Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Старе вікно, чи потрібно його змінювати?

14 Травня 2021 року
Переглянуто: 167

 старі деревяні вікна


   Один з найважливіших критеріїв будь-якого житла — його вікна. На них припадає близько 30% всіх тепловтрат, стосується це квартири в багатоповерхівці або приватного будинку. Також стан віконних блоків безпосередньо впливає на рівень проникнення сонячного світла в кімнати.

   З часів споруди в будівлях ХХ століття в багатьох квартирах ще залишилися старі дерев'яні вікна. Коли проблем з опаленням не було, вони відмінно справлялися зі своїми завданнями. Однак зараз, в епоху регулярного подорожчання комунальних послуг їх теплозахисних властивостей явно не вистачає. Та й час бере своє. Кожне старе вікно в середньому відслужило уже 20-30-40 років. Поломки, природний знос — все це позначається на ключових характеристиках.

   Перед власниками житла виникає маса природних питань: А що далі? Залишити все як є або міняти вікна? Якщо міняти, то на що? Що дасть заміна на пластикове вікно? Куди подіти старі віконні блоки після того як ви заміните їх? На всі ці та безліч інших запитань ви отримаєте відповіді в цій статті.

Чому взагалі треба щось робити з застарілими дерев'яними вікнами?

   Прості вікна з дерев'яною рамою, особливо радянського зразка («столярка»), насправді не настільки погані. Вони виготовлені з натурального матеріалу, а їх конструкція забезпечує підтримання оптимального рівня вологості та повітрообміну в приміщеннях навіть при закритих стулках.

   Робоче дерев'яне вікно, навіть будучи «в похилому віці», має і кілька позитивних якостей:

 • За допомогою фарби можна підігнати блок під будь-який інтер'єр;

 • Конструкція проста і надійна до неможливості;

 • Великий запас міцності, висока ремонтопридатність.

   Проте мова йде про старі віконні блоки. І тут буде неправильно не сказати про проблеми. І найбільша з них — вік. Деревина, яка використовується в рамі, схильна до циклічного розбухання і усихання, які провокуються зовнішніми факторами (температурні коливання, вологість, опади, сонячне світло і інші). Це руйнує її структуру геть до трухлого стану.

   До інших проблем варто віднести:

 1. Перекіс рами, який з різних причин неминуче виникає з часом і погіршує характеристики вікна, в тому числі ускладнює щільне закриття стулок;
 2. Низькі показники тепло- і звукоізоляції, що збільшує витрати на опалення, і при цьому не дає необхідного комфорту;
 3. Потреба в складному догляді. Це і оновлення фарбування, і заклеювання щілин на зиму, і багато інших аспектів. Чи варто говорити, якщо всі ці проблеми відомі кожному, у кого стояло старе вікно з рамою з деревини.

   Це проблема, яку потрібно вирішувати. І тут є два варіанти її вирішення. Це заміна і реставрація. У кожного з цих рішень є свої плюси і мінуси.

Чи варто реставрувати дерев'яні вікна?

 У старих віконних конструкцій вистачає прихильників. Причому основним аргументом вказується екологічність дерева. Відповідно вони виступають і за те, щоб замовляти реставраційні послуги.

   Ми розібралися в тонкощах цього питання. Якщо вибрати цей шлях вирішення проблеми, то варто знати про те, що:

 • Відреставровані віконні конструкції прослужать не більше 10 років. Пам'ятайте, дерево теж має свій ресурс.

 • Не всі вікна піддаються реставрування. Все залежить від їх стану, а також з якої породи деревини виготовлена ​​конструкція. Можна елементарно заморочитися, а через пару років рама розсиплеться на порох.

  І найцікавіше, питання звуко- і теплоізоляції таким чином не вирішується. Навіть якщо поставити на стулки спеціальні ущільнювачі, максимум чого ви досягнете — трохи знизите рівень вуличного шуму, а за опалення будете платити так само багато. Так, це дешевше на 30-40%, ніж купити нове вікно, але і ефект виявиться посереднім.

Чи варто міняти дерев'яні вікна на пластикові?

   Варіантів для заміни два: вікна на основі дерев'яного або пластикового профілю. Вони схожі в плані базових характеристик. Чимало людей вважають, що сучасні дерев'яні вікна виглядають естетичніше, але їх ціна дуже висока.

  Пластикові вікна залишаються лідером з продажу в сфері віконних систем. Це стало можливим завдяки тому, що вони поєднують в собі зовнішню привабливість, відмінні експлуатаційні властивості і розумні цінові пропозиції.

  Нове вікно з ПВХ профілю має такі переваги:

 • Відмінно зберігають тепло в будинку навіть у сильні морози, допомагають скоротити витрати на опалення на 30% і більше;
 • Знижують рівень шуму, що проникає всередину з вулиці. Навіть жвавий проспект за вікном по звуку буде відчуватися як тиха розмова двох осіб;
 • Надійні і довговічні, мають термін експлуатації до 50 років;
 • Герметичні, запобігають утворенню будь-яких протягів;

Прості в обслуговуванні, вимагають мінімального догляду.

   Перераховувати переваги можна довго. Цікавіше розглянути претензії критиків пластикових конструкцій. Всі вони зводяться до трьох базових моментів. Перша претензія полягає в тому, що віконна герметичність погіршує повітрообмін, в результаті чого повітря стає сухішим і біднішим на кисень. Це питання вирішується за рахунок установки спеціальної вентиляційної системи, клапана або провітрювача.

  Деякі нарікають на зовнішній вигляд пластикових вікон, ніби класичний пластик білого кольору виглядає посередньо, що зсередини, що зовні. Для вирішення цієї проблеми наша компанія пропонує послугу ламінування пластикових вікон, яка додасть їм будь-який необхідний вам дизайн.

  І остання поширена претензія стосується терміну служби віконних систем з ПВХ профілю. Ми дійсно вказуємо загальний термін експлуатації. Справа в тому, що різні елементи вікна відчувають різний рівень навантаження, відповідно, зношуються з різною інтенсивністю. Щоб вікно служило максимально довго, важливо своєчасно проводити обслуговування, регулювання та ремонт.

   Таким чином, заміна на пластикове вікно завжди виправдовує себе. Залишається тільки оформити замовлення і вирішити, що робити зі старими рамами.

Куди при нагоді діти старі вікна?

  Вирішити цю головоломку чи не складніше, ніж вибрати набір новеньких вікон. Тут варто виходити з того, в якому стані знаходяться ваші дерев'яні віконні блоки. Для цього потрібно оглянути раму, підвіконня і фрамугу (якщо є) на предмет наявності протухших, крихких ділянок. Якщо вони є, тоді подальша морока позбавлена ​​сенсу — тільки викидати, утилізувати.

  Якщо деревина в хорошому стані, тоді вікна можна оновити або повністю відреставрувати, а потім відвезти для дачі. Там точно для них знайдеться застосування при будівництві: літньої кухні, сараю і будь-якої іншої підсобної будівлі. Другий варіант — продати задешево або віддати з самовивозом. Так ви гарантовано позбавите себе від мороки зі старими конструкціями.

Які вибрати вікна на заміну?

   До вирішення цього питання рекомендуємо підійти ґрунтовно, так як це визначить ваш майбутній комфорт, затишок і тепло вашого будинку. Наша компанія є і продавцем, і виробником пластикових віконних систем. Ми виготовляємо пластикові вікна будь-яких розмірів і конфігурацій.

   «Лінія вікон» співпрацює з провідними постачальниками ПВХ профілю, і виробляє всі популярні системи: вікна РЕХАУ, Саламандер, ОПЕН ТЕК, ВДС. Всі вони відповідають міжнародним стандартам якості, але при цьому дають можливість підібрати оптимальний варіант під ваші фінансові можливості.

   Що б оцінити приблизну суму витрат, ви можете скористатися нашим віконним калькулятором. Буде потрібно вибрати:

 • конфігурацію рами;
 • розміри віконного блоку;
 • співвідношення глухих і поворотно-відкидних стулок;
 • бренд і модель профілю;
 • тип використовуваного склопакету;
 • додаткові опції.

    Ввівши ці дані, ви отримаєте орієнтовну вартість вікна. Виникли питання? Ви завжди можете задати їх нашим менеджерам. Вони детально проконсультують вас про: терміни виконання замовлення; переліку послуг, які надає «Лінія вікон», технічних питаннях і на будь-які інші теми.

   «Лінія вікон» — це найдоступніші ціни на вікна в Києві, великий вибір профілів, склопакетів і аксесуарів, а також весь спектр додаткових послуг (доставка, установка, обслуговування, ремонт). Щоб заощадити по максимуму, скористайтеся нашими акційними пропозиціями.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані