Стандартні розміри вікон

У будівельній сфері всі основні нюанси конструкцій визначаються та регулюються ГОСТами і СНіПами. Через це цілком природно, що існують і стандартні розміри вікон. Такі стандарти виникли не на порожньому місці.
Нормативними документами пропонуються оптимальні величини конструкцій в типових багатоповерхових будівлях, які розраховуються з урахуванням таких факторів, як:
- Призначення приміщень (житлове, нежитлове);
- Площа кімнат;
- Рівень природного освітлення (визначається географічним положенням об'єкту);
- Вимоги до інтенсивності інсоляції;
- Світлопропускна здатність світлопрозорих конструкцій.
Цікаво, що навіть в одному і тому ж багатоквартирному будинку різниця між віконними блоками може досягати декількох сантиметрів, що дуже істотно. Через це типові розміри не є жорсткими стандартами, а скоріше виступають в ролі орієнтирів. Власне, тому металопластикові вікна РЕХАУ і будь-які інші завжди виготовляються за даними, отриманими в результаті вимірів.
Однак стандарти є, і про них піде мова в цій статті. Ви отримаєте достатньо інформації, щоб почати орієнтуватися в цьому питанні. Ми розповімо про існуючі стандарти, в тому числі в залежності від типів багатоповерхових будівель, а також чи застосовується стандартизація щодо приватних будинків.
Стандартні розміри вікон ПВХ
Відповідно до ГОСТ, щодо пластикових віконних конструкцій застосовуються такі стандарти щодо площи:
- Гранична для «глухого» вікна (без поворотно-відкидних стулок) не може перевищувати 6 м 2;
- Максимальна для блоку з поворотними, поворотно-відкидними стулками не повинна бути більше 7 м 2 (до 3,5 м в ширину і висотою до 2 м);
- Однокамерні і двокамерні склопакети зі склом товщиною 4 мм можуть мати метраж не більше 2 м2, а при товщині скла в 6 мм — до 2.5 м 2;
- Максимальне співвідношення ширини і висоти скління не може перевищувати показника 1:5.
- Для тих, кому цікаво, є і мінімально допустимі габарити світлопрозорих конструкцій. Вони виглядають наступним чином:
- Мінімальна величина готового склопакету повинна становити не менше 30х40 см, а окремої стулки — від 40х50 см;
- Мінімальний радіус арочного віконного прорізу повинен становити 32 см і більше для трикамерного профілю, і 34+ см — для п'ятикамерної профільної системи;
- Кругла модель з трикамерним профілем повинна мати мінімальний діаметр 64 см, з п'ятикамерним — 68 см.
Стандартизовано і застосування фурнітури, про що знають далеко не всі покупці. Тут є такі нюанси:
- Для стулок шириною 40 см і менше допускається використання тільки поворотних фурнітурних комплектів;
- Для стулок шириною в межах 40-55 см повинна використовуватися поворотно-відкидна фурнітура;
- Стулки крупніше 55 см по горизонталі передбачають установку модифікованого поворотно-відкидного фурнітурного комплекту з опцією зимового провітрювання;
- При склінні розміром більше 80 см додатково встановлюється середній запор в нижній частині.
Все перераховане вище обов'язково враховується при складанні конфігурації профілю і склопакетів. Навіть якщо ви забудете щось врахувати, менеджер обов'язково порадить оптимальний варіант.
Параметри вікна згідно типів багатоповерхових будинків
Знаючи тип будівлі, можна приблизно орієнтуватися на те, які габарити вікон і дверей підійдуть саме для вашої квартири. Відповідно, можна відразу прицінитися і зрозуміти, скільки буде коштувати заміна скління.
Старий фонд
Почнемо ми дещо нестандартно з будівель дореволюційної споруди (початок ХХ століття), які прекрасно збереглися в історичних центрах багатьох міст. Їх характерні риси: масивні стіни, величезні приміщення і коридори, високі стелі.
Відповідно самим будівлям і вікна:
- Одностулкові представлені типовими габаритами 115х190, 85х115 см;
- Двостулкові найчастіше мають розміри 115х190, 130х220, 150х190 см;
- Трьостулкові представлені в одному варіанті, а саме 240х210 см.
Як бачите, отвори досить високі, завдяки чому в кімнати проникає достатньо сонячного світла.
Будинки сталінського типу
У народі більш відомі як сталінки. Їх дуже активно будували в період з 1930-х по 1960-і роки. Така нерухомість має сувору архітектуру, все ще високі стелі і великі кімнати.
У скління в таких будівлях є одна цікава особливість — наявність вгорі горизонтального скла висотою 0.5 або 0.6 м. В сумі з основним склінням мусить виходити по вертикалі 2.4 м. Стандартні розміри вікон по ГОСТ в даному випадку такі:
- Двостулкові Т-образні 150х190, 125х180, 108х180 см;
- Трьостулкові Т-образні 170х190 см;
- Балконні блоки, крім стандартної віконної частини, мають двері з параметрами 150х270 см.
Через великі кімнати і прорізи застосування одностулкових варіантів не передбачалося спочатку.
Будинки по типу «хрущовки»
Їх з 1950-х по 1985-і роки було побудовано більше будь-яких інших. Вони однотипні, виконані з цегли або бетонних панелей, характеризуються невеликими приміщеннями і відносно невисокими стелями.
Стандартні розміри вікон по ГОСТ для «хрущовок»:
- Двостулкові 128х134 см;
- Трьостулкові 204х150 см;
- Внутрішні балконні блоки з дверима 68х207 і віконної частиною 135х134 см;
- П-подібні балконні блоки 80:250:80х150 см.
Іноді габарити можуть відрізнятися, але несуттєво.
Будинки по типу «брежньовкі»
Від попередніх відрізняються поліпшеним плануванням і великим метражем кімнат. Вони представлені кількома серіями будівель:
- 600-я відрізняється більш великими отворами, де тристулкові блоки мали розміри 238х113, 238х142, 269х142 см;
- 602-я з двостулковими вікнами 145х121 см і тристулковими - 210х145 см;
- 606-я з параметрами відповідно числу стулок 145х141 (2), 170х141 см (3).
Будинки по типу «чешки»
Багатоповерхові будівлі з житлом з поліпшеним плануванням. Для них і зараз характерні стандартні розміри пластикових вікон:
- Двостулкових 130х140 см;
- Трьохстулковиї 176х140, 246х140 см;
- Внутрішніх балконних блоків: двері 75х215 і віконна частина 140х140 см;
- Прямого балконного скління 250х150 см.
Будинки нового планування
Зараз домобудівництво представлено набагато більшою кількістю різних серій будівель, відповідно і діапазон параметрів значно більше. Проте в більшості будівель стандартні розміри вікон виглядають наступним чином:
- Двостулкові 146х143 см;
- Трьостулкові 178х143 см;
- Пряме балконне скління 250х150 см;
- Балконні блоки з дверима 75х215 і вікном 80х140 см.
Всі наведені вище значення є орієнтовними і можуть служити лише для попередніх розрахунків своїх витрат. Замовляючи в компанії-виробнику «Лінія вікон» нове скління, вам не доведеться проводити самостійно всі виміри. Наш замірник безкоштовно виїде на об'єкт і самостійно точно заміряє всі параметри, проведе необхідні розрахунки.
Параметри вікна для приватних будинків
З такими будівлями в плані стандартів все набагато простіше і різноманітніше, так як вони будуються переважно за індивідуальними проектами. Для приватних будинків ГОСТ 11214-86 лише встановлює допустимий діапазон для скління. Згідно з ним, скління повинно бути шириною 87-267 см при висота від 116 до 206 см.
Конкретні параметри визначає архітектор в залежності від:
- Площі кімнат;
- Бажаного рівня інсоляції простору;
- Передбачуваного екстер'єру об'єкту;
- Побажань, смаків замовника.
Варто додати, що чимало будинків будується за типовими проектами в тому числі по частині скління. Але все ж приємно, коли самостійно і без особливих труднощів можна вибрати бажаний обсяг скління, після чого замовити вікна по проектним параметрам.
Що стосується побудованих будівель, то тут знову ж знадобляться послуги нашого замірника, який на об'єкті акуратно і скрупульозно виміряє всі параметри віконних прорізів.
Наша компанія є заводом-виробником, а тому пропонує вигідні ціни на будь-які металопластикові вікна, в тому числі нестандартних габаритів. Щоб отримати відповіді на будь-які наявні питання, просто зв'яжіться з нашим менеджером по одному з вказаних номерів і отримаєте безкоштовну консультацію від спеціаліста.
Корисні статті та відео


Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?
Читати далі

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.
Читати даліГотові рішення від компанії Лінія Вікон
Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!
Про нашу компанію
Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.