Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

(050) 462 46 77

Зворотний дзвінок

Передзвонимо через 15 хв

Обслуговування пластикових вікон

13 Серпня 2020 року
Переглянуто: 417


Віконні конструкції з ПВХ не випадково стали лідерами індустрії скління України та світу. Серед численних переваг перед дерев'яними аналогами не можна не виділити і максимально просте і легке обслуговування металопластикових вікон. Ні процедур фарбування або покриття лаком, ні утеплення на зиму, ні складного видалення бруду з тріщин і пор не потрібно. Але це не означає, що взагалі ніякого догляду ПВХ-конструкцій не потрібно. Мінімум раз на рік, а краще двічі слід виконувати мийку і інше обслуговування, якщо ви не хочете зіткнутися з необхідністю ремонту або іншими проблемами.

Чи не хочете витрачати час на обслуговування металопластикових вікон? Тоді ви можете довірити цю роботу професіоналам нашої компанії. «Лінія вікон» є безпосереднім виробником віконних конструкцій, пропонує послуги монтажу, сервісу та ремонту. Ми гарантуємо киянам найкращі ціни, оперативність і високу якість робіт.

Що станеться, якщо не обслуговувати вікна?

Профільна система і склопакети – це ті конструктивні елементи, яким потрібно тільки лише періодичне очищення від забруднень, тобто мийка. Традиційно її роблять два рази в рік – перед теплим і холодним сезоном.

А ось просто регулярного видалення бруду для фурнітури пластикових вікон буде вже недостатньо. Їй необхідний додатковий сервіс. Рухливі елементи потрібно змащувати, щоб через зростаючих сил тертя не прискорився знос. Якщо ж періодичне змащування пластикових вікон не виконується (як власне і мийка), то це може призвести до наступних наслідків:

  1. Гумки ущільнювачів покриваються нальотом бруду. Через це ущільнювач втрачає свою еластичність, розтріскується. Це призводить до зниження ступеня притиску стулки до рами, підвищенню навантажень на фурнітуру в закритому положенні. Ознакою того, що ущільнювальна гумка давно не очищалася від забруднень, є чорна смужка бруду на стулці або рамі, помітні дефекти на ній.

  2. Збільшуються сили тертя в фурнітурі. Перш за все навантаження зростають на центральні запірні цапфи і кутову передачу. Закривати і відкривати стулки стане складніше. У запущених випадках ручка вікна взагалі не буде закриватися. Як наслідок, збільшується ризик поломки фурнітури, в тому числі кутовий передачі, приводу вікна, ручки і т.д.

  3. Стулка провисає. Вона може затирати за раму або ж взагалі викликати проблеми з відкриттям/закриттям. Також через провисання підвищується ймовірність порушення герметичності і виникнення протягів.

Будь-яка з описаних вище складнощів тягне за собою прискорений знос фурнітурних елементів і наближає ремонт вікон, який часто виявляється досить дорогою справою. Отже, набагато простіше і дешевше виділити час на періодичний нескладний сервіс.

Що входить в обслуговування металопластикових вікон і як часто треба його робити?

Під обслуговуванням розуміється періодичний огляд конструкції на предмет відсутності/наявності помітних дефектів (пошкоджень, відхилень геометрії і т.д.), виконання очищення, а також змащування пластикових вікон і здійснення нескладного регулювання фурнітури. Останнє, якщо ви не впевнені в своїх силах, краще довірити професіоналам. При необхідності, і весь сервіс можна делегувати майстрам.

Обслуговувати віконні конструкції на базі ПВХ-профілю рекомендується не рідше, ніж раз на рік. Це оптимальна періодичність, яка дозволить уникнути проблем. При цьому мити скло і пластикову раму часом треба і частіше. Якщо вікна виходять на жваву магістраль або близько знаходиться будівництво або виробництво, то найчастіше світлопропускна здатність швидко знижується і очищення від забруднень потрібно навіть не двічі, а 3-4 рази на рік.

Потрібно розуміти, що бруд не тільки впливає на естетику. Він справляє абразивний вплив на фурнітуру і ущільнювачі, а значить підвищує знос і може стати причиною несправностей.

Як часто потрібно змащувати фурнітуру? Тут теж діє рекомендація один раз на рік. Як правило, більш часте змащування не потрібне, хоча все залежить від рекомендацій конкретного виробника фурнітури і інтенсивності експлуатації вікна: чим частіше виконується відкриття/закриття стулок, тим раніше потрібно «підживлення» мастилами. Деякі бренди вказують оптимальну частоту процедур змащування на самих елементах, що виступає своєрідним нагадуванням про необхідність обслуговування.

Періодично потрібно розглядати як ущільнювач на предмет появи тріщин, так і стулки. Під власною вагою вони з часом можуть почати провисати. Для усунення дефекту потрібно регулювання фурнітури. Оглядати потрібно і фурнітурні елементи, виявляючи задираки і інші механічні пошкодження. А ознакою зносу виступає як втрата плавності рухів ручки, так і сторонні шуми під час експлуатації стулок.

Обслуговування фурнітури

Фурнітурні елементи відчувають найбільші навантаження. Власне тому обслуговування металопластикових вікон найчастіше зводиться до очищення, змащування та інших робіт, пов'язаних з фурнітурою. До основних робіт, які нескладно зробити самостійно, відносяться наступні:

  1. Підтягування розбовтаної ручки. Якщо ручка стала хитатися, тим самим ускладнюючи процес експлуатації вікна, то потрібно підтягнути її елементи кріплення (правда не у всіх випадках). Декоративна планка легким рухом повертається убік, після чого відкривається доступ до гвинтів. Їх потрібно затягнути за допомогою викрутки, а потім повернути планку назад.

  2. Очищення від забруднень. Видалити пил, павутину або інший бруд з фурнітурних елементів можна за допомогою жорстких щіток або ж використовуючи пилосос. Потім допускається протирання фурнітури вологою (але не занадто мокрою) ганчіркою, а перш ніж закривати стулку, краще дати їй просохнути.

  3. Нанесення мастильного розчину на рухливі елементи фурнітури. Процедура теж є нескладною і доступна практично будь-якому користувачеві. Правда, важливо знати, чим змащувати фурнітуру. Рекомендується використовувати або спеціалізовані розчини, рекомендовані безпосереднім виробником фурнітури елементів, для чищення можна взяти універсальне мастило, таке як WD-40. Крім того допускається застосування машинного, силіконового мастила або олії-спрея. А ось точно не підійдуть для цих цілей спиртові розчини, рослинні олії і мастила з розчинниками. Ваше завдання зводиться до того, щоб мастильна речовина виявилися на всіх рухомих частинах фурнітури і рівномірно розподілилася по ним. Тому після нанесення слід виконати закривання і відкривання стулки кілька разів, візуально оцінивши результати змащування.

Під поняття обслуговування пластикових вікон також підпадає і регулювання фурнітури. Але її виконувати своїми силами варто лише тоді, коли ви чітко розумієте, що робите і для чого. До основних налаштувань відноситься наступне:

  • регулювання положення стулки у вертикальній і горизонтальній площині. Подібні процедури потрібні тоді, коли вікно перестало плавно відкриватися/закриватися. Налаштування здійснюється за допомогою шестигранника і зачіпає віконні петлі або ножиці (розташований у верхній частині стулки фурнітурний елемент). Нижня петлевая група дозволяє злегка підняти або опустити стулку, а також змістити її вище або нижче, а верхня (як і регулювання ножиць) – дає можливість наблизити або віддалити стулку від петель.

  • настройка притиску. За ступінь прилягання стулки до рами відповідають запірні цапфи (ексцентрики), які знаходяться в торцевій частині. Поворот на кілька градусів або інші переміщення (тут все залежить від марки фурнітури), дозволяє підсилити притиск або навпаки послабити.

Обслуговування ущільнювача

Якщо доглядати за ущільнювальною гумкою, то вона здатна прослужити більше десяти років. Якщо ж ігнорувати обслуговування, то вона втратить свої властивості вже через 2-4 роки. Мінімум раз на рік слід проводити очистку гумки від пилу і інших забруднень. Для цього рекомендується використовувати вологу ганчірку, але потім не поспішати закривати стулку, щоб волога випарувалася.

Разом з чищенням варто обробляти ущільнювач силіконовою змазкою. Таке обслуговування дозволить гумці зберігати свою початкову еластичність і захистить її від пересихання, що прискорює розтріскування.

В цілому на обслуговування віконної конструкції з ПВХ йде близько 30-40 хвилин в рік (без урахування мийки скла). Але ці витрати часу виправдають себе бездоганною роботою вікна.

Корисні статті та відеоПереваги вікон ПВХ
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1467

Звертали коли-небудь увагу, просто проходячи по вулиці, скільки віконних конструкцій з металопластику є в тому чи іншому будинку? А сучасні бізнес-центри? Зрівнятися з ними в кількості пластикових вікон ПВХ в г. Київ, наприклад, не може, мабуть, жоден житловий будинок. Вас не одноразово відвідувала думка про те, що пора і вам поміняти свої старі вікна у квартирі або в заміському домі на нові? Але не знаєте, які вікна краще обрати?

Читати далі
Якісні вікна, які вони?
19 Березня 2017 року
Переглянуто: 1396

Вибираючи якісні вікна для будинку або офісу, ми хочемо, щоб вони забезпечували тепло, затишок і комфорт, а також радували око красивим і вишуканим дизайном. І якщо наша покупка відповідає всім цим вимогам, ми можемо сміливо назвати її вигідною.

Читати далі

Перейти до списку всіх статей

У нас найкраще поєднання ціни та якості

Дізнатися вартість на вікна — просто. Це займе всього кілька хвилин!

Готові рішення від компанії Лінія Вікон

Скління котеджів, заміських будинків, квартир, балконів «під ключ» за найнижчими цінами в Києві та Київській області! Гарантія якості 5 років!

Про нашу компанію

Компанія "Лінія Вікон" успішно працює в Києві з виробництва і монтажу металопластикових вікон та дверей. Основний вид діяльності компанії, це виготовлення, монтаж, сервісне обслуговування та ремонти ПВХ-вікон і дверей з профілів виробників, перевірених часом. Наш персонал — це фахівці різних спеціальностей з тривалим досвідом роботи на ринку металопластикових виробів — інженери майстра, монтажники тощо.

Читати далі

RU UA
Оформлення замовлення

Введіть свої контактні дані