Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Догляд за вікнами

22 Вересня 2020 року
Переглянуто: 219

   Сучасні металопластикові вікна в Києві користуються популярністю з різних причин. Одним з аргументів на користь їх покупки є і максимально простий догляд. Повністю виключити обслуговування пластикових вікон, як і багатьох інших виробів, не можна, але якщо виконувати всі базові рекомендації при виникненні такої потреби (зазвичай двічі або взагалі раз на рік), то можна розраховувати на тривалу і комфортну експлуатацію. Про те, який догляд за вікнами дозволить не думати про ремонтні роботи або заміну скління багато років, ми і розповімо сьогодні.

догляд за пластиковими вікнами

Базові вимоги до догляду за пластиковими вікнами

   Обслуговування вікон і дверей на базі металопластикового профілю не передбачає складних і трудомістких робіт. Для продовження терміну служби їх слід оберігати від механічних пошкоджень (особливо актуально для скла), адже всі вони чреваті порушенням герметичності конструкції. Також їх потрібно періодично очищати від пилу і бруду. А мити гладкі пластикові поверхні набагато простіше, ніж дерев'яні рами, які часто мають мікротріщини і пори, де і забивається чимало забруднень.

Двічі на рік рекомендований наступний догляд за пластиковими вікнами:

 • мийка профілю і скла;
 • очищення ущільнювачів гумок і фурнітури;
 • огляд кріпильних елементів на предмет зносу, механічних пошкоджень і т.д .;
 • видалення пилу і бруду з водовідвідних каналів.

   Також, мінімум один раз на рік рекомендується виконувати змащування рухомих елементів. Змащувати варто і ущільнювачі, що дозволить їм довше зберігати еластичність. При відсутності будь-яких нарікань на роботу віконної конструкції інші заходи по обслуговуванню не потрібні.

   Мити скло рекомендується або мильним розчином, або водою з миючими складами без розчинників і абразивів в складі. Підійде також звичайний засіб для посуду. Як підручні засоби можуть використовуватися м'які ганчірки, серветки або мікрофібра.

   Якщо ПВХ-системи встановлені до здійснення капітального ремонту в приміщенні, то в ході виконання ремонтних робіт рекомендується не відкривати без гострої потреби стулки. Це дозволить мінімізувати забруднення ущільнювальних гумок і інших комплектуючих будівельним сміттям і пилом. Після завершення ремонту рекомендується ретельне миття і очищення скла, змащування фурнітурних елементів.

   Якщо не дотримуватися рекомендованої періодичності та інших наведених вище рекомендацій, то ремонт вікон може знадобитися раніше, ніж того хотів би власник.

Чи потрібна особлива підготовка вікон до зими?

   Так як обслуговування рекомендовано двічі на рік, то найчастіше його виконують при зміні холодного і теплого сезону, тобто напередодні зими і перед літом. Є думка, що догляд за вікнами в рамках підготовки до холодів сильно відрізняється. Але, в дійсності це не зовсім так. Просто перед зимою важливіше переконатися в належній теплоізоляції і безперебійній роботі фурнітури.

   Підготовка до холодів включає всі ті ж мийку, очищення і змащування ущільнювачів і фурнітури, заміну зношених комплектуючих, якщо такі є. А ось виконувати регулювання притиску, переводячи вікно в так званий «зимовий» режим просто так не потрібно. Міняти притискне зусилля необхідно лише в тому випадку, якщо зносилися ущільнювачі, а їх заміну виконувати ви поки не плануєте, або ж при наявних продуваннях в місці стику стулки і рами. 

   При подібних дефектах і інших наріканнях на роботу доцільно звернутися до професіоналів. Майстри компанії «Лінія вікон», яка виробляє і продає ПВХ-продукцію в Києві за найкращими цінами, пропонують послуги регулювання, заміни комплектуючих, сезонне обслуговування і т.д.

   Ще одна порада по зимовому обслуговування зводиться до заходів з протидії конденсату. Щоб волога не проступала на склі і схилах потрібно підтримувати оптимальну вологість повітря в приміщенні (від 40 до 60%), а також забезпечити комфортну кімнатну температуру (в районі 20 градусів). Додатково потрібно подбати про те, щоб теплому повітрю від батареї ніщо не заважало рухатися до вікна.

Які засоби і для чого використовуються при обслуговуванні віконних конструкцій?

   Коли потрібен догляд за пластиковими вікнами, поради часто передбачають перерахування численних засобів, побутової хімії і т.д. У більшості випадків якісь спеціалізовані речовини і не потрібні, адже для миття підійде звичайна мильна вода. У будь-якому випадку в продажу сьогодні зустрічаються і окремі препарати, і цілі комплекти для догляду за вікнами, які включають в себе миючі засоби, різні підручні пристосування, мастильні речовини.

До базового набору з обслуговування пластикових виробів відноситься наступне:

 • мило і/або чистячі засоби без абразивів і розчинників. Вони призначаються для миття і очищення поверхонь профілю;
 • спеціальні склади для скла. Чи дозволять очистити і додати блиску склопакетам;
 • ганчір'я, меламиновая губка, мікрофібра, газети. Вони допоможуть протерти пластик і скло, витерти їх насухо без розводів;
 • змащування фурнітури деталей. Це може бути як спеціалізований розчин, рекомендований виробником, так і звичайне машинна олія. Такий засіб для догляду захищає металеві деталі від корозійних процесів, знижує тертя, покращуючи ковзання рухомих компонентів;
 • силіконове мастило. Воно використовується для нанесення на гумки ущільнювачів. Основне завдання – виключити пересихання, що в свою чергу дозволяє ущільнювачу зберегти еластичність і захищає його від розтріскування. Замість силіконової змазки також може застосовуватися гліцериновий розчин.

Догляд за пластиковими вікнами: поради для різних компонентів

   Не забувайте, що обслуговувати необхідно всі елементи металопластикової системи. Тобто догляд за фурнітурою не скасовує мийку склопакету і перевірку стану ущільнювачів. Ось основні рекомендації з цього приводу:

 1. Для видалення забруднень з пластику не застосовуйте агресивну хімію і абразиви. Заборонено використовувати речовини зі спиртом або хлором. Так, трудомісткість позбавлення від бруду при їх застосуванні сильно скоротиться, але «побічні ефекти» того не варті. По-перше, гладка поверхня може бути пошкоджена абразивними компонентами (з тієї ж причини не варто застосовувати губки з жорсткими поверхнями), в результаті в подряпинах, мікротріщинах і інших дефектах буде накопичуватися пил і бруд. По-друге, високі ризики зміни забарвлення профілю. Ось чому краще мильного розчину або найпростіших засобів від жиру нічого немає.

 2. Принципи обслуговування склопакетів аналогічні мийці і обслуговування будь-якого скла. Щоб на поверхнях не було розводів, не забувайте протирати їх насухо. Якщо в складі миючих засобів для скла та дзеркал є спирт, то будьте максимально обережними при їх розбризкуванні: на ущільнювачі і пластик вони потрапляти не повинні.

 3. Догляд за вікнами передбачає не тільки очищення фурнітури, а й її періодичне змащування. Як правило, наносити спеціальні мастила досить раз на рік: частіше не потрібно. Багато виробників навіть дають підказки про те, куди наносити мастило, біля цих місць є малюнки маслянки або крапель. Крім спеціальних розчинів можна застосовувати мастила, призначені для швейних машинок. А ось від використання мастил з кислотами і смолами в складі потрібно відмовитися.

 4. Видаляти пил та інші забруднення з ущільнювальної гумки рекомендується двічі в рік. Якщо не приділяти йому належної уваги, то підвищуються ризики порушення герметичності, зниження тепло- і звукоізоляційних властивостей. Використовувати для чистки ущільнювача можна м'яку губку або звичайну ганчірку, які попередньо змочуються в мильному розчині. Після миття варто протерти ущільнювальну гумку насухо і нанести силікон або гліцерин.

 5. Останній елемент, про який багато хто забуває – дренажні клапани. Це отвори, які знаходяться внизу рами із зовнішнього боку і служать для відводу води під час опадів. Фактично спеціально очищати їх до блиску не треба, достатньо просто стежити, щоб вони не засмічувалися пилом, листям або іншим сміттям.

   Обслуговуванням ПВХ-виробів не обов'язково займатися самостійно. Сьогодні цю роботу можна делегувати професіоналам, які крім базових речей при необхідності здійснюють регулювання фурнітури деталей, ремонтні роботи будь-якого рівня складності і т.д.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані