не дозволити стулкам виявитися на одному рівні одна за одною, адже тоді зачепити її руками буде проблематично.

   До речі, присутність подібних блокіраторів пояснюється ще й тим, що віконних ручок, які мають всі традиційні вікна в Києві, в слайдерах немає. Також тут відсутні петлі. Замість них передбачені спеціальні полози, за якими і здійснюється рух стулок. А ось звичні для будь-яких ПВХ-конструкцій гумки ущільнювачів для американських вікон теж обов'язкові. Причому від них тут в ще більшому ступені залежить герметичність, так що і якість їх повинна бути бездоганною.

   Ще одним елементом фурнітури, без якого в слайдері не обійтися, виступає компенсатор. Він фіксує стулку в потрібному положенні, виключаючи відкат вниз під дією сил тяжіння. Також тут застосовують противісні елементи: вони дозволяють прикладати менше зусиль для відкривання і закривання стулок. Ці самі противаги настільки ж важливі, як і хороші петлі для звичайних віконних конструкцій: від них залежить комфорт експлуатації та загальна довговічність виробів.

   В якості однієї з додаткових опцій тут може бути відкидний механізм. Зазвичай ним комплектують невеликі віконні конструкції. Конструкція такої системи нескладна. У верхній частині рухомої стулки знаходяться засувки. При їх відкритті секція і відкидається всередину квартири. Головна користь від такого механізму суто практична - у відкритому положенні рухливу стулку простіше помити із зовнішнього боку.

Американські або англійські: чи є різниця?

   Класичні англійські вікна фактично не відрізняються від американських. Хіба що тут можуть зустрічатися згадувані вище скляні квадрати замість суцільного скління. Плюс найчастіше в традиційній британській вертикально-розсувній системі рама дерев'яна, а не пластикова.

   Дерево тут залишається і зараз через те, що є заборони на зміну фасаду і зовнішнього вигляду будівель, що мають особливу культурну та/або історичну цінність. Якщо такі старі дерев'яні рами замінюють на нові, то обов'язково використовують просочення, що захищають матеріал від негативного впливу вологи, цвілі і інших грибків, різних шкідників. Фарбують дерево в самі різні кольори, причому внутрішня частина стулки може відрізнятися від зовнішньої і підбиратися до пари оформлення інтер'єру.

Умовно також можна виділити два типи слайдерів:

 • класичні, виступаючі насамперед декоративним елементом оформлення фасаду. Вони часто є другим контуром скління або ж використовуються всередині приміщень. Також їх можна зустріти і в неопалюваних об'єктах.
 • теплі. Забезпечують більш високі параметри теплоізоляції, ніж класичні, що дозволяє застосовувати їх як перший контур скління. Тут використовуються висококласні ущільнювачі, що забезпечують герметичність в закритому вигляді.

Переваги американських вікон:

 • Універсальний дизайн. Вони гармонійно виглядають як в класичних, так і в ультрасучасних будинках.

 • Економія вільного простору. І підвіконня, і місце перед вікном можна використовувати так, як цього хочеться власникові.

 • Свобода вибору декору. Відкривання вгору і відсутність ручок дає можливість вибирати будь-які сонцезахисні аксесуари, будь то класичні штори, жалюзі, ролети і т.д. Плюс, щоб візуально не красти площу, ці вироби можуть бути розміщені максимально близько до площини скління.

 • Ефективне провітрювання. У відкритій вгору позиції забезпечується більш ефективний повітрообмін, ніж при відкидному положенні наших традиційних вікон. Чи не є загрозою слайдерам і сильний вітер, при якому розчинені стулку рекомендується прикривати, щоб вона не вдарилася об стіну або не пошкодити при випадковому закритті.

 • Нескладний догляд за наявності відкидного механізму.

 • Безпека для дітей. Маленька дитина фізично не зможе відкрити стулку американського вікна сам.

Мінуси англійських вікон пластикових:

 1. Основний недолік – не настільки високі теплоізоляційні властивості, як у звичних нам вікон. Навіть якщо використовуються висококласні ущільнювачі, що підвищують герметичність, в ролі заповнення використовуються однокамерні склопакети. 2-камерні не підходять через високу ваги, адже тендітні жінки і люди похилого віку просто не зможуть їх відкрити.

 2. Вартість. Ще один мінус американських вікон слайдер – ціна, яка вище, ніж на звичні конструкції. Особливо відчутною буде різниця, якщо ви вибираєте завод виробник вікон, як наша компанія «Лінія вікон», адже ми пропонуємо найкращі розцінки на ПВХ-скління в Києві.

 3. Необхідність частої заміни ущільнювачів. Якщо потрібна висока герметичність конструкції, то міняти аксесуар потрібно щороку (він тут інтенсивно зношується).

   З огляду на все вищесказане, напрошується висновок, що в Києві слайдери краще застосовувати на літніх дачах або в приватних будинках, де ви готові витрачати серйозні гроші на обігрів взимку.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані