Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як кріпити жалюзі на пластикові вікна без свердління

17 Березня 2020 року
Переглянуто: 1117

як кріпиться жалюзі

У певний момент часу, коли пластикові вікна встановлені, виникає необхідність декорування віконного отвору, забезпечення приватності і захисту від прямих сонячних променів. Якщо раніше для цих цілей використовувалися переважно штори, то зараз вибір варіантів більше.

У числі лідерів з продажу сьогодні - жалюзі на вікна. Їх можна встановити різними способами, в тому числі до стелі, на стіни, безпосередньо в отворі або навіть зафіксувати на рамі. Ось тільки дриль і інший спеціальний інструмент може бути відсутнім. Плюс багатьом не хочеться робити дірки в нових віконних конструкціях, схилах або шпалерах. Ось тут і виникає питання, як кріпити жалюзі на пластикові вікна без свердління. На щастя, вистачає зручних способів фіксації, які не вимагають великих зусиль і затрат часу, а також того, що проробляє отворів ні в профілі, ні в стінах або стелі.

Чим такі хороші жалюзі на вікнах?

Насамперед потрібно зважити всі «за» і «проти» жалюзі. Роблять вибір на їх користь через те, що традиційні штори неабияк набридли, вони легко забруднюються і активно збирають пил. Безпосередньо у жалюзі також є сильні сторони. До основних з них відноситься наступне:

 1. Модний і стильний зовнішній вигляд. Виготовлені за індивідуальними розмірами вироби відмінно виглядають в будь-яких приміщеннях, будь то житлова кімната або офіс.
 2. Практичність. На тлі штор догляд за виробами досить простий. При виготовленні полотно обробляється спеціальними складами, які не притягають до себе пил. Кріплення на вікнах не займе багато часу, замість прання часто можна обійтися миттям, гладити жалюзі на відміну від штор також не потрібно.
 3. Різноманітність кольорів і фасонів. За рахунок цієї особливості жалюзі на вікна дозволяють реалізувати буквально будь-яку дизайнерську задумку і інтер'єрні рішення.
 4. Якісний захист від сонячних променів. Сучасні жалюзі добре справляються зі своїми головними завданнями: вони затінюють приміщення, захищаючи меблеву оббивку, шпалери та інші елементи інтер'єру від вигоряння на сонці.
 5. Розумна вартість. У продажу є як бюджетні рішення, так і більш дорогі варіації. Тут все залежить від розмірів і матеріалів виготовлення.

Як кріпити жалюзі? Все залежить від типу виробу

До характерних особливостей жалюзі відноситься те, що сьогодні вони досить варіативні в плані конструкцій. Якщо ви не плануєте займатися свердлінням при монтажі, варто ще до покупки переконатися в можливості такої фіксації. Так, максимально спрощений монтаж допускають такі види жалюзі:

 • стандартні жалюзі з алюмінієвими горизонтальними ламелями;
 • касетні жалюзі в рулонах, в тому числі рулонні штори закритого типу;
 • ролл-штори і міні-системи (відкритого типу).

А от традиційні вертикальні жалюзі або варіації з важкими бамбуковими або дерев'яними ламелями все ж припускають фіксацію до стіни або стелі. У цьому випадку без повноцінного свердління не обійтися, але, як мінімум, нові  вікна Рехау, ціни  на яких не маленькі, при такому монтажі не постраждають.

Всі можливі способи установки

Умовно всі варіанти фіксації жалюзі на вікна можна розділити на дві великі групи: зі свердлінням і без нього. Оскільки нас цікавить саме другий варіант, ми зупинимося на ньому докладніше. Без дрилі і інших підручних інструментів виконати монтаж жалюзі можна різними способами. Як кріпити жалюзі на пластикові вікна без свердління:

 • на спеціальний скотч. В цьому випадку светозащитную конструкцію можна встановити на будь-які види віконних конструкцій, тобто і на глухі, і на що відкриваються (поворотні або відкидні) стулки;
 • на спеціальні кронштейни. Цей варіант підходить виключно для вікон, що відкриваються. На глухих стулках він неможливий, так як тут застосовуються навісні кріплення, а вони фіксуються в зазорі між стулкою і металопластикової рамою;
 • на магнітах. Цей варіант теж універсальний, як і у випадку зі скотчем. Найчастіше його використовують в ролі допоміжного, а не основного - для утримання полотна жалюзі строго паралельно склопакету. В результаті через протяги або вітру ламелі не бовтаються.

Перший спосіб вважається самим простим, доступним буквально всім, що не витратним і матеріально, і за часом. Але його багато хто недооцінює, вважаючи не найбільш надійним варіантом. Якщо ж використовувати спеціальний будівельний скотч, жалюзі точно не відваляться в більшості сценаріїв їх використання.

Установка на спеціальні навісні кронштейни є ще більш надійним варіантом. До рами фіксуються спеціальні кріплення, а до них замикаються або ж закручуються самі жалюзі. Процес зняття вироби простий, що виключає будь-які додаткові складності з відходом.

Переваги кріплення без свердління

Багато хто цікавиться, як кріпити жалюзі на пластикові вікна без свердління, зовсім не випадково. Такий метод фіксації має кілька переваг на тлі монтажу на шурупи. До головних сильних сторін цього способу відноситься наступне:

 • економія часу, грошей і сил;
 • легкий і чистий (без забруднень) монтаж;
 • можливість реалізувати весь процес без сторонньої допомоги;
 • гнучкість у питанні зняття і / або заміни конструкцій жалюзі. У випадку ж із свердлінням залишаються непривабливі отвори;
 • відсутність пошкоджень укосів і / або металопластикової конструкції, не потрібно виконувати  ремонт вікон . 

До відносних недоліків фіксації без свердління можна віднести не настільки високу довговічність, так як шурупи при належному підході можуть служити без обмежень за часом.

попередні виміри

Перш ніж встановлювати жалюзі на металопластикові вікна, треба здійснити основні виміри. До речі, це правило для будь-якого методу монтажу, в тому числі і зі свердлінням. Щоб виконати правильну розмітку, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 • використовуйте якісну сталеву рулетку, яка дозволить уникнути похибок у вимірах;
 • не використовується шевський метр або лінійки. Вони нерідко дають неточні виміри;
 • традиційно при вказівці розмірних характеристик жалюзі виробники спочатку вказують ширину, а потім висоту.

Ще одна базова рекомендація полягає в тому, щоб вибирати такі світлозахисні конструкції, які закривають весь віконний проріз і / або стулки цілком.

Коротка інструкція фіксації на скотч

Процесу кріплення повинен передувати підбір спеціального будівельного двостороннього скотча: звичайний канцелярський не підійде. Через використання останнього багато хто не зовсім довіряють цим методом, а даремно. Скотч наноситься на раму у верхній частині, а потім на нього насаджується конструкція жалюзі.

Ефективність процесу прямо залежить від підготовчої роботи. Поверхня рами потрібно протерти і знежирити. Важливо, щоб рама вікна не була дуже холодною. При зимовому монтажі злегка нагрійте конструкцію за допомогою фена.

Кріплення на кронштейни

Для цього способу потрібно купити пластикові навісні кронштейни. Вони підходять для різних легких видів жалюзі. У випадку з важкими (металевими) конструкціями доведеться використовувати і спеціально підготовлені кріплення, які коштують дорожче. За допомогою затискних лапок ці кронштейни добре прилягають до рами і надійно фіксуються, залишаючись стабільними під час відкривання і закривання вікна, а також згортання і розгортання полотен.

Варто враховувати, що самі кріплення треба грамотно встановлювати. Вони фіксуються до стулки по периметру і контактують з гумовими ущільнювачами. Щоб уникнути передчасного зносу і пошкодження останніх, рекомендується кріпити кронштейни за допомогою все того ж скотча.

Фіксація на магнітах

Ще однією альтернативою описаним вище варіантів фіксації жалюзі є варіант з магнітами. Вони кріпляться безпосередньо на рамі за допомогою саморізів невеликої довжини. Зверху потрібні магніти більшого розміру, щоб вони могли витримати вагу всього виробу, а внизу підійдуть і найдрібніші, адже їх завдання зводиться до того, щоб утримувати полотно строго паралельно стулці. Допустимо використовувати і звичайні шурупи, але в даному випадку буде потрібно свердління.

Якщо вам незрозуміло, як кріпити жалюзі на пластикові вікна без свердління або ви не впевнені в своїх силах, то звертайтеся до фахівців компанії "Лінія Вікон". Ми не тільки виробляємо пластикові вікна і пропонуємо найкращі ціни в Києві, а й надаємо широкий спектр супутніх послуг.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані