Американські вікна

Часто при перегляді голлівудських фільмів ми помічаємо, що вікна в них суттєво відрізняються від звичних нам конструкцій, що складаються з двох-трьох секцій з поворотно-відкидними системами відкривання. У кіно, як правило, стулки відкриваються вгору. Власне такі конструкції і називають не інакше як американські вікна. Сьогодні вони зустрічаються не тільки в Сполучених Штатах, але і в Австралії. Трохи рідше їх можна побачити в Англії чи Канаді.
Не так давно подібні конструкції, які ще називають слайдерами, вікнами типу гільйотини, вертикально-розсувними або навіть англійськими, з'явилися і в нашій країні. Ясна річ, що популярні в різних країнах вони не просто так. У них чимало переваг, хоча є і недоліки, які також слід враховувати. Отже, давайте розберемося, що ж із себе представляють такі конструкції і чи варто встановлювати американські вікна в Києві або іншому місті України?
Американські вікна: історія появи
У Сполучені Штати вікна слайдери прийшли з Англії. Сталося це у вікторіанську епоху, тобто в другій половині 19 століття. Навіть найперші американські вікна з підйомними стулками мали той же принцип дії, що і нинішні системи. Вони не розчинялися, як звичні нам, а відкривалися вгору, так як мали вертикально-розсувну систему.
Правда, дебютні вироби відрізнялися від сучасних слайдерів через скління, адже в той період часу ще не було технологій, що дозволяють випускати великі суцільні скляні листи. В результаті замість єдиного склопакету використовувалися численні скляні квадрати. Саме так виглядають класичні вікна в англійському стилі. А сьогодні подібного декоративного ефекту нерідко намагаються домогтися спеціально, і допомагає в цьому використання декоративних шпросів.
Різновиди і конструктивні особливості американських вікон
Конструктивно американська віконна конструкція може відрізнятися за кількістю і функціональністю стулок. Можливі три таких варіанти:
-
Одностулкові вікна типу гільйотини. Тут є всього одна стулка, що відкривається вертикально вгору. Використовуються подібні конструкції сьогодні рідко. Відкривати їх частіше можна лише з боку вулиці: в цьому випадку секція йде паралельно площини фасаду вгору. Може зустрічатися і відкривання зсередини, але в такому випадку або висота стель повинна бути великою, або розмір віконної конструкції зовсім невеликий.
-
Двостулкові конструкції з однією рухомою стулкою. Їх ще називають Single hung. Тут зсувається вгору тільки одна з секцій, а друга є глухою. Найчастіше нерухомою робиться верхня стулка, тоді як нижня може рухатися.
-
Двостулкові вікна, де обидві стулки рухливі. Це Double hung. В цьому випадку рухатися в площині вікна вгору або вниз можуть обидві секції, причому незалежно один від одного. З точки зору можливостей експлуатації подібні конструкції найзручніші, але на такі американські вікна слайдер ціна вище, ніж на обидва попередні варіанти. І часом виграш в функціональності на тлі Single hung на практиці не настільки відчутний, щоб переплачувати.
Американські вікна з підйомними стулками Double hung в обов'язковому порядку оснащуються блокуючим замком. Він знаходиться в центральній частині конструкції і не дозволяє рухати стулки, якщо вони розведені по максимуму, як наслідок, виключається можливість відкриття такого вікна з вулиці. Ще є і додаткові блокіратори у верхній і нижній частині прорізу. Їх мета – не дозволити стулкам виявитися на одному рівні одна за одною, адже тоді зачепити її руками буде проблематично.
До речі, присутність подібних блокіраторів пояснюється ще й тим, що віконних ручок, які мають всі традиційні вікна в Києві, в слайдерах немає. Також тут відсутні петлі. Замість них передбачені спеціальні полози, за якими і здійснюється рух стулок. А ось звичні для будь-яких ПВХ-конструкцій гумки ущільнювачів для американських вікон теж обов'язкові. Причому від них тут в ще більшому ступені залежить герметичність, так що і якість їх повинна бути бездоганною.
Ще одним елементом фурнітури, без якого в слайдері не обійтися, виступає компенсатор. Він фіксує стулку в потрібному положенні, виключаючи відкат вниз під дією сил тяжіння. Також тут застосовують противісні елементи: вони дозволяють прикладати менше зусиль для відкривання і закривання стулок. Ці самі противаги настільки ж важливі, як і хороші петлі для звичайних віконних конструкцій: від них залежить комфорт експлуатації та загальна довговічність виробів.
В якості однієї з додаткових опцій тут може бути відкидний механізм. Зазвичай ним комплектують невеликі віконні конструкції. Конструкція такої системи нескладна. У верхній частині рухомої стулки знаходяться засувки. При їх відкритті секція і відкидається всередину квартири. Головна користь від такого механізму суто практична - у відкритому положенні рухливу стулку простіше помити із зовнішнього боку.
Американські або англійські: чи є різниця?
Класичні англійські вікна фактично не відрізняються від американських. Хіба що тут можуть зустрічатися згадувані вище скляні квадрати замість суцільного скління. Плюс найчастіше в традиційній британській вертикально-розсувній системі рама дерев'яна, а не пластикова.
Дерево тут залишається і зараз через те, що є заборони на зміну фасаду і зовнішнього вигляду будівель, що мають особливу культурну та/або історичну цінність. Якщо такі старі дерев'яні рами замінюють на нові, то обов'язково використовують просочення, що захищають матеріал від негативного впливу вологи, цвілі і інших грибків, різних шкідників. Фарбують дерево в самі різні кольори, причому внутрішня частина стулки може відрізнятися від зовнішньої і підбиратися до пари оформлення інтер'єру.
Умовно також можна виділити два типи слайдерів:
- класичні, виступаючі насамперед декоративним елементом оформлення фасаду. Вони часто є другим контуром скління або ж використовуються всередині приміщень. Також їх можна зустріти і в неопалюваних об'єктах.
- теплі. Забезпечують більш високі параметри теплоізоляції, ніж класичні, що дозволяє застосовувати їх як перший контур скління. Тут використовуються висококласні ущільнювачі, що забезпечують герметичність в закритому вигляді.
Переваги американських вікон:
-
Універсальний дизайн. Вони гармонійно виглядають як в класичних, так і в ультрасучасних будинках.
-
Економія вільного простору. І підвіконня, і місце перед вікном можна використовувати так, як цього хочеться власникові.
-
Свобода вибору декору. Відкривання вгору і відсутність ручок дає можливість вибирати будь-які сонцезахисні аксесуари, будь то класичні штори, жалюзі, ролети і т.д. Плюс, щоб візуально не красти площу, ці вироби можуть бути розміщені максимально близько до площини скління.
-
Ефективне провітрювання. У відкритій вгору позиції забезпечується більш ефективний повітрообмін, ніж при відкидному положенні наших традиційних вікон. Чи не є загрозою слайдерам і сильний вітер, при якому розчинені стулку рекомендується прикривати, щоб вона не вдарилася об стіну або не пошкодити при випадковому закритті.
-
Нескладний догляд за наявності відкидного механізму.
-
Безпека для дітей. Маленька дитина фізично не зможе відкрити стулку американського вікна сам.
Мінуси англійських вікон пластикових:
-
Основний недолік – не настільки високі теплоізоляційні властивості, як у звичних нам вікон. Навіть якщо використовуються висококласні ущільнювачі, що підвищують герметичність, в ролі заповнення використовуються однокамерні склопакети. 2-камерні не підходять через високу ваги, адже тендітні жінки і люди похилого віку просто не зможуть їх відкрити.
-
Вартість. Ще один мінус американських вікон слайдер – ціна, яка вище, ніж на звичні конструкції. Особливо відчутною буде різниця, якщо ви вибираєте завод виробник вікон, як наша компанія «Лінія вікон», адже ми пропонуємо найкращі розцінки на ПВХ-скління в Києві.
-
Необхідність частої заміни ущільнювачів. Якщо потрібна висока герметичність конструкції, то міняти аксесуар потрібно щороку (він тут інтенсивно зношується).
З огляду на все вищесказане, напрошується висновок, що в Києві слайдери краще застосовувати на літніх дачах або в приватних будинках, де ви готові витрачати серйозні гроші на обігрів взимку.
Корисні статті та відео


Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?
Читати далі

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.
Читати даліГотові рішення від компанії Лінія Вікон
Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!
Про нашу компанію
Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.