Припливний клапан на вікно

8 Липня 2021 року
Переглянуто: 574

приточний клапан на вікна


  Пластикові вікна цінуються за їх тепло- і звукоізоляційні властивості. Вони допомагають економити на опаленні, захищають від вуличного шуму, мають привабливий дизайн. Це досягається за рахунок герметичності конструкції. Але при цьому знижується
приплив свіжого повітря.

  Недолік повітрообміну — серйозна проблема, адже це досить швидко позначається на здоров'ї мешканців, від простого погіршення самопочуття до загострення хронічних хвороб. І це не єдине, на чому позначається такий оригінальний конструкторський недолік.

Коли використовувати припливний клапан для вікна?

  Нестача вентиляції в цілому погіршує мікроклімат в приміщеннях. Крім шкоди для здоров'я, можна відзначити те, що підвищується вологість, починає активно розмножуватися грибок і пліснява на поверхнях, підвищується концентрація шкідливих речовин. Тільки ось відкривати стулки і кватирки для провітрювання не вихід, адже тоді переваги герметичності пластикових вікон втрачаються цілком і повністю.

  Є різні способи повернути повітрообмін в належному обсязі. Найпростіший і найрезультативніший спосіб —припливний повітряний клапан на вікно. Це пристрій, який вставляється зверху в стулку і призначений, щоб впускати обсяги повітря всередину приміщення.

  Поставивши клапан на вікно, ви отримуєте такі переваги:

  • зберігаєте обсяг світлопропускання через скління;        
  • уникните протягів, які неминучі зі звичайним провітрюванням;        
  • забезпечите себе свіжим повітрям в достатньому обсязі;        
  • не будете втрачати дорогоцінне тепло і збережите належну звукоізоляцію;        
  • зможете регулювати, в якому обсязі буде відбуватися повітрообмін.        

   Вигоди від установки такого пристрою більш ніж очевидні. Однак, перш ніж замовляти варто дізнатися про його устрій і різновиди.

Конструкція і принцип роботи

  Використовувати всі переваги, які дає припливний клапан на вікно, вийде виключно знаючи, як він функціонує. Принцип його функціонування базується на втягуванні повітряних мас з вулиці за рахунок того, що тиск по обидва боки віконної конструкції відрізняється.

  Повітря з вулиці втягується всередину приміщення замінює повітря, яке там знаходиться. А вже замінюване повітря виводиться через стандартну домову витяжку. Таким чином відбувається постійний повітрообмін.

  Так як клапани функціонують завдяки різниці тисків, природне оновлення повітря відбувається тільки, коли температура нижче позначки в + 5 ° С. Тобто, протягом приблизно півроку потрібно підключати пристрій примусового виведення повітря.

Припливний повітряний клапан на вікно конструктивно складається з таких вузлів:

  1. Зовнішній блок — повітрозабірник. Він таким чином, щоб максимально обмежити потрапляння всередину чого-небудь, крім повітря. Вузол монтується таким чином, щоб бути закритим козирком, що захищає від опадів.     
  2. Середній блок — телескопічний канал. Він транспортує повітряний обсяг крізь віконну раму.     
  3. Внутрішній блок — складний багатофункціональний вузол. Він обладнаний випускний форсункою, очисним фільтром, механізмом регуляції інтенсивності повітрообміну.     

  Є моделі простіше і складніше, ми розглянемо основні різновиди в наступному пункті. А ось об'єднують їх умови, які необхідні для нормальної роботи:

  • робоча, обслуговуюча вентиляція в помешканні;        
  • повітря зовні прогріте не більше ніж до +5°С;        
  • повітряні маси циркулюють між приміщеннями. Для цього потрібно простежити, щоб між кімнатами були щілини достатнього розміру (в середньому 20 мм).        

  Важливо доповнити, що в інтернеті нерідко зустрічаються нарікання на роботу таких клапанів. Однак майже всі вони пов'язані з неякісними виробами або помилками установки. Коли все зроблено правильно, труднощів і ускладнень в 95% випадків не виникає.

  Варто тільки пам'ятати про те, що відповідь на питання, як встановити припливний клапан на вікно, стосується не тільки власне процедури покупки і установки, але також перевірки та обслуговування витяжної вентиляції.

Як вибрати клапан для вікон?

  Вибрати відповідний пристрій буває непросто через велику різноманітність моделей. Вони розрізняються за багатьма критеріями, що грає ту чи іншу роль. Залежно від матеріалу виконання виділяються моделі з ПВХ, дерева, металу. Найкраще, коли матеріал клапана ідентичний тому, що використовувався при виробництві віконного профілю.

Виходячи зі способу управління можна взяти припливний клапан на вікно:

  • ручний — дешевший, але менш комфортний в повсякденному використанні. Управління проводиться за допомогою мотузки. Доведеться самостійно регулювати надходження повітря з вулиці, щоб зберігати благоприємний мікроклімат у кімнаті. А він залежить, в тому числі, від кількості в ньому людей.        
  • автоматичний — дорожчий, але при цьому набагато практичніший. В основі регуляторного механізму використовується датчик, що реагує на вологість в приміщенні. Для корекції цього показника він регулює обсяг вхідного повітря, корегуючи розмір повітряного шлюзу.        

Проте найсильніше припливні клапани розрізняються за способом забору повітря за вікном. Виділяють:

  1. Фальцеві клапани. Конструктивно нескладні і економні. Дуже добре підходять для пластикових вікон. Щоб поставити їх, не потрібно знімати вікна. Зверху над рухомою стулкою стандартний ущільнювач змінюється на спеціальний більш тонкий, а у звільнений простір монтується клапан. Цей тип пристроїв не показує звукоізолюючі властивості конструкції, але має середню продуктивність.     
  2. Щілинні клапани. Вони монтуються в горизонтальні імпости або верхній брусок стулки. Зовні монтується впускний блок, який захищає канал від потрапляння опадів і комах, зсередини — регулюючий блок. Такі клапани характеризуються великою пропускною здатністю і без демонтажу віконного блоку.     
  3. Накладні клапани. Найпродуктивніші. Можуть забезпечити достатній приплив свіжого повітря в будь-яких умовах. Однак ці пристрої монтуються не в саме вікно, а над ним. Через це рішення про їх встановлення потрібно приймати ще на етапі покупки вікон. До того ж знижується площа скління.     

  Є й інші види пристроїв. Наприклад, сьогодні популярність набирають припливні клапани-ручки. Вони ставляться замість стандартних. У такого рішення є ряд очевидних переваг:

  • візуально непомітні;        
  • ефективно виводять надлишок вологи;        
  • не промерзають завдяки прямотечній конструкції;        
  • не пропускають пил з огляду на вбудований фільтр.        

  Таким чином, вибір досить великий. Вам потрібно лише визначитися з тим, яка саме модель вам потрібна, купити і встановити її.

Як встановити припливний клапан на вікно?

   Слід почати з того, що вкрай важлива грамотна установка пристрою з дотриманням норм, вимог. Помилки при установці вже загрожують тим, що всі переваги пластикових вікон просто зійдуть нанівець. Це порушення звукоізоляції, порушення теплозахисту, потрапляння пилу всередину приміщення.

   Виходячи з цього, ми не рекомендуємо займатися установкою самостійно. Для замовлення цієї послуги краще звернутися до професіоналів. Тим більше, коли ви хочете встановити накладний клапан. Він вимагає ретельного проведення замірів віконного отвору, обчислення розмірів віконної конструкції і обліку маси інших нюансів. Якщо ми говоримо про будь-які інші клапани, то недбалість призведе до появи щілин, протягів з неминучим поганим результатом.

   Замовивши установку припливного клапана в компанії «Лінія вікон», ви отримаєте гарантовано якісний результат. Наші менеджери допоможуть вам розібратися у всіх нюансах і підібрати модель, яка буде оптимальною по співвідношенню витрат/результату.

  У домовлений час майстер приїде і акуратно проведе установку. По закінченню робіт ви навіть не помітите, що щось змінилося. Проте в вашому домі завжди буде досить свіжого повітря, щоб ви могли жити повноцінним життям в теплому, тихому й затишному житлі. Також при необхідності ми проведемо якісний ремонт вікон, повернувши їм початкову функціональність.





Корисні статті та відео



Переваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2190

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2048

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі





Перейти до списку всіх статей





У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RUUA