Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Які допустимі норми розширення балкону

29 Листопада 2018 року
Переглянуто: 2945

Збільшення загального корисного простору і / або площі балкона  досить актуальна тема для мешканців багатоповерхових будинків. Адже це чи не найдоступніша і реальна можливість отримати додаткові квадратні метри: без обмінів, покупки нової нерухомості і т.д. Правда, не всі в курсі, що говорить про розширення балкона закон. Чи можна робити винос по підвіконню або підлозі без юридичних оформлень в численних вищих інстанціях?

Розширення: можливі види

Винос балкона або лоджії — це специфічний різновид облаштування в багатоквартирних будинках. Вона передбачає збільшення корисного простору або площі відповідних просторів з боків і / або фронтально. Ціни на розширення балкона досить демократичні, в порівнянні з вартістю одного квадратного метра житлової площі, що й обумовлює популярність подібного облаштування.

Основні види збільшення:

 • винос статі — передбачає збільшення балконної плити за рахунок закладу швелерів в стіну. В результаті балкон стає більше за площею — зазвичай по довжині і по ширині;
 • винос по підвіконню — дозволяє збільшити тільки вільний простір в рівні балконного парапету. Подальше скління зсувається далі, а у користувачів з'являється додаткове місце для зберігання речей, облаштування домашньої оранжереї і т.д.;
 • змішаний варіант — виконання розширення балкона по підлозі, а потім і по підвіконню, що забезпечує максимум корисного простору.

Чи потрібен дозвіл на розширення балкона (Україна)?

Будь-які форми змін в багатоквартирних будинках необхідно проводити виключно на законних підставах. У спеціальному узгодженні з вищими органами потребують всі ремонтні дії, що обумовлюють зміна конфігурації житла. Але розширення плити (зварювання виносу) або підвіконня — це перероблювання в рамках вже існуючого балкона, так що оформити таку зміну простіше.

Більш того, на збільшення розмірів до 30 см в ширину і довжину будь-які юридичні формальності зовсім не потрібні. Припустимо для балкона, площа якого дорівнює 3 квадратним метрам, допустимий винос на 30 см з усе боку дозволить збільшити його практично на 50%, тобто отримати додаткові 1,5 м2.

ВАЖЛИВО! Відзначимо, що нерідко розширення балкона на велике значення пов'язано з різними технічними нюансами: стан плити може не дозволити «наростити» істотну ділянку у зв'язку зі зростаючими навантаженнями, або ж загальні витрати реалізації подібного проекту сильно збільшаться.

Винесення на величину більше 30 см вважається переплануванням житла. А значить, на таке розширення балкона закон вимагає отримання дозволу (оформлення документів на перепланування). Як показує практика, нерідко і подібні зміни виконують без погоджень. Але якщо ви хочете зробити все законно та уникнути будь-яких проблем в подальшому (в тому числі при продажу нерухомості), то необхідно погодити плановані зміни.

Процедура погодження

Отримання дозволу на розширення балкона за законом передбачає наступні дії:

 1. Отримання письмової згоди в ЖЕКу або керуючої організації, а також у сусідів.
 2. Складання заяви в департаменті архітектури міста на надання дозволу на підготовку проектної документації, пов'язану з переплануванням. Розглядають таку заявку до 2 місяців.
 3. Розробка проекту (силами спеціалізованих проектних організацій).
 4. Узгодження проекту в місцевому управлінні архітектури, а також інших органах  службі газу, СЕС, пожежників органах.
 5. Отримання ордера на виконання будівельних робіт (можна отримати тільки при позитивних рішеннях від попередніх інстанцій).
 6. Здійснення перепланування.

Виконати винос можна і самостійно. Але краще довіритися професіоналам, які виконують балконні роботи під ключ. У цьому випадку на розширення балкона ціна буде нижче, а після цього виконується скління, утеплення, оздоблення та багато іншого. Виконують винос і перевірені віконники, самостійно виробляють ПВХ вікна, як, наприклад, компанія «Лінія вікон» в Києві.

На виконання будівельних робіт бюрократичні моменти не завершуються. Після розширення балкона закон вимагає:

 1. Введення його в експлуатацію з представниками підрядника, комунальниками, представниками міської ради.
 2. Складання акта про введення в експлуатацію (за умови, що отриманий результат відповідає раніше створеного проекту).
 3. Внесення змін до документів на право власності на житло.
 4. Якщо ваш об'єкт знаходиться на першому поверсі і передбачається зведення додаткового фундаменту, то також потрібна реєстрація в тих інстанціях, які реєструють земельні ділянки.

З огляду на всі нюанси та складності, з метою економії часу і нервів виконується збільшення плити на величину до 30 см, яка не потребує дозволу, або ж непрості питання по юридичним погодженням делегуються спеціалізованим компаніям.





Корисні статті та відео



Переваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі





Перейти до списку всіх статей





У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані