Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Профілактика пластикових вікон: самостійно або довіритися професіоналам?

7 Червня 2021 року
Переглянуто: 218

обслуговування пластикових вікон

  Регулярна профілактика пластикових вікон дозволяє продовжити термін їх служби, зберегти функціональність і рухливість всіх складових елементів. Металопластикові конструкції вже кілька десятків років користуються успіхом, оскільки прості в експлуатації в приміщеннях будь-якого типу. При покупці виробу з ПВХ кожному покупцеві дається гарантія на певний термін, однак не у всіх інструкціях вказується про те, що за конструкцією потрібен певний нескладний догляд.

  Пластик, фурнітура та інші механізми потрібно змащувати і обслуговувати при необхідності, щоб в подальшому вся конструкція не прийшла в несправність, і не знадобилося купувати нові металопластикові вікна.

На що звертати увагу при профілактиці?

   З огляду на те, що віконні вироби з ПВХ складаються з безлічі елементів, в тому числі рухомих, в процесі експлуатації кожен з них зношується або ламається. Причинами виходу з ладу можуть стати неправильна установка конструкції або її експлуатація. Незалежно від того, проводиться профілактика пластикових вікон своїми руками, або роботу роблять фахівці, необхідно дотримуватися ряду правил:

   Постійно перевіряти канали для відведення води, щоб вони були чистими і не забивалися брудом. Якщо не виконувати цих профілактичних дій, волога буде накопичуватися всередині вікна, виводячи рухомі механізми з ладу.

 1. Не перевантажувати віконну стулку в той час, коли вона відкрита на провітрювання або повністю при дощі або вітрі. Рекомендується підставляти гребінку, яка утримає стулку в потрібному положенні, щоб не виникало її провисання.

 2. Виключити удар стулки, сильний зажим або різке захлопування. В іншому випадку можуть пошкодитися складові, що порушить роботу всього вікна.

 3. Періодично змащувати фурнітуру, щоб не виникало скрипів при експлуатації і стиранні механізмів.

   При зміні пори року треба змащувати ущільнювач силіконом і очищати від накопиченого бруду і сміття, що значно продовжить термін його служби.

   Постійно виконуючи дані нескладні дії, можна бути впевненим у довговічності віконних конструкцій з ПВХ і їх надійній службі. Якщо ж профілактика пластикових вікон проводиться несвоєчасно або зовсім відсутня, то незабаром ущільнювачі висихають, рами починають працювати з утрудненням, провисають, нещільно прилягають, герметики і інші матеріали для закладення швів руйнуються. Це призводить до часткової або повної несправності виробів, в результаті потрібен дорогий ремонт профільної системи. 

Види профілактичних робіт

   Якщо людина постійно підтримує чистоту скла, рами та інших складових, то профілактика пластикових вікон мінімальна і не вимагає особливих зусиль. Коли ж користувачі халатно відносяться до виробів ПВХ, тоді масштаб профілактичних робіт може збільшуватися і вимагати більше часу і фінансових витрат. Проводити процедури можна самостійно, але завжди краще періодично звертатися до майстра, який за один візит виконає всю профілактику. Тоді можна буде без проблем користуватися вікнами ще багато років.

Мастильні роботи: коли потрібні і як виконуються?

   Пластикові вироби складаються з безлічі рухомих елементів, які при тривалій експлуатації можуть виходити з ладу через пил, сміття та інші забруднення, що в більшій мірі надходять з вулиці. Особливо це актуально для приватних будинків і квартир, розташованих в густонаселених містах і районах, де великий потік машин або розташовані промислові підприємства. Внаслідок цього окремі елементи швидко зношуються, а користувач зовсім не може відкрити вікно або не може це зробити. 

 Незалежно від того, проводиться платна або безоплатна профілактика пластикових вікон, вона обов'язково включає змащування всіх механізмів.  Зрозуміти, що пора змащувати рухомі елементи, можна по з'явишемуся тріску і клацанню при відкритті та закритті стулок, поганому закриванню і провертанню віконних ручок. Рекомендується кожен сезон виконувати мастильні роботи, використовуючи мастило WD-40, і слідуючи покрокової інструкції:

 1. Відкрити стулки повністю, використовуючи ганчірку або НЕ жорстку щітку, видалити залишки старого мастильного засобу. Вкрай важливо наносити рідину на очищені елементи.
 2. Змастити механізм ручок, кронштейни, петлі, засуви і іншу віконну фурнітуру. Можна використовувати спеціальний балон, що рівномірно розподіляє мастило по всій поверхні, дозволяючи проникнути засобу навіть у віддалені частини.

  Дану профілактику пластикових вікон важливо проводити регулярно, при цьому треба відразу змащувати всі запчастини, нічого не пропускаючи. В іншому випадку часткова робота може бути безуспішною, оскільки один погано оброблений або зовсім пропущений з поля зору елемент може привести до поломки всієї віконної конструкції. 

Обслуговування ущільнювачів

  Гумовий шнур, розташований по всьому периметру, повинен щільно прилягати до рами і бути в повній справності. Це забезпечує хорошу теплоізоляцію і не дозволяє холодному повітрю проникати всередину приміщення, тому вкрай важливо контролювати стан ущільнювача. Якщо вчасно не проводиться профілактика пластикового вікна, а гумовий шнур зношується, виникає ряд проблем:

 • випадання конденсату через зниження температури повітря в приміщенні;
 • поява криги на профілі, склопакеті і підвіконні в зимовий час;
 • часті протяги, пов'язані з щілинами, що з'явилися між гумкою і стулкою.

   Мінімальне обслуговування ущільнювача полягає в його очищенні від бруду і змащуванні. Робити це рекомендується двічі в сезон, використовуючи спеціальний гель, призначений для гумових виробів. Якщо прості профілактичні заходи не допомагають, тоді може знадобитися заміна гумового шнура. Краще вибирати продукцію європейської якості, термін служби якої довше. Для заміни будуть потрібні клей для гуми і ножиці. Встановлювати новий ущільнювач обов'язково треба на попередньо очищене місце, щоб він надійно фіксувався.

Коли необхідно відрегулювати фурнітуру?

   Платна або безоплатна профілактика пластикових вікон передбачає обслуговування рухомих механізмів і елементів. Для очищення фурнітури використовується потужний пилосос, який має зручну вузьку насадку, пензлик і/або вологу серветку. Якщо очищення фурнітури від забруднень потрібно завжди, то регулювання може бути необхідне в ряді таких випадків:

 • труднощі при відкритті та закритті стулок;
 • порушена герметичність виробу;
 • провисання віконних стулок;
 • заклинювання і інші несправності з ручкою;
 • заміна зіпсованих або зламаних елементів конструкції.

   Залежно від складності і типу проблеми, може знадобитися визначити фрамуги в вертикальному або горизонтальному положенні за допомогою шестигранника. Також профілактика може включати регулювання щільності притиску віконної стулки до рами. При проведенні регулювальних робіт важливо після кожної операції виконувати перевірку і повертати ключ на половину обороту, потім в потрібному напрямку ключ провертати на необхідну величину.

   Для регулювання потрібні певні знання і навички, оскільки в іншому випадку можна порушити цілісність конструкції. Тоді будуть потрібні заміна окремих елементів або покупка повністю нових вікон. 

Кому довірити профілактичні роботи для вікон із ПВХ?

   Можна виконувати профілактику пластикових вікон своїми руками, але потрібно бути впевненим у власних навичках і знаннях, щоб не зіпсувати роботу рухомих елементів і зовнішній вигляд віконної конструкції. З очищенням фурнітури від бруду і пилу зможе впоратися кожен, а ось більш складні роботи краще довірити професіоналам.

   Вартість послуг компанії «Лінія Вікон» найнижча по всьому Києву і Київській області. Для зручності клієнтів є можливість замовити комплексну профілактику, при якій змащуються всі рухомі механізми і елементи при необхідності, регулюється фурнітура та замінюються ущільнювачі, щоб користувач і далі міг комфортно використовувати вікна.

  «Лінія Вікон» надає не тільки послуги з ремонту та профілактики віконних виробів, а також є виробником, тому всі комплектуючі — хорошої якості і завжди є в наявності за доступною ціною. При необхідності в компанії можна також замовити пластикові вікна ALMPlast, Rehau і багато інших моделей, на які поширюється послуга профілактичних робіт протягом гарантійного терміну. 


Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані