Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Вікна на Даху, Дахові вікна

8 Квітня 2020 року
Переглянуто: 1331

 

окна в крыше

У приватному житловому будівництві підпокрівельний простір (воно ж горищне або мансардне) все частіше намагаються зробити максимально корисним, аж до перетворення його в додаткові житлові метри. У цьому випадку цілком виправданим рішенням стають вікна в даху. Вони забезпечать приплив природного світла на мансарду, допоможуть з нормальною вентиляцією. А в разі проблем з покрівлею, саме вікно на даху може спростити доступ до ремонту і обслуговування.

Ще однією причиною популяризації таких конструкцій є пластикові вікна. Вони дозволяють створювати різні вироби за формами і розмірами, відмінно справляються із захистом від тепловтрат, не бояться опадів і вологи, міцні і надійні. В результаті головним завданням покупця є вибір відповідного виду вікна в даху (а їх існує багато) і компанії, яка його виготовить і встановить.

Якщо ви хочете купити мансардні вікна в Києві, то звертайтеся в «Лінію вікон». Ми, як безпосередній виробник віконних конструкцій, пропонуємо масу переваг. Компанія гарантує високу якість і гарантію на вікна Рехау, ціни нижчі ніж у конкурентів, а також повний спектр послуг, включаючи монтаж, обслуговування, ремонт і т.д.

Вікно в даху сьогодні може мати різні конструкції і особливості. До основних варіантів віконних конструкцій відносять:

 1. Окна у фронтоні.

 2. Слухові (Дормера і антідормери, глухі і відкриваються).

 3. Наклонні, тобто мансардні вікна.

 4. Зенітні ліхтарі.

 5. Скляні покрівлі.

Розглянемо ці варіації докладніше.

Вікна в щіпцевій стіні (фронтоні)

Така конструкція є найпростішим і найдоступнішим варіантом для даху. Вікно знаходиться в площині фасаду, а саме в щипцевій стіні, тобто фронтоні - верхній частині торця, який має трикутну форму.

Таке вікно в даху зробити нескладно, так як не потрібні додаткові елементи: навпаки в стіні залишається отвір під світлопрозору конструкцію. В іншому це такі ж вікна пластикові, як і в інших випадках. Є можливість надати їм різні форми (трапеція, трикутник, коло, прямокутник), реалізувати різні способи відкривання, передбачити будь-які види профільних систем, склопакетів і т.д.

Трикутне вікно в даху 

Приватним і вельми поширеним випадком скління покрівельного простору є вибір на користь трикутних конструкцій. Вони дуже ефектно виглядають на покрівлі, що й обумовлює їх популярність в приватному житловому будівництві, включаючи котеджі і особняки.

Вироби трикутної форми часто роблять в щипцевій стіні, тобто фронтоні. В цьому випадку його, як правило, максимально наближають до нижньої частини покрівлі, плюс можна добре заощадити на додатковій гідроізоляції, скоротивши її загальну площу.

Також трикутні вироби виконують і на схилах дахів. У цьому випадку часто реалізується Дормер - один з популярних видів слухових вікон.

Слухове вікно

Така віконна конструкція передбачає створення додаткової прибудови до покрівлі. Зовні вона злегка нагадує «будиночок». Така конструкція дозволяє отримати строго вертикальну площину скління, а це в свою чергу дає можливість на мансарді підходити до вікна.

До основних різновидів слухових конструкцій відноситься Дормер і антідормер. Вони можуть мати найрізноманітніші форми. Відрізнятися може також спосіб відкривання, зовнішній вигляд і т.д.

Дормер 

Це найпопулярніший вид слухового вікна з вертикальним розташуванням скління по відношенню до скату. Дормер видається вперед над покрівельної площиною, що і є його відмінною рисою. Конструктивно таке вікно на даху досить складне, його створення передбачає відповідальні розрахунки, грамотний монтаж, облаштування опор і ефективної гідроізоляції. Створення такої конструкції можливо на різних дахах: одно- і двосхилих, вальмових і т.д.

Антідормер 

Це теж слухові вікна в даху, які не перебувають в одній площині з покрівлею. На відміну від Дормера антідормер поглиблюється всередину даху, а не виступає вперед. Але тут також передбачається вертикальне скління.

Такий варіант підходить для великих мансард. Справа в тому, що андідормер краде корисне підпокрівельний простір, зменшуючи його, так що в умовах обмеженого простору таку конструкцію не використовують.

Похиле (мансардне) вікно

Мансардні вікна відрізняються від слухових тим, що розташовуються в одній площині зі скатної дахом. Власне тому така конструкція обов'язково є похилій. Мінімальний кут, який дозволяє використовувати такі світлопрозорі рішення дорівнює 20 градусам. Це необхідна умова для нормального відведення дощових і талих вод та виключення проблеми проникнення води на мансарду.

До переваг таких виробів відноситься збільшена світловіддача, оскільки бічних стін і додаткової даху, як у Дормера або антідормера, немає. Правда, безпосередній підхід до них може бути обмежений, що зумовлено наявністю нахилу у покрівлі. Виділяють багато різновидів мансардних вікон. Вони можуть мати надставки, карнизи і т.д.

Глухе світлове вікно

Окремим випадком мансардного віконної конструкції виступає глухе світлове вікно (Дормера і антідормери майже завжди робляться відкриваються). У цьому випадку сама конструкція здешевлюється на 30-40%. Підвищується загальна надійність і ступінь герметичності, а значить ремонт вікон потрібно нескоро. Але крім припливу світла глухе мансардне рішення не забезпечує інших плюсів, тобто не допомагає вентиляції і не дає ще один спосіб виходу на дах, ускладнює догляд за склом із зовнішнього боку. Відповідно, відкриваються аналоги коштують дорожче, але мають і додатковими перевагами.

Зенітні вікна

Ще одним видом вікна в даху є зенітний ліхтар. Це світлопроникна конструкція, яка вбудовується в плоску покрівлю. Вони передбачають наявність опорної (каркасної) частини, яка зазвичай робиться з алюмінію, а також елемента, що пропускає світло. Роль останнього можуть виконувати міцні скла. Такі рішення сприяють рівномірному проникненню і розподілу світла в приміщенні.

За видами виділяють стрічкові (множинні) і точкові (поодинокі) зенітні ліхтарі, за способом відкривання вони бувають глухими і що відкриваються, а останні можуть управлятися вручну або автоматичним приводом. Як правило, зенітні ліхтарі використовуються в торгових і офісних будівлях, басейнах або зимових садах.

Скляна покрівля 

Ще одним способом скління даху виступає облаштування повністю або частково скляним покрівлі. Подібний варіант вперше почали використовувати в престижних комерційних об'єктах, в тому числі в готелях, ресторанах і т.д. Сьогодні облаштування скляної покрівлі є і для приватного житлового будівництва.

Все частіше дах зі скла роблять на терасах і в зимових садах. У житлових об'єктах до створення скляних покрівель пред'являються підвищені вимоги з точки зору захисту від шуму, опадів і холоду, адже додаткові гідро- і теплоізоляційні матеріали тут не застосовуються. Але сучасні ПВХ-технології і склопакети дозволяють впоратися із завданням.

Купити мансардні вікна 

Для облаштування віконних конструкцій в дахах оптимально підходять металопластикові профільні системи. Вони відрізняються демократичною ціною, відмінними експлуатаційними властивостями, включаючи захист від вологи, теплоізоляцію і т.д. В результаті краще вибрати мансардні металопластикові вікна онлайн на нашому сайті, ніж розглядати дерев'яні аналоги, які гірше справляються з вогкістю і більш вимогливі в догляді і обслуговуванні.

До інших рекомендацій по покупці таких віконних конструкцій відноситься:

 • мінімальна площа скління для забезпечення комфортного природного освітлення повинна складати 10% квадратури самої мансарди (горища);

 • акцент на міцні склопакети;

 • грамотний підбір фурнітури, яка повинна забезпечити як підвищену зручність в експлуатації, так і кращу герметичність;

 • додаток вироби вентиляційними клапанами (при поганих погодних умовах вони дозволяють ефективно вентилювати мансарду).

Ціна мансардних вікон

Вартість визначається в індивідуальному порядку для кожного конкретного випадку. До факторів ціноутворення належать:

 • вид віконної конструкції для даху;

 • розмірні значення;

 • тип окладу (елемента, що дозволяє закріпити віконну конструкцію в покрівлі. Він обумовлений видом покрівлі та вимогами до теплоізоляції);

 • наявність і спосіб відкривання;

 • конкретний варіант комплектації (профіль, фурнітура, склопакет).

 
Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані