Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Захист металопластикових вікон від злому поради

14 Серпня 2020 року
Переглянуто: 432

противзламні вікна

   Будь-який віконний отвір, згідно зі статистикою, не тільки потенційне джерело втрат тепла, а й «вузьке місце» з точки зору безпеки житла. Майже дві третини всіх проникнень грабіжників відбувається через вікна й ідентичні їм по конструкції балконні двері. Коли зловмисники потрапляють в житло через вікна і балкони, то найчастіше зламують стулки (майже 70% випадків), в 10% ситуацій розбивають скло, а в 12% – користуються халатністю господарів, які не закривають їх або залишають в режимі провітрювання.

   Сьогодні захист металопластикових вікон від злому – дійсно важливе завдання для власників приватних будинків і котеджів, а також мешканців перших і останніх поверхів багатоквартирних будинків. Пропонованих протизламних методів стало більше, принаймні, на тлі недалекого минулого, коли протизламні вікна можна було отримати лише якщо поставити на них металеву решітку.

   Якщо вас цікавить захист вікон від злому, компанія «Лінія вікон» готова запропонувати найрізноманітніші рішення, в тому числі надміцне скло, спеціальну фурнітури, блокіратор відкривання і інше. Ми безпосередньо виробляємо віконні конструкції, виконуємо професійний монтаж, який покращує протизламні характеристики, гарантуємо найкращі ціни в Києві і мінімальні терміни виготовлення.

Як грабіжники потрапляють в приміщення через вікна?

  Якщо винести за дужки ситуації, коли самі власники «запрошують» злодіїв, залишаючи стулки відкритими, то до основних способів несанкціонованого проникнення відноситься наступне:

 1. Віджимання зачиненої стулки. Використовується звичайна викрутка або монтування. Натискаючи на запірні елементи фурнітури, зловмисники відкривають стулку зовні і потрапляють в будинок. Процес може тривати менше 15-20 секунд. Ключовий захист вікон від злому в такій ситуації – використання противовзломної фурнітури або додаткових блокаторів.
 2. Розбиття склопакета. Спосіб зрозумілий і простий, але супроводжується шумом. Використовується зловмисниками на дачах і особняках, віддалених від сусідів. Основний захист пластикових вікон від злому в цьому випадку – використання не звичайних, а надміцних склопакетів.
 3. Видавлювання склопакета або рами цілком. Метод може спрацювати, якщо вікно встановлене з порушенням правил монтажу або ж це тимчасова конструкція, яка не закріплена в отворі належним чином. Від цього методу проникнення спеціальний захист на вікна не потрібен, достатньо просто довірити установку професіоналам.
 4. Висвердлювання ручки з боку вулиці. Грабіжники, використовуючи дриль, просвердлюють профіль в районі віконної ручки і для відкриття стулки (повороту механізму) вставляють свою рукоятку із зовнішнього боку. Ефективний захист металопластикових вікон від злому таким способом – замок на вікна (на ручку), застосування посиленого профілю (з надійним армуванням) і замовлення конструкції з додатковою металевою вставкою біля ручки.

Що таке вікно з високим класом стійкості до злому?

  Протизламні вікна в Києві пропонуються все частіше. Але слід розрізняти маркетинг і реальні можливості конструкцій зі спеціальними склопакетами, фурнітурою, блокаторами і т.д. Не всі розуміють, що навіть самі наворочені в цьому аспекті вікна не дають 100% гарантії від проникнення зловмисників.

  Але якщо віконна конструкція передбачає певні захисні компоненти, то грабіжникам доведеться витратити більше сил і часу на злам. Ризик того, що вони не встигнуть обікрасти житло до приїзду правоохоронців, одночасно з наявністю більш доступних і простих для грабежу об'єктів (де ніякий захист на вікна не встановлений) робить захищені віконні прорізи недосяжними для зловмисників.

Отже, будь-яке вікно (як і двері) можна розкрити. Але якщо клас стійкості конструкції високий, то ймовірність грабежу зводиться до мінімуму.

  З точки зору безпеки європейські стандарти передбачають 6 класів стійкості. Перший (найслабший) дозволяє розкрити вікно або двері вибиванням плечем або ногою. Другий клас зажадає використання простих інструментів, на зразок викрутки або зубила. Третій клас стійкості змусить грабіжників застосовувати лом. Далі потрібні спеціальні інструменти:

 • 4 клас – сокира, ножівка, акумуляторна дрель;
 • 5 клас – електроінструмент середньої потужності;
 • 6 клас – потужний електричний інструмент, включаючи пилки, дрилі, шліфувальне обладнання з великим діаметром дисків.

  Так ось, використовуючи сучасні методи захисту пластикових вікон від злому, можна домогтися вищих класів стійкості (п'ятого і шостого). Як же отримати такі показники протизломной безпеки?

Основа основ: якісний профіль і професійний монтаж

  Спочатку вирішуючи питання скління, потрібно грунтовно підійти до вибору комплектуючих і віконної компанії. Спеціальні захисні вишукування не допоможуть, якщо немає базового уявлення про те, що таке надійне металопластикове вікно. Воно в обов'язковому порядку передбачає наступне:

 • якісну профільну систему класу А з монтажною глибиною (бажано) від 70 мм;
 • наявність замкнутого контуру армування (товщиною від 1.5 мм);
 • професійний монтаж з кроком кріплень, які фіксують віконну коробку в отворі, до 70 см;
 • належне запінювання монтажного шву і його додаткова герметизація;
 • закладення укосів зовні і всередині (робить видавлювання рами практично неможливим).
 • А вже до цього можна і потрібно додавати інший захист металопластикових вікон від злому.

Протизломна фурнітура та блокіратори

   Від звичайної фурнітури додатково захищена відрізняється не тільки за чисельністю точок замикання (їх більше і вони розташовуються по всьому периметру), але за формою цапф. Їх головки схожі на гриб, завдяки чому видавити їх з-під планок вкрай складно: вони витримують навантаження до 1.5 тонн.

   Додатковими фурнітурними елементами, які посилюють захист від злому, є спеціальні ручки з замками і блокуючі механізми. Наявність блокіратора не дозволить відкрити стулку, зробивши отвір в профілі. А ручки з замками різного виду крім додаткового захисту від злому корисні в будинках, де є маленькі діти. Малюки не зможуть самі відкрити стулку, а значить їм не загрожує випадання з вікна.

Які замки-блокіратори використовуються сьогодні:

 • замок-ручка: це ручка, яка доповнена замковим секретом, що закривається на ключ. Однією з різновидів такого аксесуара є ручка з кнопковим блокуванням, де заблокувати стулку можна навіть без ключа (кнопкою), а ось відкрити – тільки ключем;
 • врізний замок;
 • накладний блокіратор;
 • замок-заглушка. Фактично це знімна ручка, яка знімається для того, щоб не було можливості відкрити стулку;
 • замок на тросі. Дозволяє провітрювати вікно, залишаючи зазор між стулкою і рамою, але натягнутий трос обмежує відкривання.

Надміцні склопакети


   У сучасних віконних конструкціях використовуються досить надійне скло товщиною 4 мм. Але крім них для мешканців приватних будинків і квартир на першому поверсі варто розглянути більш міцні аналоги. Йдеться про ударостійке загартоване скло і триплекси (багатошарове скло). Розбити їх в рази складніше, до того ж триплекс при пошкодженні не розлітається на осколки: дрібні частинки залишаються в площині скління.

  Найдавнішим є броньоване скло, що витримує навіть постріли з вогнепальної зброї. Але склопакети з ними в житло ставлять вкрай рідко: їх вибирають для ювелірних салонів і банківських приміщень.

Інші сучасні методи віконного захисту:

 1. Спеціальні металеві накладки. Вони розміщуються на вікні з боку вулиці, не дозволяючи швидко просвердлити пластикову раму. Ще сталеві пластини ставлять в районі ручки, щоб зловмисники не дісталися до її механізму.
 2. Декоративні решітки. Якщо раніше часто застосовувалися звичайні металеві огорожі, то зараз перевага віддається декоративним елементам. Останні не створюють відчуття перебування у в'язниці, тобто не знижують рівень затишку. Вони підкреслюють стилістику об'єкта, пропонуючи широкий вибір дизайну.
 3. Сигналізація на вікна. Метод, який сповіщає про спробу проникнення зловмисників. До віконних захисних систем відносяться датчики відкриття вікна або розбиття скла, сенсори руху, комплексні домашні сигналізації, які автоматично відправляють запит в охоронну компанію при різних погрозах для житла.
Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1397

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані