Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як роблять скло

18 Червня 2020 року
Переглянуто: 1207

   Скло є одним з ключових складових будь-якого вікна. Воно також використовується в меблях, транспортних засобах, посуді, тарі, декорі. Але те, як роблять скло, відомо далеко не кожному. Більшості з нас відомо, що для цього використовується пісок, але з подробицями все складніше. Адже це дуже давній унікальний матеріал, який почали використовувати приблизно 5 тисяч років тому. Першими, хто його винайшов, вважаються стародавні єгиптяни, хоча, на думку деяких археологів, цю технологію Єгипет запозичив в іншої стародавньої держави - Месопотамії.

   Про те, як і з чого роблять скло, варто поговорити докладніше. Сьогодні розповідаємо про те, які види скла застосовуються для виготовлення металопластикових віконних конструкцій. Наша компанія «Лінія вікон», як завод виробник вікон, знає про це не з чуток.

 

З чого роблять скло

   Загальновідомо, що головним компонентом, що дозволяє отримати скло, є кварцовий пісок. Якщо точніше, то для виробництва скла потрібно діоксид кремнію (він же кварц), а його джерелом виступає практично будь-яка земна порода. Але в максимально чистому вигляді ці безбарвні кристали зазвичай знаходяться в піску.

   Щоб з сипучої речовини отримати прозоре монолітне скло, не обійтися без впливу на нього високими температурами. В результаті нагрівання дрібні кристали кварцу плавляться і об'єднуються один з одним. А якщо потім охолодити цю розплавлену масу, то в первісну форму діоксид кремнію вже не повертається.

   Як роблять скло? У загальних рисах технологічний процес передбачає такі етапи:

 • кварцовий пісок заміряють на електронних вагах, щоб здійснити точне дозування;

 • потрібна кількість матеріалу опиняється в печі. У ній здійснюється нагрів до температур в районі 1600-1700 градусів Цельсія, що і дозволяє, з відокремлених піщинок, отримати єдину монолітну суміш. Також для отримання скла використовуються й інші компоненти, включаючи соду, воду, вапняк і т.д .;

 • отриману монолітну масу необхідно зробити однорідною (процес гомогенізації). Всі газові бульбашки видаляються;

 • скляну суміш направляють в ванну, в якій знаходиться розплавлене олово (його температура становить приблизно 1000 градусів Цельсія);

 • процес змішування скла і олова не відбувається: скляна маса через меншу щільність тримається над оловом у ванній. На цьому етапі відбувається часткове охолодження, а скло стає гладким. Загальна товщина матеріалу прямо пропорційна кількості суміші, доданої в ванну з оловом: чим її більше, тим товще скло;

 • далі скляне волокно витягується з ванної. Його температура все одно досить велика (в районі 600 градусів Цельсія). Для подальшого охолодження і затвердіння скло пропускають через спеціальний конвеєр з роликами. Тут температура падає до 250 градусів, причому не відразу, а поступово. В іншому випадку скло вкрилося б тріщинами;

 • на сучасному виробництві процес охолодження контролюється автоматично, а перед тим, як скло залишає конвеєр, здійснюється контроль якості на предмет різних дефектів з подальшим їх усуненням;

 • фінішної стадією виробництва скла є розрізання полотна на листи необхідного розміру. Решта обрізок не йдуть на відходи, а повторно використовуються: додаються в наступну партію з піском і нагріваються до високих температур.

   Ще одне цікаве питання, як роблять скло різних відтінків? На етапі виготовлення додаються оксиди металу. Наприклад, для отримання синього тону використовують окис кобальту, зелений відтінок забезпечує окис хрому і міді, а жовто-зелений просто окис хрому.


Склад скла і його властивості

   Крім кварцового піску (оксиду кремнію), використовуються й інші компоненти. Так, на частку кварцу в загальній скляній суміші припадає близько 71-73%. З чого роблять скло ще? Ось інші важливі компоненти:

 • сода або оксид натрію (до 16%). Вона дозволяє скоротити температуру плавлення кварцу і спрощує технологічний процес;

 • вапно (оксид кальцію, до 10%). Забезпечує склу водонепроникність;

 • інші допоміжні компоненти, в тому числі оксиди магнію і калію, заліза і алюмінію, триоксид сірки і т.д.

   Всі ці речовини забезпечують головні експлуатаційні властивості скла, в тому числі:

 • світлопропускання. 100% пропускна здатність недосяжна, але висококласне скло для пластикових вікон може похвалитися показниками в районі 90-92%;

 • твердість. Показник визначається за шкалою Мооса, де максимальний бал 10 має алмаз, а 9 - сапфір. У кварцового скла це значення зазвичай дорівнює 7. Твердість вважається високою, але зворотною його стороною є крихкість;

 • щільність. Чисте скло має показник в 2200 кг/м3. Підвищити його можуть оксиди металів в складі, аж до 7500 кг/м3. Шибки мають показник в районі 2500-2600 кг/м3;

 • теплопровідність. Вважається незначною, тобто скло виступає хорошою перешкодою для передачі тепла.

З чого роблять пластикові вікна?

   Сучасні вікна, пластикові вікна в Києві передбачають профільну систему, фурнітурні елементи, гумові ущільнювачі і, звичайно ж, склопакети. Для виготовлення останніх і застосовується спеціальне будівельне скло. Крім них, також виділяють дві інші скляні групи - побутову (з них роблять посуд, окуляри, різну тару) і технічну (для різних промислових сфер).

   Скло для пластикових вікон прямо залежить від застосування скла, адже воно визначає експлуатаційні властивості склопакета і самого вікна, включаючи:

 • якість світлопропускання;

 • тепло- і звукоізоляцію;

 • загальну міцність (противозломную безпеку);

 • надійність і довговічність.

   Компанія «Лінія вікон», яка виробляє вікна в Києві, співпрацює з авторитетним світовим виробником скла і віконних склопакетів Glas Trösch. Стандартні світлопрозорі вироби цього бренду мають товщину в 4 мм і маркування М1.

   Сьогодні виділяється шість марок стекол від М1 до М6. Чим менше число, тим вище загальна якість і менша допустима кількість різних дефектів на поверхні, здатних впливати на фізичні і/або оптичні властивості.

   Так, марка М1 використовується не тільки для виготовлення висококласних віконних конструкцій, але і лобових стекол автомобілів. М2 теж застосовують в сфері транспорту і для виготовлення дзеркал. М3 використовується в основному в меблевій промисловості. А ось найменш якісне скло М6 часто називають «тепличним», тобто таким, яке в силу своєї доступної вартості, оптимально підходять для створення теплиць.

   Для виробництва вікон наша компанія використовує різні види скла. Для різних завдань і цілей можуть використовуватися й інші види світлопрозорих виробів, в тому числі:

 • енергозберігаюче скло. На поверхню наноситься спеціальне низькоемісійне покриття, що збільшує термоізоляційні показники;

 • сонцезахисні варіанти. Тонування може бути в масі, з нанесенням спеціальної тонувальної плівки або покриття «Солар»;

 • ударостійкі версії. Зазвичай використовуються або загартоване скло, або багатошарове (триплекс);

 • напівпрозорі. Можуть застосовуватися для скління ванних кімнат;

 • дизайнерські й декоративні моделі. Використовуються для прикраси інтер'єру. Характерний приклад - вітражі.

   Ми пропонуємо всі ці види скла для тих чи інших завдань скління. Наприклад, якщо ви живете на першому або останньому поверсі, то для додаткового захисту від злому рекомендується застосовувати міцні склопакети. Якщо вікна виходять на сонячну сторону, то вітається сонцезахисне скло. Для забезпечення еталонних показників теплоізоляції потрібні енергозберігаючі вироби і т.д.

   В сучасних склопакетах пластикових й інших вікон відрізнятися можуть не тільки види скла, але й інші важливі критерії, в тому числі:

 • число камер. Стандартні варіанти передбачають одну або дві камери. Для житлових опалювальних приміщень в нашому кліматі рекомендовані 2-камерні склопакети;

 • загальна товщина. Вона часто становить від 24 до 52 мм. Чим більше цей показник, тим краще вікно захищає від шуму і холоду з вулиці;

 • заповнення камер. Найчастіше між склом склопакета знаходиться сухе повітря. Але в цілях поліпшення теплоізоляційних показників віконної конструкції в камери може закачуватися інертний газ (аргон або криптон).

  Якщо вас цікавлять висококласні вікна і склопакети за найкращою ціною в Києві, звертайтеся в компанію-виробник «Лінія вікон».


Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1396

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані