Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Вентиляція квартири з пластиковими вікнами

14 Січня 2020 року
Переглянуто: 1039

Металопластикові вікна справедливо вважаються найкращим рішенням для скління сучасних квартир. Вони прості в експлуатації, надійні і практичні, довговічні, бездоганні з точки зору герметичності, звуко- і теплоізоляції. При цьому вони відрізняються досить демократичною ціною, особливо якщо замовляти пластикові віконні конструкції у компанії-виробника, як «Лінія вікон» в Києві, яка захищає від націнок посередників, гарантують бездоганну загальну якість і швидкі терміни виготовлення.

Але загальну ідилію може порушити один момент, а саме вентиляція квартири з пластиковими вікнами. Труднощі можливі в ситуаціях, коли прогресивне сучасне скління з'являється в старих будинках. А в останніх системи вентиляції часто залишають бажати кращого. Про те, через що виникає подібна складність, чим вона загрожує і як її усунути, ми і поговоримо докладніше.

ЯК ПРАЦЮЄ ВЕНТИЛЯЦІЯ В КВАРТИРІ?

Свіже повітря - одна зі складових комфортного перебування в приміщенні. Для його забезпечення потрібен приплив з вулиці нових повітряних мас і відтік застояного і багатого вуглекислим газом. Для цих завдань і потрібна вентиляція квартири, тобто забезпечення циркуляції повітря між приміщенням і вулицею.

У старих будинках в ванних, санвузлах і кухнях є вентиляційні отвори, закриті гратами. Через них повітря залишає приміщення, в тому числі вступаючи з інших кімнат. Окремих рішень, які б сприяли надходженню свіжого обсягу, в київських старих будівлях не передбачено.

На момент будівництва вони і не були потрібні, так як вуличне повітря міг проникати через зазори і невеликі отвори, наявні в традиційних дерев'яних вікнах. Вони були далекі від ідеалу в плані герметичності, в тому числі з-за цього вимагали обклеювання в зимовий час, щоб запобігати протяги. Сучасні пластикові вікна за умови правильного монтажу таких зазорів і щілин вже не мають. А значить, при звичайній системі вентиляції в квартирі приплив свіжого повітря ускладнюється.

ЧИМ ЗАГРОЖУЮТЬ ПРОБЛЕМИ З ВЕНТИЛЯЦІЄЮ?

Щасливий володар енергозберігаючих вікон при відсутності хорошу вентиляцію квартири може зіткнутися з тим, що еталонна герметичність з плюса перетвориться в мінус. А це загрожує такими серйозними труднощами:

 • по-перше, за відсутності природного припливу повітря з вулиці (адже щілин в ПВХ-конструкціях немає) знижується загальний рівень комфорту. Відразу його людина точно не відчує, адже сонливість, занепад сил, поганий настрій, як правило, списується на інші чинники, аж до поганої погоди за вікном;
 • по-друге, погана вентиляція квартири з пластиковими вікнами сприяє зростанню вологості в приміщенні. І якщо вона стане занадто великий, то це стане навіть більш серйозним мінусом, ніж пересушене повітря. Так, на поверхні стекол може з'явитися конденсат (найчастіше така проблема виникає в зимовий час). Крім того у вологому середовищі активно розмножуються мікроорганізми, і нерідко утворюються грибки і цвіль. Вони можуть «оселитися» на стінах, стелях і інших поверхнях, і наносити серйозної шкоди здоров'ю, викликаючи як алергічні реакції, так і провокуючи різні форми астми;
 • по-третє, якщо вентиляційні отвори все ж працюють якісно, ​​то зайва волога, ймовірно, буде йти. Але створити вакуумну середу в цьому випадку не вийде. Одне з отворів стане припливним, тобто почне подавати повітря в ваше житло з інших квартир. Головний мінус - неприємні запахи з сусідських кухонь і вбиралень.

Потрібно чітко розуміти, що джерело проблем зовсім не в пластикових вікнах, а в старій і неефективну систему вентиляції. Тому правильним рішенням буде зовсім не відмова від сучасного скління, а комплекс заходів щодо оптимізації повітрообміну.

ЯКИЙ СПОСІБ НЕ ДУЖЕ ЕФЕКТИВНИЙ?

Який використовується багатьма метод боротьби з надмірною вологістю і / або відсутністю свіжого повітря в квартирі - так зване залповое провітрювання. На короткий час вікна відкриваються навстіж, а потім закриваються. Навіщо провітрювати пластикові вікна таким чином, незрозуміло. По-перше, ефект буде занадто короткочасним. По-друге, взимку через нього можуть виникати сильні протяги і з'являтися простудні захворювання у членів сім'ї.

При теплій погоді до подібного способу вдаватися можна, але замість короткочасних і разових акцій треба робити їх часто або взагалі не закривати вікна. Але і тут є мінуси: втрачається захист від шуму, до того ж в спеку в квартирі стане некомфортно.

Ефективна вентиляція квартири з пластиковими вікнами: три цивілізованих способу

Зробити вентиляцію продуктивної в приміщенні з ПВХ-склінням можна одним з таких способів:

 • застосовуючи фурнітуру з функцією мікро або щілинного провітрювання;
 • оснащуючи віконні конструкції вентиляційними клапанами;
 • встановлюючи механічні рекуператори.

Розберемо кожен варіант докладніше.

ЩІЛИННЕ ПРОВІТРЮВАННЯ

Це найпопулярніший, поширений і доступний для більшості варіант. Фактично це та ж сама вентиляція пластикових вікон своїми руками, що і залповое провітрювання, але більш досконала і доцільна. Замість відкриття стулок навстіж, здійснюється їх незначне прочинення. Залишати в такому положенні їх можна на тривалий час, що сприяє системної циркуляції повітря. Крім того в даному випадку не виникають сильні протяги, а ризик застудитися максимально знижується.

У реалізації все просто: на стулки встановлюється спеціальна фурнітура, яка крім розорювання і відкидання дозволяє створити невеликий зазор по периметру дотику з рамою. Цього достатньо, щоб забезпечити приплив свіжого повітря, видалити надлишкову вологу.

Мінуси у такого рішення теж є. По-перше, звукоізоляційні властивості вікна падають. По-друге, в приміщення може потрапляти забруднене повітря, якщо поблизу знаходяться дороги або виробничі об'єкти. По-третє, потрібно зрозуміти, як часто треба відкривати вікна на мікропровітрювання. Тут ідеальна або близька до неї формула визначається лише дослідним шляхом.

В цілому, з огляду на доступну ціну і легкість реалізації, саме до такого методу повітрообміну і вдається більшість власників пластикових вікон. Хоча є і більш прогресивні рішення.

ПРИПЛИВНІ КЛАПАНИ

Цікавим вирішенням проблеми нестачі свіжого повітря можуть стати припливні вентиляційні клапани. Всі їх умовно ділять на стінові та віконні. Останні набули більшого поширення, так як простіше в реалізації. Поставити спеціальний припливне механізм на вікно можна приблизно за 15-30 хвилин, а от у випадку зі стіновим аналогом потрібно отвір в стіні і на це піде більше часу.

Віконні клапани в свою чергу також бувають різними. До числа найпопулярніших відносяться ті, що вбудовуються в склопакет, створюючи вузьку щілину для подачі повітряних мас з вулиці в приміщення. Менш поширеним вважається клапан-ручка. Це проветриватель, який монтується замість звичайної віконної ручки і працює за тим же принципом. Виділяють також ручні і автоматичні системи. В останніх надходження повітря регулюють спеціальні датчики, закриваючи або відкриваючи отвір.

За допомогою припливних клапанів здійснюється не тільки вентиляція квартири з пластиковими вікнами, а й очищення. За умови наявності спеціальних фільтрів. Ясна річ, що рішення з системами фільтрації обходяться дорожче.

Плюси припливних клапанів:

 • відносно простий монтаж;
 • відсутність протягів;
 • безперервна подача свіжого повітря;
 • нормалізація вологості в приміщенні.

До мінусів такого способу вентиляції відноситься:

 • можливість обмерзання бюджетних моделей в зимовий час;
 • невисока загальна продуктивність (нерідко періодичне провітрювання все одно потрібно виконувати);
 • найпростіші системи вимагають ручного регулювання, а просунуті - коштують відчутно дорожче, ніж, припустимо, фурнітура з функцій щілинного провітрювання.

ПОБУТОВІ РЕКУПЕРАТОРИ

Ще одним рішенням для вентилювання в приміщеннях з ПВХ-вікнами виступають спеціальні припливно-витяжні пристрої з рекуперацією тепла. Подібні системи відносяться до енергозберігаючого обладнання: як і теплі вікна, їх можна придбати за програмою компенсації iq-energy, тобто істотно заощадити на покупці.

Провітрювачі або рекуператори оптимально підходять для невеликих приміщень, якщо кімнати більш 27-30 м2, то можуть знадобитися два пристрої. Принцип дії пристрою такий: спочатку вентилятор працює на видалення повітря з приміщення. При цьому відбувається прогрів рекуператора. Потім виконується автоматичне перемикання на приплив повітря з вулиці. Закумульоване тепло віддається вуличним повітряним масам, тобто вони потрапляють вже теплими.

До плюсів побутових рекуператорів відноситься наступне:

 • мінімальне енергоспоживання на тлі інших примусових вентиляційних систем;
 • тиха робота;
 • гнучкі можливості установки. Їх можна поставити як при виконанні ремонту, так і вже після його завершення;
 • візуальна привабливість: основна частина пристрою прихована від поглядів;
 • різноманіття рекуператорів на ринку, що дозволяє реалізувати різні завдання, в тому числі домогтися високої продуктивності і т.д .;

До недоліків побутових рекуператорів відноситься більш висока вартість на тлі інших описаних рішень. Трудомісткість монтажу теж буде вище, при цьому якщо установка виконується після закінчення ремонту, то неминучі брудні роботи. Температура повітря, що подається залежить від можливостей рекуператора, нерідко він буває не дуже теплим або прохолодним.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1397

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані