Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Установка дверної коробки

19 Серпня 2021 року
Переглянуто: 104

установка дверної коробки


Одна з головних умов довговічної і впевненої експлуатації будь-яких дверей — правильна установка дверної коробки. Це перший і найважливіший етап монтажу дверної конструкції. Про нього корисно дізнатися більше незалежно від того, чи плануєте ви зайнятися монтажними роботами самостійно або залучити бригаду фахівців.

У цій статті ми розглянемо особливості установки коробів з порогом і без нього, для вхідних і міжкімнатних дверей, нюанси монтажу конструкцій з МДФ, принципи складання блоків і багато інших. Про це далі.

Розрахунок параметрів дверного коробу

Те, наскільки легко буде в цілому проходити монтажний процес, в чималому ступені залежить від того, наскільки точно конструкція буде відповідати габаритам отвору. Для цього в обов'язковому порядку вимірюються в отворі:

 • Фактична ширина в трьох точках;        
 • Фактична висота, також в трьох точках;        
 • Товщини стін отвору;        
 • Дистанція до найближчого від дверей кута.        

На основі отриманих чисел важливо зробити наступні висновки: наскільки проріз відповідає стандартної розмірної лінійці вхідних, міжкімнатних дверей; в якій мірі отвір має геометрично правильну прямокутну форму.

Ширина прорізу вважається достатньою, коли вона більше аналогічного параметру коробу на 6-8 см. Саме стільки необхідно залишити на монтажні зазори з кожного боку, найчастіше по 3-4 см. Якщо вона більша стандартних дверних розмірів, то переживати нема про що, адже більші монтажні зазори легко закриваються спеціальними планками — добором, які візуально приховують їх. При істотному розходженні параметрів під двері також можна зробити міцний металевий каркас, який потім обшивається гіпсокартоном або МДФ. Коли ж отвір вужче, ніж потрібно — вирішити цю проблему можна або за рахунок його розширення, або замовленням більш вузьких дверей.

Аналогічно йде справа і з висотою. Різниця полягає лише в тому, що монтажний зазор є тільки зверху. Відповідно, проріз повинен бути вище коробу всього на 3-6 см незалежно від того, з порогом він йде або без.

Установка дверної коробки без порогу

Це комплексна робота, яка складається з підготовки, складання, безпосереднього монтажу, навішування полотна і перевірки якості. Розглянемо кожен з етапів докладніше.

Підготовчі роботи

Для монтажу потрібен цілий комплект різних інструментів, кожен з яких призначений для виконання конкретних маніпуляцій. Сюди входять:

 • Будівельний рівень;        
 • Набір з молотка і цвяхів або шурупа і шуруповертів (другий варіант кращий); 
 • Набір стамесок;        
 • Електрофрезери;        
 • Ножівки;        
 • Поліуретанова піна.        

Це стандартний набір, який використовується при будь-якій схемі монтажу. Їх виділяють дві залежно від способу кріплень косяка, петельного бруса і притвору. Вони можуть збиратися під кутом 45 ° і 90 °. Розглянемо докладніше обидва варіанти:

 1. При косому з'єднанні важливо точно визначити кути зрізів. Вертикальні планки прорізаються в верхній частині, одна планка ріжеться під кутом зсередини назовні, друга — зовні всередину. Точно також, тільки вже з двох сторін під кутом 45° надрізається горизонтальна планка. Попередньо важливо два-три рази перевірити розмітку під надріз, щоб не переплутати нахили. Зрізи повинні вийти рівними і точними, щоб конструкція зійшлася.               
 2. При з'єднанні під прямим кутом підгонка деталей відбувається набагато простіше. Необхідно переконатися, що косяк, петельний брус і притвор максимально рівно і щільно стикуються один з одним, а при обрізанні — перевірити якість зрізу.               

Коли всі деталі підрізані, можна приступати до наступного етапу.

Збірка дверної коробки

Ця робота вимагає акуратності і виконується в наступному порядку:

 1. Деталі розкладаються на підлозі, ретельно оглядаються ще раз на предмет того, наскільки акуратно вони були підготовлені.               
 2. Складові елементи стикуються заводськими пазами, підганяються максимально щільно один до одного за допомогою киянки. Додатково конструкція зміцнюється саморізами.               
 3. Робиться розмітка під петлі в залежності від того, в який бік будуть відкриватися двері. Для цього на петельному брусі робляться відступи 20 см зверху і 21 см знизу. До цих крапок прикладаються петлі і обводятся по контуру. За допомогою фрезера пробиваються поглиблення глибиною близько 2 мм, в які закріплюються петлі. Коли це зроблено, дверне полотно прикладається до коробу, вирівнюється, і на ньому також робиться розмітка під петлі і робиться аналогічне поглиблення.               

Як тільки все закінчено, наступна мета — безпосередня установка дверної коробки.

Монтаж

Він зазвичай виконується силами двох осіб, де другий виступає в ролі помічника. У той же час, установка дверної коробки з МДФ, досить легко, може виконуватися і поодинці. Сам процес виглядає таким чином:

 1. Короб вставляється в дверний проріз. Рівнем він перевіряється на вертикальну і горизонтальну рівність, а також окремо необхідно перевірити, чи всі кути в коробці дорівнюють 90°. Якщо результат перевірки задовільний, можна переходити до наступного етапу.               
 2. По всьому периметру конструкції ставляться планки і клини, постійно звіряючись з рівнем, а внизу геометрія короба фіксується розпіркою. В результаті коробка повинна надійно триматися на своєму місці без утримування.               
 3. Рама остаточно фіксується в отворі. Якщо ви ставите двері в бетонний отвір, доречно використовувати анкерні болти, а для отворів з відносно тендітних матеріалів (цегла, газобетон і т.д.) краще підходять дюбеля. Кріплення можна приховати під добірними елементами або втопити в коробці і замаскувати їх за допомогою спеціального герметика або шпаклівки.               
 4. Частини рами поблизу монтажного зазору закриваються малярським скотчем, щоб на них не потрапила монтажна піна. Нею задуваються все порожнечі між коробкою і стіною з урахуванням того, що при контакті з повітрям піна розширюється приблизно вдвічі. Клини повинні залишатися на своїх місцях, поки вона не застигне повністю, що відбувається протягом 24 годин.               
 5. Навішується полотно і кріпляться лиштви за допомогою клею або саморізів. Зібрані двері ще раз перевіряються на якість монтажу.               

Тепер роботу можна вважати закінченою, і можна цілком заслужено насолоджуватися її результатами. Установка дверної коробки з МДФ від вищеописаної схеми відрізняється незначно. Єдиний момент, на який варто звернути увагу — можливо для збереження її геометрії потрібно більше точок кріплення з боку петель.

Установка дверної коробки з порогом

Двері з порогами все ще цінуються серед власників житла через більшу міцність і надійність конструкції з нижньою поперечною планкою. Тим більше, що така рама здатна витримати більш масивне дверне полотно.

При цьому істотної різниці між складанням, монтажем рам з порогом і без нього немає. В останньому випадку все проходить навіть легше. Головне — правильно, рівно з'єднати між собою вертикальні і горизонтальні плани, а також стежити за тим, щоб кути між ними рівнялися 90°. Після цього монтажні роботи проводяться в звичайному режимі з тією ж послідовністю дій.

Підсумки

Ми розглянули стандартний процес складання та монтажу коробки міжкімнатних дверей. Щодо вхідних моделей використовується той же принцип, але там приділяється набагато більше уваги фіксації і кріпленню конструкції в отворі, а також вхідні двері зазвичай поставляються в зібраному вигляді, наприклад, вхідні металопластикові двері в Києві за цінами, які однозначно спонукають вас задуматися про таку покупку. Тим більше, що компанія «Лінія вікон» є заводом-виробником металопластикових конструкцій з приємним розцінками.

Виконання цих робіт переважно не викликає труднощів, і з цією роботою можна цілком спробувати впоратися самостійно. Однак ми рекомендуємо користуватися послугами професійних монтажних бригад нашої компанії. На користь такого рішення свідчать такі аргументи:

 • Впевненість в якості роботи, так як майстри мають весь необхідний інструмент, досвід і навички для її виконання;        
 • Економія часу, зусиль і нервів. Особливо, коли мова йде про встановлення декількох дверних комплектів на раз. Там, де вам знадобилося б витратити весь день, фахівцям потрібно кілька годин, а ви в цей час зможете зайнятися чимось більш корисним або приємним;        
 • Доступні ціни на послуги фахівців. Тут і зайвих пояснень не потрібно.        

Сподіваємося, наша стаття про установку дверної коробки без порога і з порогом виявилася для вас корисною.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані