Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Теплі вікна

13 Серпня 2020 року
Переглянуто: 255

теплі вікна


   Перехід до ринкових цін на енергоносії і високі тарифи на опалення переконують власників житла в тому, що треба мінімізувати втрати тепла і застосовувати сучасні енергозберігаючі технології. Ось чому все частіше при вирішенні задач скління замовники хочуть отримати вже не найдешевші, а найтепліші вікна. Теплоізоляційні властивості віконних конструкцій дійсно дуже важливі, особливо при бажанні отримати комфортний мікроклімат взимку, а також при наявності приладів обліку тепла або індивідуального опалення.

   Про те, як вибрати теплі вікна, ми розповімо докладніше. Відразу відзначимо, що практично всі розглянуті нижче комплектуючі компанія «Лінія вікон» використовує при виробництві вікон в Києві. Отже, розмова про найтепліші вікна ми будемо вести не з точки зору теоретичних можливостей і сучасних технологій, а практики. Подібні віконні конструкції ви можете замовити у нас, причому за найвигіднішими цінами в столиці.

Теплі вікна – що це і з чого вони складаються?

   Під терміном «теплі вікна» розуміються такі віконні конструкції, які здатні забезпечити найвищі теплоізоляційні властивості. З точки зору фізики основним критерієм порівняння тут виступає коефіцієнт опору теплопередачі. Чим він вищий, тим краще віконна конструкція утримує тепле повітря всередині, перешкоджаючи проникненню холодних повітряних мас з вулиці.

   Отже, наявність таких вікон дозволить скоротити витрати на обігрів, якщо є прилади обліку тепла та/або використовується індивідуальне, а не централізоване опалення.

   Лідерами з точки зору теплоізоляції є пластикові вікна. Причому на показники теплопередачі впливає і профільна система, і склопакет. Вони є основою основ теплоізоляції. Непряме вплив надає і фурнітура, а точніше ступінь притиску стулок до рами. Якщо вона знижується, то з'являються протяги і продування. Але детально розглядати фурнітурні елементи щодо застосування у теплих вікнах ми не будемо: основна рекомендація на цей рахунок проста – вибирайте продукцію перевірених виробників з Європи, і тоді проблем з притискними силами не буде.

Як вибрати теплі вікна: кращі профільні системи

   За даними незалежних європейських досліджень, найвищими енергозберігаючими властивостями володіє профільна система Rehau Geneo. Такі вікна в Києві в парі з 2-камерними склопакетами здатні забезпечити еталонні показники теплоізоляції.

   Так, Rehau Geneo має максимальний коефіцієнт опору теплопередачі серед всіх використовуваних сьогодні профільних систем з ПВХ. Він дорівнює 1,16 м²K/Вт. Злегка поступається йому споріднений профіль Synego MD з трьома контурами ущільнення (1,06 м²K/Вт) і преміальне рішення іншого німецького виробника Salamander - bluEvolution 92 (1,09 м²K/Вт).

   До головних особливостей найбільш теплого профілю відноситься наступне:

  1. наявність шести повітряних камер в конструкції;

  2. використання унікального матеріалу, що заміняє сталеве армування – RAUFIPRO. Це фиброволокно, яке надає необхідну жорсткість конструкції, але також сприяє і зростанню енергоефективності, виключаючи утворення містків холоду (на відміну від металу всередині профілю);

  3. велика монтажна глибина (86 мм), що також дозволяє встановити разом з Rehau Geneo склопакет товщиною до 53 мм. Правда, це не рекордний показник, адже разом з Salamander bluEvolution 92 сумісні склопакети на 60 мм;

  4. присутність трьох ущільнюючих контурів, що підвищують загальний рівень герметичності вікна в закритому положенні.

Найбільш енергоефективні склопакети

   Теплі вікна – це не тільки класний профіль, але і відповідні їм склопакети. Які ж з них будуть найкращими в даному аспекті:

  1. З точки зору підвищення теплоізоляційних властивостей базовою вимогою вважається використання двокамерних рішень.

  2. Замість звичайного скла рекомендується застосування енергозберігаючих (з наявністю спеціального низькоемісійного напилення). Їх має бути два: з боку приміщення і з вулиці. А ось середнє скло доцільно залишати звичайним, так як тут застосування енергозберігаючого призведе тільки до подорожчання віконної конструкції без будь-якого приросту теплоізоляції.

  3. Міжскляний простір, тобто камери, слід заповнити інертним газом аргоном. Він на тлі звичайного повітря покращує ізоляційні властивості.

  4. Використання теплої дистанційної рамки замість звичайної. Цей компонент робиться не з алюмінію, що виступає потенційним містком холоду. Так, запатентована тепла рамка Glas Troesch ACS + виконана з композитних полімерних матеріалів, що знижує втрати тепла і підвищує теплоізоляційні властивості.

   Всім перерахованим критеріям відповідає склопакет виробництва Glas Troesch Super Comfort загальною товщиною 44 мм (формула 4І-16АГ-4-16Аг-4І). Коефіцієнт опору теплопередачі тут становить 1,75 м²К/Вт, що вище, ніж у стіни з кладкою в дві цеглини. Використання такого склопакета забезпечить комфорт в приміщенні навіть при сильних морозах.

   До речі, такий склопакет буде теплим, але не еталонним за експлуатаційними характеристиками. Адже є ще аналоги, заповнені криптоном, і теплі вікна з підігрівом. Розглянемо коротко подібні рішення:

  1. Склопакети з криптоном. Це теж інертний газ, який володіє ще більш високими теплоізоляційними властивостями, ніж аргон. Він більш щільний і в'язкий за структурою. Отже, заповнення камер криптоном дає можливість збільшити опір теплопередачі в ще більшому ступені. Також цей газ покращує шумоізоляцію. Як і аргон, він не впливає на світлопропускання, безпечний для екології і людини. Його мінус – більш висока ціна, причому різниця у вартості з аргоном вище, ніж приріст теплоізоляції.

  2. Вікна з підігрівом. Ще одне відносно нове рішення, здатне підвищити енергозберігаючі властивості. Коли говорять про теплі вікна з підігрівом, то мають на увазі саме склопакети. На скло з внутрішньої сторони наноситься спеціальне покриття з оксидами металів, які проводять електрику. Світлопропускна здатність при цьому не змінюється. Щоб захистити склопакет і нагрівальні елементи використовують не звичайне, а загартоване скло. Додатково використовується і енергозберігаюче напилення. Це єдиний випадок, коли його доцільно наносити на середнє скло, щоб підігрів не працював даремно, тобто не грів вулицю. Ще тут використовуються спеціальні датчики температур, що підвищують інтенсивність нагріву при холодній погоді, і працюють на меншу потужність при потеплінні. Склопакети з підігрівом можуть виступати навіть єдиним джерелом тепла в приміщенні, вони міцні, прості у відході, виключають появу конденсату. Основні мінуси – висока ціна і залежність від енергопостачання (для приватного сектора і невеликих міст перебої з електрикою не рідкість).

Теплий монтаж та інші супутні роботи

   Кращий з точки зору енергоефективності профіль і найпрогресивніші склопакети з криптоном або підігрівом – ще не гарантують того, що ви отримаєте теплі вікна. Обов'язковою умовою забезпечення високих теплоізоляційних властивостей є монтаж, який виконаний з урахуванням сучасних нормативних вимог.

   По-перше, встановлювати віконні конструкції повинні досвідчені майстри, що виключить ймовірність серйозних помилок, включаючи неправильне розміщення і фіксацію в отворі, порушення герметизації монтажного шва і т.д.

   По-друге, для підвищення теплоізоляції рекомендується використовувати не звичайні, а теплі підставочні профілі. Вони захищають від проблеми промерзання і продування підвіконної зони, тобто не допускають появи містка холоду в районі підвіконня. 

   По-третє, для поліпшення герметичності і захисту монтажної піни від передчасного руйнування варто виконувати так званий «Евромонтаж», коли із зовнішнього боку піну закривають ПСУЛ-стрічкою, а з внутрішньої – пароізоляційною стрічкою. Така додаткова герметизація монтажного шву покращує теплоізоляційні параметри віконного отвору.

   Четвертий важливий аспект, про який також не слід забувати після монтажу – це обробка і утеплення укосів, причому як внутрішніх, так і зовнішніх (особливо важливо, якщо Евромонтаж не застосовується).

   Вибирайте теплі вікна в «Лінії вікон» і наші послуги монтажу, щоб домогтися еталонних показників енергозбереження.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1397

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані