Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Обслуговування пластикових вікон поради

18 Червня 2020 року
Переглянуто: 718

   Пластикові вікна справедливо асоціюються з довговічністю і надійністю. Але є ряд умов, щоб вони такими були. Вони повинні бути виготовлені з дотриманням сучасних технологічних процесів і правильно встановлені на об'єкті. До того ж, не можна забувати про періодичне обслуговування пластикових вікон, без якого термін служби окремих комплектуючих може скоротитися. Так, є приклади, коли без спеціальних заходів, а тільки при митті двічі на рік металопластикові вікна в Києві працюють справно 7-10 років і більше. Але це швидше виняток з правил.

Обслуживание пластиковых окон

   Ми докладно розповімо про те, як обслуговувати вікна і яка професійна допомога може знадобитися в процесі експлуатації. Ця інформація точно буде корисна, якщо ви хочете, щоб металопластикові віконні конструкції радували своєю бездоганною роботою якомога довше.

Як потрібно доглядати за вікнами

   Перш за все, не варто забувати про регулярний догляд, очищення поверхні й механізмів віконної конструкції від забруднень. Ви повинні розуміти, що накопичений пил і бруд - це привід для відмови в гарантійному ремонті. І не варто думати, що це примхи віконників. Захищати від забруднень потрібно практично будь-який механізм, будь то дверний замок, побутова техніка або автомобіль.

   Проводити очищення віконних конструкцій рекомендується двічі в рік: перед теплим і холодним сезоном. Крім цього потрібно і обслуговування пластикових вікон: приблизно раз в один-два роки. Хоча працювати без нарікань вікно здатне більше 5 років з моменту установки. Тут працює таке ж правило, що і з автомобілями: без заміни масла машина здатна проїхати і 50-60 тисяч кілометрів, але не без негативних наслідків для мотора. Тому і регламентна періодичність ТО зазвичай від 10 до 15 (20) тисяч км пробігу.

Як обслуговувати вікна:

 1. Пластиковий профіль досить просто мити. Для цього не обов'язкові послуги професіоналів. Використовувати рекомендуються неагресивні і не абразивні миючі засоби, тобто спирт, хлор та інші активні хімічні засоби не потрібні. Зазвичай достатньо мильного розчину і м'яких губок. Вони допоможуть видалити різні забруднення і повернути первісний білий зовнішній вигляд.

 2. Склопакети також вимагають тільки мийки. Використовувати для цього рекомендується спеціальні засоби, призначені для скла. Якщо це засоби зі спиртом, то потрібно проявити додаткову обережність, щоб вони не потрапляли на гумовий ущільнювач і пластикові елементи.

 3. Базове обслуговування фурнітури включає в себе мастило (рекомендується робити з періодичністю раз в один, в крайньому випадку, на два роки). Змащувати потрібно всі рухливі фурнітурні елементи. На багатьох сучасних комплектуючих навіть нанесені невеликі значки маслянки або крапель. Застосовувати потрібно масла без кислот і смол: краще спеціалізовані, але можна і універсальні склади.

 4. Сервіс також необхідний для ущільнювача резинок. Оптимальна періодичність догляду - два рази на рік. Очищати ущільнювач рекомендується мильним розчином з протиранням насухо за допомогою тканини або м'якої губки. Додатково можна змастити гумку силіконовою змазкою (підійде засіб для автомобільних ущільнювачів). Якщо не доглядати за цим елементом, то в квартиру буде активніше проникати пил, може знизитися звуко- і теплоізоляція віконної конструкції.

 5. Ще один елемент, який потребує обслуговування - це дренажні отвори. Вони знаходяться внизу рами з боку вулиці і служать для відводу води. Догляд може обмежуватися просто контролем, якщо ці водовідвідні канали ні чим не забилися. Якщо ж є засмічення, то потрібно видалити їх.

    Виконуючи ці нескладні дії, ви продовжите термін служби комплектуючих, відповідно, вам довше не буде потрібен ремонт вікон. Останній може бути досить дорогим.

  Якщо у вас немає часу на базовий догляд і сервіс, довірте цю роботу нашим фахівцям. Ми не тільки займаємося виготовленням та встановленням металопластикових вікон в Києві, а й надаємо комплекс послуг по сервісному обслуговуванню і ремонту. У нас великий досвід і кращі ціни в столиці.

Скільки в середньому служать вікна

   Оскільки віконні конструкції з ПВХ є складним, багатокомпонентним виробом, довговічність прямо залежить від робочого ресурсу кожного з основних компонентів. Отже, що ми маємо:

 • номінальний термін служби профільної системи становить 40-50 років. Якщо ви вибираєте наші профілі, то можете розраховувати на такі значення;

 • скло здатне прослужити кілька століть. Але в склопакеті є і менш довговічні елементи, на кшталт герметиків. Їх функціональність зберігається від 20 до 30 років, іноді більше;

 • фурнітурна обв'язка, виконана з металу, розрахована на 20+ тисяч циклів відкривання, що на практиці дає до 15-20 років служби. Але тільки якщо спеціальне обслуговування пластикових вікон виконується вчасно, включаючи мастило, регулювання і т.д .;

 • ущільнювачі. У сучасних віконних конструкціях їх роблять з гуми або резино-каучукової суміші. Останній варіант трохи краще з точки зору експлуатаційних властивостей. Регламентована довговічність ущільнювачів становить близько 10 років. Після цього вони втрачають еластичність, що негативно позначається на ступені притиску. Продовжити термін служби дозволяє мастило, контроль фізичного зносу.

   Орієнтуватися на ущільнювачі при визначенні терміну служби не варто, адже цей аксесуар можна швидко і недорого замінити на новий. Якщо ж не забувати про базовий догляд і сервіс, то віконні конструкції здатні прослужити понад 20 років. До речі, без повного демонтажу можлива також заміна і фурнітури, і склопакетів, а значить 40-річний працюючий ресурс - це не маркетинг, а реалії, якщо вести мову про основу віконної конструкції, тобто профільній системі.


Чи потрібен вікнам ремонт

   Якщо обслуговування пластикових вікон не виконується, то без ремонтних робіт не обійтися. У подібному випадку віконна конструкція відчуває підвищене навантаження, а саме:

 • на прокладці з'являється наліт пилу і бруду, що знижує еластичність, підвищує навантаження на фурнітуру, провокує ослаблення ступеня притиску і призводить до продування;

 • сили тертя рухомих елементів фурнітури зростають. Прискорення зносу збільшує шанси передчасної поломки ручок і приводу. Також можливий обрив “кутової передачі, поява розривів в місцях з'єднань;

 • зношена фурнітура не здатна тримати стулку в правильній позиції, і вона провисає. Герметичність порушується ще сильніше, виникають заїдання при відкриванні та закриванні.

   Ремонт вікон може знадобитися і за умови дотримання основних рекомендацій по догляду та обслуговування. Ймовірно, в такому випадку він буде потрібен значно пізніше, але фізичного зносу не уникнути.

  Щоб відстрочити ремонтні роботи, рекомендуємо обслуговувати віконні конструкції. Якщо вони працюють без нарікань, то досить мийки, чищення і змащення. Тут будь-який спеціалізований інструмент чи професійна допомога не обов'язкові. Якщо ж ви помічаєте, що вікно працює не ідеально, тобто є певні проблеми, то звертайтеся до наших майстрів. Вони виконають професійний сервіс і ремонтні роботи.

  Коли слід звертатися до професіоналів:

 • фурнітура швидко брудниться, причому є сліди мастила;

 • відкривати і/або закривати вікно стало складніше (потрібно більше зусиль);

 • при відкриванні вікна внизу на рамі помітні чорні смужки (це непряма ознака продування, яке потрібно усунути);

 • візуально помітні щілини, провисання або інші порушення базової геометрії вікна.

  Наші майстри, щоб продовжити термін служби віконної конструкції і відстрочити необхідність заміни дорогих елементів (наприклад, фурнітури), виконують наступне:

 • змащують рухливі фурнітурні елементи, при необхідності виконують розбирання, очищення і зворотну збірку;

 • відрегулюють фурнітуру, щоб встановити оптимальний притиск і усунути провисання. Це дозволить виключити продування й інші нарікання на роботу;

 • підтягнуть болти на ручках, якщо вони ослаблені;

 • перевіряють роботу запірного механізму;

 • оцінять стан ущільнювача. Якщо з його якістю все в порядку, то виконується очищення та змащування. Якщо знос великий, то майстри виконають заміну. Ми застосовуємо ущільнювачі «Рехау». Вони сумісні з 90% сучасних вікон, а не тільки з однойменними профілями;

 • перевірять дренажі;

 • складуть рекомендації по догляду та/або необхідним ремонтним діям. 

  Слідкуйте за вікнами, тому що завжди простіше попередити поломку, ніж усувати її.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані