Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Планування квартири

10 Жовтня 2019 року
Переглянуто: 708


Типові багатоквартирні будинки з однаковим плануванням квартири активно відходять в минуле. Сучасні технології будівництва дозволяють створювати величезну кількість різних планувальних рішень.

Планировка квартиры

Будівельні компанії пропонують величезний вибір варіантів, серед яких зустрічаються як вдалі, так і украй спірні варіанти планування.

Таким чином, новачкові часто складно розібратися у великій кількості нюансів і зробити правильний вибір при купівлі нової квартири. У нашій статті ми детально зупинимося на головних чинниках, звернувши увагу на які, ви зможете вибрати житло з оптимальним для себе плануванням.

На сьогодні на ринку існують два основні типи багатоквартирних будинків :

 • типове будівництво (один і той же проект будинків).
 • індивідуальні проекти.

Велика кількість типового будівництва на ринку існує у вигляді панельних будинків, а також "хрущовок". У свою чергу, багатоквартирні будинки індивідуальних проектів виготовляють з цеглини або монолітних каркасів.

При цьому змінювати планування панельних будинків згідно з українським законодавством заборонено. Обмеження з боку закону введене у зв'язку з існуванням стін, що несуть, порушення цілісності яких може привести до обвалення усієї будівлі.

Основні принципи грамотного планування

Деякі варіанти зміни планування в панельних будинках все ж існують, проте є декілька видів обмежень. У таких будинках без дозволу можна:

 • Змінювати матеріали балконів і лоджій

 • Замінювати столярні елементи фасаду

 • Встановлювати антени і кондиціонери.

Усередині квартири ви зможете:

 • Провести косметичний ремонт, 

 • Змінити облаштування дверей зі збереженням колишніх габаритів приміщення,

 • Змінити облаштування вбудованих шаф і розібрати антресолі, 

 • Дозволяється здійснювати заміну інженерного устаткування на аналогічне, 

 • Дозволяється міняти розміщення електроплит і газових приладів, 

 • Здійснювати перестановку сантехніки в туалетах, ваннах і кухнях.

При цьому спеціального дозволу вимагають:

 • Роботи, які зачіпають архітектурний вигляд фасаду. 

 • Роботи, які зачіпають несні стіни конструкції. 

 • Роботи, які пов'язані з газом.

Монолітно-каркасні будинки розподіляють основне навантаження на залізобетонний каркас, тобто несуть в таких будівлях є лише колони. При цьому розставляння стін обумовлене лише санітарними, будівельними і пожежними нормами.

На ринку існує велика кількість будинків, в яких будівельні компанії роблять квартири без внутрішніх перегородок. Таким чином, ви зможете самостійно спланувати внутрішній простір квартири.

Мешканці можуть задовольнити будь-які бажання або дизайнерські підходи, влаштувавши квартиру згідно зі своїми принципами і стандартами комфортного життя.

Дома, що дозволяють вільне планування приміщень

Дома з можливістю вільно планувати внутрішні приміщення зазвичай містять види стін, що лише несуть. Внутрішні стіни зводяться власниками за власним бажанням.

При цьому українські будівельні норми накладають лише декілька обмежень на їх споруду:

 • Заборонено порушення і зміни окремих елементів будинку, таких як вентиляційний блок і сміттєпровід. 

 • Будівельні норми забороняють руйнувати види стін, що несуть. 

 • Коли хазяїн квартири хоче поміняти розташування стін, що несуть, він зобов'язаний замовити попередній вид експертизи і провести узгодження змін в державній установі. 

 • Будівельні нормативи забороняють облаштовувати лоджії і тераси на поверхах, починаючи з другого і вище. 

 • Не можна переносити радіатори опалювання на лоджії і балкони. 

 • Заборонено перебудовувати горища і технічні поверхи. 

 • Заборонено порушувати міцність стін, що несуть, а також збільшувати навантаження на стіни, що несуть, і перегородки. З

 • акон забороняє утрудняти доступ до інженерних комунікацій і об'єднувати кухню з житловими кімнатами.

Схема квартири

Питання підбору правильного планування для нового житла украй важливе, оскільки він безпосередньо впливає на комфорт і затишок вашого життя в новій квартирі.

Правильному плануванню і зручності слід присвятити значну увагу. Частину покупців під час вибору квартири не надають належної уваги питанню планування, припускаючи, що під час ремонту у них з'явиться шанс змінити облаштування свого житла.

Проте згодом зробити повне перепланування вже неможливо, тому добитися необхідного результату стає набагато складніше.

У разі проведення перепланування ви можете замовити ремонт вікон. Фахівці компанії "Лінія вікон" розроблять для вас проект і зможуть виконати усі роботи під ключ.

Адже красиві вікна в квартирі є одним з найважливіших атрибутів.


Ціни на вікна ви зможете упізнати на сайті компанії, який регулярно оновлюється нашими менеджерами.

При цьому існує декілька основних правил розумного планування, наслідуючи які ви зможете грамотно облаштувати свою нову квартиру. Нижче ми дамо вам декілька головних порад, які дуже згодяться вам в процесі планування :

 • Дуже важливо підтримувати контроль над розділенням простору на функціональні зони. Умовно вашу квартиру треба розділити на громадську і особисту зони.

 •  Громадською є та частина квартири, де ви проводитимете час впродовж дня, а також приймати у своїй квартирі гостей. 

 • Особиста частина включає спальню і ванну кімнату. У ці приміщення вхід стороннім буде обмежений.

 • Одним з головних параметрів при виборі і плануванні квартири є площа. Украй важливо точно оцінити розміри площі, яка реально потрібна вам і кожному з членів вашої сім'ї. За відсутності реальної необхідності вам не треба вести пошуки величезної квартири. У великому числі випадків вам треба знайти таку, де ви і члени вашої сім'ї почуватиму себе комфортно і затишно.

 • Необхідно використати площу своєї квартири з максимальною ефективністю. Це має на увазі позбавлення від порожніх і даремних просторів квартири з розподілом кожної частини кімнати на функціональні зони. Наприклад, у вітальні можна влаштувати як робочу територію, так і зону відпочинку.

 • Під час планування житла необхідно дотримуватися принципу пропорціональності приміщень. Необхідно уникати появи довгастих кімнат, розподіляючи простір між короткими і зручними для зв'язку один з одним кімнатами. Також дуже важливо звертати увагу на пропорції висоти і загальної площі квартири : у великих кімнатах з низькими стелями з'являється відчуття "тиску згори".

 • Дуже важливо уникати створення наскрізних кімнат. Необхідно досягти планування, при якому кожна окрема кімната матиме окремий вхід з передпокою або вітальні.

 • Вхідні двері спальні зазвичай розміщують поблизу зовнішніх стін. Цього правила строго дотримуються, оскільки такий варіант дає можливість розміщення ліжка і столу у безпосередній близькості до вікна. Це створює кращу освітленість на робочій поверхні.

 • Кожен з дверних отворів повинен мати достатній розмір і зручне розташування, щоб в кімнати квартири можна було внести столи і великі меблі.

 • Правильність освітлення. При виборі квартири необхідно враховувати орієнтацію житла відносно чотирьох сторін світу. Любителі добре освітлених квартир повинні звертати увагу на житлі, яке розташоване з двох сторін будівлі з виходом вікон на схід і захід. Багато людей вважають за краще прокидатися і бачити в спальні уранішнє сонце. Інші намагаються вибрати сторону, уникаючи яскравого сонця в квартирі вже з самого ранку.

 • Необхідно дотримуватися принципу "йти на красиве" і "контроль ситуації". Згідно з першим принципом, при відкритті дверей в приміщення ви повинні побачити щось приємне для очей. Навпроти вхідних дверей у ванни частенько встановлюють дзеркала або декоративні шафи. Побачити їх набагато приємніше, ніж кути ванни або пральну машину. Аналогічно поступають в туалетах, де навпроти дверей можна повісити дзеркало, а не встановлений унітаз. Принцип контролю ситуації має на увазі планування, при якому, знаходячись усередині приміщення, можна контролювати точки входу в нього. У робочих кабінетах столи встановлюють так, щоб бачити вхідний отвір. Таким чином, працююча за столом людина може спокійно працювати, а не озиратися кожного разу на вхідні двері.

При цьому основними правилами планування простору квартири є простота і логічність. Вам має бути комфортне і зручно знаходитися: якщо ця умова виконана, жити в квартирі буде вільне, легке і приємне.

Окремо відмітимо, що плануванню квартири необхідно приділити достатню кількість часу, щоб вже на попередньому етапі провести аналіз варіантів і вибрати з них оптимальний.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1396

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані