Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Що таке i-скло?

25 Січня 2021 року
Переглянуто: 439

   i  - скло


   Сьогодні енергоефективність є не просто трендом, а першочерговим завданням, що дозволяє економити гроші і піклуватися про екологію. Раціональнішого використання енергетичних ресурсів на побутовому рівні можна домогтися різними способами, в тому числі за рахунок установки енергозберігаючих металопластикових вікон. Вони передбачають спеціальні склопакети. А головною родзинкою останніх є низькоемісійне (тобто енергозберігаюче) i-скло.

   Наш завод виробник вікон в Києві пропонує покупцям кращі металопластикові віконні конструкції за найнижчими цінами. У нашому асортименті комплектуючих є і енергозберігаючі склопакети. Оскільки ми не перший рік працюємо з ними, то можемо розповісти про всі їхні сильні сторони і слабкості, а також з перших вуст знаємо про те, які у i скла відгуки від користувачів, які замовили їх.

Як працює енергозберігаюче скло?

   Для підвищення теплоізоляційних властивостей на скляне полотно наноситься спеціальне низькоемісійне напилення. Це покриття має мінімальну товщину, практично не впливає на ступінь прозорості і вага вікна в цілому.

   Енергозберігаючий шар пропускає ультрафіолет (прямі сонячні промені, які відносяться до короткохвильового випромінювання), але відображає довгі теплові хвилі (близько 90%  їх всіх). В результаті як у холоду з вулиці, так і у тепла від батарей в приміщенні є додаткова перешкода.

   Встановити можна як одне i-скло (оптимально з боку вулиці), так і два (з боку вулиці і приміщення). В останньому випадку коефіцієнт опору теплопередачі підвищується ще більше. А ось застосовувати в 2-камерному склопакеті три енергозберігаючих шара скла вже недоцільно: поліпшення теплоізоляції не буде. 

   Таке утеплення будинку дозволяє економити гроші на обігрів взимку. До того ж і влітку прохолодне повітря буде краще утримуватися всередині, так що можна розраховувати на зниження витрат з кондиціонування. Хоча максимально оберігають від перегріву влітку вікна в Києві з так званим мультифункційним склопакетом. Тут є і енергозберігаюче напилення, і спеціальний захист від ультрафіолету.

   Для посилення ефекту також рекомендується заповнювати камери склопакету інертним газом аргоном, відмовившись від менш щільного повітря. Крім цього вітається вибір не традиційної алюмінієвої, а теплої композитної дистанційної рамки.

Є ще й k-скло: в чому відмінність і яке з них краще?

   До категорії енергозберігаючих відносять кілька видів скла. Першим з'явилося так зване k-напилення, що представляє собою тверде покриття. На поверхню ще гарячого скляного листа відразу після виготовлення наносився шар окислів металу. 

   Вже пізніше з'явилося i-скло або м'яке покриття, яке містить іони срібла. Головною його перевагою є більш високі показники теплозбереження, тобто краща відображаюча здатність (можливість утримувати тепло всередині приміщення). Власне тому сьогодні воно використовується активніше, витіснивши k-аналог.

   Відрізняється і технологія отримання цього скла, яка є більш доступною. Іони срібла наносяться методом вакуумного напилення, що забезпечує необхідне зчеплення різних шарів між собою. І процес обробки виконується тоді, коли скло холодне, тобто не відразу після виготовлення.

   При виграшних характеристиках з точки зору енергоефективності є і недоліки i скла. Воно боїться механічних впливів (звідси і його назва «м'яке»), а також погано переносить безпосередній контакт з киснем.

Але ці слабкі сторони завбачливо нівелюють ще на етапі виготовлення склопакетів. Так, скло з покриттям розміщується всередині камер, тому ні атмосферні дії, ні руки користувача до напилення не доберуться. До того ж з міжскляного простору відкачується повітря, тобто створюється вакуумне середовище, а тривалий вплив кисню тим самим виключається.

Переваги i скла

   Основною перевагою такого скла є високі енергозберігаючі характеристики. Як наслідок, в приміщенні можна буде підтримувати комфортний мікроклімат без додаткових витрат на обігрів (взимку) і кондиціонування (влітку).

   Так, при наявності звичайного централізованого опалення навіть у морозні дні не доведеться включати електричні обігрівачі. Якщо є автономна система або індивідуальні прилади обліку тепла, то користувач зможе скоротити витрати теплоносіїв і економити гроші.

   Різниця в ціні на тлі звичайних склопакетів не перевищує 10-15%. А значить початкова переплата при вирішенні питання скління досить швидко окупиться.

Інші переваги i скла також важливі:

  • Додатковий захист від вигорання шпалер, тканин штор та меблів під впливом сонячних променів.
  • Не настільки значні температурні скачки. Це актуальна особливість для приміщень, які експлуатуються не цілий рік. При похолоданні (вимкненому обігріві) кімнатна температура буде знижуватися не такими швидкими темпами, як за відсутності енергозберігаючих склопакетів.
  • Більш комфортні умови для домашніх рослин. У зоні підвіконня при інших рівних умовах буде створений оптимальний мікроклімат для вазонної флори.
  • Мінімальний ризик запотівання. Температура на поверхнях вікна підвищується, а отже ймовірність досягнення «точки роси», при якій з'являється конденсат, знижується.
  • Нешкідливість для людей, тварин і екології. При цьому іони срібла згубні для хвороботворних організмів (тобто всередині склопакету не зможуть розмножуватися бактерії, віруси та інші мікроорганізми).

Недоліки i скла

   Це покриття з іонами срібла при всіх своїх сильних сторонах має і мінуси. По-перше, як вже було сказано раніше, воно дуже чутливе до подряпин та інших механічних впливів. В теорії ще при виготовленні склопакету воно може бути частково пошкоджено, а значить і загальні енергозберігаючі властивості знизяться.

   По-друге, на відкритому повітрі спеціальне напилення починає окислюватися. Щоб попередити цей хімічний процес, спочатку підвищують вимоги до герметизації склопакету. Якщо трапиться брак або механічне пошкодження, яке викличе розгерметизацію, то досить швидко енергозберігаюче покриття руйнуватиметься. Також всередині стануть помітні райдужні розводи.

   Ще одне потенційно вузьке місце пов'язане з необхідністю спеціальної обробки низькоемісійного скла при виготовленні склопакету. Шар напилення зачищається (знімається) по всьому периметру крайової поверхні, тобто в місці контакту з дистанційною рамкою. Це необхідно робити з двох причин:

  • щоб використовуваний для герметизації бутил краще «схопився» зі скляним листом;
  • щоб з часом напилення не піддалося корозійним процесам, які на практиці починаються від краю і рухаються до центру листа.

   На завершення варто сказати, що енергозберігаюче напилення не вічне. Багато виробників декларують, що термін служби покриття дорівнює життєвому циклу самого склопакету, тобто досягає 20-25 років. Але поки підтвердити або спростувати ці цифри немає можливості. Потрібно більше часу, щоб дізнатися, що говорять про i скло відгуки на цей рахунок.

Чому енергозберігаючі склопакети варто замовляти у нас і як їх перевірити?

   З огляду на всі нюанси, пов'язані з низькоемісійним склом, при замовленні вікон з ними підвищується роль перевірених виробників і надійних віконних компаній.

   Так, якщо залишити вже розпаковану продукцію з напиленням на складі на період до двох тижнів, то за цей час процеси окислення точно негативно вплинуть на енергозберігаючі властивості листів. Недобросовісні компанії можуть і такі вироби взяти в роботу. Якщо ви при доставці вікон помічаєте незначні райдужні розводи, то відмовтеся від цієї продукції. 

Компанія «Лінія вікон» гарантує використання тільки якісних комплектуючих, що підтверджують і відгуки наших клієнтів, і 5-річна гарантія.

   Відзначимо, що зовні помітити різницю між звичайним і енергозберігаючим склопакетом дуже проблематично. Якщо вони стоять поруч, то останній матиме сіро-зеленуватий відтінок. А якщо наочно порівняти можливості немає, то варто піднести до вікна полум'я вогню. Відбиття від низькоемісійних скла повинне злегка відрізнятися: воно більш яскраве (зазвичай червонувате або рожеве).

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1470

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані