Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Установка вікон на пластикові монтажні клини

22 Липня 2020 року
Переглянуто: 621

 монтажные клинья

   Металопластикові вікна в отворі потрібно вирівняти, для чого в процесі установки використовуються монтажні клини. Якщо раніше для цих цілей нерідко застосовували дерев'яні бруски-підставки або навіть тріски, то зараз – вироби з пластика. Такі клини монтажні відразу звертають на себе увагу, адже мають або чорний колір, що контрастує на тлі білосніжного профілю, або яскраві кольори (зелений, жовтий, червоний і т.д).


   Коли майстри компанії «Лінія вікон» встановлюють вікна Рехау в Києві, то обов'язково використовують пластикові монтажні клини. Вони вже стали стандартом професійного монтажу та тим елементом, який дозволяє домогтися філігранної точності вирівнювання рами в прорізі без найменших ризиків для стійкості, надійності і довговічності конструкції. До речі, ці ж елементи використовують і в інших будівельних роботах, в тому числі при монтажі ПВХ-дверей, обробці укосів, установці підлогових покриттів і/або лаг для них, створенні сходових маршів і т.д.

Давайте розберемося, чому клини монтажні із пластику стали незамінним атрибутом процесу установки сучасних віконних конструкцій.

Будівлі і види монтажних клинів

  Ідеальної працездатності фурнітури та довговічності пластикових вікон не добитися, якщо рама буде розташована правильно. Дверні та віконні прорізи далеко не завжди мають ідеальну геометрію, тому важливим попереднім етапом монтажу стає вирівнювання за будівельним рівнем. Для цих цілей раніше використовувалися різні підручні засоби, в тому числі і самі бюджетні, такі як дерев'яні обрізки. Але деревина дуже чутлива до вологи, через яку вона може розбухати або навіть гнити, а також продавлюватися і втрачати геометричну форму.

   Наша компанія-виробник, встановлюючи вікна в Києві, використовує в роботі пластикові клини. Вони зручні в експлуатації, а по терміну служби можна порівняти з металопластиковими вікнами і/або дверима.

Клин за формою в поперечному розрізі повторює трикутник з прямими кутами, при цьому ребристість – обов'язкова умова для його широких граней. Це необхідно для забезпечення стійкості під навантаженням. Вирівнюючу колодку з прямокутника формує пара монтажних клинів. Так, розводячи їх далі один від одного можна зменшити висоту, а зсунути (зводячи разом) – збільшувати. При цьому форма опорної поверхні обов'язково зберігається рівною, що вкрай важливо для досягнення цілей вирівнювання.

 Так звані зуби клина йдуть з кроком в 0.5 мм, що забезпечує гнучкі можливості точного регулювання висоти. 

   Виробляються клини з полімеру, стійкого до перепадів температур і різних атмосферних впливів. Матеріал витримує температурні зміни в діапазоні від -40°C до +80°C. До того ж полімер надійний і довговічний. А ще клини дуже схожі на самі вікна, пластикові вікна. Всередині є як ребра жорсткості, які дають можливість виробу витримувати серйозні статичні навантаження без зміни форми (деформації), так і порожнисті камери. Останні виступають додатковою перешкодою для утворення містків холоду.

У відповідності зі стандартними типорозмірами виділяють три види клинів:

 • малі. Це найкомпактніші пристосування з допустимими навантаженнями від 200 до 350 кг. У довжину вони складають 9.1 см, в ширину 4.3 см, а у висоту – 1.5 см. Як правило, такі монтажні клини випускаються в упаковках до 700 штук в кожній. Використовуються вони при монтажі вікон в приватних будинках і новобудовах в тих ситуаціях, коли не потрібно попередній демонтаж старих конструкцій, а значить, і велика компенсація нерівностей не потрібна. Ще малі клини застосовують при укладанні підлогових покриттів, припустимо, ламінату;
 • середні. Вони витримують від 1500 до 1700 кг. Розміри тут стають більше: до 11.5 см в довжину, 1.9 см у висоту і 3 см – в ширину. Їх використовують для вирівнювання вікон і дверей, включаючи балконні блоки. Середні клини також застосовують при виконанні різних покрівельних робіт. Крок зубів залишається незмінним (0.5 мм). В одному заводському пакуванню поміщається 600 штук таких клинів;
 • великі. Це найбільші клини, що витримують навантаження до 2.5 тонн. Довжина виробу злегка не дотягує до 15 см, висота становить 2.2 см, а ширина – 4.3 см. Їх застосовують при виконанні масштабних будівельних робіт, в тому числі при установці масивних, великогабаритних світлопрозорих конструкцій, припустимо, в «сталінках» або при панорамному склінні, необхідності облаштувати товсті лаги або потужні кроквяні системи. В одну заводську упаковку входить 200 великих клинів.

   Варто враховувати, що заявлені навантаження витримують лише колодки, в яких забезпечено 100-відсоткове прилягання клинів, тобто вони повністю суміщені. При видаленні і зменшенні висоти параметр буде скорочуватися пропорційно наявній площі дотику. На практиці сходяться близько ⅔ клинів, так що несуча здатність досягає 60-70% від максимальної.

Переваги пластикових монтажних клинів

   Майстри нашої компанії зробили ставку на застосування клинів із пластику при монтажі віконних конструкцій не випадково. На користь таких виробів свідчать такі сильні сторони: 

 1. Висока точність вирівнювання.
 2. Необмежений термін і універсальні умови застосування. Монтажні клини можна застосовувати в країнах з будь-яким кліматом, свої властивості вони зберігають в широкому діапазоні температур, включаючи сильні морози або спекотну жару.
 3. Відсутність чутливості до вологи: важливий плюс перед будь-якими дерев'яними брусками
 4. Камерна конструкція виключає промерзання і появу містків холоду. В результаті монтажний шов не втрачає з точки зору теплоізоляції.
 5. Якісне зчеплення двох клинів завдяки зубчастій рельєфній поверхні. Пластиковим монтажним клинам не грозить випадкове розмикання або зісковзування, що часом трапляється з дерев'яними аналогами.
 6. Простота експлуатації. Досвідченим майстрам досить лише один-два рази випробувати пластикові клини на практиці, після чого їх робота по монтажу вікон істотно спрощується.
 7. Можливість використання не тільки парної, а й непарної кількості пристосувань.
 8. Готові вироби, які не потребують попередньої підготовки. Цим клини відрізняються від дерев'яних брусків, які треба заздалегідь виготовити. Як наслідок, процес монтажу ПВХ-вікон з пластиковими клинами тільки прискорюється.
 9. Відмінна сполучуваність з монтажною піною. Такий тандем матеріалів не тільки гарантує високу ступінь герметичності монтажного шва, але і додаткове збільшення теплоізоляційних властивостей.
 10. Захист від усадки і/або процесів гниття. Знову ж це важливі відмінності пластика на тлі дерев'яних аналогів та інших матеріалів.

Використання монтажних клинів при установці вікон

   До числа найбільш відповідальних етапів монтажу металопластикових віконних конструкцій відноситься розміщення рами в прорізі. Важливе завдання наших фахівців – вирівняти її за рівнем як по горизонталі, так і по вертикалі, тобто будь-які відхилення по осях є неприпустимими.

   Оскільки навантаження в різних частинах ПВХ-рами розподілені нерівномірно, то застосування дерев'яних клинів (підкладок) вважається не найоптимальнішим рішенням. Наслідком їх використання може стати зниження теплоізоляційних властивостей, деформація, зміна геометрії і т.д. Виключити подібні ризики дозволяє вибір на користь пластикових монтажних клинів.

   Ще до фіксації рами в прорізі виконується розміщення клинів. Їх розміри і відстані між ними залежать від конструктивних особливостей і габаритів конкретного віконного блоку. Найчастіше ми застосовуємо малі і середні клини. Найбільші навантаження припадають на місце під імпостом, так що тут обов'язково розміщуються колодки. Ставиться або одна пара клинів прямо під імпостом, або дві пари зліва і праворуч від нього на відстані в 10-12 см.

Послідовність монтажу на клини така:

 • рама ставиться на складені колодки;
 • виконується вирівнювання конструкції за рахунок розведення або відомості клинів;
 • коли рама вирівняна (перевіряється за рівнем), то здійснюється фіксація в отворі;
 • оптимальна товщина монтажного шву під запінювання внизу прорізу – показник до 20 мм;
 • в парі з монтажними клинами можна також застосовувати ПСУЛ-стрічки. Вони встановлюються після виконання вирівнювання.

 

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані