Обмежувач відкривання вікна

10 Вересня 2021 року
Переглянуто: 535

обмежувач для пластикових вікон

   Компанія «Лінія вікон» пропонує всім бажаючим можливість розглянути установку додаткової фурнітури в пластикові віконні системи. Обмежувачі — це комплектуючі для вікон, які представляють собою категорію механізмів, призначених для регулювання ходу відкритих стулок.

   У цій статті ми розглянемо всю корисну інформацію, що стосується обмежувачів: де вони потрібні і чим корисні, якими видами представлені, чим відрізняються конкретні різновиди і якому з них віддати перевагу.

Навіщо потрібен обмежувач відкриття стулки вікна?

   Такі механізми часто ще називають фіксаторами. І в цьому прихована їх основне завдання — утримання відкритої стулки в чіткому фіксованому положенні. При цьому щодо рами вона може перебувати в широкому діапазоні кутів, від 10 до 90°.

  Обмежувач відкривання вікна потрібен для того, щоб:

  • Запобігти випаданню домашніх тварин при активному провітрюванні;        
  • Провітрювати кімнату не турбуючись про те, що через пориви вітру вікно закриється або відчиниться повністю;        
  • Захистити саме вікно, укоси, а також ближні предмети від довільних рухів під впливом повітряних потоків.        

    Можна заперечити, що подібні функції є в поворотно-відкидних вікнах. Проте, по-перше, такі вікна встановлені не у всіх завдяки більш високій ціні, а по-друге — режим провітрювання стандартизований і має тільки одне положення.

   Фіксатори пропонують набагато більший функціонал, але настільки ж зручні в експлуатації. Вони кріпляться у верхній або нижній частині конструкції, підходять під будь-які сучасні вікна металопластикові, незалежно від типу, розміру, форми та інших нюансів. Більш того, їх можна використовувати і під двері.

Види обмежувачів

   Фіксатори представлені двома основними групами, які підходять під конкретні типи конструкції. Для відкидних вікон підходять вбудовані і зовнішні гребінки, а під поворотно-відкидні — постійні або включаються гальма. Розглянемо кожен з цих чотирьох видів.

Зовнішня гребінка

    Це простий пристрій, що допомагає зафіксувати вікно в необхідному положенні найпростішим рухом. Такий обмежувач відкриття стулки вікна недорогий, простий в установці, кріпиться за допомогою саморізів. Однак він залишається на виду, що часто сприймається як недолік.

Вбудована гребінка

   Її головна перевага полягає в тому, що механізм ніяк не позначається на зовнішньому вигляді конструкції. Це ж основна відмінність від попереднього варіанту, тоді як в цілому по характеристикам ми маємо справу з таким же обмеженим функціоналом.

  До переваг таких гребінок можна віднести невисоку вартість, а також просту будову, завдяки чому їх легко встановити на вікна. Щодо недоліків, то в обох випадках це крихкість конструкції. При надмірно активній експлуатації механізм нерідко виходить з ладу.

Гальмо постійної дії для стулки вікна

   Коли функціональних можливостей гребінок не вистачає, набагато більш цікавою альтернативою стає гальмо постійної дії. Воно вирішує проблему самовільного руху віконних стулок, завдяки чому ваше майно виявляється в безпеці, але при цьому можна спокійно насолоджуватися свіжим повітрям.

   Принцип роботи цього гальма полягає в тому, що він створює опір, запобігаючи відкриттю і закриттю стулки. Сила опору регулюється за допомогою спеціальних гвинтів.

   Це досить надійний механізм, який дозволяє зафіксувати стулку в певному положенні, але вже в широкому діапазоні. Після того, як механізм запущений, для зсуву конструкції потрібно буде докласти чимало зусиль. І все добре, але є складність — користуватися таким пристроєм в побуті не зовсім зручно. Дуже важливо правильно розраховувати сили при закритті.

Включаєме гальмо для стулки вікна

   Найзручніша і затребувана модель пристроїв. Користуватися таким гальмом набагато простіше порівняно з постійним через те, що воно підключається при необхідності, тоді як в інший час вікно або балконні двері працюють в звичайному режимі.

   Найприємніше, що зовнішній вигляд конструкції від вставки такого механізму не змінюється. Проте користь від нього очевидна. Головне, щоб установка була проведена з дотриманням всіх технологічних норм і рекомендацій.

Корисна інформація

   Слід уточнити, що фурнітуру з зовнішнім кріпленням можна розміщувати в будь-який час, навіть коли ви ними користуєтеся вже багато років. Тоді як обмежувачі, що розміщуються на торцях стулок, вкрай бажано замовляти разом з вікнами, так як в подальшому зробити це буде проблематично.

   У статті ми розписали основні обмежувачі стулок, тоді як є ще окрема категорія: блокатори. Принцип їх роботи в цілому ідентичний. Однак у блокіраторів відрізняється головна функція, яка полягає просто в блокуванні руху стулки. Сюди відносяться:

  • дитячі замки;        
  • фіксуючи механізми з тросом;        
  • ручки з замками;        
  • обмежувачі повороту і т.д.        

   Різноманітність фурнітури, яку можна вставити в вікна REHAU, дійсно вражає. Тим складніше підібрати моделі, які підходять для ваших вікон і дверей. Це цілком нормальна ситуація. В даному випадку вам достатньо буде звернутися за консультацією до менеджерів нашої компанії, які в залежності від ваших потреб і переваг підберуть для вас оптимальні варіанти.

   Важливо додати, що ми рекомендуємо ретельно подумати про те, чи дійсно ви хочете поставити зовнішню гребінку. Справа в тому, що для її кріплення в рамі пробиваються отвори, і якщо в подальшому ви знімете гребінку, вони залишаться і будуть псувати зовнішній вигляд.

   Варто згадати також про те, щоб об'єктивно оцінювати користь таких обмежувачів. Вони призначені саме і тільки для того, щоб фіксувати стулку в певному положенні. Обмежувач:

  • Не спинить маленьких дітей, оскільки легко відкривається;        
  • Слід акуратно використовувати в квартирах на перших поверхах, так як напіввідкриті вікна привертають зловмисників;        
  • В холодну пору року не можна використовувати занадто довго, так як є ймовірність переохолодити кімнату.        

   У той же час, зі своїм завданням ця фурнітура справляється «на ура». Для того, щоб в кімнатах завжди було свіжо, необхідно організовувати сеанси провітрювання кілька разів на день тривалістю до 10 хвилин кожен. Однак, якщо ви постійно перебуваєте в приміщенні, тоді фахівці рекомендують провітрювати кімнату щогодини.

   Якщо ви особливо активно дбаєте про своє здоров'я, можна також купити гідрометр для вимірювання рівня вологості. Оптимальним вважається показник 40-60%, і від цього діапазону варто відштовхуватися.

Підсумок

   Обмежувач відкривання вікна не входить в стандартний набір фурнітури, проте його можна спокійно замовити додатково в компанії «Лінія вікон». Завдяки цьому пристосуванню ви отримуєте можливість фіксувати віконні блоки в відкритому положенні і тим самим забезпечувати хорошу циркуляцію повітря.

   Основними перевагами таких обмежувачів виступають:

  • Безпечне провітрювання кімнат, немає ризику пошкодити стулку під час сильного вітру наштовхнувшись на будь-які предмети, які можуть перебувати по сусідству;        
  • Позбавлення від ризику пошкодити поруч стоячи предмети і укоси, адже ремонт з будівельними матеріалами, нехай навіть локальний — це витрати, яких можна уникнути;        
  • Захист від випадкового попадання птахів в квартиру. Практика показує, що без москітної сітки у такій ситуації висока ймовірність, але обмежено відкрите вікно запобіжить неприємність;        
  • Зручне управління, регулювання для провітрювання взимку без ризику переохолодження;        
  • Можливість встановлювати у вікна будь-яких розмірів, конфігурації, з пластиковим або дерев'яним профілем;        
  • Недорога вартість, максимально вигідне співвідношення ціни/ефективності.        

   Недоліків у такої фурнітури практично немає. У якості недоліку вад об'єктивно можна назвати те, що зовнішню гребінку буде дуже помітно на загальному тлі, а також є ризик пошкодити раму. Тому таку роботу варто довіряти майстрам, а не братися за справу самостійно, нехай навіть процедура здається легкою.





Корисні статті та відео



Переваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2190

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 2048

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі





Перейти до списку всіх статей





У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RUUA