Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Встановлення москітної сітки

23 Червня 2020 року
Переглянуто: 395

   У теплу пору року проблему як літаючих, так й залізаючих на підвіконня комах легко вирішує встановлення москітної сітки. Їх ставлять на пластикові вікна в переважній більшості випадків. Як правило, монтаж виконується разом з установкою самої віконної конструкції, але бувають і виключення. Припустимо, якщо скління виконується в другій половині осені або взагалі взимку, то москітна сітка не ставиться відразу: її треба буде встановлювати вже з настанням тепла. Про те, як це робити ми і розповімо докладніше, але перш за все розберемося з видами москітних сіток.


Рамкові (на вікна)

   Це найтиповіша протимоскітна сітка, що зустрічається найчастіше. Вона є простою по конструкції і дешевою за ціною. Між рамою натягнуто сіткове полотно, яке і виступає перепоною для комах. Виділяють внутрішню (з кріпленням Анвіс) і зовнішню (Донецьку) рамкову сітку. Остання на направляючих може рухатися вліво-вправо. Вибирають такий аксесуар, коли треба не часто відкривати отвір. Для сіток великого розміру (заввишки від 1.5 метра) по центру ставиться додаткова планка.

Дверні

  Класичний рамковий варіант для дверних прорізів не підходить, адже на лоджію і балкон треба часто виходити. Власне тому сюди рекомендується ставити спеціальні дверні москітні сітки. Їх принципова відмінність полягає як в конструкції самого профілю (він тут міцніше, шириною в 25 мм, а також доповнений перегородкою), так і в методі фіксації в отворі. Дверна москітна сітка кріпиться на петлі, що дозволяє відкривати і закривати її, як і дверне полотно. Додатково тут є ручка, що підвищує зручність експлуатації. Плюс найчастіше це протимоскітна сітка  на магнітах, які забезпечують щільність прилягання виробу в закритому положенні, тобто підвищують ефективність боротьби з настирливими комахами. Вартість таких антимоскіток становить 450 грн за 1 м2.

Ролетні

   Відносно новим різновидом москітних сіток вважається рулонна або ролетна. Принцип її дії нагадує тканинні ролети: якщо сітка не потрібна, то вона легко згортається в спеціальному коробі вгорі прорізу. В конструкції передбачені напраправляючі, по яких і рухається сітка, а ще є спеціальна поперечна планка. Ролетні москітні сітки –  зручний вибір як для балконних дверей і виходу на терасу, так і великих пластикових вікон.

Нестандартні москітні сітки

  У цю групу входять захисні моделі, які характеризуються нестандартними розмірами. Вони користуються меншою популярністю, але також необхідні для того, щоб закрити трикутні, овальні, трапецієвидні, арочні віконні прорізи з відкривними стулками. У цю ж групу входять і максимально компактні і навпаки дуже великі вироби. Найчастіше вони мають найпростішу рамкову конструкцію, але можливі і виключення. Для виробів зі складною геометрією необхідний шаблон.

Москітна сітка Анвіс

   Це найпоширеніший варіант рамкових аксесуарів, ціна на які стартує від 200 грн за м2. Головною специфічною особливістю тут є кріплення москітної сітки. Власне Анвіс — це різновид внутрішнього кріплення з металевими зачепами, які заводяться за ущільнювальну гумку з боку квартири. В експлуатації подібні вироби максимально прості і зручні, вони добре справляються з вітровими навантаженнями і своїм основним завданням — захистом від комарів, мух і мошок. Основні кольори антимоскітки — білий і коричневий.

Москітні сітки плісе

   Конструкція нагадує рулонну, тільки сіткове полотно рухається не вгору, а в сторону, збираючись за принципом гармошки. Найчастіше антимоскітки плісе — це не тільки функціональний, але ще і декоративний аксесуар, який виступає додатковим елементом оформлення інтер'єру. Дизайнери можуть доповнювати полотно різними малюнками, експериментувати з кольорами і т.д.

Москітні сітки антикішка

   Це спеціалізований аксесуар для власників домашніх тварин. Головною особливістю такої москітної сітки виступає металеве полотно і більш надійні кріплення, які готові до підвищених навантажень. Як наслідок, виріб здатний витримати тиск тварини, захищаючи її від падіння з висоти.

   Компанія «Лінія вікон» не тільки продає, встановлює і виробляє металопластикові вікна в Києві, а й пропонує широкий асортимент затребуваних аксесуарів, включаючи і різні види москітних сіток або як інші називають москіток.

Коли слід знімати москітну сітку:

   Загальною базовою рекомендацією є зняття аксесуара двічі на рік. В ході теплого сезону хоча б одноразово потрібно знімати сітку, щоб протерти її, очистити від пилу і інших забруднень, які накопичуються в комірчастій структурі. Потім антимоскітка повинна бути знята з настанням холодів. Так, по-перше, звичайні алюмінієві полотна не розраховані на негативні температури: сітка може розійтися. По-друге, сніжне навантаження (налипання снігу) здатне стати причиною механічних пошкоджень кріплень.

   Як результат, встановлення москітної сітки рекомендоване в другій половині весни, а зняття – всередині або наприкінці жовтня. Але для деяких різновидів москітних сіток є свої рекомендації щодо зняття/встановлення.

 • «Антипил»

Цей аксесуар має більш дрібні осередки, які повинні утримувати не тільки комах, але і алергени (пил, великий пилок і т.д.). Зворотний бік медалі подібних антимоскіток – сітка може забиватися швидше, тобто знімати її для чищення треба частіше.

 • «Антикішка»

Тут полотно і кріплення більш щільні, так що знімати на зиму аксесуар взагалі не обов'язково.

 • Розсувні

Знімати такі москітні сітки точно потрібно на зиму, а ось протягом теплого сезону вони можуть бути очищені навіть без вилучення.

 • Для дверей

Якщо балкон або лоджія засклені, то знімати ці москітні сітки на зиму взагалі не обов'язково. Доглядати за ними теж можна без вилучення. Інша справа, що при відсутності комах дверна сітка не потрібна, але якщо відкривати/закривати її не важко, а демонтувати лінь, то можна тримати її цілий рік.

 • Рулонні москітні сітки

На зиму полотно можна зібрати в коробі. Демонтаж його може знадобитися тільки для очищення (якщо без зняття зробити це проблематично).

 • Плісе

Знімати обов'язково не потрібно, але на зиму слід розсунути сітку.

 • Розсувні рамкові

Полотно на направляючих знімати на зиму не потрібно. А ось догляд потрібно в міру забруднення та/або погіршення світлопропускання. 

Встановлення москітної сітки на пластикове вікно

   Процес монтажу обумовлений перш за все тим, яке кріплення для москітної сітки запропоновано. До базових різновидів кріплення відносяться наступні:

 1. Z-подібні кріплення з металу. Відносяться до одних з найбільш популярних, зручних і практичних варіантів. Окремий випадок це Анвіс. Але для ефективної фіксації москітна сітка повинна чітко відповідати прорізу стулки за розміром.

 2. Кріплення типу «прапорець». Дешеве і вельми просте: є акуратні гачки з пластика, які слугують для фіксації. Їх мінус – слабка стійкість до вітру, так що на високих поверхах і в місцях сильного вітру, таке кріплення москітних сіток не застосовують.

 3. Пластикові куточки. Це варіант зовнішньої фіксації: москітна сітка розташовується з боку вулиці, а не всередині приміщення. Аксесуар легко знімати і встановлювати, але процедура монтажу самих куточків непроста: потрібна правильна розмітка і зовнішня фіксація.

 4. Плунжерні кріплення для москітної сітки є найнадійнішим, стійким до вітру і дорогим вариантом. Плунжер – це стрижень з металу з пружинами і можливістю регулювання по довжині. Встановлюється кріплення в саму раму, забезпечуючи надійну фіксацію аксесуара.

Монтаж москітної сітки на вікно

   Основні етапи установки москітної сітки на прикладі популярних Z-подібних кріплень:

 1. Фіксація ручок-тримачів і самих кріплень до рами (якщо вони з самого початку не зафіксовані). В комплекті вже йдуть всі саморізи, а під ручки зазвичай готові і отвори.

 2. Верхнє кріплення зводиться за віконний наплив, а потім аксесуар піднімається максимально вгору.

 3. Сітка вирівнюється в отворі.

 4. Решта гачки-кріплення повертаються для фіксації.

   Розміщення зовнішніх кріплень вважається небезпечним, тому виробляти його самостійно не рекомендується. При зручному доступі зовні виконується розмітка під куточки, а при його відсутності – вимірюється довжина москітної сітки, а кріплення фіксуються з додатковим допуском в 2.7 см.

Як встановити сітку на балконні двері

   Процес встановлення москітної сітки на двері фактично зводиться до розмітки місць для розміщення петель і вкручування їх в профіль на саморізи. Потім аксесуар одягається на петлі і фіксується в дверному отворі за допомогою затискних механізмів. В останню чергу фіксуються невеликі магніти, які забезпечують щільне прилягання аксесуара до рами.

 
Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1397

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані