Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Не закривається вікно

8 Січня 2020 року
Переглянуто: 2425

ЧОМУ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ СКЛАДНОСТІ З ВІДКРИВАННЯМ-ЗАКРИВАННЯМ СТУЛОК?

Якщо ви придбали нові  металопластикові вікна в Києві недавно, то проблем з експлуатацією виникати не повинно. Хоча багато тут залежить від віконної фірми, з якою ви співпрацюєте. Наприклад, компанія «Лінія вікон» не просто установник і продавець металопластикових конструкцій в Києві, а безпосередній їх виробник. Ми гарантуємо високу якість продукції, вигідні ціни і мінімальні терміни виготовлення. Компанія дає довгострокову гарантію на вироби та монтаж, тим самим захищаючи клієнта від шлюбу або дрібних дефектів в процесі експлуатації.


Чому з'являються складності з відкриванням-закриванням стулок?

Якщо вікна куплені давно (близько 10 років тому), то ймовірність труднощів з закриванням вище. По-перше, тут має місце фактор фізичного зносу фурнітури. По-друге, за часів, коли ринок тільки формувався, далеко не всі фірми мали навички професійного монтажу. По-третє, з самими віконними конструкціями того часу також можливі нюанси. Так, встановлювалася різна за якістю фурнітура та нерідко вона поступалася сучасним аналогам за експлуатаційними властивостями. В результаті можлива поява скарг, що погано закривається пластикове вікно, або ж стулка взагалі заблокована в одній позиції.

Крім цього до дрібним або великим поломок фурнітури може привести халатність чи недбалість в експлуатації. Пам'ятайте, що металопластикові вікна не призначені для дитячих розваг, не розраховані на надмірні зусилля користувачів.

Незалежно від причини, користувачеві потрібно усунути проблему, особливо якщо це холодну пору року, і відкрите положення стулки призводить до охолодження кімнати. Розглянемо типові ситуації та методи їх вирішення в порядку зростання складності процедури самостійного усунення несправності.

ЧИ НЕ ЗАКРИВАЄТЬСЯ ВІКНО ЧЕРЕЗ ПОЛОМКИ РУЧКИ

Закрити стулку вийде, якщо вийшла з ладу ручка. Основний метод вирішення заміна на новий аксесуар. Але якщо він ще не куплений, часто виникає питання, чим закрити вікна , якщо ручка не функціонує. План дій такий:

 1. Повертаємо декоративну планку біля основи ручки, що відкриє доступ до гвинтів.
 2. Відкручуємо кріплення і витягаємо ручку зі стулки.
 3. Встановлюємо новий, робочий механізм.

Якщо його поки немає, то ось чим закрити вікно :

наявними чотиригранним стрижнем від несправної ручки. Він встановлюється в роз'єм запірного механізму і обертається за допомогою плоскогубців;

шліцьовій викруткою. Потрібен інструмент, який за розмірами відповідає діаметру запірного механізму. Викрутка встановлюється в роз'єм, а її поворот в ньому дозволить закрити стулку.

МОНТАЖ НОВОЇ РУЧКИ ЗВОДИТЬСЯ ДО ЇЇ ФІКСАЦІЇ НА КРІПИЛЬНІ ГВИНТИ.

Нещільно закривається пластикове вікно, що робити

Нерідко трапляється, що закрити або відкрити стулку можна, але щільність притиску слабка, що призводить до появи протягів і продувань. У такому випадку потрібно відрегулювати притискне зусилля, тобто поліпшити щільність прилягання стулки до рами. Виконується процес за допомогою шестигранного ключа (в якості альтернативи підійдуть плоскогубці або викрутка).

Як закрити вікно щільно? План дій:

 1. відкриваємо стулку;
 2. знаходимо все цапфи (ексцентрики) на торці;
 3. повертаємо їх на кілька міліметрів за годинниковою стрілкою.

Важливо, щоб всі цапфи були в однаковому становищі. Також треба не перестаратися, адже якщо надмірно посилити притиск, то можливо ущільнювач забруднено або ушкоджено і / або його прискорений знос.

ПОГАНО ЗАКРИВАЄТЬСЯ ПЛАСТИКОВЕ ВІКНО

В процесі експлуатації віконної конструкції можлива ситуація з провисання стулки. Виникає це через її велику вагу або ж з часом (через численні циклів відкривання-закривання). В результаті стулка чіпляється за низ (найчастіше) або середину (рідше) рами, що ускладнює експлуатацію та вимагає від користувача додаткових зусиль.

План дій при затирання за низ рами:

 1. Знімаємо з верхньої петлі пластикові накладки, що відкриє доступ до регулювального пазу.
 2. Беремо інструмент, який відповідає отвору для регулювань. Зазвичай це шестигранник, але в деяких випадках потрібна хрестоподібна викрутка.
 3. Підкручуємо петлю. Повертаючи за годинниковою стрілкою, можна злегка (на кілька мм) підвести стулку, а проти опустити.

Для зміни положення в горизонтальній площині використовуються інші пази. На верхній петлі отвір видно відразу, якщо відкрити вікно, а на нижній воно знаходиться на торці в самому низу. Для двох цих пазів потрібно виконати поворот на кілька мм за годинниковою стрілкою, щоб наблизити стулку до самих петель і усунути затирання за середину рами.

ЧИ НЕ ЗАКРИВАЄТЬСЯ ПЛАСТИКОВЕ ВІКНО

Якщо ручка візуально справна, а закрити вікно не виходить, то найчастіше користувач стикається з однією з двох таких ситуацій:

стулка повисає на нижній петлі;

вікно заблоковано в позиції провітрювання (ручка не рухається).

Розглянемо обидві ситуації, при яких не закривається вікно .

ВІС НА ОДНІЙ ПЕТЛІ

Повиснути на одній петлі стулка може, якщо фурнітура не передбачає наявності спеціального блокіратора помилкового відкриття. Так, користувач може з відкинутою позиції (на провітрювання) випадково не туди повернути ручку і замість закриття перевести стулку у відкрите положення. В результаті тримати її буде тільки нижня петля.

Потенційний ризик полягає в тому, що якщо кинути стулку, то висока ймовірність механічного поломки нижньої петлі: вона просто не впорається з вагою. В результаті буде потрібно недешевий ремонт вікна, і легко усунути проблеми не вийде.

Ось кілька обов'язкових правил:

Не кидайте стулку, якщо вона тримається тільки на одній петлі.

Замовляйте вікна, а точніше фурнітуру з блокуванням помилкового відкриття, щоб подібного не сталося.

При відсутності блокіратора ніколи не поспішайте з переведенням стулки з провітрювання в повністю відкрите положення. Спочатку треба притиснути верх до рами, а потім повертати ручку.

Як закрити вікно , коли ситуація вже відбулася:

Притримуючи стулку, переведіть ручку в позицію «провітрювання» (дивиться вгору).

Гарненько притисніть стулку до профілю.

Поверніть ручку в закриту позицію (дивиться вниз). Якщо цього зробити не виходить, звертайтеся до майстрів.


Якщо ситуація виникла при наявності того, що блокує, насамперед потрібно розблокувати ручку: знайти спеціальний «язичок» на торці стулки і поставити його вертикально (він буде розташований під нахилом). Замість «язичка» може бути і клавіша, а її для розблокування треба натиснути. Після цього виконуються всі ті дії, про які ми вже сказали.

БЛОКУВАННЯ В ВІДКИДНОМУ ПОЛОЖЕННІ

Однією з найскладніших ситуацій для самостійного рішення є варіант, коли не закривається вікно , так як ручка заблокована в позиції «провітрювання» (дивиться вгору).

Відбувається подібне коли елемент фурнітури, скріплений з верхньої петлею, виходить зі своїх пазів. Майстри називають його «ножицями», так як візуально він схожий на них. Через це і відбувається блокування ручки в позиції «провітрювання», а закрити стулку не виходить.

Для усунення дефекту будуть потрібні такі дії:

 1. Зніміть стулку з вікна. Для цього з петель треба зняти накладки і витягти штифти (використовуючи кусачки або інший інструмент). Далі стулка піднімається вгору для демонтажу.
 2. Акуратно поставте її на рівну поверхню.
 3. Очима знайдіть «ножиці». Вони знаходяться вгорі і з'єднані з петлею.
 4. Знайдіть пази, з яких даний елемент фурнітури вийшов.
 5. Притиснувши блокіратор помилкового відкриття, поверніть віконну ручку. Рухати її треба, поки ви не зрозумієте, де розташований паз для «ножиць».
 6. Вставте фурнітуру в пази. Якщо все зроблено правильно, то тепер ручка буде вільно переміщатися.
 7. Встановіть стулку назад.

Якщо ви не впевнені у власних силах, то краще відразу звертайтеся до фахівців. У разі помилок може знадобитися ще більше складний і дорогий ремонт вікон .

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані