Безкоштовний виклик замірника

Замірник у вас на порозі через 1 годину!

Спеціаліст приїде до вас протягом години, або в будь-який зручний для вас час з 8:00 до 19:00

Виберіть дату і час заміру

Скасувати

RU UA

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Які допустимі норми розширення балкону

29 Листопада 2018 року
Переглянуто: 1377

Збільшення загального корисного простору і / або площі балкона  досить актуальна тема для мешканців багатоповерхових будинків. Адже це чи не найдоступніша і реальна можливість отримати додаткові квадратні метри: без обмінів, покупки нової нерухомості і т.д. Правда, не всі в курсі, що говорить про розширення балкона закон. Чи можна робити винос по підвіконню або підлозі без юридичних оформлень в численних вищих інстанціях?

Розширення: можливі види

Винос балкона або лоджії — це специфічний різновид облаштування в багатоквартирних будинках. Вона передбачає збільшення корисного простору або площі відповідних просторів з боків і / або фронтально. Ціни на розширення балкона досить демократичні, в порівнянні з вартістю одного квадратного метра житлової площі, що й обумовлює популярність подібного облаштування.

Основні види збільшення:

 • винос статі — передбачає збільшення балконної плити за рахунок закладу швелерів в стіну. В результаті балкон стає більше за площею — зазвичай по довжині і по ширині;
 • винос по підвіконню — дозволяє збільшити тільки вільний простір в рівні балконного парапету. Подальше скління зсувається далі, а у користувачів з'являється додаткове місце для зберігання речей, облаштування домашньої оранжереї і т.д.;
 • змішаний варіант — виконання розширення балкона по підлозі, а потім і по підвіконню, що забезпечує максимум корисного простору.

Чи потрібен дозвіл на розширення балкона (Україна)?

Будь-які форми змін в багатоквартирних будинках необхідно проводити виключно на законних підставах. У спеціальному узгодженні з вищими органами потребують всі ремонтні дії, що обумовлюють зміна конфігурації житла. Але розширення плити (зварювання виносу) або підвіконня — це перероблювання в рамках вже існуючого балкона, так що оформити таку зміну простіше.

Більш того, на збільшення розмірів до 30 см в ширину і довжину будь-які юридичні формальності зовсім не потрібні. Припустимо для балкона, площа якого дорівнює 3 квадратним метрам, допустимий винос на 30 см з усе боку дозволить збільшити його практично на 50%, тобто отримати додаткові 1,5 м2.

ВАЖЛИВО! Відзначимо, що нерідко розширення балкона на велике значення пов'язано з різними технічними нюансами: стан плити може не дозволити «наростити» істотну ділянку у зв'язку зі зростаючими навантаженнями, або ж загальні витрати реалізації подібного проекту сильно збільшаться.

Винесення на величину більше 30 см вважається переплануванням житла. А значить, на таке розширення балкона закон вимагає отримання дозволу (оформлення документів на перепланування). Як показує практика, нерідко і подібні зміни виконують без погоджень. Але якщо ви хочете зробити все законно та уникнути будь-яких проблем в подальшому (в тому числі при продажу нерухомості), то необхідно погодити плановані зміни.

Процедура погодження

Отримання дозволу на розширення балкона за законом передбачає наступні дії:

 1. Отримання письмової згоди в ЖЕКу або керуючої організації, а також у сусідів.
 2. Складання заяви в департаменті архітектури міста на надання дозволу на підготовку проектної документації, пов'язану з переплануванням. Розглядають таку заявку до 2 місяців.
 3. Розробка проекту (силами спеціалізованих проектних організацій).
 4. Узгодження проекту в місцевому управлінні архітектури, а також інших органах  службі газу, СЕС, пожежників органах.
 5. Отримання ордера на виконання будівельних робіт (можна отримати тільки при позитивних рішеннях від попередніх інстанцій).
 6. Здійснення перепланування.

Виконати винос можна і самостійно. Але краще довіритися професіоналам, які виконують балконні роботи під ключ. У цьому випадку на розширення балкона ціна буде нижче, а після цього виконується скління, утеплення, оздоблення та багато іншого. Виконують винос і перевірені віконники, самостійно виробляють ПВХ вікна, як, наприклад, компанія «Лінія вікон» в Києві.

На виконання будівельних робіт бюрократичні моменти не завершуються. Після розширення балкона закон вимагає:

 1. Введення його в експлуатацію з представниками підрядника, комунальниками, представниками міської ради.
 2. Складання акта про введення в експлуатацію (за умови, що отриманий результат відповідає раніше створеного проекту).
 3. Внесення змін до документів на право власності на житло.
 4. Якщо ваш об'єкт знаходиться на першому поверсі і передбачається зведення додаткового фундаменту, то також потрібна реєстрація в тих інстанціях, які реєструють земельні ділянки.

З огляду на всі нюанси та складності, з метою економії часу і нервів виконується збільшення плити на величину до 30 см, яка не потребує дозволу, або ж непрості питання по юридичним погодженням делегуються спеціалізованим компаніям.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 479

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще вибрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 435

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані