Вікна на Даху, Дахові вікна

У приватному житловому будівництві підпокрівельний простір (воно ж горищне або мансардне) все частіше намагаються зробити максимально корисним, аж до перетворення його в додаткові житлові метри. У цьому випадку цілком виправданим рішенням стають вікна в даху. Вони забезпечать приплив природного світла на мансарду, допоможуть з нормальною вентиляцією. А в разі проблем з покрівлею, саме вікно на даху може спростити доступ до ремонту і обслуговування.
Ще однією причиною популяризації таких конструкцій є пластикові вікна. Вони дозволяють створювати різні вироби за формами і розмірами, відмінно справляються із захистом від тепловтрат, не бояться опадів і вологи, міцні і надійні. В результаті головним завданням покупця є вибір відповідного виду вікна в даху (а їх існує багато) і компанії, яка його виготовить і встановить.
Якщо ви хочете купити мансардні вікна в Києві, то звертайтеся в «Лінію вікон». Ми, як безпосередній виробник віконних конструкцій, пропонуємо масу переваг. Компанія гарантує високу якість і гарантію на вікна Рехау, ціни нижчі ніж у конкурентів, а також повний спектр послуг, включаючи монтаж, обслуговування, ремонт і т.д.
Вікно в даху сьогодні може мати різні конструкції і особливості. До основних варіантів віконних конструкцій відносять:
-
Окна у фронтоні.
-
Слухові (Дормера і антідормери, глухі і відкриваються).
-
Наклонні, тобто мансардні вікна.
-
Зенітні ліхтарі.
-
Скляні покрівлі.
Розглянемо ці варіації докладніше.
Вікна в щіпцевій стіні (фронтоні)
Така конструкція є найпростішим і найдоступнішим варіантом для даху. Вікно знаходиться в площині фасаду, а саме в щипцевій стіні, тобто фронтоні - верхній частині торця, який має трикутну форму.
Таке вікно в даху зробити нескладно, так як не потрібні додаткові елементи: навпаки в стіні залишається отвір під світлопрозору конструкцію. В іншому це такі ж вікна пластикові, як і в інших випадках. Є можливість надати їм різні форми (трапеція, трикутник, коло, прямокутник), реалізувати різні способи відкривання, передбачити будь-які види профільних систем, склопакетів і т.д.
Трикутне вікно в даху
Приватним і вельми поширеним випадком скління покрівельного простору є вибір на користь трикутних конструкцій. Вони дуже ефектно виглядають на покрівлі, що й обумовлює їх популярність в приватному житловому будівництві, включаючи котеджі і особняки.
Вироби трикутної форми часто роблять в щипцевій стіні, тобто фронтоні. В цьому випадку його, як правило, максимально наближають до нижньої частини покрівлі, плюс можна добре заощадити на додатковій гідроізоляції, скоротивши її загальну площу.
Також трикутні вироби виконують і на схилах дахів. У цьому випадку часто реалізується Дормер - один з популярних видів слухових вікон.
Слухове вікно
Така віконна конструкція передбачає створення додаткової прибудови до покрівлі. Зовні вона злегка нагадує «будиночок». Така конструкція дозволяє отримати строго вертикальну площину скління, а це в свою чергу дає можливість на мансарді підходити до вікна.
До основних різновидів слухових конструкцій відноситься Дормер і антідормер. Вони можуть мати найрізноманітніші форми. Відрізнятися може також спосіб відкривання, зовнішній вигляд і т.д.
Дормер
Це найпопулярніший вид слухового вікна з вертикальним розташуванням скління по відношенню до скату. Дормер видається вперед над покрівельної площиною, що і є його відмінною рисою. Конструктивно таке вікно на даху досить складне, його створення передбачає відповідальні розрахунки, грамотний монтаж, облаштування опор і ефективної гідроізоляції. Створення такої конструкції можливо на різних дахах: одно- і двосхилих, вальмових і т.д.
Антідормер
Це теж слухові вікна в даху, які не перебувають в одній площині з покрівлею. На відміну від Дормера антідормер поглиблюється всередину даху, а не виступає вперед. Але тут також передбачається вертикальне скління.
Такий варіант підходить для великих мансард. Справа в тому, що андідормер краде корисне підпокрівельний простір, зменшуючи його, так що в умовах обмеженого простору таку конструкцію не використовують.
Похиле (мансардне) вікно
Мансардні вікна відрізняються від слухових тим, що розташовуються в одній площині зі скатної дахом. Власне тому така конструкція обов'язково є похилій. Мінімальний кут, який дозволяє використовувати такі світлопрозорі рішення дорівнює 20 градусам. Це необхідна умова для нормального відведення дощових і талих вод та виключення проблеми проникнення води на мансарду.
До переваг таких виробів відноситься збільшена світловіддача, оскільки бічних стін і додаткової даху, як у Дормера або антідормера, немає. Правда, безпосередній підхід до них може бути обмежений, що зумовлено наявністю нахилу у покрівлі. Виділяють багато різновидів мансардних вікон. Вони можуть мати надставки, карнизи і т.д.
Глухе світлове вікно
Окремим випадком мансардного віконної конструкції виступає глухе світлове вікно (Дормера і антідормери майже завжди робляться відкриваються). У цьому випадку сама конструкція здешевлюється на 30-40%. Підвищується загальна надійність і ступінь герметичності, а значить ремонт вікон потрібно нескоро. Але крім припливу світла глухе мансардне рішення не забезпечує інших плюсів, тобто не допомагає вентиляції і не дає ще один спосіб виходу на дах, ускладнює догляд за склом із зовнішнього боку. Відповідно, відкриваються аналоги коштують дорожче, але мають і додатковими перевагами.
Зенітні вікна
Ще одним видом вікна в даху є зенітний ліхтар. Це світлопроникна конструкція, яка вбудовується в плоску покрівлю. Вони передбачають наявність опорної (каркасної) частини, яка зазвичай робиться з алюмінію, а також елемента, що пропускає світло. Роль останнього можуть виконувати міцні скла. Такі рішення сприяють рівномірному проникненню і розподілу світла в приміщенні.
За видами виділяють стрічкові (множинні) і точкові (поодинокі) зенітні ліхтарі, за способом відкривання вони бувають глухими і що відкриваються, а останні можуть управлятися вручну або автоматичним приводом. Як правило, зенітні ліхтарі використовуються в торгових і офісних будівлях, басейнах або зимових садах.
Скляна покрівля
Ще одним способом скління даху виступає облаштування повністю або частково скляним покрівлі. Подібний варіант вперше почали використовувати в престижних комерційних об'єктах, в тому числі в готелях, ресторанах і т.д. Сьогодні облаштування скляної покрівлі є і для приватного житлового будівництва.
Все частіше дах зі скла роблять на терасах і в зимових садах. У житлових об'єктах до створення скляних покрівель пред'являються підвищені вимоги з точки зору захисту від шуму, опадів і холоду, адже додаткові гідро- і теплоізоляційні матеріали тут не застосовуються. Але сучасні ПВХ-технології і склопакети дозволяють впоратися із завданням.
Купити мансардні вікна
Для облаштування віконних конструкцій в дахах оптимально підходять металопластикові профільні системи. Вони відрізняються демократичною ціною, відмінними експлуатаційними властивостями, включаючи захист від вологи, теплоізоляцію і т.д. В результаті краще вибрати мансардні металопластикові вікна онлайн на нашому сайті, ніж розглядати дерев'яні аналоги, які гірше справляються з вогкістю і більш вимогливі в догляді і обслуговуванні.
До інших рекомендацій по покупці таких віконних конструкцій відноситься:
-
мінімальна площа скління для забезпечення комфортного природного освітлення повинна складати 10% квадратури самої мансарди (горища);
-
акцент на міцні склопакети;
-
грамотний підбір фурнітури, яка повинна забезпечити як підвищену зручність в експлуатації, так і кращу герметичність;
-
додаток вироби вентиляційними клапанами (при поганих погодних умовах вони дозволяють ефективно вентилювати мансарду).
Ціна мансардних вікон
Вартість визначається в індивідуальному порядку для кожного конкретного випадку. До факторів ціноутворення належать:
-
вид віконної конструкції для даху;
-
розмірні значення;
-
тип окладу (елемента, що дозволяє закріпити віконну конструкцію в покрівлі. Він обумовлений видом покрівлі та вимогами до теплоізоляції);
-
наявність і спосіб відкривання;
-
конкретний варіант комплектації (профіль, фурнітура, склопакет).
Корисні статті та відео


Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще вибрати?
Читати далі

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.
Читати даліГотові рішення від компанії Лінія Вікон
Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!
Про нашу компанію
Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.