Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Запотівають пластикові вікна: що робити

18 Червня 2020 року
Переглянуто: 1155

   Після заміни старих дерев'яних вікон на сучасні металопластикові, нерідко виникає проблема запотівання. Деякі власники відразу ж грішать на самі віконні конструкції, хоча причина часто не в них. Просто високий рівень герметичності ПВХ-виробів, що захищає від пилу, забруднень і холоду з вулиці, може мати і один побічний ефект. Він не дозволяє вологому повітрю вийти на вулицю, в результаті чого і запотівають вікна. Але першопричина проблеми - надмірна волога.

   Перш ніж приймати відповідні заходи, потрібно хоча б у загальних рисах розуміти фізику процесу і визначити точну причину появи вологи на склі пластикових вікон.

 

Запотівання вікон

   Поява крапель вологи на склопакетах віконних конструкцій називається конденсат. Він також виникає рано вранці на траві (роса), проступає на пляшках, які дістали з холодильника, покриває дзеркала у ванній після прийняття душу і т.д.

   З точки зору фізики конденсатом є волога, яка завжди є в повітрі, але не може далі утримуватися в газоподібному стані. Випадання конденсату, яке призводить до того, що запотівають пластикові вікна й інші поверхні, може бути результатом підвищення загальної вологості в приміщенні. Рідина випаровується, повітря нею перенасичується, і надлишок знову переходить з газоподібного стану в рідкий.

  При незмінному рівні вологості конденсат виникає через зниження температури повітря. Адже чим він холодніше, тим менше вологи може утримувати, а надлишок проступає у вигляді крапель на різних поверхнях. Найбільш показовий приклад це - пляшка з водою витягнута з холодильника. Кімнатне повітря навколо пляшки охолоджується, а надлишок вологи перетворюється в краплі на стінках ємності. Причому, чим більша різниця температур, тим швидше і більше конденсату проступає: влітку явище проявляється набагато виразніше.

Зі знанням цих фізичних закономірностей приходить розуміння причин, за якими запотівають вікна.

Чому запотівають пластикові вікна

   Умовно причини появи конденсату на склі ПВХ-конструкцій можна розділити на дві групи. Одні прямо пов'язані з вікнами, інші - не мають до них безпосереднього відношення. Найчастіше запотівають пластикові вікна якраз з причин, які не мають до них відношення, а обумовлені підвищеним рівнем вологості в приміщенні. Трапляється це при:

 • регулярній роботі зволожувача повітря;

 • частому приготуванні їжі;

 • прийнятті ванни;

 • миття підлоги та інших видах вологого прибирання;

 • наявності великої кількості домашніх рослин;

 • просто великому скупченні людей, адже разом з диханням також виділяється волога.

   Якщо в приміщенні немає ефективної вентиляції, тобто вологе повітря не заміщається більш сухим, то конденсат неминучий. Поки були дерев'яні вікна, то різні щілини в їх конструкції і служили для повітрообміну (а взимку також були явним джерелом втрат тепла). А от сучасні вікна, пластикові вікна, максимально герметичні. І при відсутності належної вентиляції висока вологість викликає запотівання.

Значно рідша поява конденсату прямо пов'язана саме з віконними конструкціями з ПВХ. До таких причин належать наступні:

 • Неправильно підібрана комплектація, через яку вікно не забезпечує необхідний рівень теплоізоляції. Характерна причина подібного - вибір однокамерного склопакета замість двокамерного, що вважається оптимальним для житлових опалювальних приміщень. В результаті при сильному морозі на вулиці внутрішнє скло виявляється надто холодним і через різницю температур утворюється точка роси.

 • Низькоякісні або браковані віконні конструкції, які не забезпечують потрібної термоізоляції або ж мають інші дефекти.

 • Помилки монтажу та/або неправильна обробка укосів. У подібному випадку, навіть якщо у вас висококласні вікна Рехау, через втрати тепла склопакети та інші поверхні вікна можуть сильно охолоджуватися, що і викликає запотівання.

   Окремим випадком бракованих віконних конструкцій є поява конденсату не на зовнішніх поверхнях скла, а всередині склопакета. Так, якщо ви помітили вологу, підійшли з ганчіркою, щоб її витерти, і з подивом помітили, що до неї ніяк не добратися, то в цьому випадку причина в розгерметизації склопакета.

   Єдиний спосіб усунення подібної проблеми - заміна бракованого склопакета на новий. А іноді, потрібна, навіть, повна заміна засклення, якщо розгерметизацію викликали інші проблеми (низькоякісний профіль з дефектами зварювання і/або відсутність армування, яке додає жорсткість конструкції і тримає геометрію). Інакше взимку постійно виникатиме конденсат, а при потеплінні волога буде випаровуватися, залишаючи розводи. До того ж, негерметичний склопакет не забезпечує належної тепло- і звукоізоляції.

   Таку неприємну ситуацію простіше не допустити, ніж згодом усувати. Для цього замовляйте висококласні металопластикові вікна в нашій компанії. Ми є безпосереднім виробником віконних конструкцій в Києві. На заводі "Лінії вікон" технологічний процес максимально автоматизовано, що мінімізує ризики браку, а після виготовлення здійснюється обов'язковий контроль якості. Також ми співпрацюємо тільки з перевіреними виробниками склопакетів, такими як Glas Trösch, що виступає додатковою гарантією надійності. А ще у нас мінімальні терміни виготовлення (в районі 2 днів) і кращі ціни на вікна в Києві.

Як усунути запотівання пластикових вікон

Якщо запотівають пластикові вікна, слід вжити заходів, спрямованих на усунення першопричини. Ось основні рекомендації:

1. Вирішуємо проблему надмірної вологості в приміщенні. Вона проявляється саме в холодний період, коли вікна майже не відкриваються. Влітку ж виконується провітрювання або працює кондиціонер, який осушує повітря. У старих будинках часто не все гаразд з системою вентиляції: їх шахти можуть бути засмічені або мешканці їх замуровують самі.

   Основні дії для нормалізації вологості можна направити на її зниження або на забезпечення нормального повітрообміну, що само по собі поліпшить мікроклімат в приміщенні. Ось що можна зробити:

 • частіше провітрювати приміщення взимку (часом досить двох процедур по 10-20 хвилин щодня);

 • користуватися витяжкою при готуванні їжі;

 • змінити ті побутові звички, які збільшують вологість: не сушити білизну в житлових кімнатах, закривати двері у ванну під час купання, відрегулювати роботу зволожувача і т.д.

 • перевірити роботу вентиляції, при необхідності встановити примусові системи;

 • часом допомагає перестановка домашніх рослин подалі від вікна;

 • звернутися в керуючу компанію або ЖЕК, якщо протікає дах і/або занадто волого в підвалі.

2. Правильно вибираємо комплектацію вікна, яка повинна повністю відповідати нашим кліматичним умовам. Ситуацій, коли пітніють вікна, не виникне, якщо ви грамотно підійдете до вибору віконної конструкції. Для житлових опалювальних приміщень в Україні рекомендовані 2-камерні склопакети і профілі з монтажною шириною від 70 мм. Якщо підвищити енергозбереження в ще більшому ступені, то ймовірність появи конденсату стане ще нижче. Можна вибрати комплектацію з низькоемісійним склом, замовити склопакети не з повітрям, а з інертним газом.

3. Довіряйте монтаж і обробку укосів професіоналам. Наша компанія гарантує установку, яка відповідає сучасним будівельним нормам і вимогам. Також пам'ятайте, що монтаж без належної обробки зовнішніх і внутрішніх укосів не є гарантією відсутності втрат тепла через монтажний стик. Ось чому ми рекомендуємо замовляти разом з установкою вікон ще й укоси. В цьому випадку ви зможете виключити ймовірність появи протягів і продувань, а температура скла в кімнаті, навіть при сильних морозах, не опуститься так низько, що на поверхнях проступить конденсат.

4. Не забувайте про обслуговування віконних конструкцій і регулювання фурнітури. Якщо вікна вже встановлені, і на них з'явилася волога, усунути проблему дозволить звернення до наших майстрів з обслуговування та ремонту. Як варіант, можна замінити склопакет на енергоефективний, що дозволить забути про запотівання.

   В окремих випадках навіть якісне вікно з часом починає покриватися конденсатом. Можлива причина подібного - знос ущільнювальних гумок і/або фурнітури. Наші майстри замінять ущільнювачі і виконають необхідні регулювання фурнітурих елементів.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані