Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Установка пластикових вікон в дерев'яних будинках

22 Березня 2021 року
Переглянуто: 250

пластикові вікна в деревяних будинках


    Незважаючи на різноманіття будівельних матеріалів, дерев'яне домобудівництво зберігає актуальність. Чи варто говорити про те, що будинки з дерева досить легкі, естетичні, «дихаючі» і дуже теплі, через що не потребують додаткового утеплення будинку, і мають масу інших позитивних якостей.

   Однак у таких об'єктів є і свої певні нюанси. Будівлі з дерева протягом усього періоду експлуатації залишаються нестабільними, причому одночасно діє безліч факторів. Зважаючи на це традиційна установка вікна в дерев'яному будинку неможлива — пластикові віконні системи не розраховані на такі навантаження.

У чому складність монтажних робіт?

   Дерев'яні будови постійно сідають. Особливо сильним цей процес є в перший рік, а потім в наступні років п'ять будинок продовжує сідати. Термін усадки залежить від кліматичних умов і багатьох інших факторів.

    Щоб краще розуміти масштаб явища, досить сказати, що кожен метр кладки всихає в середньому на 1,5 см. Іншими словами, будівля зі стінами висотою 4 метри може осісти на 6 см, а з часом і більше. Більш того, дерево «дихає». У суху і жарку погоду воно висихає і стискається, в сиру і прохолодну — розширюється. Чи зможуть в таких умовах функціонувати пластикові вікна для заміського будинку?

    Звісно ні. Монтажний шов в середньому становить від 2 до 6 см. Навіть якщо зробити його крупніше і залишити достатній зазор під усадку конструкції, порушення геометрії вікна неминуче хоча б в силу того, що воно надійно кріпиться до отвору за допомогою анкерних болтів або монтажних пластин. При традиційній установці лише питання часу, коли порушиться геометрія вікна, почнуть клинить стулки і втратиться значна частина тепло- і звукоізолюючих стулок.

Яким чином можлива установка вікна в дерев'яному будинку?

    Незважаючи на вищеописані складності, монтаж пластикових рам в нашій ситуації — реалізована задача. Для цього просто додатково використовуються обсад вікон. По суті обсада (ще одна назва — окосячка) являє собою додаткову раму з сухого і міцного матеріалу, яка кріпиться в отворі і призначена для захисту віконної конструкції від механічних деформацій.

    Обсад вікон мають середню товщину 25-50 мм, яка залежить від висоти споруди і товщини бруса. Ширина ж визначається по товщині стін. Конструкція складається з чотирьох елементів: вершника, двох боковин і підвіконня. Цього цілком достатньо для класичних вікон. Коли мова йде про велики віконні структури: балкони, веранди, вітражі, панорамне скління, — використовуються посилені «силові» окосячкі товщиною 90 мм і більш товсті з клеєного брусу.

    Є кілька видів обсад. Для будинків з відносно тонкими (100-150 мм) стінами використовуються обсадні елементи з формою літери Т. Для їх установки в стіні пробивається паз, за ​​рахунок чого конструкція чітко тримається на своєму місці, при цьому в результаті усадки стіни рама просто ковзає, залишаючись на своєму місці.

    П-образна обсада підходить для будівель зі зрубу і оциліндрованих колод. Вона міцна і надійна. У такій обсадній коробці зовні прорізається паз, а в матеріалі самого отвору — вирізається шип. В обох випадках рама надійно утримується на місці, зберігаючи свою цілісність.

    Обсадочна структура в отворі виконує ряд найважливіших завдань, в тому числі:

 • запобігає зміщення стінних колод від вертикалі у віконному отворі;
 • забезпечує нормальну усадку стін без шкоди для вікна.
 • зміцнює захисну структуру віконного отвору.

    Таким чином, без цього додаткового елементу установка металопластикового вікна в зруб втрачає будь-який сенс, тому що воно пропрацює не більше декількох років.

Як монтується обсада?

    Алгоритм складання окосячкі досить простий і складається всього з чотирьох етапів. Їх послідовність наступна:

 • Укладається нижня перемичка.
 • Бічні шипи обкладаються щілинних утеплювачем.
 • На шипи набиваються бічні елементи обсад.
 • Зверху заводиться і в пази верхня перемичка.

    Всі деталі скріплюються між собою за допомогою саморізів. Таким чином окосячка стає єдиною структурою, але при цьому може легко зміщуватися щодо стіни. І тут важливо пам'ятати про те, що зверху над структурою має залишитися близько 10-15 см вільного простору під усадку.

    Щоб не допустити протягів і задування, всі щілини забиваються клоччям. Вона утеплює отвір, а також запобігає скрипу від тертя дерев'яних частин під час усадки.

    Подальші монтажні роботи практично нічим не відрізняються від класичного встановлення металопластикових конструкцій. Єдине, на що ми хочемо акцентувати увагу, що обробка отвору буде залежати від того, який вид обсад ви виберете:

 • чорнову. Це недорогий варіант, який передбачає подальшу внутрішню обробку. Для нього використовуються виготовлені з масиву або клеєні, але нешліфовані деталі. Вікно встановлюється на установчий профіль на площині. Для внутрішнього оздоблення використовується пластикове підвіконня, укоси і наличники.
 • чистову. Її головна перевага полягає в тому, що після монтажу вікна не потрібно ніякої додаткової обробки. Вона розрахована на великі навантаження, зберігає геометрію, не схильна до впливу зовнішніх факторів. Монтажний шов легко ховається за рахунок чверті.

     Коли бюджет обмежений або берете вікна для дачі, ми рекомендуємо використовувати чорнову окосячку. Вона на порядок дешевше, але при цьому за експлуатаційними властивостями не особливо поступається другий. А друга хороша під пластикові вікна для заміського будинку з товстих колод, лафета або на основі зрубу ручної рубки. Вона допомагає створити незрівнянний у своїй красі, естетично приємний і теплий інтер'єр.

Як проводиться установка вікна в дерев'яному будинку?

    Майстри нашої компанії мають чималий практичний досвід роботи в цьому напрямку. Вони виробляють монтаж за чіткою процедурою, що дозволяє стабільно і якісно виконувати замовлення. Їх робота включає в себе наступні етапи:

 • Демонтажні роботи. Потрібні коли мова йде про старий обжитий будинок. Майстри знімають стулки і підвіконня, видаляють стару раму за допомогою спеціальних інструментів. Також перевіряється стара окосячка на предмет можливості її подальшого використання. При необхідності вона також знімається.
 • Установка обсади. Завжди потрібно в нових будинках, а також в старих за умови, що її потрібно змінювати. Майстри збирають конструкцію, герметизують і утеплюють всі щілини. Завдяки їй металопластикові вікна будуть абсолютно захищені від неминучої усадки.
 • Монтаж рами. Знімаються стулки або виймаються штапики, після чого майстри ставлять її в отвір на технологічні клини, перевіряють вирівнювання по вертикалі і горизонталі, фіксують за допомогою монтажних пластин.
 • Герметизація швів. Тут дуже важливим є правильний вибір монтажної піни. У випадку з деревом оптимально підходить матеріал з високою щільністю і спеціальною мелкопористою структурою.
 • Кріплення підвіконь, відливів, відкосів. Перші закріплюються за допомогою монтажної піни, другі — шурупами до підставочного профілю через герметик на основі силікону або мастики.
 • Це загальна процедура. В деталях вона може відрізнятися, однак в цілому виглядає саме таким чином. Не варто боятися ставити пластикові вікна в будівлі з дерева. При грамотному підході вони будуть справно служити вам десятиліттями.

Поради від експертів

      Для виконання такого не зовсім тривіального завдання, як установка металопластикового вікна в зруб або інші дерев'яні стіни, потрібні досвідчені монтажники. Тільки вони в змозі визначити, що і як потрібно зробити в кожному випадку, щоб отримати гарантований результат. «Лінія вікон» як великий завод-виробник вікон, має досвід і напрацьовані стандарти щодо виконання проектів будь-якого рівня складності.
Якщо це будинок не новий, а ви в ньому живете вже і просто зібралися міняти вікна — переконайтеся в тому, що в отворах є окосячка. Якщо її немає, то цілком ймовірно, що їх доведеться розширювати, щоб мати можливість вмонтувати обсаду і поставити вікна без втрати в площі скління.

    Головні наші поради від експертів полягають в тому, щоб ви пам'ятали: додаткова дерев'яна рама під пластикову віконну систему потрібна завжди і в обов'язковому порядку. Не забувайте, що дерево є «живим» матеріалом, який постійно змінюється. 

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1470

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані