Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Правильна установка металопластикових вікон

13 Серпня 2020 року
Переглянуто: 590

  Дотримання правил монтажу та відсутність помилок в його процесі – одна з ключових складових загальної високої якості віконної конструкції, її тепло- і звукоізоляції, надійності і довговічності. Власне тому правильна установка металопластикових вікон є основою основ. Без неї найдорожча комплектація (в тому числі вікна Рехау) може програвати за експлуатаційними властивостями бюджетному аналогу.

  Монтаж вікна стоїть делегувати професіоналам. Самостійна установка не рекомендується, адже будь-яка похибка, не кажучи вже про серйозні помилки, чревата сумними наслідками. Компанія «Лінія вікон», як виробник віконних конструкцій з ПВХ, рекомендує завжди вибирати замовлення з монтажем. У нас найвигідніші ціни в Києві, а досвідчені майстри гарантують, що технологія установки пластикових вікон буде дотримана, що захистить вас від ризику помилок і похибок.

До чого призводять помилки віконного монтажу?

  Самостійна установка віконних конструкцій і/або звернення в сумнівні віконні компанії, що заманюють підозріло низькими розцінками, підвищує ризики порушення стандартів і правил монтажу. Якщо відповідні роботи виконані халатно, то незабаром можуть виникнути такі проблеми:

 • деформація пластикової рами;
 • появі цвілі та інших грибків на схилах і самих вікнах;
 • порушення герметичності шва, починаючи від протягів і закінчуючи потраплянням вологи і бруду з вулиці;
 • виникнення щілин між конструктивними елементами вікна, припустимо, між рамою і імпостом.

  А ось правильна установка вікон дозволить уникнути подібних проблем. Нехай ви і збираєтеся довірити роботу професіоналам, потрібно мати чітке уявлення про те, як виконується монтаж, якою має бути послідовність робіт. Це необхідно для контролю і оцінки якості монтажу при прийомі віконної конструкції у майстрів.

Але навіть самий уважний замовник, на жаль, не зможе помітити типові серйозні помилки монтажу, в тому числі:

 • вікно неправильно виставлено в отворі (не по рівню);
 • не дотримано рекомендації по числу кріплень рами в прорізі;
 • невірно виконана герметизація монтажного шву і т.д.

  Установка вікон ПВХ з будь-якої їх перерахованих помилок через деякий час (1-2 роки) виллється в серйозні несправності, включаючи затирання стулок за раму, продування, промерзання, розгерметизацію склопакета, прискорений знос і поломка фурнітури, порушення геометрії віконної конструкції і т.д.

Щоб такого не сталося, варто довіряти і виготовлення, і установку вікна в Києві перевіреним віконникам.


 Основа успішних монтажних робіт – точні виміри?

  Правильна установка металопластикових вікон неможлива без попередніх вимірів на об'єкті замовника. Замірник не тільки знімає всі розмірні параметри конкретного віконного отвору, з огляду на будь-які нерівності і інші дефекти, а й допомагає підібрати оптимальні комплектуючі, відштовхуючись від ваших потреб і наявних об'єктивних факторів (гучність, поверх, сонячна сторона чи ні, вітрове навантаження, матеріали оздоблення стін і т.д.).

  Зроблені заміри є як відправною точкою для виготовлення пластикового вікна, так і запорукою правильної установки із забезпеченням рекомендованого монтажного шву та інших важливих аспектів.

Правильна установка вікон

Безпосередній монтаж включає такі обов'язкові етапи:

 1. Виставлення і вирівнювання віконної рами в прорізі.
 2. Кріплення коробу.
 3. Монтаж відливу.
 4. Установка глухих склопакетів і навішування стулок.
 5. Герметизація і захист монтажного шву.
 6. Установка підвіконня.
 7. Перевірка фурнітури і її регулювання, якщо потрібно.

  Щоб монтажникам ніщо не заважало, рекомендується виконати нескладну підготовку, спрямовану на забезпечення вільного доступу до отвору і створення простору перед ним. Так, до приїзду монтажної бригади потрібно зробити наступне:

 • зняти штори;
 • прибрати квіти та інші предмети з підвіконня;
 • по можливості відсунути меблі та інші предмети інтер'єру на видалення не менше 1.5 метри від отвору;
 • прибрати килимові покриття, накрити меблі і техніку в кімнаті захисною плівкою;
 • також можна приготувати мішки для сміття, якщо поруч з вікном немає розеток, підвести електроживлення через подовжувач.


Найчастіше передує установці нового вікна демонтаж старої віконної конструкції. Ця процедура включає наступні етапи:

 • знімаються стулки;
 • видаляються віконні лиштви;
 • збиваються укоси (якщо цього вимагає демонтаж);
 • витягується стара рама (якщо планується її подальше використання, наприклад, на дачі, то обов'язково повідомте про це майстрам. В такому випадку вони не будуть розпилювати її, виконають демонтаж максимально акуратно);
 • знімається відлив і підвіконня;
 • після демонтажу здійснюється зачистка віконного отвору від будівельного сміття, пилу та інших забруднень.


Далі починається правильна установка металопластикових вікон.

Вирівнювання короба за рівнем

  Щоб навантаження на пластикове вікно розподілялися рівномірно, необхідно не просто встановити раму в отворі, а вирівняти її у вертикальній і горизонтальній площині, використовуючи будівельний рівень.

Наші майстри для виставлення короба використовують пластикові монтажні клини. За допомогою відомості і розведення цих парних елементів досягається висока точність вирівнювання. А наявні на клинах зубчики виключають прослизання і мимовільне зміна положення короба.

Фіксація вікна в отворі 

  Коли рама вирівняна, її потрібно закріпити в отворі. Зазвичай для цих цілей використовуються анкерні пластини, що забезпечують міцну і надійну фіксацію.

  Правильна установка металопластикових вікон передбачає чітке дотриманнярекомендацій щодо кроку анкерних пластин. Відстань між ними не повинна бути більше 70 см. Плюс допустима віддаленість кріплень від кутів рами і вертикальних імпостів становить 15 см, тобто тут потрібні додаткові точки фіксації.

Фіксація відливу

  Наступний етап монтажу – фіксація відливу, який захищає конструкцію від скупчення вологи і ризиків промерзання в зимовий час. Він кріпиться на саморізи до профільної системи з зовнішньої сторони вікна.

Відразу після фіксації відливу навішують стулки, а в глухі секції віконної рами ставлять склопакети.

Запінення і захист монтажного шву

  Однією з ключових робіт є ущільнення місця примикання пластикової рами до стіни отвору. Це саме місце називається монтажним швом. Його необхідно заповнити теплоізоляційним матеріалом, який виключає появу містків холоду. Традиційно для цих цілей використовується монтажна піна. Запінення вважається традиційним етапом монтажу. Найчастіше одна лише піна і використовується для заповнення монтажного шву, хоча сучасні норми пред'являють підвищені вимоги до цього етапу робіт.

  Так, правильна установка металопластикових вікон передбачає і додаткову герметизацію місця примикання рами до отвору. Пов'язано це з тим, що піна через вплив вологи, стрибків температур і ультрафіолету ззовні, а також пара всередині квартири з часом втрачає свої ізоляційні властивості. Через це монтажний шов, який додатково не захищений, з часом стане «вузьким місцем».

  Щоб цього не сталося, потрібно захистити пінний шов як з вулиці, так і всередині. Зовні застосовуються або ПСУЛ-стрічки, або спеціальні акрилові герметики. Альтернативою їм може стати обробка зовнішніх укосів з попередніми утепленням. Всередині, тобто з боку житла, рекомендується використовувати пароізоляційну стрічку або ж герметики на основі акрилу. І тільки після цього можна здійснювати обробку внутрішніх укосів.

Установка підвіконня і регулювання фурнітури

  Коли монтажний шов належним чином герметизований, наші фахівці приступають до монтажу підвіконної дошки. Фіксуватися підвіконня в отворі може на монтажну піну, цементний розчин або інші кріплення, в тому числі спеціальні консолі або утримують скоби.

  Важливо, щоб підвіконна дошка не перекривала радіатор опалення, інакше взимку доступ теплого повітря до охолодженого скла буде утруднений, що підвищує ризик запотівання скла. Якщо все ж таки обране сильно виступаюче підвіконня, то в ньому потрібно зробити спеціальні вентиляційні отвори.

Завершує монтаж перевірка роботи фурнітури, її налаштування, якщо помічені будь-які огріхи. Після цього замовник приймає роботу у майстрів.


 
Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1396

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані