Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Скління квартири – зимовий сад

20 Жовтня 2020 року
Переглянуто: 208

   


   Зимовий сад традиційно вважався ознакою розкоші, яку могли собі дозволити лише одиниці. Спочатку своєрідні домашні оранжереї були частиною приватного житлового будівництва в країнах Західної Європи і США, тобто доповнювали котеджі і особняки. Також їх можна було зустріти на дахах або верхніх поверхах пентхаусів. У такому вигляді вони з'явилися і у нас. Але, зараз цілком реально зробити зимовий сад в квартирі, припустимо, на лоджії. А це вже цілком доступне задоволення майже для кожного.

   Розвиток сучасних технологій додає можливостей для впровадження природного ландшафту і найрізноманітнішої флори (рослин, дерев і квітів) в домашні інтер'єри. Знижуються не тільки ціни, а й терміни, загальна трудомісткість і обсяги будівельних робіт, що дозволяють отримати зимові сади – скління по суті може бути таким же швидким і недорогим, як балкон під ключ.

   Головне довірити цю роботу професіоналам. Так, якщо ви виберете послуги компанії «Лінія вікон», яка виробляє металопластикові вікна в Києві, то отримаєте низькі ціни і гарантії якості. Наші фахівці мають солідний досвід реалізації різних проектів скління зимових садів в Києві, врахують всі нюанси, що дозволить створити куточок живої зеленої природи як на просторій терасі, так і на обмеженому просторі малогабаритної квартири.

Зимовий сад: що це і які види виділяють?

Фактично це спеціальне функціональне приміщення, яке служить для розміщення різних рослин (як звичайних кімнатних, так і екзотичних). Для флори тут необхідно створити оптимальні умови, а саме:

 • максимум природного освітлення і при необхідності додаткове штучне;

 • оптимальні температурні параметри, що особливо важливо для теплолюбивої зелені;

 • зручні умови для догляду, в тому числі поливу, пересадки і т.д.

У найбільшій мірі відповідають всім цим вимогам сучасні скляні споруди, тому коли мова йде про зимові сади, засклення виходить на перший план. За рахунок світлопрозорих конструкцій можна отримати максимум світлопропускання, необхідний рівень теплоізоляції, а також нормальний повітрообмін. Для таких цілей можуть застосовуватися різні віконні системи: металопластикові, алюмінієві або навіть дерев'яні (використовуються найрідше).

Якщо ви хочете зимовий сад в Києві, то в першу чергу слід визначитися з його різновидом. Виділяють такі його види:

 1. Верандні. Це холодні (неопалювані) приміщення, які озеленюють не вимогливими рослинами. Як правило, зелені тут не дуже багато. Тут також облаштовується зона відпочинку для сезонного часу. Створюються сади верандного типу на території приватних будинків.

 2. Буферні. Це частина житлового приміщення, виділена під розміщення домашніх рослин та іншої флори. Характерний приклад буферного рішення – зимовий сад на балконі. У реалізації такої проект, як правило, є найдоступнішим і швидким. Підходить для звичайних квартир.

 3. Об'єкт житлового типу. Це тепле (опалюване) приміщення з частковим озелененням і можливістю максимальної інтеграції зелених насаджень в інтер'єр. Типовий приклад такого рішення – прибудова скляного споруди до котеджу (до вітальні або іншої кімнати). Такий варіант теж підходить для приватного житлового будівництва.

 4. Повноцінна оранжерея. У подібного зимового саду є спільні риси з верандним. Але, в цьому випадку мова йде про досить велике і самостійне приміщення з мінімальним обігрівом. Рівень озеленення тут максимальний, а для проведення часу людей тут зазвичай облаштовуються лави, лавочки і т.д., але оранжерея не є житловим об'єктом .

Де використовується металопластикове засклення?

Для повноцінних оранжерей застосовуються переважно алюмінієві конструкції. Вони досить легкі, щоб створити навіть дуже велике приміщення для рясного озеленення та забезпечення різноманіття флори. Для буферних, верандние і житлових зимових садів використовуються або металопластикові, або алюмінієві профілі.

Коли необхідно забезпечити комфортний мікроклімат круглий рік, то теплий алюміній обходиться майже в 2 рази дорожче, ніж ПВХ. З іншого боку занадто широкі і високі стіни з металопластикових систем будуть досить масивними і можуть поступатися по жорсткості алюмінієвим аналогам (навіть за умови висококласного армування профілю).

Як наслідок, для просторих споруд з ПВХ потрібно застосовувати додаткові опори і використовувати більш часте поділ на секції (сегменти). Але, якщо мова йде про зимовий сад на балконі або невелику прибудову до житла, то металопластикове засклення – кращий вибір з точки зору ціни, теплоізоляції і інших експлуатаційних параметрів. В інших ситуаціях потрібно грамотно підходити до проектування, зважувати всі сильні і слабкі сторони різних віконних систем.

До інших причин вибрати саме пластикові профільні системи для зимового саду відносяться наступні:

 1. Висока звукоізоляція. Вона забезпечить повноцінний відпочинок і спокій під час єднання з живою природою.

 2. Простий догляд. Процедура видалення забруднень навіть з великих за площею світлопрозорих конструкцій не потребує багато зусиль і часу.

 3. А ось варіативність форм і розмірів. На базі пластикового профілю можна створити найрізноманітніші вироби.

 4. Загальна довговічність і стійкість до атмосферних впливів.

 5. Гнучкі можливості провітрювання за рахунок оснащення зимового саду стулками, мансардними і зенітними люками і т.д.

Зимові сади: скління і все його нюанси

Однією з родзинок споруд, призначених для розміщення зелених насаджень, часто виступають не тільки скляні стіни, але і дах. Найчастіше подібне можна зустріти в котеджах, різних адміністративних або комерційних будівлях. Але зимовий сад в квартирі зі скляним дахом теж цілком реальний. Його можна облаштувати на балконі, якщо:

 • він знаходиться на верхньому поверсі;
 • над ним немає балкона;
 • виконується винос по балконній плити і нарощування по даху виконується за рахунок світлопрозорих конструкцій.

Як правило, металопластиковий скляний дах робиться похилим. До того ж скло тут повинно бути готове до підвищених навантажень, так що зазвичай застосовується загартоване скло або триплекс. Використання останнього переважає ще й тому, що при пошкодженні уламки не розлітаються, а утримуються в площині скління. 

Забезпечити максимальне природне освітлення рослинам дозволяють скляні стіни. На балконі або лоджії це досягається за рахунок панорамних (французьких) металопластикових вікон. При застосуванні до більших прибудов суть не змінюється, просто збільшуються загальні габарити конструкцій.

Важливу роль тут також відіграє підбір склопакетів. І тут все залежить від використання даного об'єкту. Якщо потрібно створити тепле приміщення, то необхідно використовувати 2-камерні склопакети з наявністю мінімум одного низькоемісійного енергозберігаючого скла. Якщо розміщення теплолюбних рослин не планується, а зимовий сад не повинен бути житловим, то допустимо встановлювати однокамерні склопакети або навіть поодиноке скло. Їх обирають також, коли необхідно знизити загальну вагу конструкцій.

Вибравши в зимовий сад скління, також потрібно подумати про можливості єднання людини з природою і ефективне провітрювання. Для цих цілей потрібні відкриваються секції, стулки, фрамуги і двері. Крім традиційних систем можуть застосовуватися розсувні, що вельми актуально для міні-оранжерей в обмежених умовах: на лоджії, в невеликій кімнаті, на маленькій веранді. Вони допоможуть раціонально використовувати простір, дозволять розставити горщики з квітами і рослинами на підвіконні і т.д.

Роль проектування

Якщо ви розраховуєте на хороший зимовий сад в будинку, проект потрібен в обов'язковому порядку. Проектування повинно передувати як створенню великої оранжереї, так і прибудов до будинку і навіть буферних різновидів (на лоджії). Фактично це один з найбільш відповідальних етапів поряд з виробництвом і монтажем віконних конструкцій.

Фахівці компанії "Лінія вікон" виконають всі обов'язкові проектні розрахунки, в тому числі визначать вітрові та снігові навантаження, здатність балконної плити впоратися з додатковою вагою, підберуть профільні системи, склопакети, елементи фурнітури, розсувні системи під потреби, завдання і наявний бюджет замовника.

 
Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1490

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1414

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані