Віконні ізоляційні роботи

19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1247

Перед початком ізоляційних робіт необхідно:

  • підібрати такі ізоляційні матеріали, які відповідають властивостям поверхонь, що сполучаються і температурою повітря,
  • перевірити правильність геометрії швів; 
  • забезпечити чистоту поверхонь, що сполучаються.

   Ізоляційні роботи проводяться в тій послідовності, яку обумовлюють монтажні умови, що застосовуються матеріали та технології.

   Перший етап ізоляційних робіт — виконання теплоізоляційного шару шва. За умови хороших погодних умовах, застосування монтажної піни значно прискорить процес ізоляції.

Зверніть увагу на дозування піни, тому як неправильна дозування кількості піни і її надлишок, не знаходячи виходу, може деформувати коробку. Щоб уникнути цього перед заповненням шва піною слід встановити розпірки, які зазвичай роблять з брусків. У будь-якому випадку потрібно пам'ятати:

  • крім теплоізоляційного матеріалу, в шві повинні бути ущільнювальні шари з обох сторін,
  • ущільнювачів з мінеральних волокон необхідно дуже щільно утрамбувати,
  • теплоізоляційний матеріал повинен бути захищений з обох сторін шва герметизирующими масами або ущільнити тільними монтажними стрічками,
  • забутовочний шнур монтується впритул до теплоізоляційного шару при використанні пастоподібних матеріалів ущільнювачів мас по обидва боки шва,
  • забутовочний шнур повинен бути з замкнутими осередками, не мати ушкоджень і не вбирати вологу, шар силікону наносити поверх забутовочного шнура.

Наступні етапи пристрої ущільнювального шару:

  • щоб уникнути забруднення поверхонь ущільнюючої масою на кромки, що обмежують бічні поверхні шва, наклеюється стрічка,
  • для більшої поверхні зчеплення шви рами попередньо заповнюються силіконом,
  • поверхні шва обробляються рідким очищувачем (праймером), якщо це передбачено інструкцією по застосуванню герметика,
  • в шов видавлюється герметик і шпателем розрівнюється уздовж шва, 
  • по закінченню роботи необхідно видалити наліплену на кромки стрічку.

   Якщо при виконанні ущільнюючих шарів ви використовуєте ущільнювальні стрічки, зверніть увагу на той факт, що стислі стрічки передають на поверхні, що сполучаються навантаження через тиск притиску на бічні сторони швів. За умови застосування всередині приміщення спеціальних пароізоляційних стрічок діє принцип ущільнення "всередині щільніше, ніж зовні".

Кілька рекомендацій по використанню ущільнювальної стрічки:

  • перед початком проведення монтажних робіт ущільнювальну стрічку слід підготувати відповідно до погодними умовами: якщо установка вікон проводиться в холодну пору року, стрічку необхідно попередньо потримати в теплі, а в жарку пору року– охолодити,
  • різати стрічку слід під прямим кутом і як можна точніше,
  • компенсаційний резерв повинен становити 1 см на кожен 1 м довжини шва, розподілити цей резерв необхідно рівномірно на обидва кінці,
  • при наклейці стрічку притискають шпателем, поетапно видаляючи захисну плівку,
  • в кутах рам стрічку з'єднують встик,
  • не стискайте стрічку більше, ніж це належить, інакше це призведе до того, що виступить просочення, 
  • після роботи розпочаті рулони слід знову міцно замотати.

Особливо важливу роль монтажні гідроізоляційні стрічки грають при конструюванні порогів і в місцях нижніх приєднань віконних блоків до багатошарової кам'яної кладки з внутрішньої теплоізоляцією. При виконанні робіт обов'язково зверніть увагу на сумісність стрічок з поверхнями, а також їх чистоту. Якщо має бути заміна вікон в старих будівлях, побудованих з повнотілої цегли, утеплювати віконні укоси потрібно по всьому периметру. Якщо цього не зробити, в подальшому ви ризикуєте зіткнутися з проблемою промерзання віконного укосу навколо рами по стіні.

Зверніть увагу на наступні важливі деталі:

  • утеплювач повинен щільно прилягати до укосів, утворення порожнин між ним і стіною неприпустимо;
  • облицювальні матеріали обов'язково повинні бути вологостійкими (спеціальні облицювання з ПВХ профілів, плити на цементній основі або спеціальні гіпсові плити для приміщень з підвищеною вологістю); 
  • для запобігання проникнення пара стики облицювання потрібно закрити герметиком, наприклад, для цього відмінно підійде силікон.

Як правильно провести ізоляційні роботи в зоні примикання відливу?

   Неправильне відведення дощової води від вікна може принести масу неприємностей у вигляді затікань, проникнення вологи і утворення цвілі. Щоб не допустити цього, відлив для відводу дощової води необхідно встановлювати із зовнішнього боку вікна в його нижній частині. C внутрішньої сторони зазвичай в цьому місці встановлюють підвіконня. Відлив і підвіконня бажано заводити під віконну раму.

Отже, пропонуємо скористатися деякими рекомендаціями по правильному встановленню відведення дощової води:

  • ухил відливу повинен бути не менше 5°, а край відпливу віддалити від площини фасаду не менше ніж на 20 мм, ще краще на30 — 40 мм,
  • відливи повинні бути надійно закріплені до елементів віконної конструкції і забезпечувати ізоляцію як по лінії примикання до вікна, так і вздовж примикання до косяків прорізу, 
  • спеціальні торцеві заглушки використовують для відводу води з боків відливу, якщо ж такі відсутні— за рахунок відгинання бічних країв відливу догори.

Додаткові способи щодо підвищення звукоізоляції стиків

   Причиною різкого погіршення звукоізоляції вікна може стати навіть найменше порушення в ущільненні. Тому при проведенні робіт по звукоізоляції слід керуватися основним правилом — ретельний контроль якості ущільнення швів.

   Більш високий ступінь звукоізоляції забезпечують отвори з чвертями, оскільки в цьому випадку відбувається зміна напрямку звуку. Використання всіляких ущільнюючих мас і штукатурок, що закривають профіль, також підвищить звукоізоляцію, тому їх застосування входить до переліку якщо не обов'язкових, то хоча б бажаних ущільнюючих матеріалів.





Корисні статті та відео



Переваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2190

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2048

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі





Перейти до списку всіх статей





У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RUUA