Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Продуває пластикове вікно, що робити?

22 Березня 2021 року
Переглянуто: 145

дуэ з вікна


    Пластикові вікна мають прекрасні експлуатаційні властивості. Їх рівень теплоізоляції дозволяє знизити витрати на опалення на 30% і більше, а шумоізоляції досить для того, щоб залишатися у відносній тиші навіть в квартирі з вікнами, що виходять на жвавий проспект.

   Разом з тим, виконання віконною системою основних функцій можливо, коли вона справна, доглянута і відрегульована. Це досить складна конструкція, що складається з безлічі різних вузлів. Якщо хоча б один з них дає збій, то можна зіткнутися з ситуацією, коли продуває пластикове вікно.

    Це поширена проблема, з якою стикаються багато власників нерухомості. Вона відбувається в силу різних причин, проявляється в різних зонах конструкції і відносно легко вирішується конкретними діями.

Як зрозуміти, що вікно саме продуває?

    Є один момент, на який ми відразу повинні звернути увагу. Для металопластикових вікон характерно таке явище, як «холод». Воно завжди виникає в зимовий період і пов'язане з охолодженням склопакету. Коли циркулююче по приміщенню повітря стикається з холодною скляною поверхнею, воно зісковзує вниз і до підвіконня добирається вже холодним. Якщо підставити в цей момент донизу стулки долоню, то це відчувається ніби пластикове вікно продуває знизу.

     Найцікавіше, що вікно тут залишається повністю справним і герметичним. Провокують «холод» різні фактори:

  • надмірно потужна вентиляційна система;
  • склопакет не справляється зі своєю теплоізолюючих функцією;
  • слабо функціонує, закритий підвіконням або перекриттям радіатор опалення.

    У 90% випадків виправити ситуацію допомагає заміна склопакету на більш потужний. Або ж можна з'ясувати і усунути першоджерело проблеми. Як зрозуміти, що справа саме в «холоді»? Продування тут має непостійний характер, а його інтенсивність змінюється при зміні умов в кімнаті і вуличній температурі. Якщо ж наскрізь пластикове вікно відносно стабільно і не тільки в нижній частині, значить неполадки виникли вже в самий конструкції.

Через що виникають протяги?

    Як ми вже говорили, віконна система є складною конструкцією і будь-які неполадки відразу позначаються на її працездатності. Це може бути спровоковано різними причинами, які можна умовно розділити на п'ять груп:

  • неякісне вікно. Це можливо через порушення технологій під час виробництва, поганий підгонки деталей. Результат завжди закономірний, без винятків.
  • безграмотний монтаж. Така ймовірність істотно підвищується, коли ви замовляєте послуги установників окремо, не у компанії-виробника. Деякі власники нерухомості вважають, що таким чином можна заощадити, але як правило таке рішення обертається серйозними проблемами в подальшому. Порушення віконної геометрії, неутеплені укоси, неправильна установка — це лише найтиповіші помилки.
  • дешева фурнітура. Якість фурнітури комплекту відіграє визначальну роль у повноцінній і тривалій експлуатації віконної системи. На ці елементи припадають основні навантаження кожного разу, коли ви відкриваєте, закриваєте стулку або ставите її на провітрювання.
  • слабкий притиск. Сучасні вікна мають стандартний, літній і зимовий режими. Вони між собою відрізняються ступенем притиску стулки до рами. Через це взимку може виникнути сильне продування по всьому периметру.
  • розбалансування.

     Згодом це відбувається з більшістю вікон, так як навіть найякісніші вузли та деталі зношуються з часом.
Звести перші три фактори до мінімуму дуже легко — достатньо просто замовити пластикові вікна з установкою в компанії «Лінія вікон». Ми не тільки пропонуємо надійну і довговічну продукцію, але також послуги досвідчених фахівців по монтажних роботах. Всі замовлення виконуються сумлінно з гарантією результату.

Що робити, якщо продуває пластикове вікно?

    Ми зібрали для вас практичні поради та рекомендації щодо усунення протягів незалежно від того, що б не послужило для цього причиною. Щоб розібратися з цим, спочатку потрібно локалізувати місце або зону, де йде продування.

Дує по всьому периметру

   Ймовірно проблема виникла через те, що поворотно-відкидна стулка не переведена в зимовий режим. У такому випадку вона нещільно прилягає до рами і залишається зазор для протягу. Якщо ж мова йде про продуванні в теплу пору року, то можливо зсихається віконний ущільнювач.

   Рішення тут дуже просте —досить буде змінити рівень притиску фурнітури. Режим змінюється за допомогою спеціальних ексцентриків, які розташовані збоку стулки. Вони можуть мати:

  • круглу форму з отвором під ключ-шестигранник, зірочку. На режим тут вказує спеціальна виїмка в ексцентрики або покажчик на ньому (при річному режимі вони орієнтовані на вулицю, зимовому — всередину приміщення).
  • овальну форму. В такому випадку її вертикальне положення говорить про літній режим, горизонтальне — про зимовий режим.

    Для переведення вам потрібно знайти місце розташування всіх цапф по периметру стулки і відповідний інструмент. Спочатку потрібно протерти і ретельно вичистити фурнітуру, змастити її. Після цього за допомогою інструменту змініть режим одночасно на всіх цапфах, змастіть деталі повторно і переконайтеся в тому, що вони всі виставлені правильно.

   Можна закрити стулку і перевірити, чи залишився протяг. Якщо немає, то все в порядку. Якщо ж проблема не вирішена, то краще звернутися до майстрів компанії «Лінія вікон».

Задуває з-під ущільнювача

    Ущільнювач в силу особливостей матеріалу і умов експлуатації іноді зсихається і стає нееластичним. В результаті у виникаючи нерівності проникає повітря і потрапляє всередину кімнати протягом. В якості тимчасового рішення можна спробувати виправити ситуацію попереднім способом, посиливши ступінь притиску.

   Якщо перемикання режиму не дало очікуваного результату, тоді найкращим рішенням буде звернутися в нашу компанію за послугами фахівця, який приїде і замінить всі зіпсовані ущільнювача, а також продовжить термін експлуатації ще придатних до подальшого використання.

Дує з петель

   Особливості конструкції вікна такі, що в зонах петельних механізмів зосереджена велика кількість фурнітурних кріплень, які проходять всередину профілю. І якщо зовні стулки в рамі пробиті отвори, як від кріплень для москітної сітки — потрапляюче в них повітря може проходити сквозняком крізь щілини від кріплень фурнітурних елементів.

   Тут потрібно локалізувати джерело продування, виявити отвори з відкритими щілинами і надійно запечатати за допомогою герметика. Труднощів тут зазвичай не виникає, і все легко виправити.

Протяг йде зі стику імпоста і віконної рами

   З нашого практичного досвіду — це досить рідкісне явище, так як свідчить про брак конструкції. У звичайних умовах всі елементи вікна чітко і рівномірно підганяються один до одного, не маючи просвітив, які йшли б наскрізь. А якщо протяг є, значить імпост не закріплений належним чином і є розрив в стику.

   Питання вирішується простим чином — слід визначити зовнішню щілину і всю її промазати морозостійким герметиком. Дуже важливо взяти якісний засіб, так як від цього залежить, наскільки добре і надовго опиниться закритою щілина.

Дує з укосів

   Це дуже неприємна ситуація, з якою можна зіткнутися через п'ять і більше років після установки нових віконних систем. Вона виникає в тих випадках, коли монтажний шов не був належним чином гідроізольований, і ізолююча монтажна піна з часом зруйнувалася від вологи.

   Щоб виправити проблему, потрібно буде розібрати всі укоси і пройтися по периметру вікна новим шаром монтажної піни, після чого повторно встановити укоси. Варто додати, що тут бажано по можливості замінити і зовнішній захисний шар шву і таким чином утеплити вікна.

Задуває з-під підвіконня

  Коли пластикове вікно продуває знизу — це нерідко означає, що підвіконня було встановлене з порушенням будівельних норм і здорового глузду. Коли наші майстри встановлюють підвіконня, то весь простір під ним ретельно запінюється або заповнюється стяжкою, а шов штукатуриться.

  Тут потрібно визначити щілину, через яку йде протяг і пройтися герметиком по ній. Якщо проблема залишиться, то потрібно буде цілком перевстановити підвіконня. 

Висновки

   Ми дали відповідь на питання, що робити якщо продуває пластикове вікно, при цьому охопивши дві третини і більше всіх випадків. Якщо ж вашу проблему досі не вдалося вирішити, а повітряний потік заходить з тієї чи іншої частини стулки, значить просто могла розладнатися фурнітура і потрібно її регулювання.

   Протяги неприємні, вихолоджують приміщення і можуть завдати шкоди здоров'ю. Однак ви можете уникнути всіх цих неприємностей. Для цього достатньо замовити надійні енергоефективні віконні системи, як вікна Саламандер, скористатися послугами наших монтажників, періодично викликати майстра по ремонту для обслуговування і регулювання, а також дбайливо ставитися до них.


Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані