Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Як зняти склопакет, покрокова інструкція

25 Жовтня 2018 року
Переглянуто: 2293

Шибки у вікнах займають більшу частину площі. Вони є однією з найбільш уразливих складових віконної конструкції. Так, якщо тут з'являється тріщина, то виникає питання, як розібрати склопакет для усунення дефекту. Cучасне пластикове вікно в даному питанні не доставить користувачеві надмірних незручностей або трудомістких робіт. Зняти склопакет можна досить швидко і легко, навіть не володіючи спеціальними знаннями та навичками.


 • Навіщо доводиться знімати склопакет?

Думати, як зняти пластикове вікно з отвору доводиться тоді, коли стоїть завдання його повної заміни. Зі склопакетами все різноманітніше. Їх зняття може знадобитися в таких ситуаціях:

 • на склі з'явилися тріщини, відколи, інші дефекти;
 • проводиться його заміна на більш якісний  з великою кількістю камер, спеціальним енергоощадним напиленням, заповненням аргоном і т.д. Такі, сучасні склопакети забезпечують поліпшену тепло-, і звукоізоляцію. Їх в Києві пропонує компанія «Лінія Вікон», що займається виробництвом ПВХ вікон;
 • необхідний доступ до фасадних частинах стіни, а стулка  глуха. Так, знявши склопакети, можна зробити зовнішні укоси, герметизувати монтажні шви з боку вулиці або, припустимо, виконати обслуговування кондиціонера.
 • Як вийняти склопакет з пластикового вікна: покрокова інструкція

Світлопрозорі елементи вікна фіксуються в рамі за допомогою штапиків. Фактично, акуратно демонтувавши їх, можна дістатися до стекол. Штапик  це елемент віконної конструкції, притискає склопакет по всьому його периметру до профілю. Він оснащується спеціальними пазами, які і забезпечують надійну фіксацію. Штапик, як і рама склопакета, виконаний з ПВХ, він досить гнучкий, що і дозволяє акуратно його демонтувати.

Отже, послідовність робіт така:

 1. Якщо потрібно зняти склопакет зі стулки, то попередньо її треба демонтувати з вікна. З верхньої петлі необхідно дістати утримує стрижень, а потім від'єднати стулку від рами. Якщо це глуха частина вікна, то можна відразу приступати до другого етапу.
 2. Видалення штапиков. Для цього знадобиться гострий ніж з широким лезом, а краще шпатель. Інструмент потрібно приставити до вертикального стику штапика і профілю. Далі слід підчепити та зрушити штапик в одній частині, а потім виконати аналогічні дії по всій довжині. Тут потрібно акуратність, інакше можна подряпати скло. Штапик дістається з рами за рахунок паралельного зміщення в площині вікна (не варто тягнути на себе). За аналогією далі витягується короткий нижній штапик, далі другий вертикальний і в самому кінці  верхній. Припустимо спочатку видаляти нижній, а потім пару вертикальних, але останнім завжди повинен бути короткий верхній. Знімаючи останній штапик, притримуйте скло руками.
 3. Вилучення склопакета. Кращий інструмент для зняття — гумові присоски. При їх відсутності надіньте на руки захисні рукавички, які допоможуть уникнути порізів. Далі, підчепивши склопакет пальцями або тим же шпателем зверху, опустіть його злегка на себе. Потім перехопіть виріб за боковини і поставте акуратно на підлогу. Якщо витягується велика за розмірами конструкція або ж ведеться робота з нестандартною конструкцією (багатокутні або арочне вікно), то краще працювати в парі.

Альтернативний спосіб вилучення штапиков передбачає застосування стамески з гумовим молотком або ж сокири. Але в даних випадках вище ризик пошкодження віконної рами, штапиків або склопакетів.

Як вийняти склопакет

 • Витяг окремого скла

Коли світлопрозорий елемент віконної з конструкції відділений від рами, може виникати питання, як розібрати склопакет, щоб дістатися, наприклад, до пошкодженого скла Робити подібне самостійно не рекомендується, якщо плануєте в подальшому використовувати такий виріб. Оскільки повітряні прошарки між стеклами є герметичними, витяг одного зі скла порушить герметичність.

В ідеалі, навіть якщо пошкоджено тільки одне стекол, варто міняти склопакет повністю або ж довірити ремонтні роботи спеціалізованим майстерням, де знають, як розібрати склопакет, а потім правильно його зібрати, забезпечивши умова герметичності готової конструкції (що виключить появу вологи і пилу всередині).

Розбирання вимагає акуратності й уваги:

 1. Щоб витягти одне скло, потрібно видалити герметик, який нанесений в кілька шарів по периметру склопакета. Для цих цілей можна використовувати гострий ніж.
 2. Знімати герметик рекомендується пошарово, щоб не завести ніж в глибину і не пошкодити скло.
 3. Коли всі шари видалені, з'єднує склопакет тільки тонка алюмінієва рамка, яку також можна розрізати звичайним ножем.
 4. Процедуру розрізання варто виконувати на підлозі, щоб виключити падіння. Відокремлювати окремі скла краще гумовими присосками

Зібрати з окремих стекол склопакет в домашніх умовах вкрай складно, оскільки потрібно домогтися герметичності.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1397

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані