Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Чому замерзають пластикові вікна?

23 Лютого 2021 року
Переглянуто: 261

почему замерзают окна

    Ситуації, при якій скло, віконні рами та укоси покриваються інеєм або повністю промерзають, сьогодні зустрічаються досить рідко. Трохи частіше розбиратися, чому замерзають вікна, доводиться власникам старих дерев'яних конструкцій. У них вистачає не тільки дрібних пір, але і помітних тріщин і щілин. Всі вони — джерело втрат тепла, які в лютий мороз часом стають причиною обмерзання.

   Але не застраховані від подібної проблеми і власники ПВХ-вікон. Як правило, таке неприємне явище спостерігається тільки в одній з кімнат, а в інших — все нормально. Про те, чому замерзають пластикові вікна, ми поговоримо докладніше. А крім виявлення першопричин ми також розповімо, як запобігти цій неприємності і що робити, якщо подібне вже сталося.

Замерзле вікно: основні причини

    Є кілька пояснень, чому замерзають пластикові вікна. Умовно можливі причини можна розділити на 3 групи:

1. Обумовлені безпосередньо віконною конструкцією. Сюди входить наступне:

 • брак, тобто дефект в самому вікні (профілі, склопакеті, фурнітурі). Щоб захистити себе від подібного ризику, варто звертатися в нашу перевірену компанію — завод виробник вікон;
 • неправильно підібрана комплектація з точки зору вимог теплоізоляції. Найчастіше мова йде про однокамерний склопакет, який не забезпечує еталонних показників захисту від тепловтрат.

2. Пов'язані з монтажем або іншими обов'язковими роботами:

 • неякісна установка металопластикового вікна, в тому числі огріхи при вирівнюванні рами або герметизації монтажного шву і т.д. В результаті у віконному отворі утворюються щілини і порожнини, які викликають продування і/або підвищують ризик появи конденсату, а той в морозну погоду може перетворюватися в полій;
 • серйозні помилки в процесі виконання попередніх вимірів. Через це замість нормального зазору в 2-5 мм є збільшений, більш чутливий до температурних коливань і інших впливів;
 • недостатній захист монтажної піни. Сьогодні монтажний шов рекомендується не тільки запінювати, а й додатково захищати від атмосферних впливів і парів, що проникають з боку приміщення. Для цих цілей використовуються спеціальні розширюються і паронепроникні стрічки;
 • неякісна обробка укосів. Нерідко замерзле вікно — це результат неправильної ізоляції укосних стін або ж повна відсутність обробки зовнішніх укосів. Через це знижується загальна герметичність отвору і підвищується ризик промерзань.

3. Фактори мікроклімату або інші специфічні особливості конкретного приміщення:

 • підвищений рівень вологості в приміщенні. Викликано це може бути роботою зволожувача повітря, великою кількістю кімнатних рослин на підвіконні, частими праннями і банними процедурами, сушінням білизни біля вікон. Спочатку вологість викликає появу конденсату, а потім може відбуватися і обмерзання;
 • порушення нормальної циркуляції повітря в районі віконного отвору. Іноді, відповідь на питання, чому замерзають вікна, дивує, адже корінь зла — підвіконня або штори. Так, занадто широка підвіконна дошка перекриває радіатор опалення, в результаті тепло від нього не піднімається до скла, а ті охолоджуються сильніше, ніж допустимо. Аналогічно перешкодою для нормальної циркуляції повітря можуть бути занадто щільні штори;
 • конструктивні особливості віконного отвору. При великій товщині стін (під 50 см і більше) і малої монтажній глибині профілю,  скло виявляється сильно віддаленим від радіаторів опалення. У такій ситуації ризик «запотівання» і утворення криги також вище;
 • недостатнє утеплення будинку в цілому. Втрати тепла безпосередньо можуть бути не пов'язані з вікнами. Досить холодними є торцеві стіни панельних будинків. А на неопалюваних прибудовах за замовчуванням дефіцит джерел тепла. Тому засіб від замерзання вікон на балконі — комплексний: якісно утеплення поверхонь і установка теплих підлог, електричних обігрівачів і т.д.
 • Іноді замерзле вікно — наслідок одного єдиного чинника, на зразок помилки при установці або наявності виробничого браку. Але на практиці трапляються і різні комбінації дрібних дефектів. Так, обмерзання з'являється при роботі зволожувача і неідеальному закладенні укосів або ж через широкого підвіконня в тандемі з не найкращою з точки зору енергоефективності комплектації вікна.

Як запобігти промерзанню?

   Профілактика — найкращий спосіб протидії можливим проблемам в експлуатації віконних конструкцій. До базових рекомендацій від замерзання відноситься наступне:

 1. Спочатку при вирішенні питання скління звертайтеся в перевірену компанію «Лінія вікон». Ми пропонуємо тільки якісні металопластикові вікна на базі кращих європейських і українських профільних систем. Це виключає ризик браку. До того ж у нас великий досвід роботи, а значить виміри і монтаж будуть виконані професійно і грамотно. Тому ще один фактор промерзання усувається.

 2. Вибирайте відповідну комплектацію. Нормою для житлових опалювальних приміщень будуть вікна в Києві, у яких є двокамерний склопакет і профіль з монтажною глибиною не менше 70 мм. В ідеалі також потрібно доповнити комплектацію одним або двома енергозберігаючими шарами скла, можна заповнити камери інертним газом.

 3. Не забувайте про якісну обробку укосів. І якщо внутрішні не залишають без уваги, адже від них залежить зовнішній вигляд інтер'єру, то з зовнішніми бувають складнощі. Оптимальний варіант їх утеплення — закриття стику між рамою і стіною пінопластом з подальшою штукатуркою і фарбуванням.

 4. Оцініть стан герметичності віконного отвору. Продування можуть бути в районі укосів, в місцях прилягання стулок до рами, в підвіконній зоні. Для усунення потрібна додаткова герметизація з додаванням тепло-, волого-і пароізоляційних шарів або ж регулювання фурнітури (якщо справа в притиску).

 5. Забезпечте нормальну циркуляцію повітря в районі віконного отвору. У широкому підвіконні можна зробити спеціальні вентиляційні отвори, щоб не міняти його на новий. Щільні фіранки, як мінімум, на зимовий, не дуже сонячний час, можна замінити на полегшені аналоги. В результаті при гарній роботі централізованого опалення в районі скла температура повітря точно не опуститься занадто низько, і обмерзання не трапиться.

 6. Підтримуйте сприятливий мікроклімат з оптимальною вологістю не вище 60%, виконуйте періодичні провітрювання взимку. Це дозволить уникнути проблеми «запотівання», а якщо не буде конденсату, то і полій не з'явиться.

Невеликий профілактичний ефект можуть дати і засоби для миття скла, які перешкоджають обмерзанню.

Якщо вікно все ж замерзло: що робити?

  При виявленні обмерзання різних елементів віконної конструкції не рекомендується відкривати стулки. Велике скупчення льоду підвищує навантаження на фурнітуру, є ймовірність, що після відкривання закрити секцію нормально не вийде. У такій ситуації без допомоги фахівців точно не обійтися.

   Щоб усунути іній і лід на склі, схилах і профілі, вкрай важливо зрозуміти, чому замерзають пластикові вікна і виявити причини, характерні для конкретно вашого випадку. Швидко розібратися з цим зможуть наші майстри, які займаються обслуговуванням і ремонтом віконних конструкцій.

А ось самостійно шукати першопричини зазвичай доводиться методом виключення різних факторів. Якщо вдасться встановити «винуватця», то можна вживати необхідних заходів:

 • при бракованому профілі і/або серйозних помилках при монтажі потрібні радикальні дії, а саме заміна засклення;
 • якщо встановлений однокамерний склопакет, то доцільно замінити його на більш відповідний для житлових приміщень — двокамерний. Така модернізація зручна хоча б тим, що витрати менше, ніж на нове вікно, і процес монтажу не передбачає брудних робіт;
 • при проблемних схилах або недостатній герметизації монтажного шву потрібен косметичний ремонт. Конкретні заходи залежать від стану монтажної піни, типу наявних укосів і їх утепленні. Нерідко досить додаткового запінення, додавання ізоляційних шарів і т.д .;
 • якщо в приміщенні підвищена вологість і/або є труднощі з правильною циркуляцією повітря, то як мінімум треба подбати про провітрювання. Робити його варто 3-4 рази в день по 10-20 хвилин. Не завадить також установка потужнішої кухонної витяжки (якщо промерзання сталося на кухні), вибір сучасної системи примусової вентиляції.
Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1471

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1400

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані